OPIS PROGRAMU

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym międzynarodowym programie edukacyjnym organizowanym przez Związek Zawodowy Muzyków RP oraz partnerów: Tak Brzmi Miasto oraz estońską szkołę MUBA . Jest on częścią europejskiego projektu “Wzrost Innowacyjności, Rozwoju i Cyfryzacji w kształceniu profesjonalistów branży Muzycznej” dofinansowanego w ramach programu Erasmus+.

CZEGO MOGĘ SIĘ NAUCZYĆ?

Funkcjonowanie na dzisiejszym rynku muzycznym to nie tylko kompetencje muzyczne i artystyczne. Oprócz nich, niezbędne są kompetencje biznesowe. Celem niniejszego programu jest rozwój właśnie ich.

W ramach think-tanku będącego częścią programu Wzrost Innowacyjności… zidentyfikowaliśmy następujące obszary, które są ku temu niezbędne:

To z tych obszarów, w trakcie programu edukacyjnego, poruszymy wybrane zagadnienia.

CZY SIĘ NADAJĘ?

Program skierowany jest do muzyków i muzyczek, którzy planują zostać profesjonalistami (w rozumieniu utrzymywania się w znacznym stopniu z przychodów z muzyki), jaki do obecnych profesjonalistów chcących zaktualizować swoją wiedzę i nabyć nowe kompetencje.

Do programu zakwalifikuje się 30 osób – 15 z Polski oraz 15 z Estonii. Wymogiem jest więc język angielski.

APLIKUJ JUŻ DZIŚ!

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ PROGRAM?

W ramach programu odbędzie się 16 spotkań ON-LINE:
– 8 spotkań edukacyjnych
– 8 spotkań społecznościowych

Spotkania edukacyjne prowadzone będą przez czworo Kuratorów – specjalistów branży muzycznej, praktyków i/lub edukatorów. W formule przypominają one wykłady, jednak pozostawiają większą przestrzeń na interakcję. Czas trwania ok. 3h.

Spotkania społecznościowe moderowane są przez Tak Brzmi Miasto, a ich celem jest wspólna praca grupy pogłębiająca tematy poruszane w trakcie zajęć edukacyjnych. Formuła to ćwiczenia w grupie, praca projektowa, czy po prosty wymiana wiedzy i doświadczeń. Czas trwania ok. 3h.

Okazją do uzupełnienia wiedzy o techniczne szczegóły będą Toolboksy – cyfrowe “narzędziowniki” składające się z formatu wideo uzupełnionego o dodatkowe pliki – przykłady, artykuły, odnośniki.

Odbędą się też sesje 30 minutowych konsultacji indywidualnych z każdym z Kuratorów.

 

W wyżej wymienionych aktywnościach nie chodzi nam jedynie o jednostronne “przekazanie wiedzy”, od ekspertów (tych, którzy wiedzą), do uczestników (tych, którzy nie wiedzą). Przyjmujemy założenie, że uczestnicy również mogą być ekspertami w swoich dziedzinach, a z całą pewnością prezentują aktualną wiedzę. Za najwyższy priorytet przyjmujemy stworzenie dogodnych warunków, by wiedzę tę udało się przekazać również w kierunku Uczestnik – Organizator, Uczestnik – Kurator czy, zwłaszcza, Uczestnik – Uczestnik.

Powstała w ten sposób aktywna pętla zwrotna umożliwi nanoszenie poprawek na istniejący program, ale również na przyszłe jego edycje.

KIM SĄ KURATORZY?
Kuratorzy i kuratorki - specjaliści branży muzycznej, wieloletni praktycy, którzy w trakcie programu służyć będą Ci doświadczeniem i wiedzą.
Kristjan Järvi
Kristjan Järvi
Kristjan Järvi żyje i oddycha muzyką, wykorzystując jej moc do tworzenia przestrzeni, w których wszystko jest możliwe. Kristjan Järvi realizuje swoje pionierskie pomysły jako dyrygent, producent, kompozytor i aranżer. Podchodząc do wszystkiego z kreatywną przedsiębiorczością, prowadzi własną firmę produkcyjną Sunbeam Productions. Jako dyrygent czuje się jak w domu na wielkich międzynarodowych scenach, reżyserując wielkie klasyki od Wagnera po Czajkowskiego i od Steve'a Reicha po Radiohead, a także swoje oryginalne produkcje bez żadnych granic gatunkowych.

Kristjan Järvi opracował własne unikalne brzmienie ze swoją nowojorską, klasyczno-hip-hopowo-jazzową grupą Absolute Ensemble, Baltic Sea Philharmonic i wewnętrznym zespołem Sunbeam "Nordic Pulse". Pod koniec 2020 roku założył nową wytwórnię płytową: "nEscapes". Oprócz dystrybucji muzyki online oferuje artystom własne unikalne "salony nEscapes" jako nowy format odsłuchu.

Od 2023 roku Kristjan pełni funkcję konsula honorowego Korei Południowej w Estonii.
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Merylin Poks
Merylin Poks
Dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami dla muzyków solowych i produkcji koncertów, Merylin wnosi symfonię wiedzy specjalistycznej do branży muzycznej. Jako była piosenkarka, harmonizuje wiedzę sceniczną i zakulisową, aby zaaranżować sukces swoich artystów. Obecnie Merylin jest częścią zespołu Estonian Voices, Maarja Aarma MA i Estonia Piano Factory. Jej portfolio obejmuje międzynarodowe produkcje, wydawnictwa płytowe i czarujące wydarzenia z Eesti Kontsert Foundation i Estonian Jazz Union.
Ula Nowak
Ula Nowak
Off Festival
Dziennikarka, prezenterka, producentka i kuratorka muzyczna. Producentka odpowiedzialna za międzynarodowy booking na OFF Festivalu Katowice, a także menadżerka programowa i producentka przy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Panelistka Transglobal World Music Chart, a także Balkan World Music Chart. Współzałożycielka Pannonica Festival, którego 10 edycja odbędzie się latem 2023 roku w Barcicach k. Starego Sącza. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats. Jako niezależna producentka/kuratorka regularnie współpracowała w ostatnich latach min. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Łaźnia Nowa, Festiwalem Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Publikowała min. dla Dwutygodnika, portalu Jazzarium.pl, Gazety Wyborczej, Pisma Folkowego oraz ProAnima. Od wielu lat pisze również dla magazynu Jazz Forum. Realizowała projekty dla Instytutu Adama Mickiewicza oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego. Przez 5 lat była rzecznikiem prasowym Festiwalu Jazz Juniors. Obecnie związana z radiem internetowym JAZZKULTURA, gdzie prowadzi autorski program z muzyką świata „Świato-czułość” oraz poranne audycje. Od lutego 2023 jej autorska audycja emitowana jest również w berlińskiej rozgłośni Multicult.fm. Współzałożycielka polskiego oddziału Music Declares Emergency, międzynarodowej inicjatywy promującej działania zrównoważone w branży muzycznej. Uczestniczka międzynarodowego programu rozwoju talentów w branży muzycznej „Keychange” na rok 2023, w kategorii innowator.

KIEDY?

Wszystkie spotkania odbywają się we wtorki o g. 17:00 za pomocą platformy Zoom.

DATY SPOTKAŃ:

GRUDZIEŃ 2023:

05.12 – spotkanie organizacyjne

12.12 – spotkanie edukacyjne nr 1
Leszek Biolik: Branża z lotu ptaka

19.12 – spotkanie społecznościowe nr 1

STYCZEŃ 2024:

09.01 – spotkanie edukacyjne nr 2
Merylin Poks: tożsamość artysty

16.01 – spotkanie społecznościowe nr 2

24.01 – spotkanie edukacyjne nr 3
Kristjan Järvi: poznaj swoją publiczność

30.01 – spotkanie społecznościowe nr 3

LUTY 2024:

06.02 – spotkanie edukacyjne nr 4
Leszek Biolik: skąd czerpać przychody w branży?

13.02 – spotkanie społecznościowe nr 4

20.02 – spotkanie edukacyjne nr 5
Kristjan Järvi: jak mogę publikować swoją muzykę?

27.02 – spotkanie społecznościowe nr 5

MARZEC 2024:

05.03 – spotkanie edukacyjne nr 6
Merylin Poks: branding, PR, komunikacja, social media

12.03 – spotkanie społecznościowe nr 6

19.03 – spotkanie edukacyjne nr 7
Ula Nowak: live, festiwale, showcase’y

26.03 – spotkanie społecznościowe nr 7

KWIECIEŃ 2024:

02.04 – spotkanie edukacyjne nr 8
Ula Nowak: Jak się przystosować, zarządzanie czasem, jak radzić sobie ze stresem

09.04 – spotkanie społecznościowe nr 8

03.04 – 17.04 – konsultacje indywidualne

JAK APLIKOWAĆ?

Udział w programie jest BEZPŁATNY.

By dostać się do programu, należy zgłosić się na rekrutację wypełniając ODPOWIEDNI FORMULARZ

Rekrutacja trwa od 06.11 do 20.11.

Do dnia 30.11 zostaną wyłonione osoby, które zakwalifikują się do programu.

Decyzję o kwalifikacji podejmuje organizator oraz partnerzy w oparciu o odpowiedzi dostarczone w formularzu rekrutacyjnym.

Do udziału w programie zostało zakwalifikowanych 30. uczestników i uczestniczek. Oto oni:

 1. Marie-Helen Aavakivi
 2. Damian Chabros / Damianos
 3. Emilia Chmurska / Kruczy Sen
 4. Hania Derej
 5. Vittoria Ecclesia
 6. Aleksandra Fleszar
 7. Przemysław Fryc / Muzaman
 8. Krzysztof Jagliński / Distant Mantra
 9. Kristin Kalnapenk
 10. Anna Kamińska  / Kilka czułości
 11. Kristjan Kannukene
 12. Eglė Ieva Kazakevičiūtė
 13. Adam Kiepuszewski / Franek Warzywa & Młody Budda
 14. Małgorzata Kujawska-Zemła / Klamka
 15. Marek Lewandowski / AudioFeels
 16. Jordi López Jové
 17. Meryli Miku / Silver Jusilo
 18. Maris Pihlap
 19. Jakub Podolak / Holick
 20. Ketrin Rannamägi / KRISTIN KALNAPENK
 21. Zuzanna Rogala / Shoshana Rogala
 22. Isabel Mary Roos
 23. Ksenia Rossar
 24. Natalia Rygiel / Misscore
 25. Elina Salumäe / Salea
 26. Natalia Szczypuła
 27. Paul-Kristjan Tamme
 28. Karl Tipp / tHerbalist
 29. Rute Trochynskyi / RUTE
 30. Maciej Urban / maciek mateusz
ORGANIZATOR
PARTNERZY
FINANSOWANE PRZEZ
To top