close

ROZWIJAJ SWOJĄ KARIERĘ Z TAK BRZMI MIASTO INKUBATOR

Weź udział w największym w Polsce programie rozwoju, edukacji i sieciowania dla artystów i menedżerów muzycznych

TAK BRZMI MIASTO INKUBATOR

Tak Brzmi Miasto Inkubator to największy program edukacyjny i sieciujący dla branży muzycznej w Polsce.

WYKŁADY, WARSZTATY, SPOTKANIA

Tak Brzmi Miasto Inkubator to wykłady, warsztaty i spotkania z najaktywniejszymi działaczami branży muzycznej

7 MIAST

Tak Brzmi Miasto Inkubator obejmuje siedem miast w Polsce (Kraków, Katowice, Łódź, Rzeszów, Poznań, Toruń, Wrocław)

CZYM JEST TAK BRZMI MIASTO INKUBATOR?

Tak Brzmi Miasto Inkubator to pierwszy na polskim rynku długotrwały program wsparcia branży muzycznej przeznaczony dla artystów i zespołów samozarządzających się oraz menedżerów. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 w pięciu miastach: Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Toruniu. Druga edycja programu odbywać będzie się w 2020 w Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu. Celem programu jest dostarczenie wiedzy, umiejętności i kontaktów, które pozwolą Ci lepiej funkcjonować na rynku muzycznym.

Pod opieką czterech doświadczonych kuratorów i w gronie wyselekcjonowanych uczestników będziesz poznawać zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

Spotkasz innych, zmotywowanych artystów i menedżerów oraz będziesz mieć szansę otrzymać środki ułatwiające promowanie swojej muzyki na partnerskich festiwalach i konferencjach. Na wyróżniających się uczestników czeka obóz szkoleniowy Summer Camp, a na wszystkich zakwalifikowanych – indywidualne konsultacje z profesjonalistami.

Organizatorami programu są CK Dworek Białoprądnicki oraz fundacja Krakowska Scena Muzyczna. Program wspierany jest przez miasto Kraków oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z czego składa się
Tak Brzmi Miasto Inkubator?

20 lipca - 24 września

2020 | KRAKÓW, RZESZÓW, WROCŁAW, POZNAŃ

Warsztaty z ekspertami

Seria warsztatów i spotkań prowadzonych przez kuratorów programu - profesjonalistów z branży muzycznej. Ich celem jest nie tylko dostarczenie Ci najnowszej i sprawdzonej wiedzy o rynku muzycznym, ale również bieżąca praca nad wyzwaniami dotyczącymi kariery twojej lub twojego zespołu. Warsztaty obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Każda grupa spotka się z kuratorami minimum cztery razy.

27 lipca - 01 października

2020 | KRAKÓW, RZESZÓW, WROCŁAW, POZNAŃ

Spotkania społeczności

Obok spotkań warsztatowych organizowane będą również “spotkania społeczności”. W ich trakcie zidentyfikujemy Wasze wspólne cele oraz opracujemy strategię ich osiągania – tak, żeby nawet po zakończeniu programu uczestnicy byli dla siebie wsparciem. Na spotkaniach tych będziemy również gościć różnych, doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej. Każda grupa uczestniczyć będzie w czterech spotkaniach społecznościowych.

14 - 23 sierpnia

2020 | KRAKÓW

OBÓZ LETNI

W dniach 14-23 sierpnia w Krakowie odbędzie się dziesięciodniowy obóz dla wyróżniających się uczestników projektów z wszystkich miast. W jego ramach prowadzony będzie intensywny kurs rozwijający tematy z warsztatów i spotkań społecznościowych oraz te, które będą najbardziej interesujące dla uczestników.

Summer Camp jest płatną częścią programu Tak Brzmi Miasto Inkubator. Koszt uczestnictwa w obozie to 615 PLN. Opłata ta pokrywa nocleg, obiad, ponad czterdzieści godzin wykładów, warsztatów i prezentacji, konsultacje indywidualne z ponad dwudziestoma specjalistami.

Dodatkowo, organizowane będą też jam sessions, koncerty i kilka innych atrakcji dzięki którym ten obóz to nie tylko ogrom wiedzy, ale również wspaniała zabawa.

20 lipca - 20 grudnia

2020 | POLSKA I ZAGRANICA

WSPARCIE MOBILNOŚCI ARTYSTÓW

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju). Refundacja ta dotyczyć będzie w szczególności występów w ramach wydarzeń partnerskich – takich jak festiwale czy znane showcase’y.

UWAGA! Zarówno wsparcie mobilności artystów, jak i menedżerów jest obecnie ograniczone ze względu na sytuację epidemiologiczną.

20 lipca - 20 grudnia

2020 | POLSKA I ZAGRANICA

WSPARCIE MOBILNOŚCI MENEDŻERÓW

Również menedżerowie artystów (lub samozarządzający się artyści) mogą liczyć na wsparcie finansowe w wyjazdach na konferencje czy warsztaty podczas których będą chcieli poszerzać swoją wiedzę i szlifować umiejętności.

UWAGA! Zarówno wsparcie mobilności artystów, jak i menedżerów jest obecnie ograniczone ze względu na sytuację epidemiologiczną.

20 lipca - 20 grudnia

2020 | ONLINE

Konsultacje

Przez cały czas trwania projektu, do dyspozycji jego uczestników będą specjaliści z branży muzycznej z całego świata. Będzie można z nimi skonsultować dowolny, muzyczny pomysł i znaleźć odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

14 - 15 listopada

2020 | Kraków

Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal

Zwieńczeniem programu Tak Brzmi Miasto Inkubator jest spotkanie w ramach Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal - wydarzenia odbywającego się 14 i 15 listopada w Krakowie.

Kuratorzy

TBM Inkubator 2020

Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Leszek Biolik

podkowa leśna

Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

Paweł Hordejuk

Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

PRELEGENCI

TBM Konferencja 2020

Agata Patoła

Agata Patoła

Ogarnia social media w agencji K2. Tworzy strategie komunikacji, kampanie reklamowe oraz prowadzi działania contentowe w oparciu o Facebooka, Instagrama, TikToka, Twittera, czy Spotify. Prowadzi szkolenia dedykowane dla firm oraz warsztaty i prelekcje na temat social mediów, digital marketingu i User Experience.

Agnieszka Obszańska

Agnieszka Obszańska

Teatrolog z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Przez lata związana z radiową "Trójką". Reporterka, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i autorka programów, m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe festiwale i wydarzenia muzyczne w Polsce i poza nią. Dużo pracuje z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Aktualnie pracuje niezależnie na wielu frontach i zasila zespół tworzącego się RADIA 357.

Radio 357

Agnieszka Szydłowska

Agnieszka Szydłowska

trójka

Aly Gillani

Aly Gillani

Przedstawiciel Bandcamp, kwitnącej globalnej społeczności muzycznej, w której fani odkrywają nowych artystów, ściśle się z nimi łączą i bezpośrednio wynagradzają ich za ich pracę. Rola Aly polega na rozwijaniu rosnącej sieci wytwórni i artystów, którzy używają Bandcamp do łączenia się ze swoimi fanami, i zarządzaniu nią. Założyciel / A&R dla Worldwide Awards Label of the Year First Word Records. Pierwotnie promotor klubu, przez wiele lat prowadził nowatorskie wieczory klubowe Funky Mule i New Bohemia w Leeds. Uznanym DJ, regularnie występującym w wielu europejskich klubach i londyńskich stacjach radiowych Balamii i Worldwide FM.

Bandcamp

Andras Bodrogi

Andras Bodrogi

Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"

Andrew Apanov

Andrew Apanov

Założycielem Dotted Music, agencji marketingu cyfrowego dla marek muzycznych. Jest także twórcą platformy szkoleniowej i społecznościowej dla artystów o nazwie WeSpin oraz prowadzącym podcast Music Growth Talks, gdzie przeprowadza wywiady z gośćmi z różnych dziedzin branży muzycznej. Andrew jest w branży od ponad 17 lat, jako redaktor naczelny Ultimate Guitar, promotor wydarzeń na żywo, DJ drum & bass, konsultant, bloger i prelegent.

Andrzej Dąbrowski

Andrzej Dąbrowski

Twórca Independent Digital, lidera dystrybucji polskiej muzyki na świecie. Współpracuje z globalnymi serwisami streamingowymi, m.in.: Spotify, Apple Music, YouTube, Amazon, Tidal oraz z wytwórniami muzycznymi w Polsce i za granicą. Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Alians Niezależnych Producentów Muzycznych (ANPM) – będącego członkiem międzynarodowego muzycznego stowarzyszenia IMPALA.

Independent Digital / Alians Niezależnych Producentów Muzycznych

Andrzej Sadowski

Andrzej Sadowski

Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce (1989), jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskim (1984-1989) i Zespołu Studiów Ekonomicznych im. Adama Smitha (1986-1989). Współzałożyciel i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Współzałożyciel i członek zarządu Akcji Gospodarczej (1988-1989). Jeden z założycieli (1996) i członek Zarządu Transparency International Polska (do 2003). Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2009-2010). Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2009-) W 2014 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za propagowanie przedsiębiorczości. Ponownie członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-2020). Za działalność po Stanie Wojennym w 2020 otrzymał status byłego działacza opozycji antykomunistycznej.

Andrzej Smolik

Andrzej Smolik

jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz pracy dla wielu artystów, wydaje również swoje autorskie płyty. Muzyka SMOLIKA to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych, kampanii i filmów reklamowych. Laureat między innymi Paszportu Polityki i Fryderyka za produkcję roku 2006 i 2009.

Anna Galiczak

Anna Galiczak

Jedni mówią o niej "wieczna optymistka", inni nazywają "kobietą muzyki". Anna Galiczak od 6 lat pracuje w Kayax'ie, gdzie swoim doświadczeniem wspiera gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pracowała z takimi artystami jak: Kroki, Bownik, Paulina Przybysz, a dzisiaj można ją spotkać u boku Krzyśka Zalewskiego, promuje też młodych wykonawców jak Arek Kłusowski. Kobieta w wiecznej trasie i podróży. Po godzinach można ją spotkać w Warszawie, gdzie zawsze czeka na nią jej kot Skrzat.

Kayax

Bartosz Rzepczyński

Bartosz Rzepczyński

Manager i agent koncertowy Karoliny Czarneckiej, booking i road manager Dezertera, okazjonalnie wydawca, przez wiele lat związany z Artgrupą. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Ania Dąbrowska, Nosowska, Hey, Made In Poland, Mjut, Pogodno, Sorry Boys. Nieustannie coś pisze, ostatnio najczęściej na blogu ToZnaczy.Wordpress.com.

Artgrupa

Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski

Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Daniel Kuśmierzak

Daniel Kuśmierzak

Kayaxowy A&R i koordynator projektu My Name Is New. Z branżą muzyczną związany od blisko 10 lat. Zanim rozpoczął współpracę z Kayax zajmował się m.in. organizacją spotkań autorskich z rodzimymi muzykami, opieką i rozwijaniem katalogu muzycznego największych polskich artystów oraz wytwórni, koordynacją działań biura prasowego festiwalu muzycznego, czy też współtworzeniem jednego z najstarszych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych w Polsce.

My Name Is New

Dino Lupelli

Dino Lupelli

Aktywny w branży muzycznej od 1990 roku, Dino Lupelli jest obecnie dyrektorem generalnym Music Innovation Hub, firmy powstałej w celu opracowania programów i projektów innowacji włoskiego przemysłu muzycznego. Dino koordynuje internacjonalizację i projekty szkoleniowe dla profesjonalistów i start-upów. Dyrektor Linecheck, głównej konferencji muzycznej we Włoszech, jest członkiem zarządu Jump - European Music Market Accelerator, Keychange - finansowanego przez UE programu na rzecz równości płci. Od 2015 roku jest członkiem-założycielem Włoskich Festiwali Muzycznych, krajowego stowarzyszenia na rzecz międzynarodowej promocji systemu włoskich festiwali i jest partnerem Artlab, krajowej platformy rozwoju włoskiego przemysłu kulturalnego.

Music Innovation Hub Milano

Emma Swift

Emma Swift

Australijska songwriterka, obecnie mieszkająca w USA. Utalentowana piosenkarka zainspirowana Sandy Denny, Marianne Faithfull i mnóstwem zmarłych poetów, w sierpniu 2020 roku wydała doceniony przez krytyków „Blonde On The Tracks”, feministyczne wyobrażenie niektórych z jej ulubionych utworów Boba Dylana dla Tiny Ghost Records.

Georges Perot

Georges Perot

Od ponad dwóch dekad zaangażowany w różnych dziedzinach branży muzycznej (założyciel wydarzeń MESO, współzałożyciel Kosmos Radio 93.6, e-Terra Records i Van Dog Events). Wyprodukował dziesiątki wydarzeń specjalnych (programy telewizyjne, nagrody muzyczne, igrzyska olimpijskie) i brał udział w licznych europejskich projektach muzycznych (SYMANSIS, NIMPE, EURICCA, Europejskie Stowarzyszenie Muzyki Na żywo). Jest Krajowym Koordynatorem sieci organizatorów "MUSIC DAY", partnerem JUMP- European Music Market Accelerator (Creative Europe), Szefem ATHENS MUSIC WEEK i Prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Dnia Muzyki. Od 2019 roku jest również koordynatorem projektu HEMI - Hub for the exchange of Music Innovation Music (Kreatywna Europa) dla Technopolis City w Atenach.

European Music Day Greece

Grzegorz Borowiecki

Grzegorz Borowiecki

Jacek Jagłowski

Jacek Jagłowski

Wieloletni prezes wytwórni muzycznych: Warner Music Polska, Sony Music Polska dyrektor marketingu Universal Music Polska, założyciel niezależnej wytwórni QL Music – manager gwiazd, specjalista polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Twórca takich sukcesów jak m.in.: płyta Upojenie Pata Matheny’ego i Anny Marii Jopek, która sprzedała się w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy, czy powrót na rynek wydawniczy zespołu Hey. Na swoim koncie ma także pracę managerską oraz wykreowanie młodych artystów, tj.: Moniki Brodki, Łukasza Zagrobelnego, zespołu Pectus, czy ostatnio Patryk Skoczyński, Wolska i Lanberry. Członek Zarządu Związku Producentów Audio Video.

QL City

Jacek Szymkiewicz

Jacek Szymkiewicz

Założyciel zespołu POGODNO, połowa duetu BABU KRÓL, tekściarz (m.in. Nosowska, Brodka, Reni Jusis, Natalia Nykiel, Varius Manx), multiinstumentalista, kompozytor, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów (m.in. "Dziady" reż. M. Zadara, Teatr Polski we Wrocławiu; "Jeż Jerzy", film na podstawie kultowego komiksu), performer. Autor książki "Grawer".

Jake Beaumont-Nesbitt

Jake Beaumont-Nesbitt

Dyrektor International Music Managers Forum (IMMF), organizacji skupiającej stowarzyszenia przedstawicieli artystów z 24 krajów. Reprezentuje menedżerów i artystów, dla których pracują, aby stworzyć lepsze warunki handlowe dla twórców poprzez tworzenie sieci kontaktów, udostępnianie i dyskusje. Jake pracuje również jako specjalista praw autorskich do muzyki. Ponadto zarządza kompozytorem Peterem Gregsonem i zespołami Go Back To The Zoo i Magistrates.

International Music Managers Forum

Jakub Lewicki

Jakub Lewicki

Jakub Lewicki aka Ignacy Woland, tubista Hańby!, punkowo-folkowej orkiestry od ponad siedmiu lat objeżdżającej Polskę, Europę, a czasem nawet inne kontynenty. Laureat Paszportu Polityki i Fryderyka. W zespole odpowiedzialny na kwestie dęte blaszane, tekstowo-naukowe, tour menedżerskie, księgowe, prawne, copywriterskie i social mediowe. Współtworzy koncertowy skład Czereśni, a w wolnym czasie pracuje w korpo.

Hańba

Jan Niebudek

Jan Niebudek

Z radiem związany od dekady. To czas spotkań, koncertów, muzycznej edukacji, ale przede wszystkim wielkiej przygody. Zamiana Trójki na Radio Nowy Świat była dla Jana prawdziwie nowym otwarciem: więcej muzyki, spotkań z artystami, ale też możliwość dzielenia się swoimi inspiracjami ze słuchaczami. Ofert zamiany tej pracy na inną nie przyjmie;)

Jarek Szubrycht

Jarek Szubrycht

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Redaktor naczelny i wydawca ś.p. „Gazety Magnetofonowej”, publikował również m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Vadera, Slayera, Andrzeja Zauchy i Maryli Rodowicz. Członek rady programowej OFF Festival Katowice. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Ostatnio radiowiec prowadzący arcyciekawą audycję w Antyradiu. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.

Trzecie Ucho

Jeff Thompson

Jeff Thompson

Założona w 2008 roku Un-Convention to brytyjska globalna sieć muzyczna i agencja rozwoju. Poprzez wydarzenia, konferencje i projekty Un-Convention gromadzi tysiące artystów i profesjonalistów z branży, aby dzielić się wiedzą, nowymi pomysłami i doświadczeniem. Dzięki temu Jeff pomógł opracować szereg nowych i innowacyjnych podejść do budowania zrównoważonych karier i alternatywnych modeli dla przemysłu muzycznego. Rozszerzenie tej pracy obejmuje rozwój wielu spółdzielni muzycznych w Afryce, utworzenie sieci regionalnej sceny muzycznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zainicjowanie rewolucyjnego modelu tournee w Wielkiej Brytanii o nazwie Off Axis. Prowadził także kilka niezależnych wytwórni płytowych w Manchesterze.

Justyna Milkiewicz

Justyna Milkiewicz

Z wykształcenia skrzypaczka. Absolwentka UMFC w Warszawie oraz studiów podyplomowych na SGH w Warszawie – kierunek Manager Kultury. Studiowała również w Royal Academy of Music w Londynie. Od 2015 roku prowadzi własną agencję Formusic Management, która zajmuje się kompleksową opieką nad artystami (m. in. Marika, Kari, Kasia Lins, Linia Nocna, Spinache, Fair Play Quartet.) Od niedawna współpracuje z agencją Revolume będąc agentką bookingową Margaret.

Formusic, menedżerka – Marika

Kasia Gawęska

Kasia Gawęska

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 16 lat, gdy poznała się ze swoim ukochanym zespołem Red Hot Chili Peppers, a basista Guns N' Roses osobiście powiedział jej, że powinna podążać w tym kierunku. Dwa lata później zdobyła pracę w redakcji muzycznej Onetu, gdzie przeprowadziła kilkaset wywiadów z największymi artystami na świecie – do dzisiaj słowa wielu z nich na temat jej wrażliwości i pasji pozostają dla niej najpiękniejszymi komplementami. W Sony Music Poland poznała ten świat od innej strony przekonując się, że social media to najlepszy sposób na dzielenie się z ludźmi swoimi dokonaniami. Na nowo przedstawi Wam Instagram – tak, żeby to nie on zaskakiwał Was, ale Wy jego!

Krzysztof Bober

Krzysztof Bober

Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)

Plateaux / PLX

Leszek Biolik

podkowa leśna

Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

siebie

Łukasz Lembas

Łukasz Lembas

Z wykształcenia politolog, z zawodu specjalista w dziedzinie komunikacji w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Jest odpowiedzialny za komunikację muzycznych festiwali i wydarzeń o tak różnorodnym charakterze, jak Sacrum Profanum, Opera Rara, Misteria Paschalia czy Wianki w Krakowie. Swoje doświadczenie w komunikacji budował współpracując z takimi markami jak OFF Festival, TIDAL czy ZPAV. Prywatnie fatalista, operator gitary basowej, wielbiciel Nowej Huty, właściciel czarnego kota oraz entuzjasta swojej córki.

KBF

Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski

Pisarz, autor powieści "Inna dusza" i "Kult". Dawniej autor programów telewizyjnych, teraz robi podcast o metalu dla Audioteki. Dawniej pisywał do zinów i stał na bramce podczas podziemnych, krakowskich koncertów. Zbiera winyle i nieustannie zapuszcza włosy.

Maciej Poliński

Maciej Poliński

Manager zespołu Mikromusic. Producent koncertów klubowych oraz koordynator ogólnopolskich plenerowych tras koncertowych. Współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Tymonem Tymańskim, Kasią Lins. Od 2014 r związany z łódzkim Klubem Wytwórnia, gdzie obecnie odpowiedzialny jest za koordynację koncertów. Production manager podczas International Jazz Platform oraz Letniej Akademii Jazzu.

Mikromusic

Maciej Zieliński

Maciej Zieliński

Kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Zajmuje się zarówno muzyką filmową, współczesną, jak i rozrywkową. Jego pasją są też nowe technologie, a w szczególności technologia muzyczna. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także jako autor piosenek i aranżacji m.in. dla Kayah, Ani Dąbrowskiej, Desu). Jego utwory z kręgu muzyki współczesnej otrzymały 8 nagród w konkursach kompozytorskich i były wykonywane w ramach wielu festiwali w Polsce i na świecie, m.in.: na Warszawskiej Jesieni i ISCM World Music Days. Skomponował muzykę do ponad 20 filmów fabularnych, kilkuset reklam oraz wielu produkcji telewizyjnych, a także do 5 niezależnych filmów amerykańskich. Za muzykę filmową otrzymał „New Filmmakers LA Award” w Los Angeles, nominację do Crystal Pine Award na International Sound and Film Music Festival oraz 3 nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły”. Był także nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”. Dotychczas ukazało się ponad 30 albumów z jego muzyką.

Maja Łapuszyńska

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.

Urząd Miasta Gdyni

Marcin Koćmierowski

Marcin Koćmierowski

Menadżer, Nocny Kochanek (do 2018 r.), obecnie Łydki Grubasa (od 2017 r.) i Transgresji (od 2020 r.). Zespoły objęte jego pieczą zyskały popularność w kraju i regularnie pojawiają się na największych polskich scenach. Od ponad 10 lat organizuje profesjonalne trasy koncertowe, plenery i festiwale. Specjalista od nowoczesnych kanałów komunikacji (social media, streamy, kanały video). Za największy sukces uważa zdobycie „Złotego Bączka” z Łydką Grubasa w roku 2019. Zdeterminowany do realizowania postawionych sobie celów.

Marcin Kostaszuk

Marcin Kostaszuk

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Urząd Miasta Poznań

Marcin Woźniak

Marcin Woźniak

CEO Art Synergy, współwłaściciel, członek Rady Nadzorczej Phinance S.A., największej niezależnej firmy doradztwa finansowego w Polsce. Mimo 16 lat w branży finansowej nie przestał być idealistą, wierzy w synergię jako optymalną strategię w biznesie. Z miłości do muzyki stworzył Art Synergy - startup, który uprości booking oraz zwiększy frekwencję na koncertach.

Maria Chełkowska-Zacharewicz

Maria Chełkowska-Zacharewicz

Psycholog muzyki łącząca muzyczne doświadczenie z psychologicznym powołaniem. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Swoje metody pracy opiera na treningu akceptacji i zaangażowania, a jej celem jest towarzyszenie klientom w rozwijaniu elastyczności oraz odporności psychologicznej. Efekty jej pracy naukowej i popularnonaukowej można przeczytać w książce "Psychologia muzyki", tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.

Maria Dudek

Maria Dudek

Od dwóch lat prężnie działa w wytwórni Kayax w dziale promocji i marketingu. Odpowiada za rozwój marketingowy projektu My Name Is New, projekty specjalne z udziałem debiutujących artystów oraz koncerty młodych muzyków. Od półtora roku działa również w organizacji i marketingu festiwalu Audioriver.

My Name Is New

Marta Nizio

Marta Nizio

Agencja Artystyczna Bashesh powstała w roku 2008 jako kontynuacja dotychczasowych działań założycielki, która już od 2004 działała jako promotor. Przez 12 lat działalności Bashesh uczestniczyła w organizacji ponad 1500 wydarzeń kulturalnych. Specjalizuje się nie tylko w kompleksowej organizacji tras koncertowych czy bookingu ale również w szeroko rozumianym managemencie, w tym wielowymiarowej promocji artystów i ich twórczości. Z sukcesami prowadzi kariery multiplatynowych twórców takich jak m.in. Paluch, KęKę, Kali oraz Słoń. W 2019 roku nawiązały współpracę z utalentowaną polsko-nigeryjską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów Ifi Ude. Zajmują się również digitalizacją, synchronizacją i pozyskiwaniem partnerów komercyjnych. Prowadziła współpracę artystów z takimi markami jak m.in. Pepsi, Warner Music Poland, T-Mobile, Prosto, Step Records.

Bashesh

Mateusz Sarapata

Mateusz Sarapata

Perkusjonalista, pasjonat elektroniki, połowa duetu SARAPATA, wraz z bratem tworzy producencki kolektyw SARAPATA SOUND WORKERS, współtwórca zespołu SALK, nauczyciel w Szkole Muzyki Nowoczesnej PIANO LAB, współpracujący na stałe z Lor, Pauliną Przybysz i Wataha Drums. Ma na swoim koncie setki koncertów (m.in. na Openerze, Off Festivalu, Festiwalu Soundrive, małą trasę po Islandii, finał X-Factora i debiuty w Opolu).

Michał Sarapata

Michał Sarapata

Basista, producent muzyczny, autor muzyki teatralnej i filmowej. Razem z bratem tworzy kolektyw producencki Sarapata Sound Workers. Na codzień współpracuje z zespołem Lor, Arkiem Kłusowskim i Jakubem Żyteckim. Wywodzi się z zespołu SALK, który swego czasu sporo namieszał na rodzimej scenie alternatywnej. Jego konik to muzyka elektroniczna ze skandynawskim zacięciem.

Mikołaj Kubicki

Mikołaj Kubicki

Raper i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Voo Voo, Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski czy Sarsa . Zachód - to trzeci i najbardziej przełomowy album projektu "Meek, Oh Why?". Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która w naszym odczuciu odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hiphopem, a popem alternatywnym.

Natalia Orkisz

Natalia Orkisz

Wiolonczelistka, wokalistka i songwriterka. Studiowała Wiedzę o Teatrze i Performatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reżyserię teatralną na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Założycielka i managerka zespołu Box Anima (od 2015) i solowego projektu Namena Lala (od 2018). Reżyserowała teledyski, rozpisywała wnioski o dotacje, koordynowała gry miejskie, była sekretarką, barmanką, opiekunką do dzieci i oklejała butelki wina na hali produkcyjnej. Zorganizowała samodzielnie prawie miesięczną trasę Box Animy - która miała się rozpocząć w dniu, w którym covid zamknął Polskę. TLDR: niezależna muzyczka, jedna z Was. Absolwentka I edycji Inkubatora Tak Brzmi Miasto.

Olena Prokhorets

Olena Prokhorets

Muzyk, muzykolog. Product manager międzynarodowego startupu pomelody, który został uznany za jedną z najbardziej innowacyjnych firm Unii Europejskiej. Więcej niż 14 lat pracuje w edukacji w branżach sztuki muzycznej oraz media i komunikacji. Współpracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Technooptymistka. Pracowała w Chinach w placówkach education-manufacturer affiliated to Shanghai International Studies University, gdzie przekonała się, że technologie w dobrych rękach potrafią zmienić edukację i świat na lepiej. Sporą część jej zainteresowań naukowych i zawodowych stanowi neuromuzykologiczny aspekt odbioru treści muzycznych. W wolnej chwili zajmuje się audio-brandingiem, studiuje Machine Learning i język chiński.

Keep Sound

Paweł Hordejuk

Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

Mokre Buty / Happysad

Robert Gajewski

Robert Gajewski

Menedżer i praktyk, który ma za sobą realizację około tysiąca przedsięwzięć kulturalnych. Od czasu studiów jest związany z Fundacją Na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego Universitatis Varsoviensis, na rzecz której działa jako menedżer i producent wydarzeń kulturalnych m.in. w warszawskich klubach Hybrydy, Palladium, Proxima. Jest również dziennikarzem muzycznym, od roku 2005 związanym z warszawskim radiem Kampus. Inicjator i pomysłodawca Festiwalu "Warszawa Brzmi Ciężko" w latach 2011-2013. Często zapraszany w roli eksperta lub członka Jury w przeglądach muzycznych (np Stage4You, Dzielnica Brzmi Dobrze itp). Od 2013 roku związany z wytwórnią płytową Kayax. Współpracuje z takimi artystami jak: Smolik, Skubas, Miro Kępiński, Kev Fox. Prywatnie wokalista zespołu Carnal. Członek Rady IGMAP - Izby Gospodarczej Managerów Artystów Polskich

Kayax

Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski

Tomasz "Pan Winyl" Olszewski działa na rynku muzycznym od ponad dekady. Zaczynał jako właściciel sklepu z winylami w UK, potem został wydawcą, co doprowadziło do otworzenia agencji PRowej i marketingowej dla artystów muzyków / zespołów. Rozwój rynku muzycznego zawsze był związany z rozwojem technologii, dlatego w ostatnim czasie Pan Winyl skupił się na blockchainie, tokenizacji, NFT i budowaniu społeczności wokół tokenów artystycznych (osobistych). Autor książki "Winylowe Opowieści", która powinna ukazać się już w 2022 roku! Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019). Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.

Pan Winyl

Tomek Lipiński

Tomek Lipiński

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Urodził się w 1955 roku w Warszawie. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys i Fotoness. W latach 1991–1993 pisał felietony dla „Tylko Rock". Produkował i prowadził programy muzyczne. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland, współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji, redaktorem naczelnym „Aktivista". Od 2017 roku zasiada w Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jest przewodniczącym Rady Fundacji Eksportu Muzyki Polskiej. Obecnie nagrywa i występuje jako Tomek Lipiński.

ZAiKS

Władek Foltyński

Władek Foltyński

Autor, basista, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Autor książki „Komunikacja Pozadźwiękowa” - pierwszego opracowania o tym, co liczy się w odbiorze występu muzycznego na scenie… poza samą muzyką.

Wojciech Ignatowski

Wojciech Ignatowski

Ekspert w dziedzinie cyfrowej dystrybucji audio i video oraz Certyfikowanym Partnerem YouTube. Specjalizuje się w zarządzaniu prawami autorskimi za pomocą narzędzia Content ID oraz w optymalizacji treści na YouTube. Od 2014 roku pracuje w firmach zajmujących się cyfrową dystrybucją treści audio i video. Swoją karierę rozpoczął w firmie Independent Digital, a od 2016 roku prowadzi swoją własną działalność i współpracuje z firmą ZPR Media. Obecnie działa mi.in z: Lemon Records, Radio ESKA, Polo TV, Super Express, Radio Vox, QBIK, Ronnie Ferrari, Czadoman, Borys LBD, MiłyPan, Alternaxx, Ewa Ekwa, Plus, Kauntynman. W przeszłości pracował również przy projektach związanych z działalnością m.in. takich podmiotów jak: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Wielkie Joł, Golec Uorkiestra, Step Records, U Know Me Records, Polskie Radio, Prosto Label, Green Star Music, Max Flo Rec, Urban City.

Wojtek Szumański

Wojtek Szumański

Kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Piosenki Wojtka urzekają lekkością, ale także skłaniają do refleksji, pozwalają utożsamić się z nimi lub opowiadają chwytliwe historie z życia wzięte mniej lub bardziej. Bezpretensjonalność i szczerość to cechy Wojtka, które porwały setki tysięcy internautów, o czym świadczy ilość wyświetleń pod jego teledyskami. Wojtek prowadzi również cykliczną serię livestreamów na swoim kanale, tzw. "Koncerty w pokoju".

DELEGACI

TBM Konferencja 2020

Agata Szostak

Agata Szostak

Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator. Za nią ponad 650 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak). W lutym 2020 rozpoczęła również pracę jako specjalista ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu i nadal tam pracuje. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.

Agencja Artystyczna Maestrada / Myślenicki Ośrodek Kultury

Anca Lupes

Anca Lupes

Anca Lupes jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w rumuńskim biznesie muzycznym. W trakcie swojej kariery pracowała w prawie wszystkich dziedzinach tej branży: w mediach (prasa, radio, telewizja), przy organizacji koncertów, w wytwórniach płytowych, wydawnictwach muzycznych, zajmowała się menedżmentem i bookingiem. W 2006 roku rozpoczęła nauczanie biznesu muzycznego w Rumunii. W 2009 roku została pierwszą rumuńską profesjonalistką z branży muzycznej, która ukończyła Master in Music Business Programe z Berkelee College of Music (Boston, USA). W 2016 roku zaczęła organizować Mastering The Music Business - pierwszą w Rumunii konferencję muzyczną.

Mastering the Music Business

Anna Jaśkielewicz

Anna Jaśkielewicz

Specjalista ds. marketingu w Związku Producentów Audio Video ZPAV z którym związana jest od 2006r., współorganizatorka konferencji edukacyjnej podczas wydarzenia Fryderyk Festiwal 2019/2020, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnej promocji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

ZPAV

Anna Prokopczuk

Anna Prokopczuk

Altowiolistka, wokalistka, tour manager i manager w firmie ART2Music, studentka muzykoterapii. Pracuje z zespołami takimi jak Waglewski Fisz Emade, VooVoo. W branży muzycznej od 15 lat.

ART2 Music

Bartek Chaciński

Bartek Chaciński

Redaktor działu kultury tygodnika „Polityka”, dziennikarz muzyczny, członek Rady Języka Polskiego. Współpracuje z radiową Dwójką, prowadzi blog muzyczny Polifonia, a ostatnio związany z nim podcast. Stale pisuje też o nowym języku. Opublikował m.in. serię „Słowników najmłodszej polszczyzny” (Znak) oraz książkę „Wyż nisz” o tym, gdzie się podziały subkultury młodzieżowe.

Polityka, Polskie Radio

Bartek Pojasek

Bartek Pojasek

Współpracuje z muzykami z całego świata. Zorganizował kilkadziesiąt tras koncertowych w Europie i USA, łącznie prawie 1000 koncertów. Współorganizator cyklu koncertów miejskich "Na falach" w 2019 r. Współorganizował trasę koncertową duetu Jim and Sam z Los Angeles, z której powstał film dokumentalny "After So Many Days" - wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych w Ameryce.

Fresh Booking

Carina Sava

Carina Sava

Założycielka i Menedżerka artystów w Watermelon Agency. Profesjonalistka w branży muzycznej z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu artystami, bookingu, współpracy z markami, marketingu muzycznym i komunikacji. Z tytułem magistra zarządzania artystami w Berklee College of Music, jest współzałożycielką i wiceprezesem Stowarzyszenia RAW Music oraz kierownikiem programu konferencji i festiwalu showcase'owego Mastering the Music Business, wiodącej muzycznej imprezie biznesowej w Rumunii. Carina jest także założycielką i przewodniczącą stowarzyszenia Women in Music Romania.

Mastering the Music Business

Cyprian Buś

Cyprian Buś

Od dwunastu lat regularnie zajmuje się organizacją koncertów na terenie całej Polski współpracując z polskimi i zagranicznymi gwiazdami muzyki współczesnej (w sumie ponad 500 zrealizowanych widowisk). Od 2011 prezes i założyciel fundacji Front Row Heroes, która na swoim koncie ma zwycięstwo w konkursie Young Creative Entrepreneur Music 2011, organizowanego przez British Council i nagrodę Aktivist Nocne Marki w kategorii Agencja Roku 2011. Menadżer muzyczny w klubach Forty Kleparz (2009/2010), Piękny Pies 2010/13) i Klub RE (od 2016 do teraz), promotor wydarzeń muzycznych w klubach Betel, Cafe Kulturalna, Powiększenie, Pogłos, Rozrywki 3, Szpitalna 1. Od 10 lat, co roku, jest głównym organizatorem i twórcą programu Green ZOO Festival.

Front Row Heroes

Dariusz Baran

Dariusz Baran

Wykładowca akademicki (Krakowska Akademia AFM), politolog zajmujący się głównie mediami; w połączeniu z zamiłowaniem do muzyki i popkultury przekłada się to na badania nad polską prasą muzyczną i muzycznym dziennikarstwem (oprócz artykułów m.in. tom „Dziennikarstwo i media muzyczne a polityka"). Jeden z organizatorów szczecińskiej konferencji „Media-Dziennikarstwo-Muzyka". Publikował w krakowskim kwartalniku kulturalno-naukowym „Splot", a także na portalach independent.pl i apop.pl, dla których pisał artykuły, recenzje, czy sprawozdania z koncertów i festiwali. W wolnych chwilach dzieli się słowem o muzyce we własnym serwisie muzobar.pl. Współpracuje z Fundacją PMMI (The Polish Modern Music Institute). „Zbieracz" płyt muzycznych i starych czasopism muzycznych.

muzobar.pl

Dartsya Tarkovska

Dartsya Tarkovska

Założycielka muzycznej agencji konsultingowej Soundbuzz i współzałożycielka Music Export Ukraine. Soundbuzz to pierwsza agencja konsultingowa skoncentrowana na rozwoju niezależnej sceny muzycznej w krajach Europy Wschodniej. Najnowszym projektem są badania nad ukraińskim rynkiem muzycznym. Music Export Ukraine to niezależna inicjatywa wspomagająca początkujących artystów ukraińskich w nawiązywaniu kontaktów, promocji oraz rozwoju kariery na międzynarodowym szczeblu. Głównymi aktywnościami MEU są wsparcie artystów, współprace międzysektorowe, międzynarodowe programy wymiany, wydarzenia edukacyjne oraz kijowska MCU - jedyna zorientowana na export konferencja i festiwal showcase'owy na Ukrainie.

Music Export Ukraine

Filip Košťálek

Filip Košťálek

Odpowiedzialny za booking i program Colours of Ostrava - największego, międzynarodowego festiwalu muzycznego w Czechach. Współpracuje również z Coulours Production przy innych projektach, takich jak Czech Music Crossroads (międzynarodowa konferencja i festiwal showcase'owy) czy Festival v ulicích (Festiwal na ulicach) - interdyscyplinarny festiwal uliczny w przestrzeni publicznej tworzony na zasadach Non profit.

Colours of Ostrava

Gabi Drzewiecka

Gabi Drzewiecka

Dziennikarz muzyczny, członek Akademii Fonograficznej, dołączyła również do grona wykładowców Akademii Menedżerów Muzycznych. Pracę w mediach zaczęła 11 lat temu od 4fun tv, po drodze było Radio Roxy, 6 lat w Chillizet. Obecnie przeprowadza wywiady z artystami dla Dzień Dobry TVN, ma swój video podcast „Gabinet Dźwięku” na Tidalu, okazjonalnie współpracuje też z cgm.pl.

Radio Zet Chilli

Ira Lobanok

Ira Lobanok

Muzyk, producentka, multi-instrumentalistka w elektronicznym zespole Krapka;KOMA. Nauczycielka Ableton Live w Vedel School, założycielka i liderka sekrentych koncertów Sofar Sounds we Lwowie. Ukończyła kierunek Commercial Music Perfomance na Uniwersytecie Westminster w Londynie prowadzony przez topowych brytyjskich specjalistów branży muzycznej.

Krapka;KOMA

Jakub Kasperski

Jakub Kasperski

Muzykolog i nauczyciel akademicki w Instytucie Muzykologii UAM w Poznaniu. W latach 2004/2005 studiował na paryskiej Sorbonie. W 2012 r. doktoryzował się na podstawie pracy „Muzyka popularna jako przedmiot badań muzykologii". Od tego czasu specjalizuje się w badaniach muzyki popularnej, wykładając jej historię na rodzimej uczelni. Autor popularnonaukowej „Historii muzyki popularnej" - pierwszej próby całościowego ujęcia tego zjawiska przez polskiego autora. Brał udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach (m.in. W. Brytania, Niemcy, Francja, Republika Czeska, Finlandia, Hiszpania). Od 2009 r. jest członkiem IASMP – International Association for the Study of Popular Music. Od wielu lat współpracuje też z Filharmonią Poznańską, a także z poznańskim środowiskiem kompozytorskim (m.in. z festiwalem Poznańska Wiosna Muzyczna) w roli konferansjera i komentatora koncertów.

muzykolog

Jan Król

Jan Król

Od dekady związany z radiem. Członek redakcji muzycznej RMF FM, odpowiedzialny za RMFon.pl. Wcześniej układał muzykę w krakowskiej Radiofonii i prowadził audycję Scena Rozmaitości. Przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów i relacji z wydarzeń muzycznych. Pisał dla portali muzycznych, był głosem gali MediaTory. Lektor i DJ. Z wykształcenia hungarysta. Fan papryki, trip-hopu i Moniki Bellucci.

RMFon - w trakcie zmian

Karolina Filarczyk

Karolina Filarczyk

Z portalem Muzykoholicy związana od 4 lat jako redaktor i fotograf, a od pół roku na stanowisku redaktor naczelnej. W 2017/2018 roku jurorka II edycji New York Festiwal. Poprzez portal stara się wyławiać i promować młodych – gniewnych polskiej sceny muzycznej. Doskonałym narzędziem do tego jest cykl „Nowe Twarze”, który oddaje ducha misji portalu. Muzykoholicy nowych na scenie otaczają dobrym słowem, a także patronatami medialnymi. Ostatnio pod nasze skrzydła weszli m.in. ZAGI, Lekko Pijani, The Suits, Rasm Almashan, czy grupa Mgły.

muzykoholicy.com

Maciej Łaski

Maciek Karbowski

Maciek Karbowski

Muzyk znany przede wszystkim z zespołu Tides From Nebula, ale również wspólwłaściciel studia nagraniowego Nebula Studio, producent muzyczny i realizator. Od tego roku jednocześnie prowadzący kanał na YouTube o tematyce nagraniowo-muzycznej.

Tides from Nebula

Maciek Madejski

Maciek Madejski

Dziennikarz Radia Afera Poznań i promotor koncertowy, organizujący w ramach agencji SIDEWAYS polskie trasy dla zespołów rockowych, alternatywnych i jazzowych z różnych stron świata: Hammond Grooves (Brazylia), The Blind Suns (Francja), Vera Jonas (Węgry), Dos Floris (UK) i wiele innych, booker grup The Fruitcakes, Rat Kru i BiFF, propagator muzyki nietuzinkowej; DJ; wywrotowiec i PRowiec; stały współpracownik europejskich biur eksportu muzyki, wieczny turysta i zawsze zdalnie online.

3-Way Booking

Małgorzata Płysa

Małgorzata Płysa

Dyrektorka wykonawcza i kuratorka krakowskiego festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również w wielu innych miejscach na świecie. Jest również współdyrektorką agencji kreatywnej Unsound Productions, w ramach której zajmuje się managementem artystek (jak Jlin), reprezentacją projektów specjalnych, jak i tworzeniem nowych zamówień artystycznych i wydarzeń. Od roku 2020 jest również współdyrektorką artystyczną warszawskiego interdyscyplinarnego festiwalu Ephemera. W swojej pracy skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej - przede wszystkim w sztuce dźwięku, muzyce i sztuce współczesnej oraz tworzeniu nowych form współpracy pomiędzy twórcami i twórczyniami, poprawie edukacji kulturalnej oraz międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń wpływającej na poszerzenie różnorodności intersekcjonalnej w kulturze. Interesuje się zjawiskiem synestezji.

UNSOUND

Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, od września 2021 pełni również obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego stacji. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Prowadzi warsztaty „rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl

Antyradio

Marek Hojda

Marek Hojda

Dyrektor Music Export Poland, kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista oraz producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak: De Mono, Emigranci, Surzyn Band. Jako aranżer i producent współpracował z Izą Trojanowską, Majka Jeżowską, Robertem Chojnackim, grupą VOX. Prowadzi własne studio nagraniowe Homar Music w którym nagrywali tacy artyści jak J. Steczkowska, M.Sadowska, M.Lewczuk, A.Lipnicka, R.Brzozowski, Sarsa, Doda. Organizator międzynarodowych songwritings camps.

MEXP

Maria Zimny

Maria Zimny

Dziennikarka muzyczna z powołania. Choć nie studiowała dziennikarstwa – ukończyła historię i kulturę współczesną na UJ-cie – zajmuje się nim od czasów studenckich. O jazzie pisze dla magazynu Jazz Forum. Od 2012 do 2020 roku związana z redakcją magazynu JazzPRESS. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, Ruchu Muzycznym, Magazynie Lizard. Z radiem związana od 2018 roku, kiedy zaczęła prowadzić autorską audycję o jazzie i muzyce improwizowanej w Off Radiu Kraków („Zimna płyta”). Od 2021 związana z JAZZKULTURĄ. Pracowała w różnych instytucjach kultury zajmując się promocją, m.in. w Operze Krakowskiej czy Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". Od 2 lat współtworzy biuro prasowe Festiwalu Jazz Juniors. Uczestniczy i gości na festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie (w 2020r. na zaproszenie Instytutu Polskiego w Rzymie prowadziła panel poświęconym polskiej scenie jazzowej, który odbywał się w ramach Ancona Jazz Festival we Włoszech; w 2021 została zaproszona przez fiński festiwal Tampere Jazz Happening jako gościni, do zapoznania się z tamtejszą sceną).

JAZZKULTURA

Przemek Kubajewski

Przemek Kubajewski

Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR, marketingu i social media. Absolwent filologii polskiej, od dekady aktywny w branży muzycznej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, Music Export Conference, konferencji Muzyka a Biznes Warszawie. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest gospodarzem cyklicznych rozmów o branży muzycznej w katowickim Mieście Ogrodów.

Akademia Menedżerów Muzycznych

Tamara Kamińska

Tamara Kamińska

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Katowicach, gdzie uzyskała tytuł magistra filozofii, a także podyplomowo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - menedżera kultury. Od 2012 roku pracowała w Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. K. Bochenek) , gdzie pełniła funkcję Wicedyrektorki odpowiedzialnej za program merytoryczny instytucji oraz współpracę z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Twórczyni nowatorskiego programu wsparcia dla organizacji pozarządowych, który otworzył nowe możliwości współpracy pomiędzy sektorami publicznym i prywatnym. Razem z zespołem, który powołała w 2015 i którego była liderem napisała aplikację do Sieci Miast kreatywnych UNESCO, dzięki czemu od grudnia 2015 roku Katowice zostały włączone w tę sieć w dziedzinie muzyki. Była także odpowiedzialna za wdrożenie i realizację całego programu 'Katowice - Miasto Muzyki"", którego podwaliny zostały zawarte w tej właśnie aplikacji. W latach 2015–2016 pracowała nad raportem ""Polityka rozwoju sektora muzycznego w Katowicach. Jak zbudować prężną, zrównoważoną i dobrze prosperującą branżę muzyczną"" dla Katowic. Autorka zwycięskiej aplikacji o WOMEX'17 - festiwal i targi muzyki świata. Była także odpowiedzialna za realizację tego wydarzenia w Katowicach. Z ramienia Katowic odpowiedzialna za przygotowanie aplikacji o roczny kongres sieci Miast Kreatywnych w roku 2018, a także jego przygotowanie i realizację. Począwszy od stycznia 2018 roku pełni funkcję przewodniczącej subsieci muzycznej w ramach struktur UCCN. W październiku 2018 objęła stanowisko Wicedyrektor, a we wrześniu 2019 Dyrektor Biura Music Export Poland. Od stycznia 2019 pełni także funkcję niezależnego eksperta Narodowej Komisji UNESCO w Polsce do spraw miast kreatywnych."

MEXP

Ula Nowak

Ula Nowak

Dziennikarka, producentka i kuratorka muzyczna. Chętniej patrzy na Wschód, niż na Zachód. Współzałożycielka Pannonica Festival, współpracowniczka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie odpowiada za produkcję koncertów w ramach cyklu „Something Must Break", którego kuratorem jest Artur Rojek oraz inicjatywy „Nowa Polska". Od niedawna również współtworzy zespół OFF Festival Katowice. Prowadzi mini agencję koncertową, zajmującą się produkcja niszowych koncertów w obrębie muzyki świata i jazzu. W przeszłości prowadziła autorski program radiowy „Balkanera", publikowała min. dla Jazzarium, Pisma Folkowego, Gazety Wyborczej oraz portalu ProAnima. Obecnie prowadzi autorskie programy radiowe na antenie radia JAZZKULTURA (Świato-Czułość i Backstage kulturalny).

Off Festival

Weronika Szymańska

Weronika Szymańska

Dziennikarka muzyczna od 1,5 roku związana z redakcją portali Rytmy.pl oraz muno.pl. Współprowadząca audycję "Setlista" w studenckim Radiu Meteor. Wcześniej współpracowała z redakcjami All About Music oraz Muzykoholicy. W tym co robi najbardziej uwielbia odkrywanie młodych talentów, czemu poświęca wiele uwagi. Z życiowego powołania - ogromna fanka muzyki, która nie wyobraża sobie siebie w innym miejscu, niż właśnie przy niej.

rytmy.pl

Wojciech Kułaga

Wojciech Kułaga

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dziennikarz muzyczny, współpracujący od roku z największą polską firmą fonograficzną Universal Music Polska. Uzyskał certyfikat w największej francuskiej gazecie – dzienniku „Ouest France”. W latach 2017-2020 dziennikarz i specjalista ds. PR i kontaktów z mediami na jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – Wywrota.pl. Obecnie współpracuje z PMMI (Polish Modern Music Institute). Wokalista, muzyk oraz autor tekstów. Uczestnik The Voice of Poland.

Polish Modern Music Institute

Żenia Ivanova

Żenia Ivanova

Senior Digital Marketing Manager w firmie Independent Digital. Odpowiada za promocję niezależnych artystów w serwisach cyfrowych, takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, TikTok, i wiele innych. W trakcie swojej pięcioletniej pracy w Independent Digital, przeprowadziła kampanie marketingowe dla artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, skupiając się w działaniu głównie na możliwościach eksportowych. Wcześniej pracowała jako PR Manager i Label Manager. W ostatnich latach Ievgeniia wzięła udział w wielu konferencjach branżowych, między innymi w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, dzięki czemu ma najświeższą wiedzę na temat dostępnych narzędzi marketingowych. Obecnie skupia się na przekazywaniu artystom i specjalistom muzycznym wiedzy z zakresu sprzedaży, marketingu i dystrybucji cyfrowej.

Independent Digital

PROGRAM I TERMINY WARSZTATÓW
TAK BRZMI MIASTO

Choć każdy z naszych kuratorów specjalizuje się w nieco innych aspektach, to przewidzieliśmy zajęcia „rotacyjne” – tak, by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 18-21 w następujących datach i miejscach:

20

lipca

KRAKÓW: Bartosz Stawiarz

Zajęcia otwierające program Tak Brzmi Miasto Inkubator. W ich ramach przedstawimy wam w skrócie co będziemy robić w trakcie trwania programu oraz odbędzie się pierwszy wykład z krakowskim kuratorem Bartoszem Stawiarzem.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
30

lipca

KRAKÓW: Spotkanie społecznościowe

Pierwsze spotkanie społecznościowe grupy krakowskiej

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
04

sierpnia

KRAKÓW: Paweł Hordejuk

Gościem Bartka Stawiarza będzie kurator grupy rzeszowskiej - Paweł Hordejuk.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
03

września

KRAKÓW: Spotkanie społecznościowe

Drugie spotkanie społecznościowe grupy krakowskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
08

września

KRAKÓW: Leszek Biolik

Gościem Bartka Stawiarza będzie kurator grupy wrocławskiej - Leszek Biolik.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
17

września

KRAKÓW: Spotkanie społecznościowe

Trzecie spotkanie społecznościowe grupy krakowskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
21

września

KRAKÓW: Daga Gregorowicz

Gościem Bartka Stawiarza będzie kuratorka grupy poznańskiej - Daga Gregorowicz.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
06

października

KRAKÓW: Spotkanie społecznościowe

Czwarte spotkanie społecznościowe grupy krakowskiej. W spotkaniu będzie uczestniczył kurator - Bartek Stawiarz

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Kraków
22

lipca

WROCŁAW: Leszek Biolik

Zajęcia otwierające program Tak Brzmi Miasto Inkubator. W ich ramach przedstawimy wam w skrócie co będziemy robić w trakcie trwania programu oraz odbędzie się pierwszy wykład z wrocławskim kuratorem Leszkiem Biolikiem.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
29

lipca

WROCŁAW: Spotkanie społecznościowe

Pierwsze spotkanie społecznościowe grupy wrocławskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
06

sierpnia

WROCŁAW: Daga Gregorowicz

Gościem Leszka Biolika będzie kuratorka grupy poznańskiej - Daga Gregorowicz.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
02

września

WROCŁAW: Spotkanie społecznościowe

Drugie spotkanie społecznościowe grupy wrocławskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
09

września

WROCŁAW: Bartek Stawiarz

Gościem Leszka Biolika będzie kurator grupy krakowskiej - Bartek Stawiarz.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
16

września

WROCŁAW: Spotkanie społecznościowe

Trzecie spotkanie społecznościowe grupy wrocławskiej

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
23

września

WROCŁAW: Paweł Hordejuk

Gościem Leszka Biolika będzie kurator grupy rzeszowskiej - Paweł Hordejuk.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
08

października

WROCŁAW: Spotkanie społecznościowe

Czwarte spotkanie społecznościowe grupy wrocławskiej. W spotkaniu weźmie udział jej kurator - Leszek Biolik.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Wrocław
21

lipca

POZNAŃ: Daga Gregorowicz

Zajęcia otwierające program Tak Brzmi Miasto Inkubator. W ich ramach przedstawimy wam w skrócie co będziemy robić w trakcie trwania programu oraz odbędzie się pierwszy wykład z poznańską kuratorką Dagą Gregorowicz.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
28

lipca

POZNAŃ: Spotkanie społecznościowe

Pierwsze spotkanie społecznościowe grupy poznańskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
05

sierpnia

POZNAŃ: Leszek Biolik

Gościem Dagi Gregorowicz będzie kurator grupy wrocławskiej - Leszek Biolik.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
01

września

POZNAŃ: Spotkanie społecznościowe

Drugie spotkanie społecznościowe grupy poznańskiej

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
10

września

POZNAŃ: Paweł Hordejuk

Gościem Dagi Gregorowicz będzie kurator grupy rzeszowskiej - Paweł Hordejuk.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
15

września

POZNAŃ: Spotkanie społecznościowe

Trzecie spotkanie społecznościowe grupy poznańskiej

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
24

września

POZNAŃ: Bartek Stawiarz

Gościem Dagi Gregorowicz będzie kurator grupy krakowskiej - Bartek Stawiarz

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
07

października

POZNAŃ: Spotkanie społecznościowe

Czwarte spotkanie społecznościowe grupy poznańskiej. W spotkaniu weźmie udział jej kuratorka - Daga Gregorowicz.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Poznań
23

lipca

RZESZÓW: Paweł Hordejuk

Zajęcia otwierające program Tak Brzmi Miasto Inkubator. W ich ramach przedstawimy wam w skrócie co będziemy robić w trakcie trwania programu oraz odbędzie się pierwszy wykład z rzeszowskim kuratorem Pawłem Hordejukiem.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
27

lipca

RZESZÓW: Spotkanie społecznościowe

Pierwsze spotkanie społecznościowe grupy rzeszowskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
05

sierpnia

RZESZÓW: Bartek Stawiarz

Gościem Pawła Hordejuka będzie kurator grupy krakowskiej - Bartek Stawiarz.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
31

sierpnia

RZESZÓW: Spotkanie społecznościowe

Drugie spotkanie społecznościowe grupy rzeszowskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
08

września

RZESZÓW: Daga Gregorowicz

Gościem Pawła Hordejuka będzie kuratorka grupy poznańskiej - Daga Gregorowicz

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
14

września

RZESZÓW: Spotkanie społecznościowe

Trzecie spotkanie społecznościowe grupy rzeszowskiej.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
22

września

RZESZÓW: Leszek Biolik

Gościem Pawła Hordejuka będzie kurator grupy wrocławskiej - Leszek Biolik.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów
05

października

RZESZÓW: Spotkanie społecznościowe

Czwarte spotkanie społecznościowe grupy rzeszowskiej. W spotkaniu weźmie udział jej kurator - Paweł Hordejuk.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 22:00
Rzeszów

SUMMER CAMP

W dniach 14-23 sierpnia trzydzieścioro uczestników programu Tak Brzmi Miasto Inkubator będzie miało szansę uczestniczyć w intensywnym obozie letnim w Krakowie. W jego ramach przewidzianych jest osiem dni pełnych wykładów, warsztatów, spotkań i konsultacji indywidualnych. Każdy z uczestników obozu udzieli również krótkiego video wywiadu przeprowadzonego przez uznanych dziennikarzy. Przewidziane są również wieczorne jam sessions oraz wspólne krytyczne oglądanie teledysków uczestników.
Koszt uczestnictwa w obozie to 615 zł brutto i pokrywa on wszystkie aktywności edukacyjne, zakwaterowanie oraz obiad.
Zajęcia odbywać się będą w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki (ul. Papiernicza 2, Kraków).

Wykładowcy Summercamp

TBM Inkubator 2020

Agata Trafalska

Agata Trafalska

Autorka tekstów piosenek, reżyserka teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu wokalisty Korteza, m.in. z którym napisała teksty na płytę "Bumerang" oraz "Mój dom". Za realizację teledysku do piosenki "Zostań" została nominowana do Fryderyka 2016.

Aniceta Bosak

Aniceta Bosak

Anna Kaczmarczyk-Pocica

Anna Kaczmarczyk-Pocica

Bartek “Borówka” Borowicz

Bartek “Borówka” Borowicz

Pracował jako dziennikarz w wielu mediach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3 (zanim stała się telewizją rządową), Esce Rock czy Radiofonii. Rzucił to wszystko, bo zaczął zajmować się organizowaniem koncertów. Ale nie wielkich a’la Opener, lecz tych małych, kameralnych – dla 30, może 100 osób. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4200 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne. Dlatego nie dość, że robi małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach – ba! Nawet wioskach! Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 300!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena. O swojej pasji i jednocześnie pracy Bartek napisał książkę „Borówka Music – 15 lat w trasie”. Pozycja ta wyprzedała się w nakładzie 700 egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery! Nieźle, jak na debiut. Aktualnie dostępny jest dodruk. Książkę wychwalali m.in. Czesław Mozil, „Grabaż” czy Jarek Szubrycht.

Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Grzegorz Borowiecki

Grzegorz Borowiecki

Jarek Szubrycht

Jarek Szubrycht

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Redaktor naczelny i wydawca ś.p. „Gazety Magnetofonowej”, publikował również m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Vadera, Slayera, Andrzeja Zauchy i Maryli Rodowicz. Członek rady programowej OFF Festival Katowice. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Ostatnio radiowiec prowadzący arcyciekawą audycję w Antyradiu. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.

Jerzy Pocica

Jerzy Pocica

Leszek Biolik

podkowa leśna

Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

Łukasz Lembas

Łukasz Lembas

Z wykształcenia politolog, z zawodu specjalista w dziedzinie komunikacji w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Jest odpowiedzialny za komunikację muzycznych festiwali i wydarzeń o tak różnorodnym charakterze, jak Sacrum Profanum, Opera Rara, Misteria Paschalia czy Wianki w Krakowie. Swoje doświadczenie w komunikacji budował współpracując z takimi markami jak OFF Festival, TIDAL czy ZPAV. Prywatnie fatalista, operator gitary basowej, wielbiciel Nowej Huty, właściciel czarnego kota oraz entuzjasta swojej córki.

Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, od września 2021 pełni również obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego stacji. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Prowadzi warsztaty „rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl

Marcin Barański

Marcin Barański

Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.

Marcin Woźniak

Marcin Woźniak

CEO Art Synergy, współwłaściciel, członek Rady Nadzorczej Phinance S.A., największej niezależnej firmy doradztwa finansowego w Polsce. Mimo 16 lat w branży finansowej nie przestał być idealistą, wierzy w synergię jako optymalną strategię w biznesie. Z miłości do muzyki stworzył Art Synergy - startup, który uprości booking oraz zwiększy frekwencję na koncertach.

Michał Faron

Michał Faron

Role zawodowe: trener, coach, facylitator, psychodramatysta, aktor teatru playback Role społeczne: mąż, przyjaciel, brat, syn Specjalizacja: praca z emocjami, kompetencje menedżerskie, rozwój osobisty, rozwój trenerów i coach’ów, kompetencje społeczne Zainteresowania i pasje: muzyka (gra na instrumentach i słuchanie wielogatunkowe), malarstwo (malowanie i linoryt), czytanie książek głównie o tematyce psychologicznej

Misia Furtak

Misia Furtak

Paweł Hordejuk

Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

Piotr Metz

Piotr Metz

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Władek Foltyński

Władek Foltyński

Autor, basista, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Autor książki „Komunikacja Pozadźwiękowa” - pierwszego opracowania o tym, co liczy się w odbiorze występu muzycznego na scenie… poza samą muzyką.

Yossarian Malewski

Yossarian Malewski

Żenia Ivanova

Żenia Ivanova

Senior Digital Marketing Manager w firmie Independent Digital. Odpowiada za promocję niezależnych artystów w serwisach cyfrowych, takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, TikTok, i wiele innych. W trakcie swojej pięcioletniej pracy w Independent Digital, przeprowadziła kampanie marketingowe dla artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, skupiając się w działaniu głównie na możliwościach eksportowych. Wcześniej pracowała jako PR Manager i Label Manager. W ostatnich latach Ievgeniia wzięła udział w wielu konferencjach branżowych, między innymi w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, dzięki czemu ma najświeższą wiedzę na temat dostępnych narzędzi marketingowych. Obecnie skupia się na przekazywaniu artystom i specjalistom muzycznym wiedzy z zakresu sprzedaży, marketingu i dystrybucji cyfrowej.

WYKŁADOWCY SUMMERCAMP

Oprócz kuratorów, gościć będziemy tez innych ekspertów z branży muzycznej prowadzących warsztaty czy wykłady.


Bartek Borówka

Bartek Borówka

Dziennikarz, menedżer i wydawca, założyciel i właściciel agencji Borówka Music. Ultraskuteczny organizator i promotor koncertów artystów z Polski, Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. Jego agencja w 8 lat zorganizowała ponad 1600 koncertów artystów o takiej rozpiętości gatunkowej, jak Cezik i islandzki Astridir. Podczas trwania Inkubatora wprowadzi Was w tajniki organizacji koncertów i tras „małych” zespołów – być może takich jak Wasze.


Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, współpracownik magazynu Teraz Rock. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM.


Władek Foltyński

Władek Foltyński

Muzyk, autor, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę lat doświadczenia w pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Dzięki multidyscyplinarnemu podejściu, oferuje muzykom unikalną perspektywę, która łączy wiedzę z rynku muzycznego, antropologii, psychologii, socjologii i teorii języka z biznesowym, praktycznym doświadczeniem.


Marcin Barański

Marcin Barański

Współtwórca serwisu musicodex.pl, radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowca prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.


Żenia Ivanova

Żenia Ivanova

Senior Digital Marketing Manager w firmie Independent Digital, gdzie odpowiada za promocję niezależnych artystów w serwisach cyfrowych, takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, TikTok, i w wielu innych. Podczas czteroletniej przygody z Independent Digital przeprowadziła kampanie marketingowe dla artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, skupiając się w działaniu głównie na promocji zagranicznej. Przez ostatnie dwa lata wzięła udział w wielu konferencjach branżowych, mających miejsce między innymi w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, dzięki czemu ma najświeższą wiedzę na temat dostępnych narzędzi marketingowych. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na łączenie walorów artystycznych muzyki z analitycznym wnioskowaniem i biznesowym podejściem.


Łukasz Lembas

Łukasz Lembas

Z wykształcenia politolog, z zawodu specjalista w dziedzinie komunikacji w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Jest odpowiedzialny za komunikację muzycznych festiwali i wydarzeń o tak różnorodnym charakterze, jak Sacrum Profanum, Opera Rara, Misteria Paschalia czy Wianki w Krakowie. Swoje doświadczenie w komunikacji budował współpracując z takimi markami jak OFF Festival, TIDAL czy ZPAV. Prywatnie fatalista, operator gitary basowej, wielbiciel Nowej Huty, właściciel czarnego kota oraz entuzjasta swojej córki.


Anna Kaczmarczyk - Pocica

Anna Kaczmarczyk - Pocica

Psychologiem kliniczny, studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbyła staż w prowadzeniu terapii grupowej i indywidualnej w Pracowni Praktycznych Umiejętności Psychologicznych, ucząc się metod terapii Gestalt, terapii pracy z ciałem, oraz meta-terapii integrującej wiele metod terapii w jeden całościowy model, dostosowujący metody pomocy do sytuacji i potrzeb klienta. Przez wiele lat pracowała w Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Krakowie i Proszowicach, prowadząc badania, konsultacje i psychoterapię młodzieży i rodziców. W latach 1996 – 2019 współpracowała jako trener grupowego treningu psychologicznego oraz konsultant i terapeuta z Sokrates Akademia Rozwoju. Aktualnie pracuje głownie w ramach swojego gabinetu psychoterapii – Przystanek Terapia. Od 1994r. w ramach w ramach Sokrates Akademia Rozwoju – prowadzi warsztaty umiejętności z zakresu psychologii komunikacji, psychologii stresu, zarządzania sobą – swoimi talentami – swoim życiem – swoim zdrowiem, rozwoju osobistego, asertywności, psychologii zarządzania, motywowania, prezentacji i autoprezentacji, pracy zespołowej, psychologii zdrowia. W szkoleniach i psychoterapii, pomaganiu ludziom wspierają Annę jej naturalne wewnętrzne przekonanie o pozytywnych intencjach naszych zachowań, empatia i uważność na emocje, myśli i potrzeby drugiej osoby, szacunek i akceptacja dla osoby, jej wyborów i życia, wiara w uzdrawiającą siłę dobrej uważnej relacji interpersonalnej, umiejętność uważnego, nieosądzającego słuchania.


Jerzy Pocica

Jerzy Pocica

Psycholog kliniczny. Studia psychologiczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracował jako konsultant psychologiczny, psychoterapeuta, najpierw w Wojewódzkiej Poradni Wychowawczo – Zawodowej i w Śródmiejskiej Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Krakowie, potem w Krakowskim Ośrodku Terapii (KOT). Prowadził tam konsultacje psychologiczne dla młodzieży i rodziców oraz psychoterapie grupową i indywidualną dla młodzieży. Od roku 1996 do dzisiaj pracuje w Sokrates Akademia Rozwoju, a od 2019 również w Przystanek Terapia jako trener, konsultant, coach, psychoterapeuta i hipnoterapeuta, w formie spotkań indywidualnych i grupowych, głównie z osobami dorosłymi. Od 1994r. w ramach w ramach Sokrates Akademia Rozwoju – prowadzi warsztaty umiejętności z zakresu psychologii zarządzania, psychologii komunikacji, psychologii stresu, zarządzania sobą – swoimi talentami – swoim działaniem w czasie - swoim życiem, rozwoju osobistego, asertywności, motywowania, prezentacji i autoprezentacji, pracy zespołowej, psychologii zdrowia, moderacji i facylitacji pracy grupy, kreatywnego myślenia i działania. W szkoleniach i psychoterapii, pomaganiu ludziom wspierają Jerzego - zaufanie do mechanizmów zdrowia i zasobu talentów jakie każda osoba posiada, i które są naturalną podstawą uzdrawiania i rozwoju, szacunek i akceptacja dla osoby, jej wyborów i życia, humor – wiara w integrującą i uzdrawiającą siłę uśmiechu i śmiechu, ciekawość i poszukiwanie integrujących różne modele sposobów rozumienia i pomagania.


Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, szef Krakowskiej Pracowni TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Kierował pracą Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, pracował jako ekspert zewnętrzny Urzędu Miasta Krakowa, przy przygotowaniu Strategii Miasta Krakowa. Obecnie wspiera firmy i instytucje w procesach zmiany kultury organizacyjnej w modelu współpracy opartej na empatii. Pracuje poprzez warsztaty, sesje coachingu indywidualnego i grupowego. Wspiera pracowników, menedżerów, w rozwoju: inteligencji emocjonalnej, empatycznego słuchania, zadawania mądrych pytań, komunikacji opartej na empatii, partycypacyjnych metod zarządzania. Zdarza się jeszcze, że przygotowuje i prowadzi konsultacje społeczne oraz szkoli urzędników samorządowych z zagadnień partycypacji obywatelskiej oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi. Stale wspiera takie organizacje jak: Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

HARMONOGRAM OBOZU LETNIEGO

Poniżej lista aktywności w ramach obozu letniego. Większość prowadzących będzie również udzielać indywidualnych konsultacji podczas których uczestnicy będą mogli porozmawiać o swoich zespołach.

15

sierpnia

Musicodex

O prawnych aspektach funkcjonowania zespołu opowie Marcin Barański

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
15

sierpnia

Skuteczna komunikacja - grupa A

O tym jak mówić, żeby nas słuchano i jak słuchać, żeby do nas mówiono opowie trener Przemek Dziewitek

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
15

sierpnia

OZZ - gdzie, z kim i w jaki sposób - Grupa B

Paweł "Hares" Hordejuk udowadnia, że poruszanie się w gąszczu organizacji zbiorowego zarządzania to nie wyprawa do amazońskiej dżungli

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
15

sierpnia

OZZ - gdzie, z kim i w jaki sposób - Grupa A

Paweł "Hares" Hordejuk udowadnia, że poruszanie się w gąszczu organizacji zbiorowego zarządzania to nie wyprawa do amazońskiej dżungli

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
15

sierpnia

Skuteczna komunikacja - grupa B

O tym jak mówić, żeby nas słuchano i jak słuchać, żeby do nas mówiono opowie trener Przemek Dziewitek

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
16

sierpnia

Produkcja trasy koncertowej

Paweł Hordejuk dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w produkcji tras koncertowych

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
16

sierpnia

Metody zarządzania sobą w czasie

O metodach zarządzania sobą w czasie opowiada trener i psycholog Jerzy Pocica

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
16 -

24

sierpnia

Autoprezentacja

Psychologowie Jerzy Pocica i Anna Kaczmarczyk - Pocica wprowadzą was w tajniki autoprezentacji

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
16

sierpnia

MEXP

Tamara Kamińska i Marek Hojda opowiadają o działalności Music Export Poland

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
17

sierpnia

Warsztaty negocjacyjne

Aniceta Bosak pomoże wam nauczyć się skutecznych metod negocjacyjnych

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
17

sierpnia

Dystrybucja cyfrowa muzyki - jak najlepiej, gdzie i kiedy?

Yossarian Malewski - Independent Digital

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
17

sierpnia

Aniceta Bosak

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
17

sierpnia

Aniceta Bosak

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
18

sierpnia

Daga Gregorowicz

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
17

sierpnia

Booking za granicą

O tym jak zabrać się za granie koncertów poza Polską opowie Bartosz Stawiarz

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
18

sierpnia

Sprzedaż oferty zespołu - grupa A

Daga Gregorowicz i Bartosz Stawiarz łączą dwa światy, by opowiedzieć wam jak skutecznie sprzedawać ofertę swojego zespołu.

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
18

sierpnia

Songwriting - grupa B

Agata Trafalska przeanalizuje wasze teksty

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
18

sierpnia

Songwriting - grupa A

Agata Trafalska przeanalizuje wasze teksty

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
18

sierpnia

Sprzedaż oferty zespołu - grupa B

Daga Gregorowicz i Bartosz Stawiarz łączą dwa światy, by opowiedzieć wam jak skutecznie sprzedawać ofertę swojego zespołu.

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
19

sierpnia

Produkcja muzyczna

Leszek Biolik opowiada o produkcji muzycznej

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
19

sierpnia

Higiena psychiczna artysty i menedżera

Psychologowie Jerzy Pocica i Anna Kaczmarczyk Pocica opowiedzą jak dbać o dobrostan psychiczny w branży muzycznej.

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
19

sierpnia

Zespół w studiu i na scenie

Leszek Biolik opowie ja przygotować się do wejścia do studia i na scenę.

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
20 -

21

sierpnia

Instrukcja obsługi redakcji

Jarek Szubrycht opowie o tym jak poruszać się w polskich mediach

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
20

sierpnia

praca z mediami

O tym jak dotrzeć do dziennikarzy opowie Jarek Szubrycht

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
20

sierpnia

Independent Digital

Żenia Ivanova porozmawia z wami o tym, jak stworzyć plan promocyjny, jak się wyróżnić w serwisach cyfrowych, jak monetyzować muzykę i w jaki sposób najlepiej współpracować z dystrybutorami cyfrowymi.

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
20

sierpnia

Wycieczka!

Szósty dzień obozu. Nie tak dobrze nie działa na parujące mózgi jak wycieczka po Krakowie. Wycieczka oczywiście pod okiem profesjonalnej przewodniczki.

Start godz. 18:00
Koniec godz. 20:00
Kraków
21

sierpnia

Zabukuj trasę dla początkującego zespołu

"Zabukuj trasę dla początkującego zespołu. Nie zbankrutuj i nie osiwiej - to możliwe!" - przekona was o tym Bartek Borówka

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
21

sierpnia

Warsztaty bookingowe - Grupa A

Warsztaty poprowadzi Bartek Borówka

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
21

sierpnia

Praca w zespole - Grupa B

Trener Michał Faron w praktyce pokaże wam jak pracować w zespole i na czym polega dynamika grupy.

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
21

sierpnia

Praca w zespole - grupa A

Trener Michał Faron w praktyce pokaże wam jak pracować w zespole i na czym polega dynamika grupy.

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
21

sierpnia

Warsztaty bookingowe - grupa B

Warsztaty poprowadzi Bartek Borówka

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
22

sierpnia

Branding w muzyce

Czym jest branding pierwotny i w jaki sposób stosują go najwięksi w muzyce? Które techniki marketingowe, stosowane przez uznane marki, sprawdzają się w biznesie muzycznym? W jaki sposób zbudować mocną, muzyczną markę i sprawić, żeby się rozwijała? Na te i inne pytania odpowie Władek Foltyński.

Start godz. 10:00
Koniec godz. 11:30
Kraków
22

sierpnia

Social media

O tym jak skutecznie być w mediach społecznościowych opowie Łukasz Lembas

Start godz. 11:45
Koniec godz. 13:15
Kraków
22

sierpnia

warsztaty z social media - grupa A

Łukasz Lembas sprawdzi wasze media społecznościowe i podpowie co moglibyście zrobić lepiej.

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
22

sierpnia

warsztaty z social media - grupa B

Łukasz Lembas sprawdzi wasze media społecznościowe i podpowie co moglibyście zrobić lepiej.

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków
22

sierpnia

Warsztaty brandingowe - grupa B

Start godz. 14:30
Koniec godz. 16:00
Kraków
22

sierpnia

warsztaty brandingowe - grupa A

Start godz. 16:15
Koniec godz. 17:45
Kraków

WYNIKI REKRUTACJI DO PROGRAMU
TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR

1. Kuba Banaszek

2. Zuza Baum / Atlantyda La5er

3. Daria Butskaya / Pokrzyk

4. Oskar Cenkier

5. Małgorzata Chrzan / SĄSTĄD

6. Sandra Cieniawska / MONS

7. Barbara Dratwińska

8. Jakub Dzieżyc / Stay Nowhere

9. Filip Franczak / Fraktale

10. Krystian Jaworz / Surreal Players

11. Adrianna Kućmierz

12. Mateusz Kurcab

13. Jakub Kurek / Strangers In My House

14. Łukasz Lipowczan / Sold My Soul

15. Daria Marcinkowska / Daria Marx

16. Magdalena Marek / SABINA

17. Julia Miesiączek / Julia Mii

18. Julia Mika

19. Asia Nawojska

20. Szymon Pałyz / Chłodno

21. Dominik Plebanek

22. Ignacy Puśledzki / Iggy Not Pop

23. Krzysztof Rutka / Transmission Zero

24. Mateusz Sarapata / SARAPATA

25. Nela Szadkowska /MaJLo

26. Wojciech Szumański

27. Maja Szyma / Żurkowski

28. Michał Warmusz / Zero for Marta

29. Krzysztof Winiarski / It’s July Already

30. Helaine Vis

1. Mateusz Bajan / Skøv

2. Radek Baranowski / Frankenstein Children

3. Marcelina Bednarska / Bednarska

4. Karolina Biernacka / KAIRO

5. Monika Bronowicka / Vermona Kids

6. Justyna Chachuła / atem

7. Marzena Cybulka /MUNDINOVA

8. Aleksandra Gronowska

9. Jarosław Jazienicki / Dom Zły

10. Konrad Karolczyk / Monsieur Premiere

11. Szymon Kasprolewicz /Nowomowa

12. Kuba Kocięba

13. Ola Kubera / IKSY

14. Szymon Lizurej / EKHTO

15. Marek Niedzielski

16. Maciej Niewiadomski / Jelsa

17. Tomasz Orszulak / Sitartronic

18. Piotr Paduszyński

19. Szymon Paduszyński / EEMEE

20. Katarzyna Pakowska / Charles Pakowsky

21. Alex Pilkevych

22. Łukasz Pol - Jelonek / HETANE

23. Jakub Serafin / The Great White Lights

24. Basia Silbert / Luiza Ganczarska

25. Mariusz Stasiak / Rasm Almashan

26. Szymon Struzik

27. Barbara Szarejko

28. Szymon Tumielewicz / VANE

29. Jędrzej Wołk / Madamme

30. Zosia Wypychowska / SOFII

1. Dominika Banaś / INSEKT

2. Olga Boczar

3. Wojciech Bosek / Jakiś Fajny Zespół

4. Andrzej Czarnecki / Blisko

5. Natalia Dąbek / Taleia

6. Maciej Dziedzic

7. Tomasz Dżaman / Dżaman

8. Daniel Gacek / Dj Pastor Of Secret Silence

9. Marek Gawroński / From Love to Reflux

10. Maciej Hanusek / TARA GAYAN

11. Tomasz Jachym / WhyNotTrio

12. Jakub Kasowicz / Pusta Przestrzeń

13. Jacek Książek / SubLunar

14. Adam Kukla / Potock

15. Magdalena Kuraś

16. Aleksandra Kutrzepa / Aleksandra Kutrzepa Quartet

17. Jakub Kwaśniewski / All The Same

18. Marcin Laskoś / Laskoś

19. Anna Maciejczyk / Ania Sama

20. Khrystyna Pavlyk / Chór „Nowicanto”

21. Karol Podsiadło / KAC

22. Martyna Sabak / B6

23. Tomasz Stawarz / Happy Prince

24. Mirosław Szpyrka / Mobilna Filharmonia

25. Małgorzata Szypura / Rajka

26. Kuba Tokarczyk

27. Bartłomiej Tyburowski

28. Jan Wąsak / Pasażer

29. Piotr Zajdel / Tension Zero

30. Maria Ziaja / AIRAM

1. Mikołaj Adamczewski / Fink Tree

2. Agnieszka Baczyńska / So Much Love

3. Oskar Bork / Oskar Mir

4. Paulina Frąckowiak / Smutne Piosenki

5. Przemysław Fryc / Muzaman

6. Piotr Garbicz / The Skarpets

7. Maciej Giżejewski

8. Zuzanna Głowacka / Jacek Szymkiewicz/#Ukrytedowiadomości

9. Małgorzata Jach

10. Mikołaj Jaroszyk / Burn This Song

11. Zbigniew Kadłubowski / KASIA KADŁUBOWSKA

12. Szymon Kasprzak / BIG UP!

13. Bartosz Knapiński / Simple Jimi

14. Jakub Kusior

15. Łukasz Łukasiewicz / Strange Clouds

16. Helena Marzec-Gołąb / LUSTRA

17. Kamil Niedziałek / Milito

18. Marta Nizio / Ifi Ude

19. Monika Nowicka

20. Krzysztof Pokora / l’eau du robinet

21. Max Psuja

22. Marcin Rybicki / In Twilight’s Embrace

23. Jacek Sienkiewicz / Late Nights

24. Bartosz Stróżyński / NIEME KINO

25. Hubert Sztylka / SMÜGY

26. Roxana Tutaj / Roxana Tutaj & Good Omen

27. Patryk Weiss / pies

28. Ewa Wodzyńska / Chór kameralny Poznańskie Senioritki

29. Bartosz Wrzosek / Superhalo

30. Alicja Żwawiak / YELRAM

ORGANIZATORZY
I PARTNERZY

Poniżej znajdziesz organizatorów programu oraz patnerów - zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.

Organizatorzy

Dworek Białoprądnicki

Partnerzy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, skontaktuj się z nami, a chętnie na nie odpowiemy.