Zdjęcie sekcji
Miniaturka sekcji TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR

TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR

Trwa największy program rozwoju muzyków i menedżerów Tak Brzmi Miasto: Inkubator

Kraków, Wrocław, Gdańsk i Gdynia oraz Lublin połączyły siły, stając się w 2021 roku miastami rozwoju swoich muzyków. Łączy je wirtualny Inkubator czyli wspólne pół roku spotkań, warsztatów i konsultacji indywidualnych kształtujących młodą społeczność muzyczną.

Muzyk od nowa
Uczestnicy otrzymują ekspercko-branżowe wsparcie Kuratorów programu. Podczas swoich wykładów, a później spotkań indywidualnych pokierują ścieżką uczestników, wzbogacając ich o wiedzę z zakresu produkcji, bookingu, eksportu, networkingu, organizacji zespołu i wielu innych. Leszek Biolik, Daga Gregorowicz, Paweł Hordejuk i Bartek Stawiarz – uzupełniający się dream team branży muzycznej, opiekunowie miast.

Kuratorom towarzyszą od tego roku Skrzydłowi: specjaliści od coachingu artystów i wsparcia przemysłu kultury. Magda Chołyst, Agata Etmanowicz, Michał Faron i Adam Lewartowski pomogą Inkubatorowiczom określić ich cel i wybrać odpowiednią ścieżkę pracy.
 

Społeczność Tak Brzmi Miasto może być nową siłą w branży muzycznej. W obliczu tempa, w jakim zmienia się ten przemysł, natłoku narzędzi, digitalizacji i, oczywiście, pandemii, stara szkoła kariery muzycznej przestaje działać. Odkrywamy nowe możliwości, ale – co najważniejsze – robimy to razem. Chcemy wspólnie wypracować nowe metody wzajemnego wsparcia w branży, tworzenia partnerstw i narzędzi dla miast.

Organizatorami programu są: CK Dworek Białoprądnicki oraz Fundacja Krakowska Scena Muzyczna – reprezentacja Krakowa.
Miasta Partnerskie to: Wrocław (Strefa Kultury), Gdynia (Muzeum Miasta Gdyni) oraz Gdańsk (Instytut Kultury Miejskiej) i Lublin (Festiwal Wschody).

TAK BRZMI MIASTO INKUBATOR TO:

31 marca - 01 października
Polska i zagranica
Program uzupełnia akcja mobilności - budżet dla uczestników na udział w showcase'ach branżowych, na przejazd na partnerskie festiwale etc.

Całość odbywa się obok/w ramach HEMI Music Hub - europejskiego klastra organizacji i inicjatyw muzycznych, których celem jest wymiana praktyk i współpraca na szczeblu międzynarodowym.

Inkubatorowi towarzyszą także własne showcase'y Tak Brzmi Miasto, w ramach których organizacja zaprezentuje koncerty chętnych i wybranych uczestników Inkubatora.
31 marca
Online
Poznaj program i jego kolejne elementy, poznaj organizatorów, kuratorów i skrzydłowych, poznajmy się!
06 kwietnia - 09 kwietnia
Online
Czego tak naprawdę chcesz i potrzebujesz? Co jest Twoim celem? Co potrzebujesz wziąć dla siebie podczas Inkubatora, żeby jak najlepiej z niego skorzystać? Jaka będzie Twoja strategia później? Agata przeprowadzi dla każdego z miast warsztat na początek. Dowiesz się, jak określać cel, budować swoją własną strategię i sprawdzać, czy działa.
12 kwietnia - 20 kwietnia
Online
Daga Gregorowicz, Leszek Biolik, Paweł Hordejuk i Bartek Stawiarz zaprezentują swoje obszary działalności w branży muzycznej, prezentując sprawdzone rozwiązania i skuteczne praktyki, które sprawdzili we własnej pracy. Każde z kuratorów spotka się ze swoim miastem, a drugi wykład poprowadzi dla uczestników z trzech pozostałych grup.
26 kwietnia - 09 września
Online
Spotkanie uczestników Inkubatora każdego z miast; spotkanie integracyjne prowadzone przez organizatorów we współpracy z kuratorami i skrzydłowymi miasta. Tematy społecznościówek będą na bieżąco dopasowywane do procesu, ogólnym celem jest budowanie miejskiej muzycznej społeczności świadomej wyzwań swojego otoczenia, potrafiącej wskazać problemy i poszukać odpowiedzi np. poprzez wspólną inicjatywę dla miasta, miejskiej kultury i lokalnej branży. Ostatnie spotkanie skupi się na podsumowaniu całego procesu i wyznaczeniu celów całej społeczności na przyszłość, będzie wstępem do zbliżającej się konferencji, na którą uczestnicy będą mogli mieć wpływ.
01 maja - 20 grudnia
Online
Twoje sam na sam z kuratorem. Przygotuj się, żeby dobrze je wykorzystać. Określony cel i spotkanie społecznościowe ze skrzydłowym pomogą Ci w rozmowie z Leszkiem, Dagą, Bartkiem czy Pawłem.
17 maja - 30 czerwca
Online
Uzupełnieniem i pogłębieniem wiedzy zdobytej podczas spotkań z kuratorami będą warsztaty eksperckie. Siedmioro specjalistów poprowadzi dwugodzinne warsztaty dla trzydziestoosobowej grupy. Każdy z uczestników będzie miał do możliwość uczestnictwa w trzech warsztatach najbardziej odpowiadających potrzebom oraz celom ustalonym po warsztatach z Agatą Etmanowicz oraz spotkaniach kuratorskich
13 sierpnia - 22 sierpnia
Kraków
Letnia przygoda? Wakacje? Piękne wspomnienia?
Tak, ALE: letnia przygoda pod znakiem intensywnych warsztatów, które pogłębią Twoją wiedzę i umiejętności z zakresu samozarządzania. Wakacje, tak, w Krakowie, w Dworku Białoprądnickim. Wspomnienia będą piękne - integracja jest ważną częścią letniej części Inkubatora.

Zapisy rozpoczniemy na początku maja. Kryteria? Chęć, zgłoszenie, zaangażowanie w pracę na Inkubatorze i 100%-owa frekwencja. Pamiętaj!

Od 13 do 22 sierpnia zaplanowaliśmy Ci czas bogaty w wiedzę o bookingu, dofinansowaniach i pisaniu wniosków, skutecznej komunikacji, negocjacji, organizacjach zbiorowego zarządzania, brandingu, dobrych pressach i wielu, wielu innych.

Wspaniały czas, świetni specjaliści, a nawet pamiątki w postaci wywiadu przed kamerami. Z doświadczenia wiemy, że także nowe przyjaźnie i kooperacje. Sprawdź to.
13 listopada - 14 listopada
Kraków
Zwieńczeniem programu Tak Brzmi Miasto Inkubator jest spotkanie w ramach Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal - wydarzenia odbywającego się 13 i 14 listopada w Krakowie.

PROGRAM I TERMINY

Trzecia odsłona Inkubatora wyjątkowo odbywa się on-line. Postaramy się skrócić dystans dzielących Was kilometrów, a finałowe spotkanie społecznościowe przeprowadzić on-live w partnerskich miastach. Internetowa formuła nie oddaje bezpośredniego spotkania, ale daje nam wiele możliwości. I nie musisz gnać z Suwałk do Lublina, jeśli chcesz być Inkubatorowiczem :)

wszystkie
Spotkanie społecznościowe
Warsztat
Wykład
wszystkie
Kraków
Lublin
Wrocław
Gdynia
Gdańsk
Online
wszystkie
marzec
kwiecień
maj
czerwiec
wrzesień
31 marca
g.18:00-21:00
Kraków, Lublin, Wrocław, Gdynia, Gdańsk, Online

ZOOM-start

Poznaj program i jego kolejne elementy, poznaj organizatorów, kuratorów i skrzydłowych, poznajmy się!

06 kwietnia
g.18:00-20:00
Gdynia, Gdańsk, Online

Cel-w dal! - warsztaty z Agatą Etmanowicz

Czego tak naprawdę chcesz i potrzebujesz? Co jest Twoim celem? Co potrzebujesz wziąć dla siebie podczas Inkubatora, żeby jak najlepiej z niego skorzystać? Jaka będzie Twoja strategia później? Agata przeprowadzi dla każdego z miast warsztat na początek. Dowiesz się, jak określać cel, budować swoją własną strategię i sprawdzać, czy działa.

Podczas programu Uczestnicy będą pracować ze wspaniałymi specjalistami. Każdym miastem “zaopiekuje się” para kurator/ka i skrzydłowy/a – czyli ekspert z branży muzycznej oraz specjalist(k)a od coachingu artystów i wsparcia przemysłu kultury. To z kuratorami spotkacie się najczęściej i będziecie prowadzić swoją indywidualną pracę. Skrzydłowy/a będzie wspierał/a Waszą ścieżkę rozwoju.

Kuratorzy

TBM Inkubator 2021

Zdjęcie uczestnika Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski
Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.
Zdjęcie uczestnika Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.
Zdjęcie uczestnika Leszek Biolik
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Zdjęcie uczestnika Paweł Hordejuk
Paweł Hordejuk
Paweł Hordejuk
Mokre Buty / Happysad
Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

Skrzydłowi

TBM Inkubator 2021

Zdjęcie uczestnika Adam Lewartowski
Adam Lewartowski
Adam Lewartowski
LStadt
Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki, band coach, reformator systemu edukacji. Performer i producent z 25-letnim doświadczeniem. Współtwórca nieformalnej organizacji społecznej Inny Rytm. Wiecznie poszukujący, eksperymentujący, jego misją jest łączenie świadomych ludzi w samoorganizujące się grupy oraz wskazywanie drogi i budzenie nieświadomych. Jest współorganizatorem konkursu songwriterskiego im. Roberta Brylewskiego, współzałożycielem grupy L.Stadt i metodycznym optymistą.
Zdjęcie uczestnika Agata Etmanowicz
Agata Etmanowicz
Agata Etmanowicz
Robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa.

Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach: producentki, realizatorki, koordynatorki, czy kuratorki projektów lokalnych, ale także międzynarodowych. Zajmowała się polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE negocjując z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze. Pracuje w całej Europie – zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy.

Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.
Zdjęcie uczestnika Magda Chołyst
Magda Chołyst
Magda Chołyst
Artist in Bloom
Założycielka pracowni Artist in Bloom, wspierającej rozwój kompetencji zawodowych wśród artystów, profesjonalistów i pracowników instytucji kultury. Magda jest projektantką procesów edukacyjnych, badaczką kompetencji przyszłości w przemysłach kreatywnych, coachem kariery, edukatorką i hackerką strategii, które pozwalają znaleźć balans między twórczą satysfakcją, finansową stabilizacją a dobrostanem. Jej eksperckie pasje to strategia, kreatywna przedsiębiorczość i tworzenie brandów opartych na autentycznych wartościach i talentach.
Razem z zespołem Artist in Bloom, Magda realizuje sesje 1:1, warsztaty oraz programy edukacyjne dla sektora muzycznego, dostarczając wiedzy i umiejętności niezbędnych do prosperowania w ekspresowo zmieniającym się ekosystemie przemysłów kreatywnych.
Pracownia współpracuje na co dzień z twórcami, profesjonalistami i organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in. Music Export Poland, Music Cities Network, European Music Managers Alliance, Keychange i wiele innych).
Zdjęcie uczestnika Michał Faron
Michał Faron
Michał Faron
Role zawodowe: trener, coach, facylitator, psychodramatysta, aktor teatru playback
Role społeczne: mąż, przyjaciel, brat, syn
Specjalizacja: praca z emocjami, kompetencje menedżerskie, rozwój osobisty, rozwój trenerów i coach’ów, kompetencje społeczne
Zainteresowania i pasje: muzyka (gra na instrumentach i słuchanie wielogatunkowe), malarstwo (malowanie i linoryt), czytanie książek głównie o tematyce psychologicznej

Eksperci

TBM Inkubator 2021

Zdjęcie uczestnika Adam Lewartowski
Adam Lewartowski
Adam Lewartowski
LStadt
Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki, band coach, reformator systemu edukacji. Performer i producent z 25-letnim doświadczeniem. Współtwórca nieformalnej organizacji społecznej Inny Rytm. Wiecznie poszukujący, eksperymentujący, jego misją jest łączenie świadomych ludzi w samoorganizujące się grupy oraz wskazywanie drogi i budzenie nieświadomych. Jest współorganizatorem konkursu songwriterskiego im. Roberta Brylewskiego, współzałożycielem grupy L.Stadt i metodycznym optymistą.
Zdjęcie uczestnika Agata Etmanowicz
Agata Etmanowicz
Agata Etmanowicz
Robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa.

Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach: producentki, realizatorki, koordynatorki, czy kuratorki projektów lokalnych, ale także międzynarodowych. Zajmowała się polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE negocjując z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze. Pracuje w całej Europie – zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy.

Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.
Zdjęcie uczestnika Grzegorz Borowiecki
Grzegorz Borowiecki
Grzegorz Borowiecki
Zdjęcie uczestnika Peter Baroš
Peter Baroš
Peter Baroš
Lider SIGIC – słoweńskiego centrum informacji muzycznej i konsorcjum stworzonego na rzecz eksportu słoweńskiej muzyki: Music Slovenia. Od 2010 do 2014 był doradcą w dziedzinie muzyki w słoweńskim Ministerstwie Kultury. Od 2018 do 2019 był prezesem IAMIC – Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrum Informacji Muzycznej zrzeszającego ponad 30 takich organizacji z całego świata. Reprezentuje słoweńską muzykę i muzyków podczas najróżniejszych konferencji, festiwali showcase'owych i targów. W SIGIC jest również współodpowiedzialny za program konferencji i festiwalu showcase'owego MENT Ljubljana.
Zdjęcie uczestnika Radek Łukasiewicz
Radek Łukasiewicz
Radek Łukasiewicz
Założyciel zespołów Pustki, Bisz/Radex, Polskie znaki, z którymi wydał dziesięć albumów długogrających, dostał nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego, był dwukrotnie nominowany do „Paszportów Polityki” i kilkukrotnie do „Fryderyków”. Jego teksty śpiewają m.in. Monika Brodka, Artur Rojek, Natalia Przybysz i Piotr Zioła. Współpracował z takimi artystami jak Vito Bambino, Maria Peszek, Taco Hemingway, Katarzyna Nosowska, Muniek Staszczyk, Fisz Emade, Dorota Masłowska. Komponował muzykę do spektakli teatralnych w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Studio, Teatrze Ateneum, w Klubie Komediowym oraz do filmów i reklam. Stypendysta Ministra Kultury.
Zdjęcie uczestnika Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski
Pan Winyl
Tomasz "Pan Winyl" Olszewski działa na rynku muzycznym od ponad dekady. Zaczynał jako właściciel sklepu z winylami w UK, potem został wydawcą, co doprowadziło do otworzenia agencji PRowej i marketingowej dla artystów muzyków / zespołów. Rozwój rynku muzycznego zawsze był związany z rozwojem technologii, dlatego w ostatnim czasie Pan Winyl skupił się na blockchainie, tokenizacji, NFT i budowaniu społeczności wokół tokenów artystycznych (osobistych). Autor książki "Winylowe Opowieści", która powinna ukazać się już w 2022 roku!
Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019).
Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.

WYNIKI NABORU 2021

Beniamin Baczewski
Ewa Banasiak
Jowita Cieslikiewicz / Oczi Cziorne
Monika Dejk-Ćwikła / OBRASQi
Michał Drabczyk
Łukasz Gliński / K-essence
Tomasz Imienowski / Tomasz Steńczyk
Maciej Janus / Aleph
Jarosław Jazienicki / Thvn
Paweł Kapica / Neo Electric Quartet
Paula Kinaszewska / Wowakin
Kajetan Kolubiński / Es&Ex
Sara Kordowska / Sara Kordowska
Hubert Kurkiewicz
Agata Leśniewska / Loveina
Zuza Maźniewska
Maja Miro-Wiśniewska
Maciej Niewiadomski / Zalia
Kuba Niewiński / ROOMIEŃCE
Robert Przybysz / Polaczek
Jakub Sautycz / Jazxing
Alicja Sobstyl / Klawo
Tatiana Szafraniec / Tańka Szafraniec
Oskar Tomala / ZIEMIA
Mateusz Tomaszewski / Półcień
Aneta Wadowska
Wojtek Warmijak / Immortal Onion
Iwo Watras / Alone at Home
Roman Wróblewski
Julita Zielińska / Julita Zielińska
Jacek Aumüller / Pomysły Znalezione w Trawie
Paweł Bąkowski / Szegetz
Basia Beuth
Marzena Cybulka / Mundinova
Małgorzata Gąsiorowska
Agata Gołemberska
Marcelina Janik / Praise the sun
Justyna Jary
Anna Kamińska / Anna Kamińska i zespół Czułości
Maciej Kądziela / ZK Collaboration
Paulina Kowalak
Hanna Kowalska / Typowa Kowalska
Saba Kozińska / Älskar
Dorota Kuziela
Noemi Lech / NOLI
Filip Mizia
Patrycja Pachólska / Follow Rivers
Antonina Panek / Antonina
Michał Pawlak / High Ride
Tomasz Piechocki / Konkubent
Agnieszka Pokorska / Nieshka
Adam Rajczyba / The Great White Lights
Zuzanna Rogala / DJ Szoszana XD
Cezary Rosiński / młyn
Agata Solecka / Marisol
Magda Szczebiot
Natalia Szczypuła
Tadeusz Wnuk / Hey Hato
Anna Wołowczyk / ACh Duo
Natalia Wrzosińska / Zagi
Damian Bartosiewicz
Klaudia Borczyk
Damian Chabros / Damianos
Jarosław Chojnacki / Jemelo
Rafał Chruścicki / Drużyna 10 Sedesów
Natalia Czekała / T/Aboret
Agata Duś / Jaśmin
Małgorzata Dziedzic
Alicja Grabowska
Dariusz Hanaj / The Underground Man
Jakub Kowalczyk / A la
Michał Kowalski / BRO
Marcin Kruk
Michał Kuczer / hai
Kuba Kwaśniewski / Kwazzy
Grzegorz Lesiak / Tatvamasi
Liwia Limberger / BlackJob
Ola Madej Couples / Therapy
Angelika Majewska / ANGELENA
Marcin Miziołek / Nasciturus
Piotr Nermer
Miłosz Oleniecki / Miłosz Oleniecki Trio
Paweł Pełczyński
Krystian Rybka / Bellepoque
Michał Rycaj / Flamingo Bleu
Jakub Stasikowski / B6
Kamila Szcześniewska / SalsaCentral
Weronika Wardak / Spoons
Weronika Winter / UMMA
Rafał Zawierucha / Bumelant
Miłosz Bazarnik / Miłosz Bazarnik Trio/Quintet
Korneliusz Flisiak / Koziguar
Piotr Grudziński / Mgły
Jacek Hołyński / Loża Masorza
Weronika Jasiówka / WRONA
Marika Koasidis
Sonia Kopeć / Holly Blue
Gosia Kotwica / GOCH.
Weronika Kowalska / Werusha
MaksymilianKowalski /Max Klezmer Band
Katarzyna Kupińska / Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
Pavlína Lipowczan / Moonshye
Paulina Łabuda / Penelov
Katarzyna Łopata
Katarzyna Łukawska / REJOIN
Agata Nasiadka / Agata Nasiadka (zespół)
Bartosz Odrzywołek / bartek zjawa
Zuzanna Ossowska / OS.SO
Bartosz Owczarek
Alicja Poziemska / Mikser
Mateusz Pydyn Zespół / Taint
Bogdan Sierpień / Sixty'Sin
Małgorzata Szypura / Rajka
Zofia Trystuła-Hovhannisyan / Organic Noises
Daniel Warakomski / Demia Doberman
Sławomir Wojtas / Dirtred
Hanka Wójciak / Kapela Hanki Wójciak
Maciej Zieliński
Anna Maria Ziembińska /
Orkiestra Prowincjonalna, Marek Gordziej (solo)
Ola Zięba / Box Anima

SUMMERCAMP 2021

Letnia przygoda? Wakacje? Piękne wspomnienia? Tak, ALE: pod znakiem intensywnych warsztatów.

Letnia przygoda? Wakacje? Piękne wspomnienia? Tak, ALE: letnia przygoda pod znakiem intensywnych warsztatów, które pogłębią Twoją wiedzę i umiejętności z zakresu samozarządzania. Wakacje, tak, w Krakowie, w Dworku Białoprądnickim. Wspomnienia będą piękne – integracja jest ważną częścią letniej części Inkubatora.

Zapisy rozpoczniemy na początku maja.

Kryteria? Chęć, zgłoszenie, zaangażowanie w pracę na Inkubatorze i 100%-owa frekwencja.

Pamiętaj! Od 13 do 22 sierpnia zaplanowaliśmy Ci czas bogaty w wiedzę o bookingu, dofinansowaniach i pisaniu wniosków, skutecznej komunikacji, negocjacji, organizacjach zbiorowego zarządzania, brandingu, dobrych pressach i wielu, wielu innych.

Wspaniały czas, świetni specjaliści, a nawet pamiątki w postaci wywiadu przed kamerami. Z doświadczenia wiemy, że także nowe przyjaźnie i kooperacje. Sprawdź to.

LUDZIE SUMMERCAMP

Oprócz kuratorów, gościć będziemy tez innych ekspertów z branży muzycznej prowadzących warsztaty czy wykłady.

Zdjęcie uczestnika Agata Trafalska
Agata Trafalska
Agata Trafalska
Jazzboy Records
Autorka tekstów piosenek, reżyserka teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu wokalisty Korteza, m.in. z którym napisała teksty na płytę "Bumerang" oraz "Mój dom". Za realizację teledysku do piosenki "Zostań" została nominowana do Fryderyka 2016.
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Obszańska
Agnieszka Obszańska
Agnieszka Obszańska
Trójka
Teatrolog z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Przez lata związana z radiową "Trójką". Reporterka, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i autorka programów, m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe festiwale i wydarzenia muzyczne w Polsce i poza nią. Dużo pracuje z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Po rozpadzie starej Trójki pracowała niezależnie na wielu frontach i zasilała zespół tworzącego się RADIA 357, od niedawna z powrotem w Trójce.
Andrew Apanov
Andrew Apanov
Założycielem Dotted Music, agencji marketingu cyfrowego dla marek muzycznych. Jest także twórcą platformy szkoleniowej i społecznościowej dla artystów o nazwie WeSpin oraz prowadzącym podcast Music Growth Talks, gdzie przeprowadza wywiady z gośćmi z różnych dziedzin branży muzycznej. Andrew jest w branży od ponad 17 lat, jako redaktor naczelny Ultimate Guitar, promotor wydarzeń na żywo, DJ drum & bass, konsultant, bloger i prelegent.
Zdjęcie uczestnika Bartek “Borówka” Borowicz
Bartek “Borówka” Borowicz
Bartek “Borówka” Borowicz
Borówka Music
Pracował jako dziennikarz w wielu mediach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3 (zanim stała się telewizją rządową), Esce Rock czy Radiofonii. Rzucił to wszystko, bo zaczął zajmować się organizowaniem koncertów. Ale nie wielkich a’la Opener, lecz tych małych, kameralnych – dla 30, może 100 osób. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4200 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne. Dlatego nie dość, że robi małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach – ba! Nawet wioskach! Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 300!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena. O swojej pasji i jednocześnie pracy Bartek napisał książkę „Borówka Music – 15 lat w trasie”. Pozycja ta wyprzedała się w nakładzie 700 egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery! Nieźle, jak na debiut. Aktualnie dostępny jest dodruk. Książkę wychwalali m.in. Czesław Mozil, „Grabaż” czy Jarek Szubrycht.
Zdjęcie uczestnika Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski
Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.
Zdjęcie uczestnika Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.
Zdjęcie uczestnika Jarek Szubrycht
Jarek Szubrycht
Jarek Szubrycht
Trzecie Ucho
Dziennikarz "Gazety Wyborczej", prowadzi autorską audycję „Ciężko na sercu" w Trójce. Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce "Gazeta Magnetofonowa" (2015-2020). Wcześniej współpracował m.in. z „Polityką", „Przekrojem", Interią, Onetem, Antyradiem i Off Radiem Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Za „Skórę i ćwieki na wieki. Moją historię metalu" nominowany był do Nagrody Gdynia. Przez lata w radzie programowej katowickiego OFF Festivalu, obecnie współpracownik Mystic Festival, największego festiwalu metalowego w Polsce. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
Zdjęcie uczestnika Krzysztof Bober
Krzysztof Bober
Krzysztof Bober
Plateaux / PLX
Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)
Zdjęcie uczestnika Leszek Biolik
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Zdjęcie uczestnika Maciej Niewiadomski
Maciej Niewiadomski
Maciej Niewiadomski
Zalia
CEO SIRYO - managementu/bookingu takich artystów jak Zalia, Lackluster, Julia Rocka, Dominika Płonka, Julia Pośnik i Mop.
Z muzyką związany od 14 lat, od gitarzysty przez aktora musicalowego po producenta muzycznego. Kreatywnie angażuje się w każdy etap projektu przy którym pracuje. Alumn projektów fundacji Tak Brzmi Miasto czy Baltic Artists in Development 2.0
Zdjęcie uczestnika Magda Chołyst
Magda Chołyst
Magda Chołyst
Artist in Bloom
Założycielka pracowni Artist in Bloom, wspierającej rozwój kompetencji zawodowych wśród artystów, profesjonalistów i pracowników instytucji kultury. Magda jest projektantką procesów edukacyjnych, badaczką kompetencji przyszłości w przemysłach kreatywnych, coachem kariery, edukatorką i hackerką strategii, które pozwalają znaleźć balans między twórczą satysfakcją, finansową stabilizacją a dobrostanem. Jej eksperckie pasje to strategia, kreatywna przedsiębiorczość i tworzenie brandów opartych na autentycznych wartościach i talentach.
Razem z zespołem Artist in Bloom, Magda realizuje sesje 1:1, warsztaty oraz programy edukacyjne dla sektora muzycznego, dostarczając wiedzy i umiejętności niezbędnych do prosperowania w ekspresowo zmieniającym się ekosystemie przemysłów kreatywnych.
Pracownia współpracuje na co dzień z twórcami, profesjonalistami i organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in. Music Export Poland, Music Cities Network, European Music Managers Alliance, Keychange i wiele innych).
Zdjęcie uczestnika Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Antyradio
Redaktor naczelny, dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia. Zawodowo związany z mediami i muzyką od 1998 roku. Swoją karierę zaczynał w studenckim radiu Afera w Poznaniu, po studiach pracował m.in. w Grupie Radiowej Agora, MTV, 4Fun Media, merlin.pl czy cdp.pl. W grudniu 2015 rozpoczął pracę w Antyradiu, na stanowisku dyrektora muzycznego, od 2021 roku piastuje również stanowiska redaktora naczelnego i dyrektora programowego
Jako dziennikarz muzyczny współpracował z większością dużych polskich portali (Onet, WP, Interia) oraz magazynami muzycznymi, zajmował się też fotografią koncertową. Jest stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. Zajmuje się również edukacją, prowadząc warsztaty i wykłady na temat radia i promocji muzyki w radiu m.in. w Akademii Managerów Muzycznych, Akademii Leona Koźmińskiego, podczas Inkubatora Tak Brzmi Miasto czy we współpracy ze Związkiem Producentów Audio-Video.
Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych (specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy – Europeistyka) na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.
Zdjęcie uczestnika Marcin Barański
Marcin Barański
Marcin Barański
Musicodex
Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.
Zdjęcie uczestnika Marcin Woźniak
Marcin Woźniak
Marcin Woźniak
CEO Art Synergy, współwłaściciel, członek Rady Nadzorczej Phinance S.A., największej niezależnej firmy doradztwa finansowego w Polsce. Mimo 16 lat w branży finansowej nie przestał być idealistą, wierzy w synergię jako optymalną strategię w biznesie. Z miłości do muzyki stworzył Art Synergy - startup, który uprości booking oraz zwiększy frekwencję na koncertach.
Zdjęcie uczestnika Michał Faron
Michał Faron
Michał Faron
Role zawodowe: trener, coach, facylitator, psychodramatysta, aktor teatru playback
Role społeczne: mąż, przyjaciel, brat, syn
Specjalizacja: praca z emocjami, kompetencje menedżerskie, rozwój osobisty, rozwój trenerów i coach’ów, kompetencje społeczne
Zainteresowania i pasje: muzyka (gra na instrumentach i słuchanie wielogatunkowe), malarstwo (malowanie i linoryt), czytanie książek głównie o tematyce psychologicznej
Zdjęcie uczestnika Misia Furtak
Misia Furtak
Misia Furtak
Kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, basistka i aktywistka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solowo jako Misia Ff uhonorowana nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Współpracowała m.in z kwintetem Wojtka Mazolewskiego przy albumie "Chaos pełen idei", który otrzymał status złotej płyty. Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) tworzy duet Ffrancis. W 2019 wydała wyprodukowaną przez siebie, napisaną we współpracy z Hanią Rani, płytą "Co przyjdzie?", która znalazła się w zestawieniach najlepszych wydawnictw roku „Tygodnika Polityka" i „Gazety Wyborczej". W listopadzie 2021 premierę miała płyta "Wybory", współtworzona z zespołem miedzynarodowych współpracowników (m.in Christian Balvig - Efterklang, Gareth Quinn Redmond - Bell X1, Albert Karch - Ichiko Aoba). Bartek Chaciński napisał o niej "Rzadko się słyszy takie delikatne protest songi (...) Furtak odnalazła swój ton: to głęboka i gorzka ironia w mgiełce delikatności i poetyckiej zadumy", a Łukasz Kamiński na pierwszej stronie Gazety Wyborczej pytał "Dlaczego tysiące ludzi słuchają w sieci 33 sekund ciszy?" i opisywał milczący utwór "Agata" jako "najgłośniejsze pół minuty ciszy w polskiej muzyce ostatnich lat." Misia Furtak od wielu lat angażuje się też w działania edukacyjne dla młodych muzyków. W 2022 została wybrana do prestiżowej sieci Keychange – pionierskiej, miedzynarodowej organizacji, której celem jest wspieranie kobiet oraz mniejszości płciowych w branży muzycznej oraz budowanie bardziej zrównoważonej branży muzycznej. Zagrała setki koncertów w Europie i Japonii, u boku m.in The National, Arlo Parks, TV On The Radio, i wielu innych.
Zdjęcie uczestnika Paweł Hordejuk
Paweł Hordejuk
Paweł Hordejuk
Mokre Buty / Happysad
Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.
Zdjęcie uczestnika Przemek Dziewitek
Przemek Dziewitek
Przemek Dziewitek
trener, facylitator, coach, pedagog i pracownik socjalny. Prowadzi Pracownię Praktyki Autentyczności oraz jest członkiem kolektywu trenerskiego XYZ. Absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, obecnie członek zespołu trenerskiego Szkoły Liderów. Absolwent Szkoły trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz specjalizacji coachingowej Grupy TROP. Przez wiele lat trener biznesu i akademii Grupy TROP.
Prowadzi warsztaty i sesje edukacji indywidualnej, zarówno na żywo jak i on-line. Wspiera pracowników, menedżerów, w rozwoju kompetencji podnoszących jakość współpracy: inteligencji emocjonalnej, pracy ze zmianą i w niepewności, rozwijania empowermentu i delegowania, pracy ze zmianą nawyków, pracy z wartościami i wizją, facylitacji, pracy zdalnej w zespołach rozproszonych, uważności.
Specjalizuje się w tematyce Autentyczności, która stanowi bazę dla budowania zdrowych relacji i osiągania spełnienia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Pracował z zespołami firm i samorządów,m.in: ABB, AMGEN, mBank, Xelion, Ernst & Young, Vestas, Fuchs Oil Corporation, Warta, 7R, Prudential, GSBK, Gino Rossi, Platinium Wellness, Interseroh, Międzynarodowe Centrum Kultury, Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Miasta Krakowa.
Zdjęcie uczestnika Sylwia Dąbrowska
Sylwia Dąbrowska
Sylwia Dąbrowska
Instruktor teatralny, pedagog dramy i absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Teatrem i nauczaniem zajmuje się od 12 lat. Uczy aktorstwa młodych ludzi, którzy z wystąpieniami przed publicznością dopiero zaczynają się oswajać. Przygotowuje produkcje teatralne z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Niekiedy pracuje z zawodowymi aktorami, ale przede wszystkim są to zapaleni amatorzy. Pracuje z ludźmi, którzy chcą występować na scenie, bądź przed kamerą. Pomaga osobom, które chcą, aby kamera je pokochała. Poprzez swoje video, live’y, artykuły na blogu i kursy online, pokazuje jak to zrobić, by lepiej prezentować się przed kamerą, doskonalić swój głos i angażować widzów. Wiery, że każdy może wyglądać przed kamerą dobrze, musi tylko wiedzieć jak się do tego przygotować.
Zdjęcie uczestnika Władek Foltyński
Władek Foltyński
Władek Foltyński
Autor, basista, edukator muzyczny. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej jako strateg (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie). Specjalizuje się w brandingu kultury. W rolach wykładowcy, trenera, moderatora czy autora realizował projekty edukacyjne, konferencyjne i warsztatowe dla m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, HEMI Music Award, Eastern European Music Academy, Inkubatora Tak Brzmi Miasto, projektu Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty oraz wielu instytucji związanych z edukacją i kulturą.

Autor m.in. książki "Komunikacja Pozadźwiękowa" - pierwszego "podręcznika mowy ciała dla muzyków" oraz metody dla osób dorosłych na gitarę basową bezprogową.

Harmonogram Summercampu

Trzydzieścioro tegorocznych uczestników programu Tak Brzmi Miasto Inkubator spotka się w dniach 13-22.08 w Krakowie, gdzie odbędzie się Summercamp. Oto jego harmonogram

14 sierpnia
g.10:00-11:30
Kraków

Jesteśmy na obozie. Co dalej?

Tak jak cały program Inkubator, tak i summercamp zaczynamy od rozmowy o celach. Magda Chołyst pomoże wam tak podejść do wszystkich zajęć, aby wyciągnąć z nich dla siebie jak najwięcej.

14 sierpnia
g.11:45-13:15
Kraków

Dołek twórczy i jak z niego wyjść?

Każdemu z nas zdarzają się momenty niemocy twórczej. Jest to całkowicie naturalny stan i zamiast obawiać się go możemy nauczyć się jak oswajać się tymi trudniejszymi momentami. Misia Furtak opowie jak balansować pracę twórczą z poszukiwaniem inspiracji?

Wyniki rekrutacji na summercamp 2021

Agata Duś - Jaśmin
Alicja Sobstyl - Klawo
Alicja Poziemska - Mikser, Loża Masorza
Michał Kuczer - hai
Anna Maria Ziembińska - GORDZIEJ solo
Bartosz Odrzywołek - bartek zjawa
Łukasz Gliński - K-Essence
Małgorzata Gąsiorowska - Małgorzata Przyszłość
Hanna Kowalska - Typowa Kowalska
Jowita Cieślikiewicz - Oczi Cziorne
Julita Zielińska - Julita Zielińska
Kajetan Kolubiński - Es&Ex
Katarzyna Łopata - Katarzyna Łopata
Klaudia Borczyk - Klaudia Borczyk
Weronika Kowalska - Werusha
Ola Madej - Couples Therapy
Filip Mizia
Marika Koasidis - Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę
Miłosz Bazarnik - Miłosz Bazarnik Music / 5tet
Jakub Stasikowski - B6
Pavlína Lipowczan - MOONSHYE
Monika Dejk-Ćwikła - OBRASQi
Robert Przybysz - Polaczek
Bogdan Sierpień - Sixty'Sin
Basia Beuth - Basia B
Tatiana Szafraniec - Tańka Szafraniec
Tadeusz Wnuk - Hey Hato
Weronika Wardak - Spoons
Roman Wróblewski
Maciej Zieliński - Guitar Trio DGT

GALERIA

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z organizowanych przez nas spotkań spotkań, koncertów i konferencji.

Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Element galerii sekcji GALERIA
Organizatorzy
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Miasta partnerskie
To top