OPIS PROGRAMU

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym międzynarodowym programie edukacyjnym organizowanym przez Związek Zawodowy Muzyków RP oraz partnerów: Tak Brzmi Miasto oraz estońską szkołę MUBA . Jest on częścią europejskiego projektu “Wzrost Innowacyjności, Rozwoju i Cyfryzacji w kształceniu profesjonalistów branży Muzycznej” dofinansowanego w ramach programu Erasmus+.

CZEGO MOGĘ SIĘ NAUCZYĆ?

Funkcjonowanie na dzisiejszym rynku muzycznym to nie tylko kompetencje muzyczne i artystyczne. Oprócz nich, niezbędne są kompetencje biznesowe. Celem niniejszego programu jest rozwój właśnie ich.

W ramach think-tanku będącego częścią programu Wzrost Innowacyjności… zidentyfikowaliśmy następujące obszary, które są ku temu niezbędne:

To z tych obszarów, w trakcie programu edukacyjnego, poruszymy wybrane zagadnienia.

CZY SIĘ NADAJĘ?

Program skierowany jest do muzyków i muzyczek, którzy planują zostać profesjonalistami (w rozumieniu utrzymywania się w znacznym stopniu z przychodów z muzyki), jaki do obecnych profesjonalistów chcących zaktualizować swoją wiedzę i nabyć nowe kompetencje.

Do programu zakwalifikuje się 30 osób – 15 z Polski oraz 15 z Estonii. Wymogiem jest więc język angielski.

APLIKUJ JUŻ DZIŚ!

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ PROGRAM?

W ramach programu odbędzie się 16 spotkań ON-LINE:
– 8 spotkań edukacyjnych
– 8 spotkań społecznościowych

Spotkania edukacyjne prowadzone będą przez czworo Kuratorów – specjalistów branży muzycznej, praktyków i/lub edukatorów. W formule przypominają one wykłady, jednak pozostawiają większą przestrzeń na interakcję. Czas trwania ok. 3h.

Spotkania społecznościowe moderowane są przez Tak Brzmi Miasto, a ich celem jest wspólna praca grupy pogłębiająca tematy poruszane w trakcie zajęć edukacyjnych. Formuła to ćwiczenia w grupie, praca projektowa, czy po prosty wymiana wiedzy i doświadczeń. Czas trwania ok. 3h.

Okazją do uzupełnienia wiedzy o techniczne szczegóły będą Toolboksy – cyfrowe “narzędziowniki” składające się z formatu wideo uzupełnionego o dodatkowe pliki – przykłady, artykuły, odnośniki.

Odbędą się też sesje 30 minutowych konsultacji indywidualnych z każdym z Kuratorów.

 

W wyżej wymienionych aktywnościach nie chodzi nam jedynie o jednostronne “przekazanie wiedzy”, od ekspertów (tych, którzy wiedzą), do uczestników (tych, którzy nie wiedzą). Przyjmujemy założenie, że uczestnicy również mogą być ekspertami w swoich dziedzinach, a z całą pewnością prezentują aktualną wiedzę. Za najwyższy priorytet przyjmujemy stworzenie dogodnych warunków, by wiedzę tę udało się przekazać również w kierunku Uczestnik – Organizator, Uczestnik – Kurator czy, zwłaszcza, Uczestnik – Uczestnik.

Powstała w ten sposób aktywna pętla zwrotna umożliwi nanoszenie poprawek na istniejący program, ale również na przyszłe jego edycje.

KIM SĄ KURATORZY?

Kuratorzy i kuratorki - specjaliści branży muzycznej, wieloletni praktycy, którzy w trakcie programu służyć będą Ci doświadczeniem i wiedzą.

Zdjęcie uczestnika Kristjan Järvi
Kristjan Järvi
Kristjan Järvi
Kristjan Järvi żyje i oddycha muzyką, wykorzystując jej moc do tworzenia przestrzeni, w których wszystko jest możliwe. Kristjan Järvi realizuje swoje pionierskie pomysły jako dyrygent, producent, kompozytor i aranżer. Podchodząc do wszystkiego z kreatywną przedsiębiorczością, prowadzi własną firmę produkcyjną Sunbeam Productions. Jako dyrygent czuje się jak w domu na wielkich międzynarodowych scenach, reżyserując wielkie klasyki od Wagnera po Czajkowskiego i od Steve'a Reicha po Radiohead, a także swoje oryginalne produkcje bez żadnych granic gatunkowych.

Kristjan Järvi opracował własne unikalne brzmienie ze swoją nowojorską, klasyczno-hip-hopowo-jazzową grupą Absolute Ensemble, Baltic Sea Philharmonic i wewnętrznym zespołem Sunbeam "Nordic Pulse". Pod koniec 2020 roku założył nową wytwórnię płytową: "nEscapes". Oprócz dystrybucji muzyki online oferuje artystom własne unikalne "salony nEscapes" jako nowy format odsłuchu.

Od 2023 roku Kristjan pełni funkcję konsula honorowego Korei Południowej w Estonii.
Zdjęcie uczestnika Leszek Biolik
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Zdjęcie uczestnika Merylin Poks
Merylin Poks
Merylin Poks
Dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami dla muzyków solowych i produkcji koncertów, Merylin wnosi symfonię wiedzy specjalistycznej do branży muzycznej. Jako była piosenkarka, harmonizuje wiedzę sceniczną i zakulisową, aby zaaranżować sukces swoich artystów. Obecnie Merylin jest częścią zespołu Estonian Voices, Maarja Aarma MA i Estonia Piano Factory. Jej portfolio obejmuje międzynarodowe produkcje, wydawnictwa płytowe i czarujące wydarzenia z Eesti Kontsert Foundation i Estonian Jazz Union.
Zdjęcie uczestnika Ula Nowak
Ula Nowak
Ula Nowak
Off Festival
Dziennikarka muzyczna, autorka audycji radiowych i artykułów prasowych. Publikowała m.in. w ogólnopolskich i międzynarodowych magazynach muzycznych, takich jak: Dwutygodnik, Jazz Forum, Gazeta Wyborcza, Die Neue Zeitschrift für Musik i wielu innych. Obecnie związana z radiową "Dwójką". Panelistka Transglobal World Music Chart i Balkan World Music Chart. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats. Jako niezależna producentka/kuratorka współpracowała w ostatnich latach z OFF Festival Katowice, Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, Teatrem Juliusza Słowackiego, Polskim Radiem i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Członkini zespołu założycielskiego Music Declares Emergency Poland. Uczestniczka międzynarodowego programu rozwoju talentów w branży muzycznej w kategorii Innovator Keychange 2023.

KIEDY?

Wszystkie spotkania odbywają się we wtorki o g. 17:00 za pomocą platformy Zoom.

DATY SPOTKAŃ:

GRUDZIEŃ 2023:

05.12 – spotkanie organizacyjne

12.12 – spotkanie edukacyjne nr 1
Leszek Biolik: Branża z lotu ptaka

19.12 – spotkanie społecznościowe nr 1

STYCZEŃ 2024:

09.01 – spotkanie edukacyjne nr 2
Merylin Poks: tożsamość artysty

16.01 – spotkanie społecznościowe nr 2

24.01 – spotkanie edukacyjne nr 3
Kristjan Järvi: poznaj swoją publiczność

30.01 – spotkanie społecznościowe nr 3

LUTY 2024:

06.02 – spotkanie edukacyjne nr 4
Leszek Biolik: skąd czerpać przychody w branży?

13.02 – spotkanie społecznościowe nr 4

20.02 – spotkanie edukacyjne nr 5
Kristjan Järvi: jak mogę publikować swoją muzykę?

27.02 – spotkanie społecznościowe nr 5

MARZEC 2024:

05.03 – spotkanie edukacyjne nr 6
Merylin Poks: branding, PR, komunikacja, social media

12.03 – spotkanie społecznościowe nr 6

19.03 – spotkanie edukacyjne nr 7
Ula Nowak: live, festiwale, showcase’y

26.03 – spotkanie społecznościowe nr 7

KWIECIEŃ 2024:

02.04 – spotkanie edukacyjne nr 8
Ula Nowak: Jak się przystosować, zarządzanie czasem, jak radzić sobie ze stresem

09.04 – spotkanie społecznościowe nr 8

03.04 – 17.04 – konsultacje indywidualne

JAK APLIKOWAĆ?

Udział w programie jest BEZPŁATNY.

By dostać się do programu, należy zgłosić się na rekrutację wypełniając ODPOWIEDNI FORMULARZ

Rekrutacja trwa od 06.11 do 20.11.

Do dnia 30.11 zostaną wyłonione osoby, które zakwalifikują się do programu.

Decyzję o kwalifikacji podejmuje organizator oraz partnerzy w oparciu o odpowiedzi dostarczone w formularzu rekrutacyjnym.

Do udziału w programie zostało zakwalifikowanych 30. uczestników i uczestniczek. Oto oni:

  1. Marie-Helen Aavakivi
  2. Damian Chabros / Damianos
  3. Emilia Chmurska / Kruczy Sen
  4. Hania Derej
  5. Vittoria Ecclesia
  6. Aleksandra Fleszar
  7. Przemysław Fryc / Muzaman
  8. Krzysztof Jagliński / Distant Mantra
  9. Kristin Kalnapenk
  10. Anna Kamińska  / Kilka czułości
  11. Kristjan Kannukene
  12. Eglė Ieva Kazakevičiūtė
  13. Adam Kiepuszewski / Franek Warzywa & Młody Budda
  14. Małgorzata Kujawska-Zemła / Klamka
  15. Marek Lewandowski / AudioFeels
  16. Jordi López Jové
  17. Meryli Miku / Silver Jusilo
  18. Maris Pihlap
  19. Jakub Podolak / Holick
  20. Ketrin Rannamägi / KRISTIN KALNAPENK
  21. Zuzanna Rogala / Shoshana Rogala
  22. Isabel Mary Roos
  23. Ksenia Rossar
  24. Natalia Rygiel / Misscore
  25. Elina Salumäe / Salea
  26. Natalia Szczypuła
  27. Paul-Kristjan Tamme
  28. Karl Tipp / tHerbalist
  29. Rute Trochynskyi / RUTE
  30. Maciej Urban / maciek mateusz
ORGANIZATOR
PARTNERZY
FINANSOWANE PRZEZ
To top