ROZWIJAJ SWOJĄ KARIERĘ Z TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR!

Tak Brzmi Miasto: Inkubator to pierwszy na polskim rynku, bezpłatny program wsparcia branży muzycznej przeznaczony dla artystów i zespołów samozarządzających się oraz menedżerów, który będzie odbywał się w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i w Toruniu. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, umiejętności i kontaktów, które pozwolą Ci lepiej funkcjonować na rynku muzycznym.

Pod opieką pięciu doświadczonych kuratorów i w gronie wyselekcjonowanych uczestników będziesz poznawać zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

W tym czasie spotkasz innych, zmotywowanych artystów i menedżerów oraz będziesz mieć szansę otrzymać środki ułatwiające promowanie swojej muzyki na współpracujących festiwalach czy zdobywanie wiedzy na innych wydarzeniach (tzw. wsparcie mobilności). Na wyróżniających się uczestników czeka obóz szkoleniowy Summer Camp, a na wszystkich zakwalifikowanych – indywidualne konsultacje z profesjonalistami.

 

1. Festiwal i konferencja Tak Brzmi Miasto (17-18 listopada 2018, Kraków)

Podczas konferencji Tak Brzmi Miasto 2018 zainaugurowaliśmy Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Przedstawiliśmy partnerów oraz kadrę, zostały też ogłoszone zasady naboru oraz szczegóły programu.

Zwieńczeniem Inkubatora będzie następna edycja tego krakowskiego wydarzenia – w trakcie konferencji TBM 2019, zostanie przedstawione podsumowanie projektu oraz jego ewentualna kontynuacja.

2. Tak Brzmi Miasto Akademia (marzec 2019 – październik 2019, Kraków, Katowice, Łódź, Poznań, Toruń)

Tak Brzmi Miasto Akademia to seria warsztatów i spotkań prowadzonych przez profesjonalistów z branży muzycznej, odbywających się w miastach partnerskich projektu: w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Toruniu. Ich celem jest nie tylko dostarczenie Ci najnowszej i sprawdzonej wiedzy o rynku muzycznym, ale również bieżąca praca nad wyzwaniami dotyczącymi Twojej kariery lub zespołu.

W każdym mieście odbędzie się minimum 7 spotkań.

Każde miasto posiada swojego kuratora, który będzie “opiekował się” uczestnikami przez cały czas trwania programu, prowadząc warsztaty oraz udzielając indywidualnych konsultacji:

Łódź – Leszek Biolik (muzyk, producent muzyczny)
Kraków- Paweł Hordejuk (menedżer m.in. Happysad)
Katowice – Agata Trafalska (autorka tekstów, m.in. Kortez)
Poznań – Daga Gregorowicz (artystka i menedżerka, DagaDana)
Toruń – Bartosz Stawiarz (menedżer Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet)

3. Spotkania Społeczności

Obok spotkań warsztatowych organizowane będą również “spotkania społeczności”. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej.

4. Summer Camp 2019 (16-25 sierpnia 2019)

16-25 sierpnia w Krakowie odbędzie się dziesięciodniowy obóz dla wyróżniających się uczestników projektów z wszystkich miast. Koszty noclegu i wyżywienia będą refundowane. W jego ramach prowadzony będzie intensywny kurs rozwijający tematy z Tak Brzmi Miasto Akademia oraz ze spotkań społecznościowych.

Dodatkowo, organizowane będą też warsztaty instrumentalne, jam session oraz koncerty.

5. Wsparcie Mobilności Artystów

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju). Refundacja ta dotyczyć będzie w szczególności występów w ramach wydarzeń partnerskich – takich jak festiwale czy znane showcase’y.

6. Wsparcie Mobilności Menedżerów

Również menedżerowie artystów (lub samozarządzający się artyści) mogą liczyć na wsparcie finansowe w wyjazdach na konferencje czy warsztaty podczas których będą chcieli poszerzać swoją wiedzę i szlifować umiejętności.

7. Konsultacje On-line

Przez cały czas trwania projektu, do dyspozycji jego uczestników będą specjaliści z branży muzycznej z całego świata. Będzie można z nimi skonsultować dowolny, muzyczny pomysł i znaleźć odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

KURATORZY

ŁÓDŹ – Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów.
W Inkubatorze Leszek wesprze uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

KRAKÓW – Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

KATOWICE – Agata Trafalska


Autorka tekstów piosenek, reżyser teledysków, fotograf i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu Korteza, z którym m.in. napisała teksty na płytę Bumerang oraz Mój dom. Za realizację teledysku do piosenki Zostań została nominowana do Fryderyka 2016.W Inkubatorze Agata zajmie się w szczególności aspektami kreatywnymi – rolą kreacji i twórczości w budowaniu wizerunku/projektu muzycznego, przenikaniem się środowisk, poszukiwaniem i znajdowaniem inspiracji.

POZNAŃ – Dagmara Gregorowicz


Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.Podczas trwania programu, Daga skupi się na ważnych aspektach zarządzania karierą i zespołem: na budowaniu bazy kontaktów, świadomym budowaniu publiczności i pozyskiwaniu fanów, doświadczeniach związanych z  festiwalami typu showcase oraz na eksporcie własnej muzyki za granicę.

TORUŃ – Bartosz Stawiarz


Bartosz Stawiarz to menedżer muzyczny i animator kultury. W branży muzycznej działa od 10 lat. Od 6 lat jest menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie. Ostatni rok to dobra passa Wojtek Mazolewski Quintet – m.in. koncerty na całym świecie oraz reedycja płyty „Polka”, która znalazła się jako pierwszy w historii polski album w zestawieniu 5 najlepszych płyt blues/jazz prestiżowego Downbeat Magazine. Sprawia to, że Bartosz będzie mógł podzielić się z Wami wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego z naprawdę światową perspektywą.

GOŚCIE SPECJALNI

PIOTR STELMACH

Ceniony dziennikarz muzyczny, autor i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia. Był także współorganizatorem festiwalu Off Festival oraz serii koncertów Męskie Granie.

Na swoich zajęciach odpowie na pytania: „Co określa muzykę radiową?” „Co jest dobrym singlem?” „Jaki jest wpływ języka na obecność w radio?” i każde inne, jakie tylko zechcecie mu zadać.

BARTEK „BORÓWKA” BOROWICZ

Dziennikarz, menedżer i wydawca, założyciel i właściciel agencji Borówka Music. Ultraskuteczny organizator i promotor koncertów artystów z Polski, Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. Jego agencja w 8 lat zorganizowała ponad 1600 koncertów artystów o takiej rozpiętości gatunkowej, jak Cezik i islandzki Astridir.

Podczas trwania Inkubatora wprowadzi Was w tajniki organizacji koncertów i tras „małych” zespołów – być może takich jak Wasze.

KOLEJNYCH GOŚCI PRZEDSTAWIMY WKRÓTCE!

PROGRAM I TERMINY WARSZTATÓW TAK BRZMI MIASTO AKADEMIA

Warsztaty Tak Brzmi Miasto Akademia w ramach programu Tak Brzmi Miasto: Inkubator obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Choć każdy z naszych kuratorów specjalizuje się w nieco innych aspektach, to przewidzieliśmy zajęcia „rotacyjne” – tak by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.

Dodatkowo, w każdym z miast przewidziane jest spotkanie z gościem specjalnym, który pogłębi wybrany temat, taki jak na przykład emisja muzyki w radio czy organizacja tras koncertowych.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 18-21 w następujących datach i miejscach:

ŁÓDŹ
@Łódzkie Centrum Wydarzeń
g. 18-21
Leszek Biolik

5.03
4.04 (gość: Paweł Hordejuk)
16.04 (gość: Bartek Stawiarz)
7.05 (gość: Agata Trafalska)
4.06 (gość: Daga Gregorowicz)
3.09 (gość specjalny)
1.10

KRAKÓW
@Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
g. 18-21
Paweł Hordejuk

6.03
3.04 (gość: Leszek Biolik)
17.04 (gość: Bartek Stawiarz)
8.05 (gość: Agata Trafalska)
5.06 (gość: Daga Gregorowicz)
4.09 (gość specjalny)
2.10

POZNAŃ
@Kołorking Muzyczny
g. 18-21
Daga Gregorowicz

12.03
9.04 (gość: Agata Trafalska)
14.05 (gość: Bartek Stawiarz)
28.05 (gość: Leszek Biolik)
11.06 (gość: Paweł Hordejuk)
10.09 (gość specjalny)
8.10

KATOWICE
@Katowice Miasto Ogrodów, Sala 211
g. 18-21
Agata Trafalska

27.03
10.04 (gość: Daga Gregorowicz)
15.05 (gość: Bartek Stawiarz)
29.05 (gość: Leszek Biolik)
12.06 (gość: Paweł Hordejuk)
11.09 (gość specjalny)
9.10

TORUŃ
@Dwór Artusa
g. 18-22
Bartek Stawiarz

25.03
15.04 (gość: Leszek Biolik)
13.05 (gość: Agata Trafalska)
10.06 (gość: Paweł Hordejuk)
9.09 (gość: Daga Gregorowicz)
30.09 (gość specjalny)
21.10

PROGRAM I TERMINY SPOTKAŃ SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Oprócz spotkań z Kuratorami, przygotowaliśmy dla Was spotkania społecznościowe. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej.

ŁÓDŹ
@Łódzkie Centrum Wydarzeń
g. 18-21

19.03
23.04
18.06
15.10

KRAKÓW
@Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
g. 18-21

20.03
24.04
19.06
16.10

POZNAŃ
@Kołorking Muzyczny
g. 18-21

26.03
21.05
25.06
22.10

KATOWICE
@Katowice Miasto Ogrodów, Sala 211
g. 18-21

2.04
22.05
26.06
23.10

TORUŃ
@Dwór Artusa
g. 18-21

8.04
20.05
17.06
14.10

 

JAK APLIKOWAĆ NA TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR?

Projekt Tak Brzmi Miasto: Inkubator jest bezpłatny, pod warunkiem regularnego uczestnictwa w zajęciach. Liczba miejsc w programie jest ograniczona do 30 (+ wolni słuchacze) na każde z 5 miast.

Rekrutacja rozpoczęła się 18.12.2018, skończyła zaś 25.02.2019.

Każdy kandydat niezakwalifikowany do programu może dołączyć do części wykładowej jako wolny słuchacz, ale nie przysługują mu specjalne benefity, takie jak refundacje (wsparcie mobilności) czy indywidualne konsultacje.

Wyniki rekrutacji do programu Tak Brzmi Miasto: Inkubator

KRAKÓW

Dorota Polak / Kraków Street Band
Małgorzata Zielińska / Rycerzyki
Jowita Bożek / Babadag /Ola Bilińska
Joanna Markowska / Madame JeanPierre
Mariusz Chromik / 8 lat w Tybecie
Tytus Kalicki / Fleshworld
Weronika Szczepańczyk / Paweł Janas
Mateusz Czajka / So Flow
Michał Naróg / Fraktale
Jacek Szczepan / Sun Dance
Łukasz Klec / Mikrokosmos
Grzegorz Szot / .WAVS
Jakub Blokesz / Kuba Blokesz
Paweł Sarna / SoundQ
Anna Łosiowska / Cheap Flights
Edyta Górecka / Edyta Górecka
Jarosław Jurkiewicz / Freenology
Łukasz Pietrzak / Hot Tamales
Michał Marzec / Oobu
Kamil Juszczyk / Kamil Juszczyk
Marcin Giza / Dziewczęta
Grzegorz Wardęga / runforrest
Natalia Orkisz / Box Anima
Aleksandra Dudziak / BEAM-LIGHT
Agnieszka Musiał / Agnieszka Musiał
Rafał Klimczak / Neal Cassady
Krzysztof Pacan / Marta Zalewska
Magdalena Cymer / Romantic Fellas
Kris Gońda / Taraban
Piotr Krakowski / Jutuber

KATOWICE

Anna Wilkus / EYELIDS
Marcel Lisiak / Osada Vida
Jakub Kotowicz / Kuba Kotowicz
Maciej Nestor / JazzBlaster
Damian Płaczek / Coast Patrol
Michał Wajdzik-Radziejowski / The Party Is Over
Radosław Kasprzycki / IKSY
Daria Ryczek / Daria Ryczek
Basia Silbert / zespół KOLORY
Klaudia Daliva / Khra Daliva
Weronika Wendrowska / Marcin Pater Trio
Stanisław Bryś / Luna
Rafał Karwot / TABU
Sławek Krzanowski / Sławek Krzanowski
Grzegorz Pikuliński / clou
Radosław Matysek / Strzyga!
Dominika Skoczylas / Wojtek Szumański & MINT.
Mateusz Ulczok/ Projekt 87
Maciej Widłak / Koniec Lata
Łukasz Feldek / KASIA SKIBA i JA
Jakub Niemiec / Tukej
Jadwiga Horyń / ilembee
Karo Glazer / Karo Glazer
Robert Kafel / PRL / Kwasek
Katarzyna Czekaj / Szklane Oczy
Marcin Madura / Beat Le Juice
Magda Fijołek / Seeme /Kasia Makowiecka
Adrian Jasnoch / Insekt
Anna Bratek / MÓW
Ewa Aksamit-Bobrowska / Velveteve
Robert Szewczuga / Robert Szewczuga Trio

ŁÓDŹ

Jakub Pałys / Francis Tuan
Daria Głowacka / Misia Furtak
Agata Szakiel / ODPOCZNO
Barbara Derlak / Chłopcy kontra Basia
Katarzyna Biesaga / OREADA
Igor Spolski / Happy Village Orchestra
Barbara Songin / Sutari / Mehehe
Bartłomiej Halicki / Bartek Halicki Septet
Paweł Pira / Two Tribes
Agnieszka Cygańska / Besides
Monika Kowalczyk / Monika Kowalczyk
Jakub Śliwiński / Syndrom
Jedrzej Weber / Fickle Vibe
Sonia Stochmiałek / Sonia Stochmiałek
Pavlina Lipowczan / MOONSHYE
Joanna Cisowska / Joanna Cisowska
Jakub Sołtysik / Sołtys
Maciej Filipczuk / Lautari
Eliza Tkacz / Eliza A. Tkacz
Karolina Kozłowska / Nowomowa
Karol Szlawski / Black Radio
Mona Polaski / mona polaski
Martyna Romanowicz / Roma Nowicz
Michał Kuczer / Eddie/Hai
Joanna Kotowska / hethet
Adrian Sęk / Futurelight
Konrad Michalak / Kolberg: Re-Wizja
Martyna Siermińska / Martyna Siermińska
Krzysztof Kołsut / The Bimbears
Jan Mikina / Hermes

POZNAŃ

Paulina Jarysz / Swiernalis
Ania Brachaczek / BiFF
Katarzyna Kupińska / Moribunda
Izabela Rekowska / Izzy and the Black Trees
Przemysław Mielniczuk / Alpha.
Przemysław Barski / Bleeding Moses
Dawid Maciejski / Ayden
Wojciech Kucharski / Brodacze Live Act
Joanna Kupczyńska / Fisheclectic
Tomasz Olszewski / mona polaski
Bartosz Kaczmarek / Michał Kmieciak
Joanna Matyasik / Pola Chobot & Adam Baran
Igor Stobiecki / Cool Cat
Magdalena Sowul / ugla
Mateusz Doniec / KAPELA KARPATI
Paweł Odzimek / NOHONO
Paweł Drygas / Chwilantropia
Aleksandra Szalińska / OOBE
Kornel Krupiński / Summana
Mateusz Pawlukiewicz / Mean Machine
Marta Michalak / Marta Cecylia Michalak
Mateusz Jakielski / SIELSKA
Jerzy Markuszewski / Slavic Jazz Underground
Maciej Piszczek / Deathinition
Maja Nowicka / Amadou Fola
Natalia Hoffmann / NaliaH
Sandra Rugała / Sandra Rugała
Gabriela Cybuch / Fox in the Box
Agnieszka Pietrusewicz-Kret / Chór Czarownic
Anna Prętka / Part Of The Kitchen

TORUŃ

Rafał Iwański / ALAMEDA 5
Michał Gajewski / GRIBOJEDOW
Robert Kapkowski / Cheap Tobacco
Aleksandra Wiśniewska / Tomasz Chyła Quintet
Kacper Nowak / Steve Nash
Patryk Niedbalski / DIUNA
Malwina Krępeć / Piotr Krępeć
Maria Kępisty / Siostry Łotry
Mateusz Sadecki / Arab Mainstream / Sadey Podziemie
Aleksandra Góralska / Kwiatki
Ewa Liguz Borowiec / Roy Einar Dreng
Paweł Ackermann / Daddy Always Ready & Uncle Jaras (dj Pac1)
Dorota Mataczyńska / ŁYKO
Igor Kościelniak / Deathinition
Adrian Zabielski / Afterwhite
Jarosław Kannenberg / Daddy Always Ready & Uncle Jaras (Pan Jaras)
Rafał Bykowski / DrySkull
Andrzej Boczar / OSP Bronx
Aleksandra Krat / Aleksandra Krat
Mateusz Fidler / Widoki
Michał Ciechomski / M.C
Kuba Niewiński / Woodkid Project
Anna Sztuczka / EDER
Urszula Kucharczyk / Corr
Ewa Falkowska / Tortilla
Kacper Katolik / Kacper Katolik
Alicja Kochanowicz / Żywłoga
Juliusz Pacek / Dj Funktion
Gustaw Nowak / Gustaw Nowak
Edyta Januszewska

Wyniki rekrutacji na Summer Camp 2019 Tak Brzmi Miasto: Inkubator

KRAKÓW

Magdalena Cymer
Jarosław Jurkiewicz
Kamil Juszczyk
Tytus Kalicki
Rafał Klimczak
Michał Marzec
Natalia Orkisz
Paweł Sarna

KATOWICE

Ewa Aksamit-Bobrowska
Anna Bratek
Klaudia Daliva
Agata Duda
Karo Glazer
Daria Ryczek
Weronika Wendrowska
Anna Wilkus

ŁÓDŹ

Katarzyna Biesaga
Agnieszka Cygańska
Krzysztof Kołsut
Monika Kowalczyk
Konrad Michalak
Jakub Sołtysik
Agata Szakiel
Jędrzej Weber

POZNAŃ

Andrzej Drygas
Mateusz Jakielski
Kornel Krupiński
Joanna Matyasik
Przemysław Mielniczuk
Tomasz Olszewski
Agnieszka Pietrasiewicz-Kret
Magdalena Sowul

TORUŃ

Rafał Bykowski
Ewa Falkowska
Aleksandra Góralska
Maria Kępisty
Ewa Liguz-Borowiec
Kuba Niewiński
Anna Sztuczka
Aleksandra Wiśniewska

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Głównym organizatorem jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna:

 

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, wspierany przez Music Export Poland oraz Independent Digital:


 

W miastach partnerskich przy projekcie współpracują Katowice Miasto Ogrodów, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Łódź Songwriter Festival, Wydział Kultury Miasta Poznań, Muzyczny Kołorking, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Nie-Art:

       

 

Festiwale i konferencje partnerskie oraz partnerzy międzynarodowi:

          

 

Partnerzy:

KONTAKT

KOORDYNACJA MERYTORYCZNA / SPRAWY OGÓLNE

Michał Wójcik
+48 694 713 732
michal@krakowskascenamuzyczna.pl

KOORDYNACJA FORMALNA

Szymon Wyrembak
+48 12 420 49 64
szymon.wyrembak@dworek.eu

MEDIA / PR

Władek Foltyński
+48 606 211 523
wladek@takbrzmimiasto.pl

KOORDYNACJA SPOTKAŃ ŁÓDŹ I KATOWICE

Tomek Bysiewicz
+48 667 619 155
tomek@krakowskascenamuzyczna.pl

KOORDYNACJA SPOTKAŃ KRAKÓW I POZNAŃ

Justyna Majewska
+48 512 380 647
justyna@krakowskascenamuzyczna.pl

KOORDYNACJA SPOTKAŃ TORUŃ

Fundacja Nie-art