Miejsca gdzie praca spotyka spokój
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/07/jj-1536x864.jpg-thumbnail

Każdego z nas w pewnym momencie swojej muzycznej przygody może dopaść marazm i niemoc twórcza. Zmęczenie wciąż tym samym miejscem, salką prób czy pracownią. W kółko powtarzane schematy, które zaczynają blokować pokłady waszej artystycznej energii. Gdy czujecie, że właśnie dochodzicie do takiego miejsca, niezbędne jest złapanie dystansu, złamanie przyjętych reguł i spojrzenie na swoją pracę z innej perspektywy.

Pierwszym co przychodzi na myśl jest zrobienie sobie po prostu krótkich wakacji. Spokój morza, piasek, palmy lub wyciszające, górskie wycieczki i rowerowe podróże. Tylko czy na pewno trzeba rezygnować w tym wszystkim z muzyki? A jeśli udałoby się połączyć wyciszenie i złapanie oddechu z twórczą pracą w wyjątkowych okolicznościach przyrody? To przecież właśnie w nowych, ciekawych miejscach powstają często największe cudowności. Tylko jak znaleźć takie miejsca, gdzie natura łączy się z technologią?

W tym miejscu wychodzę wam naprzeciw i przedstawiam kilka wybranych lokalizacji, w których odpoczynek idealnie łączy się z kreatywnością.

Dom Pracy Twórczej i Rozwoju Osobistego Kosówka

“Przygotowaliśmy dla Ciebie przestrzeń, którą możesz wykorzystać na swój własny, indywidualny sposób! Niech Twoja wyobraźnia i kreatywność, a także potrzeba odpoczynku i oddechu zaaranżują pomieszczenia i wykorzystają ich potencjał!”

Tak zapraszają swoich gości właściciele domku Kosówka w samym sercu Tatr. Jeśli kochacie góry, a widok ich majestatu nakręca waszą kreatywność, to wybierzcie ten dom pracy twórczej. Na wyposażeniu pianino elektryczne, zestaw nagłośnieniowy oraz mikser.

dompracytworczejkosowka.pl

Zagroda Magija

A gdyby rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Teraz to możliwe! Zagroda Magija to miejsce otwarte na działania artystyczne. Dom pracy twórczej, gdzie każdy artysta znajdzie swoją kreatywną przestrzeń. Miejsce to, w miarę potrzeb, potrafi idealnie zamienić się w salę prób, studio nagrań lub pracownię. W Zagrodzie swoje albumy tworzyły takie zespoły jak Lao Che, Pink Freud czy Pablopavo. Jesteście gotowi by przejąć nieco ich twórczej energii?

zagrodamagija.pl

Dom Muzyki

Ośrodek położony pod samą Warszawą, w otoczeniu XIX-wiecznego parku nad malowniczą rzeką Mienią, jest pierwszym w Europie integracyjnym domem pracy twórczej. To miejsce spotkania różnych środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi wybitnie uzdolnionymi artystycznie, ale też wszystkich potrzebujących terapii (np. pacjentów z depresją, chorobą dwubiegunową czy zdrowiejących osób uzależnionych). Znajdziecie tu wszystkie niezbędne do działań pracownie, studia nagrań oraz specjalny zespół prawników i pracowników socjalnych. Organizowane są tu również koncerty i inne wydarzenia artystyczne

dommuzyki.com

Dom Pracy Twórczej ZAiKS

Na wszystkich członków ZAiKS-u czeka aż pięć domów pracy twórczej położonych w najpiękniejszych zakątkach Polski. Ośrodki są finansowane przez ZAiKS ze składek członków, czyli was! Zostały stworzone dla autorów i przez autorów, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do pracy i wypoczynku. Natchnienia w tych miejscach szukali tacy artyści jak Wojciech Kilar, Sławomir Mrożek, Agnieszka Osiecka, Tadeusz Różewicz, Wisława Szymborska, Julian Tuwim czy Wojciech Młynarski.

Stawki za pobyt są bardzo atrakcyjne, a aby się o tym przekonać wystarczy zadzwonić i poprosić o spersonalizowaną ofertę.

zaiks.org.pl/dla-autorow/domy-pracy-tworczej

Akademia Klawiszowa

Pracownia Mai, uczestniczki naszego Inkubatora TBM, mieści się we wnętrzach Królewskiej Fabryki Karabinów, unikatowego i tętniącego życiem zabytku poprzemysłowego na Dolnym Mieście w Gdańsku. Akademia Klawiszowa jest otwarta przez cały tydzień od 8:00 do 22:00, a można ją wynająć na godziny. W środku znajdziecie salę prób, a także przestrzeń koncertową. Jak na akademię przystało istnieje tu również możliwość nauki gry na instrumentach klawiszowych: fortepianie (pianinie) i klawesynie.

facebook.com/akademiaklawiszowa

Monochrom Studio

Może potrzebujecie profesjonalnego studia nagrań, ale oddalonego od zgiełku miast i skupisk ludzkich? Zatem Studio Monochrom, położone w Kotlinie Kłodzkiej, to pierwszy kierunek, który powinniście obrać. Niesamowita przestrzeń, wybitna akustyka, sprzęt z najwyższej światowej półki. Dodatkowo całkowita cisza i przestrzeń, a wokół tylko lasy i góry. Oczywiście tak komfortowe warunki mają swoją cenę, natomiast z doświadczenia wiem, że naprawdę warto.

monochromstudio.com

Powyższe zestawienie nie zostało opłacone przez żadne z wymienionych miejsc. To lokalizacje sprawdzone i polecane przez was, Inkubatorowiczów. Oczywiście spokój połączony z twórczą pracą jest możliwy w przeróżnych miejscach, czy to na plaży, czy w samochodzie, a nawet wannie wypełnionej gorącą wodą. To od was samych zależy, gdzie złapiecie swój artystyczny oddech.

A ja życzę wam, żeby tych wyciszających, a zarazem kreatywnych chwil było po prostu jak najwięcej!

To top