Festiwal TAK BRZMI MIASTO
14-15 czerwca klub Fabryka
Zabłocie 23, Kraków

W XXI wieku muzyki szukać można wszędzie. Zaskakująco rzadko szuka się jej jednak na własnym podwórku. Festiwal Tak Brzmi Miasto ma to zmienić. 14 i 15 czerwca krakowski klub Fabryka zamieni się w muzyczne centrum miasta.

Obok koncertów krakowskich wykonawców reprezentujących przeróżne gatunki muzyczne odbędzie się też cała gama aktywności: panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady, płytowe swap party, speed-dating menedżer-zespół i zespół-muzyk, działać będzie kino prezentujące wizualne dokonania krakowskich muzyków, giełda sprzętu muzycznego oraztarg prezentujący lokalne firmy, wydawnictwa i inicjatywy.

Tak Brzmi Miasto to okazja do poznania lokalnej sceny muzycznej takiej, jaką jest. Można będzie przysłuchać się jej, przyjrzeć oraz zadumać się nad nią, poddać ją dyskusji.

Przysłuchać i przyjrzeć się 11 zespołom, z których każdy to silny reprezentant niezależnej muzycznej strony miasta.

Główny i zarazem pierwszy wieczór festiwalu to 8 zespołów m.in. spod znaku folku, alternatywy, bluesa, hip hopu czy rocka. Zagrają: Disperse, Smingus, Gadabit, The Fuse, Sublokator, Południca, Milion Much, CF98.

Dzień drugi to koncert zamykający: 3 kolejne zespoły i pożegnanie z festiwalem. Uściski i afterparty zarazem zasponsorują: Vladimirska, Kind of Venus i SMKKPM ULTRA.

Z kolei przestrzeń do zadumy i dyskusji to konferencja odbywająca się w godzinach 10:00-19:00 pierwszego dnia festiwalu oraz 12:00-19:00 dnia drugiego. Prelegenci poruszą takie burzliwe tematy, jak kwestia współpracy klubów koncertowych z muzykami, realizatorów z zespołami czy menedżerów z zespołami. Doświadczeni menedżerowie, promotorzy i bookerzy zdradzą tajniki pracy w branży, a realizatorzy wytłumaczą, jak robi się muzykę w zaciszu własnego domu i jak zachować się na scenie. Akademia Fotografii poprowadzi kurs fotografii koncertowej, a krakowskie szkoły i akademie muzyczne – warsztaty instrumentalne.

Tak Brzmi Miasto to również targ muzyczny, na którym prezentować będą się marki działające na lokalnym rynku muzycznym. Pośród niemal 40 pozycji, oprócz firm kierujących ofertę wyłącznie do muzyków, takich jak studia, sklepy muzyczne czy sale prób, znajdzie się też wiele perełek dla fanów – lokalne i nie tylko niezależne wydawnictwa prezentujące twórczość swoich podopiecznych, możliwość nagrania własnej składanki z krakowską muzyką na stoisku Paper Stick, odsłuchania jej na najwyższej klasy sprzęcie firmy Nautilus czy skorzystania z pierwszej lekcji gry na gitarze dzięki sklepowi SkładMuzyczny.pl. Przy targu odbędzie się również druga ogólnopolska giełda instrumentów muzycznych.

Cały dzień działać będzie również kino prezentujące wizualne dokonania krakowskich zespołów i galeria prezentująca zdjęcia koncertowe krakowskich fotografów. Swoje miejsce znajdzie też płytowe swap party, gdzie będzie można bezgotówkowo wymienić swoje stare płyty na równie stare, a jednak nowe nabytki, oraz miejsce gdzie zgromadzić chcemy to, czym zespoły chcą się Wam pochwalić – płyty, kasety, winyle, koszulki, torby – wszystko.

Same zespoły będą miały natomiast okazję poszukać menedżerów na speed-datingu zespół-menedżer, a muzycy znaleźć swoją drugą, trzecią i piątą połówkę na speed-datingu muzyk-zespół.

Tak będą brzmiały dwa czerwcowe dni i dwie czerwcowe noce muzyki. Tak właśnie brzmi miasto.

Tak Brzmi Miasto plakat koralowy 800