ROZWIJAJ SWOJĄ KARIERĘ Z TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR!

Tak Brzmi Miasto: Inkubator to pierwszy na polskim rynku długotrwały program wsparcia branży muzycznej przeznaczony dla artystów i zespołów samozarządzających się oraz menedżerów. Pierwsza edycja odbyła się w pięciu miastach: Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Toruniu. Druga edycja programu odbywać będzie się w Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, umiejętności i kontaktów, które pozwolą Ci lepiej funkcjonować na rynku muzycznym.

Pod opieką czterech doświadczonych kuratorów i w gronie wyselekcjonowanych uczestników będziesz poznawać zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

W tym czasie spotkasz innych, zmotywowanych artystów i menedżerów oraz będziesz mieć szansę otrzymać środki ułatwiające promowanie swojej muzyki na współpracujących festiwalach czy zdobywanie wiedzy na innych wydarzeniach (tzw. wsparcie mobilności). Na wyróżniających się uczestników czeka obóz szkoleniowy Summer Camp, a na wszystkich zakwalifikowanych – indywidualne konsultacje z profesjonalistami.

 

1. Warsztaty z ekspertami

Seria warsztatów i spotkań prowadzonych przez profesjonalistów z branży muzycznej. Ich celem jest nie tylko dostarczenie Ci najnowszej i sprawdzonej wiedzy o rynku muzycznym, ale również bieżąca praca nad wyzwaniami dotyczącymi Twojej kariery lub zespołu. Warsztaty obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Każda grupa spotka się z kuratorami minimum cztery razy.

Każde miasto posiada swojego kuratora, który będzie “opiekował się” uczestnikami przez cały czas trwania programu, prowadząc warsztaty oraz udzielając indywidualnych konsultacji:

Wrocław- Leszek Biolik (muzyk, producent muzyczny)
Rzeszów- Paweł Hordejuk (menedżer m.in. Happysad)
Poznań – Daga Gregorowicz (artystka i menedżerka, DagaDana)
Kraków- Bartosz Stawiarz (były menedżer Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet)

2. Spotkania Społeczności

Obok spotkań warsztatowych organizowane będą również “spotkania społeczności”. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej. Każda grupa uczestniczyć będzie w czterech spotkaniach społecznościowych.

3. Summer Camp 2020 (14-23 sierpnia 2020)

W dniach 14-23 sierpnia w Krakowie odbędzie się dziesięciodniowy obóz dla wyróżniających się uczestników projektów z wszystkich miast. W jego ramach prowadzony będzie intensywny kurs rozwijający tematy z warsztatów i spotkań społecznościowych oraz te, które będą najbardziej interesujące dla uczestników.
Summer Camp jest jedyną płatną częścią programu Tak Brzmi Miasto Inkubator. Koszt uczestnictwa w obozie to 615 PLN. Opłata ta pokrywa nocleg, obiad, ponad czterdzieści godzin wykładów, warsztatów i prezentacji, konsultacje indywidualne z ponad dwudziestoma specjalistami.

Dodatkowo, organizowane będą też jam sessions, koncerty i kilka innych atrakcji dzięki którym ten obóz to nie tylko ogrom wiedzy, ale również wspaniała zabawa. Wystarczy posłuchać zeszłorocznych uczestników obozu.

4. Wsparcie Mobilności Artystów

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju). Refundacja ta dotyczyć będzie w szczególności występów w ramach wydarzeń partnerskich – takich jak festiwale czy znane showcase’y.
UWAGA! Zarówno wsparcie mobilności artystów, jak i menedżerów jest obecnie ograniczone ze względu na sytuację epidemiologiczną.

5. Wsparcie Mobilności Menedżerów

Również menedżerowie artystów (lub samozarządzający się artyści) mogą liczyć na wsparcie finansowe w wyjazdach na konferencje czy warsztaty podczas których będą chcieli poszerzać swoją wiedzę i szlifować umiejętności.
UWAGA! Zarówno wsparcie mobilności artystów, jak i menedżerów jest obecnie ograniczone ze względu na sytuację epidemiologiczną.

6. Konsultacje

Przez cały czas trwania projektu, do dyspozycji jego uczestników będą specjaliści z branży muzycznej z całego świata. Będzie można z nimi skonsultować dowolny, muzyczny pomysł i znaleźć odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

7. Festiwal i konferencja Tak Brzmi Miasto (14-15 listopada 2020, Kraków)

Zwieńczeniem Inkubatora będzie następna edycja konferencji Tak Brzmi Miasto, na której zostanie przedstawione podsumowanie projektu oraz jego kontynuacja.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników i kuratorów część spotkań odbędzie się w Internecie, za pośrednictwem aplikacji Zoom. Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną w kraju i, jak tylko będzie to możliwe i bezpieczne, spotkania będą odbywać się na żywo.

KURATORZY

WROCŁAW – Leszek Biolik


Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów.
W Inkubatorze Leszek wesprze uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

RZESZÓW – Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

POZNAŃ – Dagmara Gregorowicz


Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.Podczas trwania programu, Daga skupi się na ważnych aspektach zarządzania karierą i zespołem: na budowaniu bazy kontaktów, świadomym budowaniu publiczności i pozyskiwaniu fanów, doświadczeniach związanych z  festiwalami typu showcase oraz na eksporcie własnej muzyki za granicę.

KRAKÓW – Bartosz Stawiarz


Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Jego klientami są firmy i organizacje pozarządowe z różnych branż. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. W ciągu tego okresu zespoły Wojtka zdobyły dwie złote i jedną platynową płytę, zagrały ponad 500 koncertów w 32 krajach na 3 kontynentach, występując na prestiżowych festiwalach takich jak np. Tokyo Jazz Festival, Istanbul Jazz Festival, We Out Here – Gillesa Petersona, Przystanek Woodstock, Olsztyn Green Festival, Męskie Granie. Międzynarodowa edycja albumu „Polka”, wydana przez brytyjską wytwórnię Whirlwind Recordings znalazła się w zestawieniu 5 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku prestiżowego amerykańskiego Downbeat Magazine. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

TERMINY WARSZTATÓW

Choć każdy z naszych kuratorów specjalizuje się w nieco innych aspektach, to przewidzieliśmy zajęcia „rotacyjne” – tak by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 18-21 w następujących datach i miejscach:

WROCŁAW
@Czasoprzestrzeń
g. 18-21:45
Leszek Biolik

22.07 Spotkanie otwierające z Leszkiem Biolikiem
06.08 (gość: Daga Gregorowicz)
09.09 (gość: Bartek Stawiarz)
24.09 (gość: Paweł Hordejuk)

KRAKÓW
@Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
g. 18-21:45
Bartek Stawiarz

20.07 Spotkanie otwierające z Bartkiem Stawiarzem
04.08 (gość: Paweł Hordejuk)
08.09 (gość: Leszek Biolik)
21.09 (gość: Daga Gregorowicz)

POZNAŃ
@Kołorking Muzyczny
g. 18-21:45
Daga Gregorowicz

21.07 Spotkanie otwierające z Dagą Gregorowicz
05.08 (gość: Leszek Biolik)
10.09 (gość: Bartek Stawiarz)
23.09 (gość: Paweł Hordejuk)

RZESZÓW
@Estrada Rzeszowska
g. 18-21:45
Paweł Hordejuk

23.07 Spotkanie otwierające z Pawłem Hordejukiem
05.08 (gość: Bartek Stawiarz)
07.09 (gość: Leszek Biolik)
22.09 (gość: Daga Gregorowicz)

PROGRAM I TERMINY SPOTKAŃ SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Oprócz spotkań z Kuratorami, przygotowaliśmy dla Was spotkania społecznościowe. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej.

WROCŁAW
@Czasoprzestrzeń
g. 18-21:45

29.07
02.09
16.09
29.09 (spotkanie z udziałem kuratora)

KRAKÓW
@Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
g. 18-21:45

30.07
03.09
17.09
01.10 (spotkanie z udziałem kuratora)

POZNAŃ
@Kołorking Muzyczny
g. 18-21:45

28.07
01.09
15.09
30.09 (spotkanie z udziałem kuratora)

RZESZÓW
@Estrada Rzeszowska
g. 18-21:45

27.07
31.08
14.09
28.09 (spotkanie z udziałem kuratora)

 

JAK APLIKOWAĆ NA TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR?

Projekt Tak Brzmi Miasto: Inkubator jest bezpłatny, pod warunkiem regularnego uczestnictwa w zajęciach. Liczba miejsc w programie jest ograniczona do 30 (+ wolni słuchacze) na każde z czterech miast.

Rekrutacja rozpoczęła się 16.06.2020, skończyła zaś 05.07.2020. Z kandydatami zakwalifikowanymi do programu skontaktujemy się telefonicznie, a pełna lista uczestników pojawi się na naszej stronie internetowej dnia 10.07.2020

Każdy kandydat niezakwalifikowany do programu może dołączyć do części wykładowej jako wolny słuchacz (nie dotyczy to spotkań online), ale nie przysługują mu specjalne benefity, takie jak refundacje (wsparcie mobilności) możliwość udziału w obozie, czy indywidualne konsultacje.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Głównym organizatorem jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna:

 

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

W miastach partnerskich przy projekcie współpracują Estrada Rzeszowska, Kołorking Muzyczny, Czasoprzestrzeń

 

Festiwale i konferencje partnerskie oraz partnerzy międzynarodowi:

            

 

Partnerzy:

KONTAKT

KOORDYNACJA MERYTORYCZNA / SPRAWY OGÓLNE

Michał Wójcik
+48 694 713 732
michal@krakowskascenamuzyczna.pl

KOORDYNACJA FORMALNA

Szymon Wyrembak
+48 605 174 670
szymon@takbrzmimiasto.pl

MEDIA / PR

Dominika Borowiec
+48 608 647 184
dominika@takbrzmimiasto.pl

KOORDYNACJA SPOTKAŃ W MIASTACH PARTNERSKICH

Tomek Bysiewicz
+48 667 619 155
tomek@krakowskascenamuzyczna.pl