TAK BRZMI MIASTO: INKUBATOR
Inkubator to największy program edukacji biznesowej i wsparcia biznesowego artystów/ek i menedżerów/ek w Polsce. Od 2019 r. objął ponad 12 miast oraz ponad 500 uczestników i uczestniczek. W trakcie czterech miesięcy mamy dla Ciebie warsztaty, spotkania, konsultacje indywidualne, obóz letni, dofinansowania i wiele innych możliwości.

To miejsce, gdzie zdobędziesz wiedzę i kompetencje do działania w branży muzycznej, ogromną ilość cennych kontaktów i wspierającą społeczność Tak Brzmi Miasto.

+ Chcesz zdobyć wiedzę i poznać narzędzia, które pozwolą Ci skutecznie poruszać się po rynku muzycznym?

Tak Brzmi Miasto: Inkubator to cztery miesiące warsztatów i wykładów realizowanych on-line przez profesjonalistów z ogromnym doświadczeniem, znanych m.in. z projektów takich, jak Republika, Krzysztof Zalewski, Kortez, Kasia Sochacka, Daria ze Śląska, Ania Dąbrowska, Pezet.

Dodatkowo, otrzymasz dostęp do materiałów cyfrowych przygotowanych z udziałem m.in. specjalistów z redakcji takich jak, jak Trójka, Antyradio, Polityka, czy współpracujących z wydarzeniami takimi, jak Off Festival czy Męskie Granie.

+ Szukasz wsparcia i rady od profesjonalistów z doświadczeniem?

W trakcie konsultacji indywidualnych będziesz mieć możliwość poruszenia wybranych przez Ciebie tematów dotyczących Twojej działalności.

+ Potrzebujesz spotkać ludzi, którzy myślą podobnie?

Nie jesteś sam, nie jesteś sama! Nie musisz radzić sobie ze swoimi trudnościami w pojedynkę. Wiele osób utrzymuje stały kontakt, a dzięki Inkubatorowi zostało nawiązanych dziesiątki owocnych współprac.

W programie wzięło już udział ponad 500 artystów, artystek, menedżerów i menedżerek.  Razem tworzymy wspierającą się społeczność, a zarazem nową branżę muzyczną. Absolwentów programu spotkasz w wydawnictwach, agencjach, u dystrybutorów, w mediach, a przede wszystkim na scenach.

+ Chcesz wejść na wyższy poziom w swojej karierze?

Jeśli warsztaty on-line to dla Ciebie za mało, mamy dla Ciebie dziewięć dni obozu letniego w Krakowie, w trakcie którego czeka Cię kilkanaście warsztatów oraz naprawdę intensywna praca wraz z ekspertami, z grupą, w parach, ale przede wszystkim we własnej głowie!

Będziesz mieć okazję na zdefiniowanie marzeń, określenie własnej muzycznej tożsamości i przekucia ich w strategię!

DODATKOWO: dla trzech osób możliwość kontynuowania pracy poza programem pod okiem Agaty Trafalskiej – współautorki sukcesów Korteza, Kaśki Sochackiej czy Darii Ze Śląska!

+ Ale czy branża muzyczna to miejsce dla Ciebie?

Program dedykowany jest zarówno tym, którzy zaczynają myśleć o profesjonalizacji swojej działalności muzycznej, jak i tym, którzy działają jako profesjonaliści lecz chcą zoptymalizować kierunek czy narzędzia.

Przekazujemy obraz o branży bez mitów i upiększeń. Chcemy byś mógł/a podjąć świadomą decyzję o dalszych krokach!

REKRUTACJA 2024 ZAKOŃCZONA

Z CZEGO SKŁADA SIĘ INKUBATOR?
Inkubator to bardzo wiele możliwości. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się, by nic wartościowego Cię nie ominęło. Poniżej znajdziesz główne składowe programu, z krótkimi opisami.

+ ILE TO KOSZTUJE?

Tak Brzmi Miasto: Inkubator jest programem dofinansowanym ze środków Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych i Gminy Miejskiej Kraków.

Udział w Inkubatorze 2024 kosztuje tylko 500 PLN!

+ Co za to otrzymasz?

 • Siedem warsztatów i wykładów
 • 30-minutową konsultację indywidualną z Agatą, Weroniką, Leszkiem, Olkiem lub Robertem
 • dostęp do toolboxów – wideo materiałów edukacyjnych o wartości 149PLN każdy
 • możliwość uczestnictwa w summercamp – dziewięciodniowym obozie letnim w Krakowie w cenie 2000 PLN zamiast 4999 PLN
 • możliwość uzyskania dofinansowania do uczestnictwa w konferencjach i showcase’ach – do rozdysponowania 35000 PLN!
 • możliwość kontynuowania pracy pod okiem Agaty Trafalskiej – współautorki sukcesów Korteza, Kaśki Sochackiej i Darii Ze Śląska
WARSZTATY I WYKŁADY
Poniżej znajdziesz szczegółowy opis i harmonogram warsztatów i wykładów wchodzących w skład Inkubatora 2024.
wszystkie
Warsztat
Wykład
wszystkie
czerwiec
lipiec
wrzesień
04 czerwca
g.18:00-19:30
Poznaj(my) się!
Z pozoru to tylko spotkanie zapoznawcze. Jednak nie daj się zwieść pozorom: to jedno z ważniejszych spotkań w Inkubatorze. Nie tylko poznasz wykładowców, program i wiele szczegółów o czekających na Ciebie możliwościach.

Przede wszystkim to początek poznawania siebie - nawzajem, ale też siebie samych.

Zmapujemy zasoby, oczekiwania i wyzwania dla całej grupy, naucz się też jak zmapować je indywidualnie. Pozwoli Ci to nie tylko nawiązać znajomości, znaleźć pomocną dłoń, ale też wyznaczyć swój własny kierunek rozwoju w ciągu najbliższych miesięcy.
moderatorzy:
Michał Wójcik
Tomek Bysiewicz
11 czerwca
g.18:00-19:30
Branża z lotu ptaka
Na jednej szali mamy bycie artystą tworzącym z wnętrza siebie muzykę szczerą, bezkompromisową, niewykalkulowaną. Na drugiej szali - bycie częścią “przemysłu muzycznego” - gdzie tworzy się muzykę odpowiadającą na konkretne potrzeby publiczności. Jak pogodzić te dwa światy i sprawić, żeby waga nie przechylała się znacząco w którąkolwiek ze stron? A może w ogóle porównanie do wagi jest tutaj nietrafione i obie sytuacje to dwie strony tej samej monety, nierozerwalnie ze sobą związane? O złotym środku między tworzeniem a zarabianiem, o byciu częścią przemysłu muzycznego i samym przemyśle z lotu ptaka opowie Leszek Biolik - członek legendarnej Republiki, basista, kompozytor, producent.
moderator:
Leszek Biolik
EKSPERCI i EKSPERTKI
Podczas programu będziesz pracować pod okiem naszych ekspertów i ekspertek.
Agata Trafalska
Agata Trafalska
Jazzboy Records
Autorka tekstów piosenek, reżyserka teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu wokalisty Korteza, m.in. z którym napisała teksty na płytę "Bumerang" oraz "Mój dom". Za realizację teledysku do piosenki "Zostań" została nominowana do Fryderyka 2016.
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Tak Brzmi Miasto
CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna, której głównym projektem jest Tak Brzmi Miasto - obecnie najstarszy festiwal showcase'owy i konferencja muzyczna w Polsce, rozszerzona w 2019 o czteroletni program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 12 miastach, docierając z edukacją branżową do ponad 500 uczestników. Aktywny muzyk, menedżer i lider trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.
Olek Kowalski
Olek Kowalski
Znany także jako producent muzyczny - Czarny HIFI. Zaczynał od produkowania dla czołówki polskich raperów, od Pezet’a przez Eldo po Sokoła, aż po debiut swojego zespołu czyli HIFI Bandy. Obie płyty grupy pokryły się złotem zdobywając uznanie słuchaczy i środowiska. Stąd Czarny HIFI przeszedł do pracy nad swoimi solowymi albumami producenckimi w między czasie pracując nad produkcjami dla innych artystów i koncertując z HIFI Bandą. Kulminacyjny moment przypadł na wiosnę roku 2016 gdy wyprodukowany przez Czarnego, popowy hit ‘W głowie’ Ani Dąbrowskiej zawładnął radiowym airplayem, a ‘Co jest ze mną nie tak’ z Pezetem biło rekordy wyświetleń na YT.

W następnych latach Czarny HIFI poświęcił czas na produkcje do filmu, reklam i TV, by w 2018 zostać A&R’em Universal Music Polska i powstającego wówczas polskiego oddziału Def Jam. Od tamtej pory pozostaje jednak aktywny jako producent pracując choćby ze wschodzącymi wówczas gwiazdami polskiej sceny sanah i Soblem.
Robert Gajewski
Robert Gajewski
Kayax
Menedżer i praktyk, który ma za sobą realizację około tysiąca przedsięwzięć kulturalnych. Od czasu studiów jest związany z Fundacją Na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego Universitatis Varsoviensis, na rzecz której działa jako menedżer i producent wydarzeń kulturalnych m.in. w warszawskich klubach Hybrydy, Palladium, Proxima. Jest również dziennikarzem muzycznym, od roku 2005 związanym z warszawskim radiem Kampus. Inicjator i pomysłodawca Festiwalu "Warszawa Brzmi Ciężko" w latach 2011-2013. Często zapraszany w roli eksperta lub członka Jury w przeglądach muzycznych (np Stage4You, Dzielnica Brzmi Dobrze itp). Od 2013 roku związany z wytwórnią płytową Kayax. Współpracuje z takimi artystami jak: Smolik, Skubas, Miro Kępiński, Kev Fox. Prywatnie wokalista zespołu Carnal. Członek Rady IGMAP - Izby Gospodarczej Managerów Artystów Polskich
Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Od dekady współtwórca wszystkich aktywności wychodzących spod marki Tak Brzmi Miasto. Ekselowy ninja, choć zdecydowanie z przymusu i zasiedzenia niż z miłości, w przeciwieństwie do summercampu, który jest jego ulubionym TBMowym dzieckiem. Stypendysta MKiDN, w przeszłości piszący o muzyce na portalu Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz do nieodżałowanej "Gazety Magnetofonowej". Basista Cinemon i Empty Ashtray.
Weronika “Zdzicha” Szymańska
Weronika “Zdzicha” Szymańska
33 Records
W wytwórni 33 Records zajmuje się szeroko pojętą promocją, PR-em, wsparciem artystów jako project manager oraz kreatywnym podejściem do wytyczania ścieżki rozwoju dla niezależnego wydawnictwa. Menagerka zespołu IKSY, pod której okiem artyści pracują nad strategią promocji swojego nadchodzącego albumu. Laureatka nagrody Akademii Managerów Muzycznych za współpracę z zespołem Black Radio przy promocji ich najnowszej płyty wydanej w 2023 roku. Wcześniej działała jako dziennikarka, współpracując z redakcjami Rytmy.pl, muno.pl, All About Music, Muzykoholicy czy Radio Meteor. W tym co robi, najbardziej uwielbia odkrywanie młodych talentów, czemu poświęca wiele uwagi. Po godzinach jara się kosmosem i składa klocki LEGO, a na jej aktualnej liście „TO DO" jest nauka jazdy konnej, łapanie zorzy polarnej na Islandii i lot w kosmos.

+ Lista Uczestników i Uczestniczek wybranych do udziału w  Tak Brzmi Miasto Inkubator 2024

 • Kacper Bator – Kacper Bator Band
 • Justyna Biedrawa
 • Zuzanna Błahuszewska – zuzkaniezuza
 • Tomasz Bochniarz – Swoim High
 • Joanna Boron – Borons
 • Danyah Bougsiaa – Danyah
 • Ola Chaładaj
 • Żaneta Chełminiak
 • Filip Chruściel – Gnomm
 • Jakub Ćwiek – ZAZULA
 • Hania Derej
 • Karolina Dylewska – Dylia
 • Kuba Folwarczny
 • Agnieszka Frączyk – Aga Frączyk // Kołdra
 • Karolina Fryt – Karolina Fryt (LoLa)
 • Iwo Gustowski – Skały
 • Natalia Hoffmann-Pawlak – CÓRY, NATA
 • Iryna Ilchyshyn – Iryna
 • Agnieszka Kaplar – Synth Flowers
 • Berenika Karolak – Marita Albán Juárez Quartet
 • Patryk Kensy – Mary Drama
 • Dominika Kocur – MERITUM
 • Anna Kolasa – Zołotar Band
 • Wiktoria Kołosowa – Toria
 • Danuta Koniak – Tony Koniak
 • Marta Konik – Joulie Fox
 • Piotr Lato
 • Paulina Lenda
 • Karolina Lizer
 • Kamil Maciasowicz – Motorboats
 • Anna Maciejczyk – Ania Sama
 • Rafał Marczak – The Tricky Things
 • Natalia Marczuk
 • Klaudia Marzec
 • Hugo Maya
 • Jakub Mędoń – SEMPU
 • Bartek Mieżyński
 • Anna Nguyen Viet – Anna Lan
 • Piotrek Niesłuchowski – Niesłuchowski
 • Patrycja Obara
 • Marlena Ostrowska – Cyryl Lewczuk (Cyryl Lewczuk Quartet), Radoska
 • Magdalena Pamuła
 • Ewa Pawlak – IINÁ
 • Agnieszka Przekupień
 • Michał Pudełko – Scena nad Rusałką
 • Ewelina Pytiak – Kapu Kai
 • Maciej Ramisz – Ramisz
 • Gaya Rosa
 • Natalia Rygiel – MISSCORE
 • Weronika Sabatowska
 • Katarzyna Stach – ERIN JOLIE
 • Kaja Szwarnóg – Nawłoć
 • Izabela  Ślarzyńska – olko.m.trio
 • Paweł Ulita – Koniec Listopada
 • Maciej Wachowiak – Max Bravura
 • Michał Włodarczyk – michał od kości
 • Jakub Zaron
 • Mateusz Ziąbka – KAST.
 • Markus Żamojda – Przebiśniegi
 • Karolina Żyłowska – Luiza Kalita
SUMMERCAMP 2024
Letnia przygoda? Wakacje? Piękne wspomnienia? Tak, ALE: pod znakiem intensywnych warsztatów. I nowych kontaktów, które pomogą Ci w karierze.

Tak Brzmi Miasto Summercamp to laboratorium branży muzycznej dla muzyków i menedżerów w formie dziewięciodniowego obozu letniego. Jeśli chcesz nie tylko jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę odnośnie branży muzycznej, ale przede wszystkim zastosować ją w praktyce, eksperymentując w bezpiecznych warunkach w grupie osób myślących podobnie do Ciebie oraz stworzyć prawdziwą społeczność i kontakty na lata, zapraszamy!

Dotychczas odbyło się pięć edycji, każdorazowo goszczących 20-30 uczestników i uczestniczek, a ich komentarze są zadziwiająco podobne: “obóz odmienił moje życie”.

+ ILE KOSZTUJE SUMMERCAMP?

Szósta edycja Tak Brzmi Miasto Summercamp dostępna jest zarówno dla Uczestników Tak Brzmi Miasto Inkubator 2024, jak i chętnych spoza programu.

Cena dla Uczestników i Uczestniczek Inkubatora 2024: 2000 zł

Cena dla osób spoza programu: 4999 zł

Obejmuje ona wszystkie zajęcia, obiady oraz noclegi w czterogwiazdkowym hotelu.

REKRUTACJA NA SUMMERCAMP ZAKOŃCZONA
LUDZIE SUMMERCAMP
Warsztaty, wykłady i spotkania podczas summercampu poprowadzą:
Agata Trafalska
Agata Trafalska
Jazzboy Records
Autorka tekstów piosenek, reżyserka teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu wokalisty Korteza, m.in. z którym napisała teksty na płytę "Bumerang" oraz "Mój dom". Za realizację teledysku do piosenki "Zostań" została nominowana do Fryderyka 2016.
Agnieszka Obszańska
Agnieszka Obszańska
Trójka
Teatrolog z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Przez lata związana z radiową "Trójką". Reporterka, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i autorka programów, m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe festiwale i wydarzenia muzyczne w Polsce i poza nią. Dużo pracuje z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Po rozpadzie starej Trójki pracowała niezależnie na wielu frontach i zasilała zespół tworzącego się RADIA 357, od niedawna z powrotem w Trójce.
Daria Ryczek – Zając
Daria Ryczek – Zając
Daria Ze Śląska
Znana jako Radia Ze Śląska.
Cztery lata temu uczestniczyła w summercamp jako wokalista The Party Is Over. Teraz robi solową karierę (w 2024 odebrała dwa Fryderyki!) i pisze o sobie tak:
"Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej."
Jarek Szubrycht
Jarek Szubrycht
Trzecie Ucho
Dziennikarz "Gazety Wyborczej", prowadzi autorską audycję „Ciężko na sercu" w Trójce. Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce "Gazeta Magnetofonowa" (2015-2020). Wcześniej współpracował m.in. z „Polityką", „Przekrojem", Interią, Onetem, Antyradiem i Off Radiem Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Za „Skórę i ćwieki na wieki. Moją historię metalu" nominowany był do Nagrody Gdynia. Przez lata w radzie programowej katowickiego OFF Festivalu, obecnie współpracownik Mystic Festival, największego festiwalu metalowego w Polsce. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Antyradio
redaktor naczelny, dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od niemal 25 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego oraz prowadzi warsztaty „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej. Absolwent stosunków międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM.
Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl
Michał Bukowski
Michał Bukowski
Urodzony w rodzinie aktorskiej od dziecka występuje w radio i telewizji. Z braku lepszego pomysłu na życie kończy łódzką szkołę filmową. W 2000 otrzymuje nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Gdyni i zmienia zawód.

Jest konsultantem biznesowym od ponad dwudziestu lat czynnie działający na polskim rynku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji kadry menedżerskiej, projektowaniu i wdrażaniu zmian kultury przywództwa oraz poprawy efektywności sprzedaży.

Wybrane programy szkoleniowe: sprzedaż i negocjacje; efektywne prezentacje sprzedażowe, wystąpienia publiczne, storytelling, improwizacja w praktyce zawodowej; rozwój kompetencji menedżerskich:

Prywatnie od dwunastu lat bada i rozwija zasady improwizacji, błędnie rozumianej, jako coś przypadkowego i nieprzewidywalnego. Doświadczenia zdobyte na polu tych eksperymentów i ćwiczeń przenosi do szkoleń i programów rozwojowych.
Jest współtwórcą kategorii Mentoring Theater w Polsce.
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Tak Brzmi Miasto
CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna, której głównym projektem jest Tak Brzmi Miasto - obecnie najstarszy festiwal showcase'owy i konferencja muzyczna w Polsce, rozszerzona w 2019 o czteroletni program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 12 miastach, docierając z edukacją branżową do ponad 500 uczestników. Aktywny muzyk, menedżer i lider trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.
Olek Kowalski
Olek Kowalski
Znany także jako producent muzyczny - Czarny HIFI. Zaczynał od produkowania dla czołówki polskich raperów, od Pezet’a przez Eldo po Sokoła, aż po debiut swojego zespołu czyli HIFI Bandy. Obie płyty grupy pokryły się złotem zdobywając uznanie słuchaczy i środowiska. Stąd Czarny HIFI przeszedł do pracy nad swoimi solowymi albumami producenckimi w między czasie pracując nad produkcjami dla innych artystów i koncertując z HIFI Bandą. Kulminacyjny moment przypadł na wiosnę roku 2016 gdy wyprodukowany przez Czarnego, popowy hit ‘W głowie’ Ani Dąbrowskiej zawładnął radiowym airplayem, a ‘Co jest ze mną nie tak’ z Pezetem biło rekordy wyświetleń na YT.

W następnych latach Czarny HIFI poświęcił czas na produkcje do filmu, reklam i TV, by w 2018 zostać A&R’em Universal Music Polska i powstającego wówczas polskiego oddziału Def Jam. Od tamtej pory pozostaje jednak aktywny jako producent pracując choćby ze wschodzącymi wówczas gwiazdami polskiej sceny sanah i Soblem.
Przemek Dziewitek
Przemek Dziewitek
trener, facylitator, coach, pedagog i pracownik socjalny. Prowadzi Pracownię Praktyki Autentyczności oraz jest członkiem kolektywu trenerskiego XYZ. Absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, obecnie członek zespołu trenerskiego Szkoły Liderów. Absolwent Szkoły trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz specjalizacji coachingowej Grupy TROP. Przez wiele lat trener biznesu i akademii Grupy TROP.
Prowadzi warsztaty i sesje edukacji indywidualnej, zarówno na żywo jak i on-line. Wspiera pracowników, menedżerów, w rozwoju kompetencji podnoszących jakość współpracy: inteligencji emocjonalnej, pracy ze zmianą i w niepewności, rozwijania empowermentu i delegowania, pracy ze zmianą nawyków, pracy z wartościami i wizją, facylitacji, pracy zdalnej w zespołach rozproszonych, uważności.
Specjalizuje się w tematyce Autentyczności, która stanowi bazę dla budowania zdrowych relacji i osiągania spełnienia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Pracował z zespołami firm i samorządów,m.in: ABB, AMGEN, mBank, Xelion, Ernst & Young, Vestas, Fuchs Oil Corporation, Warta, 7R, Prudential, GSBK, Gino Rossi, Platinium Wellness, Interseroh, Międzynarodowe Centrum Kultury, Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Miasta Krakowa.
Sylwia Dąbrowska
Sylwia Dąbrowska
Instruktor teatralny, pedagog dramy i absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Teatrem i nauczaniem zajmuje się od 12 lat. Uczy aktorstwa młodych ludzi, którzy z wystąpieniami przed publicznością dopiero zaczynają się oswajać. Przygotowuje produkcje teatralne z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Niekiedy pracuje z zawodowymi aktorami, ale przede wszystkim są to zapaleni amatorzy. Pracuje z ludźmi, którzy chcą występować na scenie, bądź przed kamerą. Pomaga osobom, które chcą, aby kamera je pokochała. Poprzez swoje video, live’y, artykuły na blogu i kursy online, pokazuje jak to zrobić, by lepiej prezentować się przed kamerą, doskonalić swój głos i angażować widzów. Wiery, że każdy może wyglądać przed kamerą dobrze, musi tylko wiedzieć jak się do tego przygotować.
Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Od dekady współtwórca wszystkich aktywności wychodzących spod marki Tak Brzmi Miasto. Ekselowy ninja, choć zdecydowanie z przymusu i zasiedzenia niż z miłości, w przeciwieństwie do summercampu, który jest jego ulubionym TBMowym dzieckiem. Stypendysta MKiDN, w przeszłości piszący o muzyce na portalu Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz do nieodżałowanej "Gazety Magnetofonowej". Basista Cinemon i Empty Ashtray.
Ula Nowak
Ula Nowak
Off Festival
Dziennikarka, prezenterka, producentka i kuratorka muzyczna. Producentka odpowiedzialna za międzynarodowy booking na OFF Festivalu Katowice, a także menadżerka programowa i producentka przy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Panelistka Transglobal World Music Chart, a także Balkan World Music Chart. Współzałożycielka Pannonica Festival, którego 10 edycja odbędzie się latem 2023 roku w Barcicach k. Starego Sącza. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats. Jako niezależna producentka/kuratorka regularnie współpracowała w ostatnich latach min. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Łaźnia Nowa, Festiwalem Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Publikowała min. dla Dwutygodnika, portalu Jazzarium.pl, Gazety Wyborczej, Pisma Folkowego oraz ProAnima. Od wielu lat pisze również dla magazynu Jazz Forum. Realizowała projekty dla Instytutu Adama Mickiewicza oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego. Przez 5 lat była rzecznikiem prasowym Festiwalu Jazz Juniors. Obecnie związana z radiem internetowym JAZZKULTURA, gdzie prowadzi autorski program z muzyką świata „Świato-czułość” oraz poranne audycje. Od lutego 2023 jej autorska audycja emitowana jest również w berlińskiej rozgłośni Multicult.fm. Współzałożycielka polskiego oddziału Music Declares Emergency, międzynarodowej inicjatywy promującej działania zrównoważone w branży muzycznej. Uczestniczka międzynarodowego programu rozwoju talentów w branży muzycznej „Keychange” na rok 2023, w kategorii innowator.
Władek Foltyński
Władek Foltyński
Autor, basista, edukator muzyczny. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej jako strateg (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie). Specjalizuje się w brandingu kultury. W rolach wykładowcy, trenera, moderatora czy autora realizował projekty edukacyjne, konferencyjne i warsztatowe dla m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, HEMI Music Award, Eastern European Music Academy, Inkubatora Tak Brzmi Miasto, projektu Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty oraz wielu instytucji związanych z edukacją i kulturą.

Autor m.in. książki "Komunikacja Pozadźwiękowa" - pierwszego "podręcznika mowy ciała dla muzyków" oraz metody dla osób dorosłych na gitarę basową bezprogową.
Program summercamp
Program obozu letniego, który odbędzie się w sierpniu 2024 w Krakowie
wszystkie
Inne
Warsztat
Wykład
Sesja mentoringowa
14 sierpnia
g.19:00-20:30
Witajcie na obozie!
Pierwsze spotkanie tegorocznego summercampu ma kilka celów. Pokażemy wam teren, na którym spędzicie najbliższe dni, poopowiadamy trochę o programie i jego szczegółach, rozdamy pakiety startowe, ustalimy wspólnie pewne reguły, przede wszystkim jednak - poznamy się: my z wami, wy z nami i wszyscy między sobą!
moderatorzy:
Michał Wójcik
Tomek Bysiewicz
15 sierpnia
g.10:30-12:00
CK Dworek Białoprądnicki
Jesteśmy na obozie - co dalej?
W jaki sposób stać się kapitanem lub kapitanką własnej podróży edukacyjnej w trakcie obozu?
Bo obóz to nie tylko rozwój i zabawa, to też trampolina do wskoczenia na wyższy poziom branżowego profesjonalizmu.

Dlatego warto się zastanowić, jak podtrzymać motywacje przez cały czas jego trwania, w jaki sposób ewaluować swoje zaangażowanie oraz jak wykorzystać wsparcie grupy do bardziej efektywnego przekładania teorii na praktykę.

Magda Chołyst pomoże Wam poszukać najlepszych narzędzi codziennej pracy wspierających Wasz procesu uczenia, aby ten intensywny czas nie skończył się wypaleniem, a potężnym krokiem do przodu.
moderatorka:
Magda Chołyst
GALERIA
Obejrzyj zdjęcia z poprzednich edycji Tak Brzmi Miasto Inkubator, Summercamp i konferencji.
ORGANIZATORZY I PARTNERZY
Poniżej znajdziesz organizatorów programu oraz partnerów - zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.
Organizatorzy
Partnerzy
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kratywnych
To top