close
PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE TBM 2021!
ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TBM 2021!
DOSTĘPNE OSTATNIE KARNETY
VIDEO Z PANELAMI Z TBM 2021 DOSTĘPNE W STREFIE UCZESTNIKA!
WYGENERUJ NAKŁADKĘ NA ZDJĘCIE PROFILOWE

O TAK BRZMI MIASTO

Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal to największe pod względem programu merytorycznego (ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów) wydarzenie tego typu w Polsce, posiadające jednocześnie maksymalnie kameralny charakter (do 200 uczestników konferencji oraz 300 festiwalu). Skierowane jest do młodej branży muzycznej - muzyków, menedżerów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych, dziennikarzy muzycznych.

Od 2014 r. spotykamy się po to by rozmawiać, uczyć się od uznanych specjalistów, poznawać nowych ludzi. Jako prelegentów gościliśmy jak dotąd ponad 150 specjalistów z 27 krajów.

W trakcie części showcase'owej prezentujemy wschodzące zespoły z Krakowa oraz miast programu Tak Brzmi Miasto Inkubator (dotychczas: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Toruń, Rzeszów, Lublin, Wrocław Poznań). Zagrali u nas m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides i wielu innych artystów, z sukcesem budujących kariery na polskich i międzynarodowych scenach.

TEMAT PRZEWODNI 2021: LUDZIE!

W zdigitalizowanym świecie warto zadać sobie pytanie: co jest pierwsze? Pomysł, kompozycja, produkcja, wizerunek, potrzeba, promocja, streaming, social media? Chcemy przypomnieć, że pierwszy jest człowiek. Człowiek pracuje z muzyką i człowiek ją odbiera. Ludzie spotykają się w świecie sztuki - tym zawodowym i tym prywatnym - mając określone (lub nie) cele, potrzeby oraz doświadczenia.

Panele, warsztaty i wykłady ekspertów z szerokiego świata muzyki będą dotykać sensu tworzenia, wartości współpracy i istoty tworzenia więzi z publicznością. Specjaliści od muzyki, kultury, biznesu, psychologii, a nawet futurologii zastanowią się wspólnie czy branża muzyczna działa #poludzku, czy jest transparentna i fair? Co zrobić, żeby tak było? O co może zapytać siebie artysta i artystka? Jaka przyszłość będzie dla nich najlepsza? Jak o nią zadbać?

#poludzku o zarządzaniu, komunikacji i obecności w sieci. Świadomie o rozwijaniu publiczności, wizerunku i odpowiedzialności branżowej.
#poludzku w ramach Tak Brzmi Miasto Konferencja: Ludzie! 13 i 14 listopada 2021 r. w Krakowie w Teatrze Proxima oraz online

Bilety dostępne już na stronie www.takbrzmimiasto.pl/sklep

Konferencja i Festiwal Tak Brzmi Miasto jest częścią HEMI Music Hub.
Współfinansowane przez Program Kreatywna Europa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Partner wydarzenia: miasto Kraków.

OFICJALNY PARTNER:

Harmonogram konferencji

Poniżej znajdziesz wszystkie aktywności konferencji: panele, wykłady, warsztaty, spotkania

13 listopada 2021
g. 10:00 - 11:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Panel otwarcia: Czarne Lustro

Jaka jest przyszłość muzyki? Czy muzyka jeszcze jest sztuką czy już produktem? Czym byłaby muzyka bez człowieka? I czy w przyszłości muzyki są... ludzie? Nie wróżąc, patrzymy w przyszłość. Panel w języku angielskim

PRELEGENCI:

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross jest zarówno teoretykiem, akademikiem, jak i aktywnym muzykiem. Zawodowo w branży muzycznej od niemalże trzech dekad – pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora A&R w Mercury Records UK, manager artystów, dyrektor wytwórni płytowych oraz specjalista i konsultant międzynarodowych stosunków biznesowych. Wykładowca i dyrektor programowy MA Music Business Management na University of Westminster. Współautorka Can Music Make You Sick, opublikowanych w 2017r. największych badań na temat zdrowia psychicznego w branży muzycznej, ufundowanych przez fundację Help Musicians UK. Interesuje się praktyką pracy w branży muzycznej oraz „pracą cyfrową” (digital labour), w szczególności ich wpływem na zagadnienia różnorodności i równości.

Andras Bodrogi

Andras Bodrogi

Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"

Michał R. Wiśniewski

Michał R. Wiśniewski

Pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury, fantastyki, kronikarz kultury internetu. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści "Jetlag' (2014), "God Hates Poland" (2015) i "Hello World" (2017) oraz non-fiction "Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę" (2019) i "Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat" (2021). Współpracuje z „Polityką", portalem Papaya.Rocks, magazynem „Pixel" i „Dwutygodnikiem". Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Nowej Fantastyce", „Tygodniku Powszechnym" i „Esensji". Były redaktor naczelny magazynu „Kawaii". Prowadził blog Pattern Recognition (mrw.blox.pl).

Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, od września 2021 pełni również obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego stacji. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Prowadzi warsztaty „rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl

MODERATOR:

Michał Wójcik

Michał Wójcik

CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna - organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto - konferencja i festiwal showcase'owy, rozszerzony w 2019 o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 10 miastach w Polsce. Menedżer i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.

13 listopada 2021
g. 10:30 - 11:30 Scena Berlin

Graj_MY.

Biznes i muzyka, czy można znaleźć jeszcze mocniej różniące się światy? Okazuje się, że choć biznes ma swoje prawa których sztuka nie znosi (komercja), to podobieństw jest na tyle dużo, że warto się im przyjrzeć i zobaczyć jak zmienia się świat w którym muzyka gra ogromną rolę. Podczas tego spotkania usłyszymy - jak zmieniało się podejście w biznesie- które określimy - od "symfonii do jazzu". Przenalizujemy sposób działania zespołów od The Beatles, Metallica do Marillion - czyli odpowiemy sobie na pytanie - jak się adaptować do tego coraz bardziej złożonego i zmiennego świata.

PROWADZĄCY:

Andrzej Koniuk

Andrzej Koniuk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wywodzący się ze świata finansów konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i sprzedażowych dla kadry managerskiej średniego szczebla. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Wyczucie biznesowe, sprawność językowa, opieranie się na rzetelnych informacjach i wysoka kultura pracy sprawiły, że prowadził zajęcia na uczelniach ekonomicznych w kraju. Autor bloga skierowanego dla managerów - Piórem po kartce. Autor książki o tytule: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. Książka skierowana jest dla osób zarządzających w tym dla tych, którzy mają swoje firmy. Gość w audycjach radiowych, telewizyjnych i podcastach. Prywatnie - bardzo kiepski gitarzysta, z dużym poczuciem humoru i dystansu 😊.

13 listopada 2021
g. 11:00 - 13:30 Aula Literacka

Empatyczna komunikacja

Na to, co mówisz, wpływa to, jak słuchasz. Jak słuchać uważniej siebie i innych? Jak komunikować to, co naprawdę chcemy przekazać? Przemek Dziewitek, coach i mediator od lat współpracujący z TBM, zaprasza na warsztat, który zabierze cię w podróż do komunikowania naprawdę. Umiejętność przydatna na co dzień, a niezbędna w pracy z zespołem.

PROWADZĄCY:

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

13 listopada 2021
g. 11:30 - 13:00 Scena Berlin

Graj_MY

O roli członka w zespołu. Czy gra się z Tobą dobrze? Na pewno. A czy jesteś dobrym członkiem zespołu? To już mniej pewne. Zespoły powstają i się rozpadają. Dlaczego? O tym nikt nie mówi, ale jest pewien (wcale nie) sekretny wzór na to, by być efektywnym (a może i efektownym?) członkiem zespołu. Podczas tego warsztatu, wypracujemy pewne mechanizmy i odkryjemy czynniki wpływu na to, by grało się nam lepiej! Świeżej perspektywy dostarczy Andrzej Koniuk - doradca biznesowy, autor książki dla menedżerów "Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących".

PROWADZĄCY:

Andrzej Koniuk

Andrzej Koniuk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wywodzący się ze świata finansów konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i sprzedażowych dla kadry managerskiej średniego szczebla. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Wyczucie biznesowe, sprawność językowa, opieranie się na rzetelnych informacjach i wysoka kultura pracy sprawiły, że prowadził zajęcia na uczelniach ekonomicznych w kraju. Autor bloga skierowanego dla managerów - Piórem po kartce. Autor książki o tytule: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. Książka skierowana jest dla osób zarządzających w tym dla tych, którzy mają swoje firmy. Gość w audycjach radiowych, telewizyjnych i podcastach. Prywatnie - bardzo kiepski gitarzysta, z dużym poczuciem humoru i dystansu 😊.

13 listopada 2021
g. 11:30 - 13:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz?

Strażakiem, policjantem, kosmonautą... a może muzykiem? Czy zawód-artysta_ka, to realna szansa na karierę, czy tylko dziecinne marzenie? Czy da się na tym zarabiać, czy to zaledwie hobby? Czy można coś robić w branży muzycznej, nie będąc muzykiem_artystką muzyczną? Czy da się to w ogóle zaplanować? A co na starość? Bardzo dużo poważnych tematów dotyczących Twojej przyszłości.

PRELEGENCI:

Magda Jędrzejewska

Magda Jędrzejewska

Specjalistka od marketingu muzycznego (w szczególności w serwisach cyfrowych i na platformach społecznościowych) oraz budowania wlasnej marki i tożsamości artystycznej. Absolwentka kierunków: Music Business na University of South Wales w Cardiff (Walia) oraz Global Entertainment And Music Business na Berklee College of Music w Walencji (Hiszpania). Obecnie pracuje w dziale Marketing & Training w Music Ally, łącząc swoje pasje do marketingu oraz przekazywania wiedzy poprzez udzielanie konsultacji, jak również prowadzenie wykładów i webinarów dotyczących budowania strategii wydawniczych dla artystów, menedżerow i wytwórni muzycznych.

Anna Karpowicz

Anna Karpowicz

Flecistka i aktywistka, laureatka Paszportu Polityki, założycielka kooperatywy muzycznej Hashtag Ensemble, kuratorka festiwalu WarszeMuzik, wiceprezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga, od 10 lat związana z trzecim sektorem w Polsce.

Wiktoria Jakubowska

Wiktoria Jakubowska

Perkusistka, flecistka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Endorserka globalnej marki perkusji Sonor oraz tureckiej firmy Impression Cymbals. Wszechstronna artystka, która z powodzeniem łączy różnorodne gatunki muzyczne. Koncertowo oraz fonograficznie współpracuje oraz współtworzy z artystami i zespołami takimi jak KARAŚ/ROGUCKI, Kasia Lins, Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System. Została wyróżniona pośród polskich perkusistów i okrzyknięta „Nadzieją Perkusyjną” przez Magazyn Perkusista. Wydając album prestiżowej serii POLISH JAZZ wraz z Jerry & The Pelican System jest pierwszą kobietą instrumentalistką pojawiającą się w bibliotece od 1965 roku.

Tomasz Kopeć

Tomasz Kopeć

Założyciel i od początku firmy w 1989 r. - Dyrektor Artystyczny i Repertuarowy Kompani Muzycznej Pomaton (potem Pomaton EMI, dzisiaj Warner Music Poland). Wydawca Ok. 500 albumów z polską muzyką, m.in. Jacka Kaczmarskiego, T. Love, Anity Lipnickiej, Reni Jusis, Grzegorza Turnaua, Maanamu, Marka Grechuty, Justyny Steczkowskiej, Staszka Soyki, Czesawa Niemena, Ciechowskiego, RazdDwaTrzy, Złotej Kolekcji i in. Współzałożyciel Związku Producentów audio Video (ZPAV), współinicjator powołania nagrody przemysłu muzycznego Fryderyk. Od 2003 r. Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Muzycznej, którą zakładał z przyjaciółmi z branży muzycznej. Fundacja do dzisiaj zajmuje się niesieniem pomocy ludziom muzyki znajdującym się w trudnych sytuacjach, m.in. Monice Kuszyńskiej, Jarosławowi Śmietanie, Gienkowi Losce, Tomaszowi Szukalskiemu, Robertowi Brylewskiemu, Jackowi Janiszewskiemu, Janowi Borkowskiemu, Wojciechowi Kordzie, Maciejowi Grzybowskiemu, Marcinowi Pendowskiemu… - ponad 70 akcji pomocowych od 18 lat. Miłośnik polskiej muzyki, fan branżowej integracji i współpracy, osoba wspierająca każdego kto błądzi po muzycznym rynku i pyta o drogę.

13 listopada 2021
g. 13:30 - 15:00 Scena Berlin

Live connection. Relacja artysta-publiczność.

Dzisiejszy ubogi w koncerty czas nie sprzyja relacji artysta-publiczność. Ale czy przed pandemią była ona bardziej oczywista? Porozmawiamy o tym, jak nawiązywać połączenie i w dobrym stylu utrzymywać kontakt. Zastanowimy się, czy da się czuć łączność tylko na żywo, czy może są magiczne sposoby na to, by być blisko... na odległość? O tym, czego szuka publiczność w czasach, w których sprzedaż coraz silniej opiera się o zmysły, doświadczenia i emocje.

PRELEGENT:

Agata Etmanowicz

Agata Etmanowicz

Robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa. Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach: producentki, realizatorki, koordynatorki, czy kuratorki projektów lokalnych, ale także międzynarodowych. Zajmowała się polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE negocjując z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej. Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze. Pracuje w całej Europie – zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy. Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.

13 listopada 2021
g. 13:30 - 15:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Muzyka, równość i płeć. Jak wyrównać rolę kobiet w branży muzycznej?

Dyskryminacja i nierówność w branży muzycznej to faktyczne i aktualne problemy. Jak kobiety widzą swoje szanse i jak je wzmacniać? Co możemy zrobić, żeby rozmowa o płci w muzyce przestały być potrzebne? Panel w języku angielskim

PRELEGENCI:

Francine Gorman

Francine Gorman

Project Manager (UK) for the Keychange gender equality initiative, a project empowering women and minority genders to transform the future of the music industry, and encouraging the music industry to work towards a representative future. As well as working with Keychange, Francine is a music consultant, content/event producer, strategist and editor, working with clients including the Nordic Music Export and Deezer.

Rafał Chwała

Rafał Chwała

Dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia. Z wykształcenia kulturoznawca, filmoznawca. Z zawodu manager kultury, producent wydarzeń artystycznych, pracujący w Warsztatach Kultury w Lublinie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współtworzył m.in. takie wydarzenia jak Noc Kultury w Lublinie (wieloletni kurator muzyczny), cykle filmowe Miasto Movie i Kino pod gwiazdami, cykl literacko-muzyczny Book It! oraz cykl koncertowy Strefa Innych Brzmień. Wraz z Robertem Kuśmirowskim powołał do życia Died Moroz Convention (Zwołanie Dziada Mroza) – jedyną w Europie, tego typu, zimową imprezę plenerową na styku muzyki i sztuki współczesnej. Obecnie zajmuje się przede wszystkim programowaniem, bookingiem, planowaniem, produkcją i organizacją wydarzeń, przy czym najważniejszym z nich pozostaje od lat festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia.

Ave Tölpt

Ave Tölpt

Ave Tölpt director of Music Estonia - music industry development centre and export office in Estonia. Ave previously worked as the CEO of the NGO Jazz Estonia. and the Head of the Exhibition Department in the National Library of Estonia, successfully leading various national and international cooperation projects for many years. Amongst other roles, she contributed to the field of music as a guest author and radio host at Estonian Public Broadcasting, Klassikaraadio as well in other media during her times as a journalism volunteer in Jazzkaar festival. She is the first Estonian Ambassador for Keychange, a global network and movement working towards gender equality in the music industry, and the Member of the Council of Advisers at Georg Ots Tallinn Music College. Ave has been building her expertise around cultural leadership and international cooperation.

Magda Chołyst

Magda Chołyst

Magda Chołyst. Założycielka pracowni Artist in Bloom - fizycznego miejsca na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop-up school dedykowanej artystom i instytucjom kultury. Pracownia zajmuje się wsparcie twórców w świadomym rozwoju kariery, rozwojem kompetencji i profesjonalizacją środowisk twórczych, a także projektowaniu narzędzi pracy dla podmiotów kultury. Magda jest certyfikowany coach Ericson International, edukatorką i projektantką procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą.

MODERATORKA:

Małgorzata Muraszko

Małgorzata Muraszko

Dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej", kulturoznawczyni. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura i film. W przerwach od kultury pisze o kulinariach.

13 listopada 2021
g. 14:00 - 15:30 Aula Literacka

Branża muzyczna po ludzku

Najwyższy czas zadbać o to, żeby w branży muzycznej było po ludzku. Co miałoby to oznaczać? Z pomocą Przemka Dziewitka - moderatora i facylitatora - poszukajmy wspólnych wartości i standardów jakie chcielibyśmy wprowadzać w życiu codziennym. Spiszmy je oraz przedstawmy światu! I nie bójmy się z nich korzystać. Zachęcamy do wspólnej pracy.

PROWADZĄCY:

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Michał Wójcik

Michał Wójcik

CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna - organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto - konferencja i festiwal showcase'owy, rozszerzony w 2019 o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 10 miastach w Polsce. Menedżer i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.

13 listopada 2021
g. 15:30 - 16:30 Scena Berlin

Muzyka łączy – Wszystkich

Jak zjednoczyć fanów rocka, popu, klasyki i disco-polo? Jak połączyć ludzi od Pomorza aż po Tatry... a nawet Chicago? Jak zapomnieć o konkurencji w biznesie muzycznym? O tym oraz o współpracy na wielu poziomach funkcjonowania rynku muzycznego na przykładzie kampanii Dzień Polskiej Muzyki opowie Anna Ceynowa, Prezes Fundacji EMPOWER POLAND.

MODERATORKA:

Anna Ceynowa

Anna Ceynowa

Prezes Fundacji EMPOWER POLAND która pracuje na rzecz rozwoju rynku muzycznego realizując szereg projektów wspierających lokalny rynek muzyczny, w tym m.in. kampanię społeczną Dzień Polskiej Muzyki, projekty sieciujące, szkolenia i konsultacje dla firm sektorów kultury i kreatywnego, a także podejmuje inicjatywy lobbingowe na rzecz wsparcia polskich branż kreatywnych. Przez prawie 14 lat pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie m.in. odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie polityki MKiDN ds. rozwoju sektorów kreatywnych. Inicjatorka i organizatorka czterech edycji konferencji „Music Export Conference”. Organizowała także szereg wydarzeń, koncertów, warsztatów, szkoleń, konferencji, spotkań networkingowych i misji dla branż kultury. Panelistka i moderatorka dziesiątek konferencji i spotkań branżowych w kraju i za granicą.

13 listopada 2021
g. 15:30 - 17:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Odpowiedzialna branża muzyczna. #poludzku

Jakie wartości ma polska branża muzyczna? Czy jest wśród nich odpowiedzialność? Odpowiedzialność za społeczeństwo i środowisko? Dlaczego to takie ważne i jak rozwijać humanistyczne wartości w branży? O dobrych i... tych drugich praktykach. O tym, jak tworzyć zmianę. Panel w języku angielskim

PRELEGENCI:

Waldemar Kuligowski

Waldemar Kuligowski

Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej na UAM w Poznaniu. Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Autor kilkunastu książek i ponad stu artykułów naukowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody Związku Producentów Audio-Video „Fryderyk”, członek wspierający Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich. Realizuje właśnie trzyletni projekt badawczy poświęcony współczesnym festiwalom muzycznym w Polsce.

Marcin Barański

Marcin Barański

Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.

Agata Etmanowicz

Agata Etmanowicz

Robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa. Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach: producentki, realizatorki, koordynatorki, czy kuratorki projektów lokalnych, ale także międzynarodowych. Zajmowała się polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE negocjując z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej. Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze. Pracuje w całej Europie – zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy. Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.

James Dove

James Dove

A musician/ producer & environmentalist who believes the music industry has the unique power and responsibility to become a leader in driving climate change action. But first, it must address its own environmental issues. To achieve this, more opportunities are needed for its companies, staff and artists to learn more about the climate crisis and what they can do about it. James is launching ClimateEQ to address this need and to bridge the gap between climate awareness and climate action.

MODERATOR:

Mateusz Dobrowolski

Mateusz Dobrowolski

Dziennikarz, muzykant i aktywista. Korespondent największego anglojęzycznego pisma o muzyce świata "Songlines". Występował m.in. w grupie R.U.T.A., a obecnie obsługuje bęben polski w kapeli Hajda Banda. Twórca projektów wspierających eksport polskiej muzyki folkowej. Współproducent nagrodzonej Fryderykiem 2016 płyty Kapeli ze Wsi Warszawa "Święto Słońca". Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W Krakowie najbardziej lubi koncerty w klubie Strefa, zapiekanki na kazimierskim Okrąglaku i przekraczanie mostów na Wiśle.

13 listopada 2021
g. 16:00 - 17:30 Aula Literacka

Mowa ciała na scenie i w życiu

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym, jak odbierają Cię ludzie, zanim w ogóle usłyszą pierwsze dźwięki Twojej muzyki? W jaki sposób Twoja mowa ciała, gesty i zachowanie wspierają albo sabotują muzykę, płynącą ze sceny? Czy charyzma największych gwiazd to magiczny X-Factor czy godziny pracy ze specjalistami? Nawet, jeśli uważasz, że „TO" się albo ma, albo nie ma, przyjdź i posłuchaj, co o sztuce scenicznej mówią odkrycia współczesnej psychologii, socjologii, neurobiologii i muzykologii.

PROWADZĄCY:

Władek Foltyński

Władek Foltyński

Autor, basista, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Autor książki „Komunikacja Pozadźwiękowa” - pierwszego opracowania o tym, co liczy się w odbiorze występu muzycznego na scenie… poza samą muzyką.

13 listopada 2021
g. 17:30 - 18:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Tak Brzmiał Inkubator. Trzecia Muzyczna Rzeczpospolita - bilans i plany

120 odnalezionych muzyków i menedżerów_ek muzycznych. 7 miesięcy wirtualnych spotkań, warsztatów i wykładów. 5 miast połączonych jednym celem. Świadoma profesjonalizacja samozarządzającego się muzyka/menedżera w nowej branży muzycznej. Konsekwentny i spójny rozwój samozarządzającej się artystki/menedżerki w branży. Wspólnie z przedstawicielami_kami z Trójmiasta, Krakowa, Wrocławia i Lublina oraz kuratorami podsumujemy III odsłonę Inkubatora. Razem spojrzymy w przyszłość, na kolejne edukacyjne plany Tak Brzmi Miasto.

PRELEGENCI:

Daga Gregorowicz

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Paweł Hordejuk

Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.

Michał Miegoń

Michał Miegoń

Pracownik Muzeum Miasta Gdyni, animator kultury, producent muzyczny. Lider formacji Kiev Office, występował także m.in. w Made In Poland, Homosapiens, The Shipyard. Inicjator wielu przedsięwzięć artystycznych związanych z lokalną sceną, m.in albumu "Gdynia w Stereo" (Bliza) czy też płyty i koncertów "Gdynia 1988-2018" i jej kontynuacji pt. "Druga Fala". Wiceprezes stowarzyszenia Halo Kultura które sieciuje gdyńskich artystów w podziemiach gdyńskich hal targowych.

Magda Chołyst

Magda Chołyst

Magda Chołyst. Założycielka pracowni Artist in Bloom - fizycznego miejsca na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop-up school dedykowanej artystom i instytucjom kultury. Pracownia zajmuje się wsparcie twórców w świadomym rozwoju kariery, rozwojem kompetencji i profesjonalizacją środowisk twórczych, a także projektowaniu narzędzi pracy dla podmiotów kultury. Magda jest certyfikowany coach Ericson International, edukatorką i projektantką procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą.

MODERATOR:

Michał Wójcik

Michał Wójcik

CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna - organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto - konferencja i festiwal showcase'owy, rozszerzony w 2019 o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 10 miastach w Polsce. Menedżer i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.

14 listopada 2021
g. 10:30 - 12:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Muzyczna zasada dynamiki: więcej ciał więcej zdziała

O kolektywach muzycznych, które nie grają koncertów, ale grają do jednej bramki. Czy razem rzeczywiście znaczy lepiej? Jak synchronizować działania różnych ludzi we wspólnym interesie? Panel w języku angielskim

PRELEGENCI:

Vit Kalvoda

Vit Kalvoda

Po dzieciństwie spędzonym w południowych Morawach przeniósł się do Brna, by studiować filozofię i filologię. w latach 2004 - 2011 odnosił sukcesy w sektorze finansowym, po czym zajął się ochroną finansowych praw konsumenckich, rozwojem oprogramowania konsumenckiego i produkcją filmową. Od 2015 roku jest dyrektorem Ponava Cafe - miejsca w największym parku w Brnie, gdzie odbywają się koncerty i wystawy na świeżym powietrzu. Od 2016 organizuje PonavaFest - największy festiwal organizowany w brneńskiej przestrzeni miejskiej. W 2019 roku założył BACH - Brno Association of Club Music, którego jest prezesem. W 2021 założył Ponava Radio - poatformę podcastową wspierająca lokalne, niezalezne wytwórnie. Ojciec dwójki dzieci, entuzjasta prawdy, miłości, piękna, natury, sztuki, zen, zwierząt, sportów i destylatów.

Tim Joppien

Tim Joppien

Tim Joppien has a passion for managing networks and building communities. He started organising local newcomer concerts in 2010 and has been actively involved in the Berlin music scene ever since. He has conducted booking for festivals, curated the live programme of local music venue [ofen]BAR, did project planning for the club series 'FeinkostRohkost', 'Zwischenraum' and 'Jenseits von Millionen' festival and was involved in the newcomer artist radio show 'Fritz Unsigned'. During this time he also worked as a booking agent and artist manager, all while studying law. In 2018, he joined the Berlin Music Commission and currently works as a Junior Project and Event Manager overseeing networking events and the music showcase festival Most Wanted: Music Live (MW:M Live). Lately he participated in the EMX capacity building programme. Tim is happy to facilitate new encounters and is eager to work towards a more connected European music industry.

Ave Tölpt

Ave Tölpt

Ave Tölpt director of Music Estonia - music industry development centre and export office in Estonia. Ave previously worked as the CEO of the NGO Jazz Estonia. and the Head of the Exhibition Department in the National Library of Estonia, successfully leading various national and international cooperation projects for many years. Amongst other roles, she contributed to the field of music as a guest author and radio host at Estonian Public Broadcasting, Klassikaraadio as well in other media during her times as a journalism volunteer in Jazzkaar festival. She is the first Estonian Ambassador for Keychange, a global network and movement working towards gender equality in the music industry, and the Member of the Council of Advisers at Georg Ots Tallinn Music College. Ave has been building her expertise around cultural leadership and international cooperation.

Anna Ceynowa

Anna Ceynowa

Prezes Fundacji EMPOWER POLAND która pracuje na rzecz rozwoju rynku muzycznego realizując szereg projektów wspierających lokalny rynek muzyczny, w tym m.in. kampanię społeczną Dzień Polskiej Muzyki, projekty sieciujące, szkolenia i konsultacje dla firm sektorów kultury i kreatywnego, a także podejmuje inicjatywy lobbingowe na rzecz wsparcia polskich branż kreatywnych. Przez prawie 14 lat pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie m.in. odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie polityki MKiDN ds. rozwoju sektorów kreatywnych. Inicjatorka i organizatorka czterech edycji konferencji „Music Export Conference”. Organizowała także szereg wydarzeń, koncertów, warsztatów, szkoleń, konferencji, spotkań networkingowych i misji dla branż kultury. Panelistka i moderatorka dziesiątek konferencji i spotkań branżowych w kraju i za granicą.

MODERATOR:

Jake Beaumont-Nesbitt

Jake Beaumont-Nesbitt

Dyrektor International Music Managers Forum (IMMF), organizacji skupiającej stowarzyszenia przedstawicieli artystów z 24 krajów. Reprezentuje menedżerów i artystów, dla których pracują, aby stworzyć lepsze warunki handlowe dla twórców poprzez tworzenie sieci kontaktów, udostępnianie i dyskusje. Jake pracuje również jako specjalista praw autorskich do muzyki. Ponadto zarządza kompozytorem Peterem Gregsonem i zespołami Go Back To The Zoo i Magistrates.

14 listopada 2021
g. 11:00 - 13:30 Aula Literacka

Od tożsamości do wizerunku

Chcesz zadbać o to, jak cię widzą? Zacznij od siebie. Przyjrzenie się swojej tożsamości ma ogromną moc w kreowaniu swojego wizerunku. Jak spojrzeć niezależnie na siebie-człowieka i siebie-artystę_kę? Magda Chołyst, założycielka Artist in Bloom, zaprasza do przejścia świadomej drogi w kierunku siebie.

PRELEGENT:

Magda Chołyst

Magda Chołyst

Magda Chołyst. Założycielka pracowni Artist in Bloom - fizycznego miejsca na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop-up school dedykowanej artystom i instytucjom kultury. Pracownia zajmuje się wsparcie twórców w świadomym rozwoju kariery, rozwojem kompetencji i profesjonalizacją środowisk twórczych, a także projektowaniu narzędzi pracy dla podmiotów kultury. Magda jest certyfikowany coach Ericson International, edukatorką i projektantką procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą.

14 listopada 2021
g. 11:30 - 14:00 Scena Berlin

Tworzenie. Od czego zacząć?

Czy to co robimy ma w ogóle sens? Warto to pytanie zadać sobie na początku każdego procesu projektowego, w tym muzycznego. W ocenie sytuacji pozwala precyzyjne doprecyzowanie efektu, który mamy dostarczyć i założeń w ramach których się poruszać. Jak to zrobić, żeby praca w tych obszarach z jednej strony nie przypominała wróżenia z fusów, a z drugiej cyferek w Excelu trudnych do rozkodowania? Jakie narzędzia wykorzystać w pracy? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas praktycznej pracy warsztatowej.

PRELEGENT:

Katarzyna Talaga – Korcz

Katarzyna Talaga – Korcz

Strateg, który wierzy, że "każdy jest kreatywny". Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla różnorodnych marek oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, SWISS KRONO, MetLife. Autorka i prowadząca szkolenie nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania. Autorka kursów dla moderatora design thinking na różnym poziomie zaawansowania. Tworzy nowe narzędzia, scenariusze. We wszystkich projektach wykorzystuje metodę design thinking, z dużym naciskiem na kreatywność.

14 listopada 2021
g. 12:30 - 13:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Miasto dla ludzi? Miasto muzyki!

Lokalna branża muzyczna, najbliższa przestrzeń, w której zaczyna się być artystą_ką. Czy sprzyja stawaniu się twórcą_czynią? Jakie korzyści ma miasto i jego mieszkańcy z wykształcania u siebie ludzi muzyki? O dobrych praktykach z gruntu polskiego i z zagranicy. Panel w języku angielskim

PRELEGENCI:

Marcin Kostaszuk

Marcin Kostaszuk

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.

Agnieszka Wojciechowska

Agnieszka Wojciechowska

Z wykształcenia animatorka i menedżerka kultury (UMCS) oraz specjalistka od PR-u (UW). Produkcją i promocją wydarzeń kulturalnych zawodowo zajmuje się od ponad 15 lat. W Warsztatach Kultury pełni funkcję kierowniczki Pracowni Kultury Aktualnej oraz dyrektorki programowej festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Jest kuratorką wielu wydarzeń artystycznych oraz autorką i koordynatorką programów edukacyjnych dla kadr kultury, przedstawicieli sektora kreatywnego oraz branży muzycznej. Na co dzień współtworzy cykl koncertowy pn. Strefa Innych Brzmień. Jest entuzjastką i propagatorką koncepcji audience development oraz liderką wielu procesów związanych z programem rozwoju widowni w Lublinie.

Marek Fišer

Marek Fišer

Marek Fišer radny Brna odpowiedzialny za kulturę od listopada 2018r. Dzięki niemu Brno rozpoczęło starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2028. Jego priorytetami są dążenie do wprowadzenia transparentności w zarządzaniu środkami publicznymi oraz wsparcie zarówno największych wydarzeń kulturalnych w mieście, jak i alternatywnej sceny artystycznej. Angażuje się w działalność i projekty społecznościowe. Jest członkiem rady ds. integracji obcokrajowców oraz przewodniczącym Komitetu ds. mniejszości narodowych, przez co mocno angażuje się w wiele działań dotyczących migrantów.

MODERATOR:

Michał Wójcik

Michał Wójcik

CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna - organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto - konferencja i festiwal showcase'owy, rozszerzony w 2019 o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 10 miastach w Polsce. Menedżer i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.

14 listopada 2021
g. 14:00 - 15:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Ciemna strona branży muzycznej

Mity nt. zdrowia psychicznego artystów_ek mają swoją długą i burzliwą historię. Zahaczają o nerwicę i psychozę, ale też o twórczy rodzaj ujścia dla frustracji. Jak jest dzisiaj? W co wierzymy, a co jest prawdą? Na co narażone jest zdrowie psychiczne artystów_ek? O psychice, wrażliwości i nadwrażliwości, o odsłanianiu się publiczności w swoich dziełach i poddawaniu krytyce, o podwójnej tożsamości, o ryzyku, ale też o szansie. Panel w języku angielskim

PRELEGENCI:

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross jest zarówno teoretykiem, akademikiem, jak i aktywnym muzykiem. Zawodowo w branży muzycznej od niemalże trzech dekad – pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora A&R w Mercury Records UK, manager artystów, dyrektor wytwórni płytowych oraz specjalista i konsultant międzynarodowych stosunków biznesowych. Wykładowca i dyrektor programowy MA Music Business Management na University of Westminster. Współautorka Can Music Make You Sick, opublikowanych w 2017r. największych badań na temat zdrowia psychicznego w branży muzycznej, ufundowanych przez fundację Help Musicians UK. Interesuje się praktyką pracy w branży muzycznej oraz „pracą cyfrową” (digital labour), w szczególności ich wpływem na zagadnienia różnorodności i równości.

Suzanne Verschueren

Suzanne Verschueren

Freelance production manager in the Slovak music & event industry. Before she worked as an International PR manager at Pohoda Festival for 4 years. She moved from Belgium to Slovakia to join the Pohoda team. Now she is focussing on LGBT+ music events & circus events, still based in Bratislava.

Jakub Bugała

Jakub Bugała

Autor piosenek, w latach 2013-2020 twórca projektu Inqbator/Further Away, wokalista Romantic Fellas

Hanka Wójciak

Hanka Wójciak

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Od 2012 roku prowadzi w Radio Kraków audycję "Dobry Wieczór u Hanki Wójciak" poświęconą muzyce i poezji. Szczególnie ważni są dla niej młodzi i początkujący twórcy. Współtworzy redakcję muzyczną w kulturalno-literackim kwartalniku Liry-Dram. Prowadzi koncerty i spotkania autorskie, jest jurorką Festiwalu Twórczości Korowód. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty. "Znachorka" oraz "Zasłona". Laureatka m.in. Rock & Chanson Festiwal, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

MODERATOR:

Michał Wójcik

Michał Wójcik

CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna - organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto - konferencja i festiwal showcase'owy, rozszerzony w 2019 o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 10 miastach w Polsce. Menedżer i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.

14 listopada 2021
g. 14:00 - 15:00 Aula Literacka

Być wrażliwcem i nie zwariować

Czy męczy cię przebywanie w tłumie? Czy przytłaczają cię silne bodźce? Czy przeszkadzają ci ostre tkaniny, metki, szwy w ubraniach? Czy wpadasz w panikę, gdy masz dużo do zrobienia w krótkim czasie? Czy niespodziewane zmiany w twoim rozkładzie dnia wytrącają cię z równowagi? Czy przejmujesz emocje innych ludzi? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że razem ze mną należysz do ok. 15% społeczeństwa z wyjątkowo czułym układem nerwowym, czyli prawdopodobnie jesteś osobą wysoko wrażliwą. Zapraszam cię na warsztat, na którym opowiem ci o wysokiej wrażliwości, pokażę ci moje sposoby na radzenie sobie z nią oraz wykorzystanie jej we własnej twórczości i w życiu.

PRELEGENT:

Jaga Baczyńska

Jaga Baczyńska

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, połowa duetu So Much Love. Zajmuje się Terapią Czaszkowo - Krzyżową i Polarity oraz szeroko pojętą naturoterapią, pracuje przede wszystkim z osobami wysoko wrażliwymi. Absolwentka Tak Brzmi Miasto Inkubator 2020, pisze felietony do newslettera TBM.

14 listopada 2021
g. 14:30 - 16:00 Scena Berlin

EKOpłyta krok po kroku

Zmiana zaczyna się od małych gestów. Myślisz, że twój niewielki nakład nie zaszkodzi środowisku tak, jak cały ślad węglowy, który zostawiają "mejdżersi"? Jasne. Ale odpowiedzialność jest też w twoich rękach! I świetnie wpisuje się w modę, która jest całkiem dobrą modą! Basia Songin jako AAUU! samodzielnie wydała płytę Sutari. W całości w zgodzie ze środowiskiem, co jest bardzo trudne w polskich tłoczniach i drukarniach. Jak? Pokaże i opowie.

PRELEGENT:

Basia Songin

Basia Songin

Wokalistka, kompozytorka, performerka, bajarka. Jest współtwórczynią zespołów SUTARI i Mehehe, z którymi koncertuje na całym świecie. Gra na różnych instrumentach, w tym na dwóch autorskich instrumentach strunowych (Wilku i Sowie). Fascynuje ją tworzenie na pograniczach sztuk, kultur i estetyk. Zgłębia techniki wokalne i eksperymentuje z brzmieniami i możliwościami głosu w autorskich projektach muzycznych i teatralnych. Zbiera historie mówione i śpiewane, zwłaszcza tradycyjne opowieści magiczne i sny. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach muzycznych i teatralnych, wraz z Sutari nagrała sesję dla kultowego radia KEXP a ich ostatnia płyta SIOSTRY RZEKI - stworzona i wydana pro ekologicznie - zdobyła uznanie krytyki i została nominowana m. in. do nagrody FRYDERYK 2021 w kategorii Muzyka Świata.

14 listopada 2021
g. 15:30 - 17:30 Aula Literacka

Jak obudzić kreatywność?

Odkryj w sobie artystę_kę! Czy kreatywność można w sobie... uruchomić? Czy można powiedzieć jej: zaczynamy? Adam Lewartowski gra z zespołem L.Stadt, ale realizuje się także jako performer i nauczyciel. Zaprasza na warsztat, którego centrum będzie twoja kreatywność. Co się z tego stworzy?

PROWADZĄCY:

Adam Lewartowski

Adam Lewartowski

Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki, band coach, reformator systemu edukacji. Performer i producent z 25-letnim doświadczeniem. Współtwórca nieformalnej organizacji społecznej Inny Rytm. Wiecznie poszukujący, eksperymentujący, jego misją jest łączenie świadomych ludzi w samoorganizujące się grupy oraz wskazywanie drogi i budzenie nieświadomych. Jest współorganizatorem konkursu songwriterskiego im. Roberta Brylewskiego, współzałożycielem grupy L.Stadt i metodycznym optymistą.

14 listopada 2021
g. 16:00 - 17:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Czy istnieje życie poza-digitalowe?

Tempo. Zmiana. Natłok. Miliony narzędzi, kanałów, portali, streamingów. Czy artysta_ka znajdzie dla siebie jeszcze miejsce poza siecią? Czy promocja muzyki bez bezpłatnego udostępnienia jej w streamingach ma jeszcze sens? Czy możliwy jest odwrót od digitalu, nagły przełom, czy czeka nas nieustanny rozwój technologicznej dostępności muzyki?

PRELEGENCI:

Michał R. Wiśniewski

Michał R. Wiśniewski

Pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury, fantastyki, kronikarz kultury internetu. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści "Jetlag' (2014), "God Hates Poland" (2015) i "Hello World" (2017) oraz non-fiction "Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę" (2019) i "Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat" (2021). Współpracuje z „Polityką", portalem Papaya.Rocks, magazynem „Pixel" i „Dwutygodnikiem". Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Nowej Fantastyce", „Tygodniku Powszechnym" i „Esensji". Były redaktor naczelny magazynu „Kawaii". Prowadził blog Pattern Recognition (mrw.blox.pl).

Krzysztof Bober

Krzysztof Bober

Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)

Natalia Wrzosińska

Natalia Wrzosińska

Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Jej muzyka to mieszanka, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa. Ma na swoim koncie ma 5 albumów. Przez ostatnie 10 lat obecności na polskim rynku muzycznym zdobywała doświadczenie „w terenie" grając i organizując koncerty w całej Polsce – będąc sama swoim muzycznym managerem. Zagi jest również prezesem i założycielką wytwórni Popcorn Records.

Małgorzata Płysa

Małgorzata Płysa

Dyrektorka wykonawcza i kuratorka krakowskiego festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również w wielu innych miejscach na świecie. Jest również współdyrektorką agencji kreatywnej Unsound Productions, w ramach której zajmuje się managementem artystek (jak Jlin), reprezentacją projektów specjalnych, jak i tworzeniem nowych zamówień artystycznych i wydarzeń. Od roku 2020 jest również współdyrektorką artystyczną warszawskiego interdyscyplinarnego festiwalu Ephemera. W swojej pracy skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej - przede wszystkim w sztuce dźwięku, muzyce i sztuce współczesnej oraz tworzeniu nowych form współpracy pomiędzy twórcami i twórczyniami, poprawie edukacji kulturalnej oraz międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń wpływającej na poszerzenie różnorodności intersekcjonalnej w kulturze. Interesuje się zjawiskiem synestezji.

MODERATOR:

Jarek Szubrycht

Jarek Szubrycht

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Redaktor naczelny i wydawca ś.p. „Gazety Magnetofonowej”, publikował również m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Vadera, Slayera, Andrzeja Zauchy i Maryli Rodowicz. Członek rady programowej OFF Festival Katowice. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Ostatnio radiowiec prowadzący arcyciekawą audycję w Antyradiu. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.

Pokaż więcej

Prelegenci

Przedstawiamy prelegentów i prelegentki tegorocznej konferencji

Agata Etmanowicz

Agata Etmanowicz

Robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa. Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach: producentki, realizatorki, koordynatorki, czy kuratorki projektów lokalnych, ale także międzynarodowych. Zajmowała się polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE negocjując z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej. Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze. Pracuje w całej Europie – zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy. Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.

Agnieszka Wojciechowska

Agnieszka Wojciechowska

Z wykształcenia animatorka i menedżerka kultury (UMCS) oraz specjalistka od PR-u (UW). Produkcją i promocją wydarzeń kulturalnych zawodowo zajmuje się od ponad 15 lat. W Warsztatach Kultury pełni funkcję kierowniczki Pracowni Kultury Aktualnej oraz dyrektorki programowej festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Jest kuratorką wielu wydarzeń artystycznych oraz autorką i koordynatorką programów edukacyjnych dla kadr kultury, przedstawicieli sektora kreatywnego oraz branży muzycznej. Na co dzień współtworzy cykl koncertowy pn. Strefa Innych Brzmień. Jest entuzjastką i propagatorką koncepcji audience development oraz liderką wielu procesów związanych z programem rozwoju widowni w Lublinie.

Andras Bodrogi

Andras Bodrogi

Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"

Andrzej Koniuk

Andrzej Koniuk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wywodzący się ze świata finansów konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i sprzedażowych dla kadry managerskiej średniego szczebla. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Wyczucie biznesowe, sprawność językowa, opieranie się na rzetelnych informacjach i wysoka kultura pracy sprawiły, że prowadził zajęcia na uczelniach ekonomicznych w kraju. Autor bloga skierowanego dla managerów - Piórem po kartce. Autor książki o tytule: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. Książka skierowana jest dla osób zarządzających w tym dla tych, którzy mają swoje firmy. Gość w audycjach radiowych, telewizyjnych i podcastach. Prywatnie - bardzo kiepski gitarzysta, z dużym poczuciem humoru i dystansu 😊.

Anna Ceynowa

Anna Ceynowa

Prezes Fundacji EMPOWER POLAND która pracuje na rzecz rozwoju rynku muzycznego realizując szereg projektów wspierających lokalny rynek muzyczny, w tym m.in. kampanię społeczną Dzień Polskiej Muzyki, projekty sieciujące, szkolenia i konsultacje dla firm sektorów kultury i kreatywnego, a także podejmuje inicjatywy lobbingowe na rzecz wsparcia polskich branż kreatywnych. Przez prawie 14 lat pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie m.in. odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie polityki MKiDN ds. rozwoju sektorów kreatywnych. Inicjatorka i organizatorka czterech edycji konferencji „Music Export Conference”. Organizowała także szereg wydarzeń, koncertów, warsztatów, szkoleń, konferencji, spotkań networkingowych i misji dla branż kultury. Panelistka i moderatorka dziesiątek konferencji i spotkań branżowych w kraju i za granicą.

Anna Karpowicz

Anna Karpowicz

Flecistka i aktywistka, laureatka Paszportu Polityki, założycielka kooperatywy muzycznej Hashtag Ensemble, kuratorka festiwalu WarszeMuzik, wiceprezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga, od 10 lat związana z trzecim sektorem w Polsce.

Ave Tölpt

Ave Tölpt

Ave Tölpt director of Music Estonia - music industry development centre and export office in Estonia. Ave previously worked as the CEO of the NGO Jazz Estonia. and the Head of the Exhibition Department in the National Library of Estonia, successfully leading various national and international cooperation projects for many years. Amongst other roles, she contributed to the field of music as a guest author and radio host at Estonian Public Broadcasting, Klassikaraadio as well in other media during her times as a journalism volunteer in Jazzkaar festival. She is the first Estonian Ambassador for Keychange, a global network and movement working towards gender equality in the music industry, and the Member of the Council of Advisers at Georg Ots Tallinn Music College. Ave has been building her expertise around cultural leadership and international cooperation.

Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Basia Songin

Basia Songin

Wokalistka, kompozytorka, performerka, bajarka. Jest współtwórczynią zespołów SUTARI i Mehehe, z którymi koncertuje na całym świecie. Gra na różnych instrumentach, w tym na dwóch autorskich instrumentach strunowych (Wilku i Sowie). Fascynuje ją tworzenie na pograniczach sztuk, kultur i estetyk. Zgłębia techniki wokalne i eksperymentuje z brzmieniami i możliwościami głosu w autorskich projektach muzycznych i teatralnych. Zbiera historie mówione i śpiewane, zwłaszcza tradycyjne opowieści magiczne i sny. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach muzycznych i teatralnych, wraz z Sutari nagrała sesję dla kultowego radia KEXP a ich ostatnia płyta SIOSTRY RZEKI - stworzona i wydana pro ekologicznie - zdobyła uznanie krytyki i została nominowana m. in. do nagrody FRYDERYK 2021 w kategorii Muzyka Świata.

Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Francine Gorman

Francine Gorman

Project Manager (UK) for the Keychange gender equality initiative, a project empowering women and minority genders to transform the future of the music industry, and encouraging the music industry to work towards a representative future. As well as working with Keychange, Francine is a music consultant, content/event producer, strategist and editor, working with clients including the Nordic Music Export and Deezer.

Hanka Wójciak

Hanka Wójciak

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Od 2012 roku prowadzi w Radio Kraków audycję "Dobry Wieczór u Hanki Wójciak" poświęconą muzyce i poezji. Szczególnie ważni są dla niej młodzi i początkujący twórcy. Współtworzy redakcję muzyczną w kulturalno-literackim kwartalniku Liry-Dram. Prowadzi koncerty i spotkania autorskie, jest jurorką Festiwalu Twórczości Korowód. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty. "Znachorka" oraz "Zasłona". Laureatka m.in. Rock & Chanson Festiwal, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Jaga Baczyńska

Jaga Baczyńska

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, połowa duetu So Much Love. Zajmuje się Terapią Czaszkowo - Krzyżową i Polarity oraz szeroko pojętą naturoterapią, pracuje przede wszystkim z osobami wysoko wrażliwymi. Absolwentka Tak Brzmi Miasto Inkubator 2020, pisze felietony do newslettera TBM.

Jake Beaumont-Nesbitt

Jake Beaumont-Nesbitt

Dyrektor International Music Managers Forum (IMMF), organizacji skupiającej stowarzyszenia przedstawicieli artystów z 24 krajów. Reprezentuje menedżerów i artystów, dla których pracują, aby stworzyć lepsze warunki handlowe dla twórców poprzez tworzenie sieci kontaktów, udostępnianie i dyskusje. Jake pracuje również jako specjalista praw autorskich do muzyki. Ponadto zarządza kompozytorem Peterem Gregsonem i zespołami Go Back To The Zoo i Magistrates.

Jakub Bugała

Jakub Bugała

Autor piosenek, w latach 2013-2020 twórca projektu Inqbator/Further Away, wokalista Romantic Fellas

James Dove

James Dove

A musician/ producer & environmentalist who believes the music industry has the unique power and responsibility to become a leader in driving climate change action. But first, it must address its own environmental issues. To achieve this, more opportunities are needed for its companies, staff and artists to learn more about the climate crisis and what they can do about it. James is launching ClimateEQ to address this need and to bridge the gap between climate awareness and climate action.

Jarek Szubrycht

Jarek Szubrycht

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Redaktor naczelny i wydawca ś.p. „Gazety Magnetofonowej”, publikował również m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Vadera, Slayera, Andrzeja Zauchy i Maryli Rodowicz. Członek rady programowej OFF Festival Katowice. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Ostatnio radiowiec prowadzący arcyciekawą audycję w Antyradiu. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.

Katarzyna Talaga - Korcz

Katarzyna Talaga - Korcz

Strateg, który wierzy, że "każdy jest kreatywny". Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla różnorodnych marek oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, SWISS KRONO, MetLife. Autorka i prowadząca szkolenie nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania. Autorka kursów dla moderatora design thinking na różnym poziomie zaawansowania. Tworzy nowe narzędzia, scenariusze. We wszystkich projektach wykorzystuje metodę design thinking, z dużym naciskiem na kreatywność.

Krzysztof Bober

Krzysztof Bober

Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)

Magda Chołyst

Magda Chołyst

Magda Chołyst. Założycielka pracowni Artist in Bloom - fizycznego miejsca na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop-up school dedykowanej artystom i instytucjom kultury. Pracownia zajmuje się wsparcie twórców w świadomym rozwoju kariery, rozwojem kompetencji i profesjonalizacją środowisk twórczych, a także projektowaniu narzędzi pracy dla podmiotów kultury. Magda jest certyfikowany coach Ericson International, edukatorką i projektantką procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą.

Magda Jędrzejewska

Magda Jędrzejewska

Specjalistka od marketingu muzycznego (w szczególności w serwisach cyfrowych i na platformach społecznościowych) oraz budowania wlasnej marki i tożsamości artystycznej. Absolwentka kierunków: Music Business na University of South Wales w Cardiff (Walia) oraz Global Entertainment And Music Business na Berklee College of Music w Walencji (Hiszpania). Obecnie pracuje w dziale Marketing & Training w Music Ally, łącząc swoje pasje do marketingu oraz przekazywania wiedzy poprzez udzielanie konsultacji, jak również prowadzenie wykładów i webinarów dotyczących budowania strategii wydawniczych dla artystów, menedżerow i wytwórni muzycznych.

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.

Małgorzata Muraszko

Małgorzata Muraszko

Dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej", kulturoznawczyni. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura i film. W przerwach od kultury pisze o kulinariach.

Małgorzata Płysa

Małgorzata Płysa

Dyrektorka wykonawcza i kuratorka krakowskiego festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również w wielu innych miejscach na świecie. Jest również współdyrektorką agencji kreatywnej Unsound Productions, w ramach której zajmuje się managementem artystek (jak Jlin), reprezentacją projektów specjalnych, jak i tworzeniem nowych zamówień artystycznych i wydarzeń. Od roku 2020 jest również współdyrektorką artystyczną warszawskiego interdyscyplinarnego festiwalu Ephemera. W swojej pracy skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej - przede wszystkim w sztuce dźwięku, muzyce i sztuce współczesnej oraz tworzeniu nowych form współpracy pomiędzy twórcami i twórczyniami, poprawie edukacji kulturalnej oraz międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń wpływającej na poszerzenie różnorodności intersekcjonalnej w kulturze. Interesuje się zjawiskiem synestezji.

Marcin Barański

Marcin Barański

Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.

Marcin Kostaszuk

Marcin Kostaszuk

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Marek Fišer

Marek Fišer

Marek Fišer radny Brna odpowiedzialny za kulturę od listopada 2018r. Dzięki niemu Brno rozpoczęło starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2028. Jego priorytetami są dążenie do wprowadzenia transparentności w zarządzaniu środkami publicznymi oraz wsparcie zarówno największych wydarzeń kulturalnych w mieście, jak i alternatywnej sceny artystycznej. Angażuje się w działalność i projekty społecznościowe. Jest członkiem rady ds. integracji obcokrajowców oraz przewodniczącym Komitetu ds. mniejszości narodowych, przez co mocno angażuje się w wiele działań dotyczących migrantów.

Mateusz Dobrowolski

Mateusz Dobrowolski

Dziennikarz, muzykant i aktywista. Korespondent największego anglojęzycznego pisma o muzyce świata "Songlines". Występował m.in. w grupie R.U.T.A., a obecnie obsługuje bęben polski w kapeli Hajda Banda. Twórca projektów wspierających eksport polskiej muzyki folkowej. Współproducent nagrodzonej Fryderykiem 2016 płyty Kapeli ze Wsi Warszawa "Święto Słońca". Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W Krakowie najbardziej lubi koncerty w klubie Strefa, zapiekanki na kazimierskim Okrąglaku i przekraczanie mostów na Wiśle.

Michał R. Wiśniewski

Michał R. Wiśniewski

Pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury, fantastyki, kronikarz kultury internetu. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści "Jetlag' (2014), "God Hates Poland" (2015) i "Hello World" (2017) oraz non-fiction "Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę" (2019) i "Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat" (2021). Współpracuje z „Polityką", portalem Papaya.Rocks, magazynem „Pixel" i „Dwutygodnikiem". Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Nowej Fantastyce", „Tygodniku Powszechnym" i „Esensji". Były redaktor naczelny magazynu „Kawaii". Prowadził blog Pattern Recognition (mrw.blox.pl).

Natalia Wrzosińska

Natalia Wrzosińska

Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Jej muzyka to mieszanka, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa. Ma na swoim koncie ma 5 albumów. Przez ostatnie 10 lat obecności na polskim rynku muzycznym zdobywała doświadczenie „w terenie" grając i organizując koncerty w całej Polsce – będąc sama swoim muzycznym managerem. Zagi jest również prezesem i założycielką wytwórni Popcorn Records.

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Rafał Chwała

Rafał Chwała

Dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia. Z wykształcenia kulturoznawca, filmoznawca. Z zawodu manager kultury, producent wydarzeń artystycznych, pracujący w Warsztatach Kultury w Lublinie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współtworzył m.in. takie wydarzenia jak Noc Kultury w Lublinie (wieloletni kurator muzyczny), cykle filmowe Miasto Movie i Kino pod gwiazdami, cykl literacko-muzyczny Book It! oraz cykl koncertowy Strefa Innych Brzmień. Wraz z Robertem Kuśmirowskim powołał do życia Died Moroz Convention (Zwołanie Dziada Mroza) – jedyną w Europie, tego typu, zimową imprezę plenerową na styku muzyki i sztuki współczesnej. Obecnie zajmuje się przede wszystkim programowaniem, bookingiem, planowaniem, produkcją i organizacją wydarzeń, przy czym najważniejszym z nich pozostaje od lat festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia.

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross jest zarówno teoretykiem, akademikiem, jak i aktywnym muzykiem. Zawodowo w branży muzycznej od niemalże trzech dekad – pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora A&R w Mercury Records UK, manager artystów, dyrektor wytwórni płytowych oraz specjalista i konsultant międzynarodowych stosunków biznesowych. Wykładowca i dyrektor programowy MA Music Business Management na University of Westminster. Współautorka Can Music Make You Sick, opublikowanych w 2017r. największych badań na temat zdrowia psychicznego w branży muzycznej, ufundowanych przez fundację Help Musicians UK. Interesuje się praktyką pracy w branży muzycznej oraz „pracą cyfrową” (digital labour), w szczególności ich wpływem na zagadnienia różnorodności i równości.

Suzanne Verschueren

Suzanne Verschueren

Freelance production manager in the Slovak music & event industry. Before she worked as an International PR manager at Pohoda Festival for 4 years. She moved from Belgium to Slovakia to join the Pohoda team. Now she is focussing on LGBT+ music events & circus events, still based in Bratislava.

Tim Joppien

Tim Joppien

Tim Joppien has a passion for managing networks and building communities. He started organising local newcomer concerts in 2010 and has been actively involved in the Berlin music scene ever since. He has conducted booking for festivals, curated the live programme of local music venue [ofen]BAR, did project planning for the club series 'FeinkostRohkost', 'Zwischenraum' and 'Jenseits von Millionen' festival and was involved in the newcomer artist radio show 'Fritz Unsigned'. During this time he also worked as a booking agent and artist manager, all while studying law. In 2018, he joined the Berlin Music Commission and currently works as a Junior Project and Event Manager overseeing networking events and the music showcase festival Most Wanted: Music Live (MW:M Live). Lately he participated in the EMX capacity building programme. Tim is happy to facilitate new encounters and is eager to work towards a more connected European music industry.

Tomasz Kopeć

Tomasz Kopeć

Założyciel i od początku firmy w 1989 r. - Dyrektor Artystyczny i Repertuarowy Kompani Muzycznej Pomaton (potem Pomaton EMI, dzisiaj Warner Music Poland). Wydawca Ok. 500 albumów z polską muzyką, m.in. Jacka Kaczmarskiego, T. Love, Anity Lipnickiej, Reni Jusis, Grzegorza Turnaua, Maanamu, Marka Grechuty, Justyny Steczkowskiej, Staszka Soyki, Czesawa Niemena, Ciechowskiego, RazdDwaTrzy, Złotej Kolekcji i in. Współzałożyciel Związku Producentów audio Video (ZPAV), współinicjator powołania nagrody przemysłu muzycznego Fryderyk. Od 2003 r. Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Muzycznej, którą zakładał z przyjaciółmi z branży muzycznej. Fundacja do dzisiaj zajmuje się niesieniem pomocy ludziom muzyki znajdującym się w trudnych sytuacjach, m.in. Monice Kuszyńskiej, Jarosławowi Śmietanie, Gienkowi Losce, Tomaszowi Szukalskiemu, Robertowi Brylewskiemu, Jackowi Janiszewskiemu, Janowi Borkowskiemu, Wojciechowi Kordzie, Maciejowi Grzybowskiemu, Marcinowi Pendowskiemu… - ponad 70 akcji pomocowych od 18 lat. Miłośnik polskiej muzyki, fan branżowej integracji i współpracy, osoba wspierająca każdego kto błądzi po muzycznym rynku i pyta o drogę.

Vit Kalvoda

Vit Kalvoda

Po dzieciństwie spędzonym w południowych Morawach przeniósł się do Brna, by studiować filozofię i filologię. w latach 2004 - 2011 odnosił sukcesy w sektorze finansowym, po czym zajął się ochroną finansowych praw konsumenckich, rozwojem oprogramowania konsumenckiego i produkcją filmową. Od 2015 roku jest dyrektorem Ponava Cafe - miejsca w największym parku w Brnie, gdzie odbywają się koncerty i wystawy na świeżym powietrzu. Od 2016 organizuje PonavaFest - największy festiwal organizowany w brneńskiej przestrzeni miejskiej. W 2019 roku założył BACH - Brno Association of Club Music, którego jest prezesem. W 2021 założył Ponava Radio - poatformę podcastową wspierająca lokalne, niezalezne wytwórnie. Ojciec dwójki dzieci, entuzjasta prawdy, miłości, piękna, natury, sztuki, zen, zwierząt, sportów i destylatów.

Waldemar Kuligowski

Waldemar Kuligowski

Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej na UAM w Poznaniu. Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Autor kilkunastu książek i ponad stu artykułów naukowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody Związku Producentów Audio-Video „Fryderyk”, członek wspierający Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich. Realizuje właśnie trzyletni projekt badawczy poświęcony współczesnym festiwalom muzycznym w Polsce.

Władek Foltyński

Władek Foltyński

Autor, basista, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Autor książki „Komunikacja Pozadźwiękowa” - pierwszego opracowania o tym, co liczy się w odbiorze występu muzycznego na scenie… poza samą muzyką.

Konsultanci

Konsultanci TBM Konferencja 2021

Agata Szostak

Agata Szostak

Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator. Za nią ponad 650 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak). W lutym 2020 rozpoczęła również pracę jako specjalista ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu i nadal tam pracuje. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.

Agencja Artystyczna Maestrada / Myślenicki Ośrodek Kultury

Aleksandra Jabłońska

Aleksandra Jabłońska

Aleksandra ukończyła Akademię Managerów Muzycznych w 2014 r. Pracowała w dziale bookingu w warszawskim Klubie Stodoła, będąc jedną z koordynatorek europejskiego programu Liveurope, platformy skierowanej do początkujących artystów. W 2017 roku założyła własną agencję OFFbeat Music Agency, oferującą booking i promocję debiutującym zespołom. Od 2020 r. jest uczestniczką programu Keychange, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz równouprawnienia w przemyśle muzycznym.

OFFbeat Music Agency

Anna Grabowska

Anna Grabowska

Od 2016 r. zajmuje się promocją w wydawnictwie muzycznym MaxFloRec, na którego czele stoi Rahim - były członek grupy Paktofonika, a obecnie Pokahontaz. Do tej pory miała okazję współpracować m.in. z takimi artystami, jak: Abradab, Bob One, Fokus, Kleszcz czy Pokahontaz. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia Muzyka w mediach na Collegium Civitas. Od lutego 2021 r. współprowadzi niezależny portal muzyczny Strona B.

Agencja Artystyczno-Wydawnicza MaxFloRec

Anna Jaśkielewicz

Anna Jaśkielewicz

Specjalista ds. marketingu w Związku Producentów Audio Video ZPAV z którym związana jest od 2006r., współorganizatorka konferencji edukacyjnej podczas wydarzenia Fryderyk Festiwal 2019/2020, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnej promocji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

ZPAV

Arek Stolarski

Arek Stolarski

Moją pasją jest event. Jako aktywny muzyk (Kabaret Kabel, Paru, Kowalski) brałem udział w wielu imprezach na terenie całego kraju, odwiedzałem kluby muzyczne, festiwale i miałem bezpośredni kontakt z agencjami artystycznymi. Dzięki temu poznałem event „od środka”, co dało mi bardzo dużą wiedzę, którą od ponad 30 lat wykorzystuję w życiu zawodowym. Agencja eventowa LIVE. Tysiące zrealizowanych projektów, setki klientów, ponad 22 lata doświadczenia i wciąż bardzo dużo energii, chęci i kreatywności do działania! LIVE to LUDZIE, pasjonaci, którzy z niezwykłym zaangażowaniem tworzą teamy: Kreacji i Realizacji Wydarzeń, PR i Komunikacji, Studio Graficzne, Kadry i Księgowość oraz Event Support. Działamy razem, wspieramy się i uzupełniamy każdego dnia, aby realizowane przez nas projekty spełniały wszystkie cele i założenia. Dysponujemy własnym zapleczem logistycznym i siecią partnerów na terenie całego kraju. Pracujemy z najlepszymi podwykonawcami, bo bezpieczeństwo naszych klientów, widzów i nasz spokój w realizacji są dla nas priorytetem. LIVE Sp. z o.o. – agencja eventowa: koncepcja, planowanie, organizacja i realizacja bliskich spotkań z marką Made by LIVE: Męskie Granie, Red Bull BC One, Olivia Stars, Ultras Oliwski, Orlen Warsaw Marathon, Verva Street Racing, EB Hel Spot, Warsaw Games Week, Red Bull Konkurs Lotów, Podwórko Nivea, Energa Basket Cup, Hel Spot, Projekt Tymczasem EB, Good Fest, Reebok Fitnes Camp, Tauron Nowa Muzyka (PR), Reebok Beat od Speed, Lato z Radiem 2018, Electronic Beats i wiele innych…

Agencja Live

Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski

Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Damian Sikorski

Damian Sikorski

Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, w której promuje debiutantów. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W radiowej Jedynce prowadzi cykl "Po pierwsze muzyka", oraz audycję "Muzyka Nocą" i "Tu jest muzyka".

Czwórka Polskie Radio

Ewa Surowiec

Ewa Surowiec

Hanka Wójciak

Hanka Wójciak

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Od 2012 roku prowadzi w Radio Kraków audycję "Dobry Wieczór u Hanki Wójciak" poświęconą muzyce i poezji. Szczególnie ważni są dla niej młodzi i początkujący twórcy. Współtworzy redakcję muzyczną w kulturalno-literackim kwartalniku Liry-Dram. Prowadzi koncerty i spotkania autorskie, jest jurorką Festiwalu Twórczości Korowód. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty. "Znachorka" oraz "Zasłona". Laureatka m.in. Rock & Chanson Festiwal, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Radio Kraków

Hubert Kozera

Hubert Kozera

Muzyka jest wszędzie, muzyka jest wszystkim. Promotor, producent koncertów i festiwali. Menagment i booking: Patrick The Pan, Heima, The Bulsseyes, Seeme, Kamil Kowalski

HKozera.music

Jarosław Kamiński

Jarosław Kamiński

SAWP

Kajetan Balcer

Kajetan Balcer

Nauczyciel śpiewu i emisji głosu, wokalista rozrywkowy, ex-specjalista ds. promocji muzyki. Członek Akademii Fonograficznej. Magister dziennikarstwa muzycznego. Były manager muzyczny i nauczyciel akademicki (wykładane przedmioty: zarządzanie karierą wykonawców, kontakt z mediami). W latach 2013—2018 specjalista ds. PR i kontaktów z mediami w zarządzanym przez Rahima (ex-Paktofonika, dziś: Pokahontaz) wydawnictwie muzycznym MaxFloRec, promujący m.in. takich artystów, jak: GrubSon, Bob One, K2, Buka czy Kleszcz. W latach 2014—2015 współprowadzący autorską audycję muzyczną w radiu KRK FM. Gość wielu konferencji i debat poświęconych branży muzycznej. Niedawny wokalista i PR manager zespołu Sami. Uczestnik konsultacji wokalnych m.in. u: dr Danuty Sendeckiej, Hani Stach, Anny Pieszki czy Marty Fedyniszyn. Aktualnie pedagog wokalny w śląskich szkołach muzycznych oraz wykładowca w Academy of Music Business.

ex-Sami, ex-MaxFloRec / Academy of Music Business

Krzysztof Bober

Krzysztof Bober

Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)

Plateaux / PLX

Maciej Nestor

Maciej Nestor

V Records (i jego sublabel V Pop Records) działa na rzecz popularyzacji muzyki jazzowej i ambitnej niezależnej muzyki popularnej w Polsce i na świecie. Label skupia się na działalności wydawniczej, promocji oraz managemencie artystów jazzowych, experimental, awangardowych. A także artystów indie pop i rock. Ma na koncie nominacje do Fryderyka czy Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Współpracuje z Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz, Piotr Rachoń Quartet, Slow Sunset, Møw, Vojto Monteur JazzBlaster i wieloma innymi. V Records l aktywnie działa na rzecz budowania sieci współpracy w międzynarodowym środowisku muzycznym, z sukcesem przeprowadziło trasę koncertową Vojto Monteura w Japonii w 2019 roku, plany koncertowe w Kraju Kwitnącej Wiśni na razie są odłożone ze względu na Covid. V Records aktywnie uczestniczy w spotkaniach i targach jak Canadian Music Week, Midem, JazzAhead i innych. Współpracuje z Music Export Poland, IAM, MKiDzNiS. NCK, filharmoniami i ośrodkami kultury w Polsce. Mimo osłabienia w ostatnich miesiącach możliwości koncertowych, który w dużym stopniu generuje zainteresowanie płytami fizycznymi - label nie ustaje w wysiłkach i realizuje działania koncertowe. Najnowszy projekt V Sessions służy budowaniu sieci współpracy pomiędzy artystami, labelem, producentami treści kreatywnych. Ma na celu wspieranie i promocję artystów współpracujących z V Records i V Pop Records i propagowanie rodzimej twórczości artystów z Wrocławia i Polski. https://www.facebook.com/vrecordsPL

V Records | V Pop Records

Maciej Niewiadomski

Maciej Niewiadomski

Maciej Poliński

Maciej Poliński

Manager zespołu Mikromusic. Producent koncertów klubowych oraz koordynator ogólnopolskich plenerowych tras koncertowych. Współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Tymonem Tymańskim, Kasią Lins. Od 2014 r związany z łódzkim Klubem Wytwórnia, gdzie obecnie odpowiedzialny jest za koordynację koncertów. Production manager podczas International Jazz Platform oraz Letniej Akademii Jazzu.

Mikromusic

Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, od września 2021 pełni również obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego stacji. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Prowadzi warsztaty „rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl

Antyradio

Marcin Barański

Marcin Barański

Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.

Musicodex

Marcin Groh Grośkiewicz

Marcin Groh Grośkiewicz

Pochodzi z Włocławka i tam w szalonych latach 90-tych zaczął działać muzycznie - koncerty, imprezy, pierwsze winylowe zakupy. Potem wziął się za wydawanie rapu (JuNouMi od 2002), funku (Funky Mamas and Papas od 2008) i zwariowanej elektroniki (U Know Me od 2010). Od początku skupiony na winylach, których do dziś wydał już ponad 100 tytułów. Jako wydawca, aktywny didżej, menadżer muzyczny i promotor odwiedził wiele zakątków świata. Prywatnie kolekcjoner płyt, komiksów i koneser koszykówki.

U Know Me Records

Marek Hojda

Marek Hojda

Dyrektor Music Export Poland, kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista oraz producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak: De Mono, Emigranci, Surzyn Band. Jako aranżer i producent współpracował z Izą Trojanowską, Majka Jeżowską, Robertem Chojnackim, grupą VOX. Prowadzi własne studio nagraniowe Homar Music w którym nagrywali tacy artyści jak J. Steczkowska, M.Sadowska, M.Lewczuk, A.Lipnicka, R.Brzozowski, Sarsa, Doda. Organizator międzynarodowych songwritings camps.

MEXP

Maria Zimny

Maria Zimny

Dziennikarka muzyczna z powołania. Choć nie studiowała dziennikarstwa – ukończyła historię i kulturę współczesną na UJ-cie – zajmuje się nim od czasów studenckich. O jazzie pisze dla magazynu Jazz Forum. Od 2012 do 2020 roku związana z redakcją magazynu JazzPRESS. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, Ruchu Muzycznym, Magazynie Lizard. Z radiem związana od 2018 roku, kiedy zaczęła prowadzić autorską audycję o jazzie i muzyce improwizowanej w Off Radiu Kraków („Zimna płyta”). Od 2021 związana z JAZZKULTURĄ. Pracowała w różnych instytucjach kultury zajmując się promocją, m.in. w Operze Krakowskiej czy Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". Od 2 lat współtworzy biuro prasowe Festiwalu Jazz Juniors. Uczestniczy i gości na festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie (w 2020r. na zaproszenie Instytutu Polskiego w Rzymie prowadziła panel poświęconym polskiej scenie jazzowej, który odbywał się w ramach Ancona Jazz Festival we Włoszech; w 2021 została zaproszona przez fiński festiwal Tampere Jazz Happening jako gościni, do zapoznania się z tamtejszą sceną).

JAZZKULTURA

Mateusz Dobrowolski

Mateusz Dobrowolski

Dziennikarz, muzykant i aktywista. Korespondent największego anglojęzycznego pisma o muzyce świata "Songlines". Występował m.in. w grupie R.U.T.A., a obecnie obsługuje bęben polski w kapeli Hajda Banda. Twórca projektów wspierających eksport polskiej muzyki folkowej. Współproducent nagrodzonej Fryderykiem 2016 płyty Kapeli ze Wsi Warszawa "Święto Słońca". Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W Krakowie najbardziej lubi koncerty w klubie Strefa, zapiekanki na kazimierskim Okrąglaku i przekraczanie mostów na Wiśle.

Songlines

Michał Miegoń

Michał Miegoń

Pracownik Muzeum Miasta Gdyni, animator kultury, producent muzyczny. Lider formacji Kiev Office, występował także m.in. w Made In Poland, Homosapiens, The Shipyard. Inicjator wielu przedsięwzięć artystycznych związanych z lokalną sceną, m.in albumu "Gdynia w Stereo" (Bliza) czy też płyty i koncertów "Gdynia 1988-2018" i jej kontynuacji pt. "Druga Fala". Wiceprezes stowarzyszenia Halo Kultura które sieciuje gdyńskich artystów w podziemiach gdyńskich hal targowych.

Muzeum Miasta Gdyni

Mike Młynarczyk

Mike Młynarczyk

Mike Młynarczyk - gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, mający na swoim koncie występy w takich zespołach jak Rusty Cage, The Perfumes, a także duecie akustycznym: Zbyszek & Mike. Twórca, założyciel i lider formacji Sick Saints. Na swoim koncie ma dwie EPki wydane z The Perfumes, trzy trasy koncertowe, występ w programie Kuby Wojewódzkiego, doświadczenie zebrane na najbardziej prestiżowych scenach klubowych w Polsce, oraz licznych przeglądach, festiwalach, a także showcase’ach (Spring Break w Poznaniu). Jego inspiracje to głównie rock z lat 70 i 80tych a trzy najważniejsze zespoły w jego życiu to: KISS, Scorpions i Iron Maiden. Używa gitar Gibson i Washburn. Wzmacniacze Marshall. Koordynator ds. programu artystycznego w Klubach Zaścianek, Gwarek oraz Studio. w Krakowie. Manager Artystyczny Plac Nowy 1. Organizator i producent koncertów. Zorganizował ponad 200 koncertów, na których wystąpiły zespoły polskie oraz zagraniczne. Współpracował z wieloma największymi agencjami koncertowymi w Polsce i na świecie: Live Nation, Knock Out Productions, Left Hand Sounds, Winiary Bookings. Współpracuje z Iron Realm Prodcutions. Współorganizator Juwenaliów Krakowskich, cyklu Małopolska Tour realizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Współtwórca Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz festiwalu Tak Brzmi Miasto. Współogranizator Festiwalu Synestezje Muzyka. Plastyka. Słowo. (konkurs muzyczny). Konsultant oraz doradca projektu Art & Synergy. Prowadzący audycji “Archetypy” w rockserwis.fm.

Klub Zaścianek, Studio, Gwarek

Paweł Hordejuk

Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

Mokre Buty / Happysad

Piotr Makak Szarłacki

Piotr Makak Szarłacki

Radiowiec z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Mogliście go usłyszeć w Radiu Wawa, Radiu Kolor, Radiostacji, Rock Radiu Mazowsze, Radiu94 i oczywiście w Antyradiu, gdzie prowadzi "Makakofonię" oraz "Makakart". Pisał do różnych gazet muzycznych oraz miał epizody w TVP2 i Telewizją Polsat, w której prowadził "Makakofonię" oraz "Podwodną Amerykę".

Antyradio

Piotr Maślanka

Piotr Maślanka

Właściciel wydawnictwa i agencji koncertowej Karrot Kommando oraz kawiarni Karrot na warszawskiej Ochocie; menedżer m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa, Pablopavo, Świetlików; muzyk grup Paprika Korps i Duberman

Karrot Komando

Rafał Chwała

Rafał Chwała

Dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia. Z wykształcenia kulturoznawca, filmoznawca. Z zawodu manager kultury, producent wydarzeń artystycznych, pracujący w Warsztatach Kultury w Lublinie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współtworzył m.in. takie wydarzenia jak Noc Kultury w Lublinie (wieloletni kurator muzyczny), cykle filmowe Miasto Movie i Kino pod gwiazdami, cykl literacko-muzyczny Book It! oraz cykl koncertowy Strefa Innych Brzmień. Wraz z Robertem Kuśmirowskim powołał do życia Died Moroz Convention (Zwołanie Dziada Mroza) – jedyną w Europie, tego typu, zimową imprezę plenerową na styku muzyki i sztuki współczesnej. Obecnie zajmuje się przede wszystkim programowaniem, bookingiem, planowaniem, produkcją i organizacją wydarzeń, przy czym najważniejszym z nich pozostaje od lat festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia.

Warsztaty Kultury Lublin

Rafał Konieczny

Rafał Konieczny

Delphy Records to inkubator artystyczny dla wokalistów, który założyłem w 2014 roku. Do dziś stworzyliśmy ponad 500 singli. Spotkajmy się na Tak Brzmi Miasto, bo to superancka konferencja.

Delphy Records

Suzanne Verschueren

Suzanne Verschueren

Freelance production manager in the Slovak music & event industry. Before she worked as an International PR manager at Pohoda Festival for 4 years. She moved from Belgium to Slovakia to join the Pohoda team. Now she is focussing on LGBT+ music events & circus events, still based in Bratislava.

Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski

Tomasz "Pan Winyl" Olszewski działa na rynku muzycznym od ponad dekady. Zaczynał jako właściciel sklepu z winylami w UK, potem został wydawcą, co doprowadziło do otworzenia agencji PRowej i marketingowej dla artystów muzyków / zespołów. Rozwój rynku muzycznego zawsze był związany z rozwojem technologii, dlatego w ostatnim czasie Pan Winyl skupił się na blockchainie, tokenizacji, NFT i budowaniu społeczności wokół tokenów artystycznych (osobistych). Autor książki "Winylowe Opowieści", która powinna ukazać się już w 2022 roku! Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019). Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.

Pan Winyl

Ula Nowak

Ula Nowak

Dziennikarka, producentka i kuratorka muzyczna. Chętniej patrzy na Wschód, niż na Zachód. Współzałożycielka Pannonica Festival, współpracowniczka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie odpowiada za produkcję koncertów w ramach cyklu „Something Must Break", którego kuratorem jest Artur Rojek oraz inicjatywy „Nowa Polska". Od niedawna również współtworzy zespół OFF Festival Katowice. Prowadzi mini agencję koncertową, zajmującą się produkcja niszowych koncertów w obrębie muzyki świata i jazzu. W przeszłości prowadziła autorski program radiowy „Balkanera", publikowała min. dla Jazzarium, Pisma Folkowego, Gazety Wyborczej oraz portalu ProAnima. Obecnie prowadzi autorskie programy radiowe na antenie radia JAZZKULTURA (Świato-Czułość i Backstage kulturalny).

Off Festival

Zsolt Jeges

Zsolt Jeges

Founder of Mamazone Records, a record label and music management company in which he’s been leading strategic management since 2007. Among this professional background he was in also one of the members of Region Conference and Showcase Festival in Budapest between 2007-2009 as the organisation’s Chief Marketing Officer. From 2015 until 2018 he had been the strategic leader of all marketing promotions of Lollapalooza Berlin Festival in Central-Eastern-Europe. Also a co-founder of CEEntral Party, a networking platform for music management companies and labels, which has been connecting Central-Eastern-European and Western-European music industry professionals since 2016. He’s also been the faculty lecturer of Music and Performing Arts Management at International Business School in Budapest since 2017, and he’s been a teacher at Almost Famous Music Business School in Budapest since 2015. Since 2018 he’s the Founder and Chief Operating Officer of a music and communication consultancy firm called Atomic CEE taking place in Hamburg, as well as being the president of the Hungarian Association of Independent Labels.

Mamazone

Delegaci

Delegaci TBM Konferencja 2021

Aby Road / Kuba Kasznia

Aby Road

Agata Szostak / Agencja Artystyczna Maestrada / Myślenicki Ośrodek Kultury

Agata Szostak

Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator. Za nią ponad 650 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak). W lutym 2020 rozpoczęła również pracę jako specjalista ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu i nadal tam pracuje. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.

Agnieszka Maury / Klub Stodoła

Agnieszka Maury

Head of Promotion & Marketing warszawskiego Klubu Stodoła, z którym jest związana od pięciu lat. Reprezentuje Stodołę w strukturach europejskiej organizacji Liveurope. Wcześniej pełniła funkcję Rzeczniczki Prasowej agencji koncertowej Prestige MJM, w tym w latach 2015-2016 także Rzeczniczki Prasowej Jarocin Festiwal. Ma na koncie promocję kilkuset wydarzeń muzycznych, realizowanych w klubach, halach oraz na stadionach. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Prywatnie miłośniczka podróży, autorka bloga Styk Kultur, a także książki podróżniczo-reportażowej o Turcji, która ukaże się wkrótce.

Aleksandra Jabłońska / OFFbeat Music Agency

Aleksandra Jabłońska

Aleksandra ukończyła Akademię Managerów Muzycznych w 2014 r. Pracowała w dziale bookingu w warszawskim Klubie Stodoła, będąc jedną z koordynatorek europejskiego programu Liveurope, platformy skierowanej do początkujących artystów. W 2017 roku założyła własną agencję OFFbeat Music Agency, oferującą booking i promocję debiutującym zespołom. Od 2020 r. jest uczestniczką programu Keychange, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz równouprawnienia w przemyśle muzycznym.

Alexander Mamaev

Alexander Mamaev

Multi-instrumentalist musician and concert organizer currently based in Bratislava, Slovakia. Born in Moscow, Russia to family of oceanographers/geographers, he grew up absorbing the music and culture of such countries as Turkey, USA and Kenya. After many stops, in 2012 Mamaev relocated to Bratislava, and has since spent his time actively touring Europe, USA and Russia with his main project GONSOFUS, playing over 500 concerts in 19 countries. Along this journey, GONSOFUS has collaborated and shared stages with such projects such as Jazzanova, New York Ska Jazz Ensemble, KOOP Orchestra and many others. Having released 5 albums to date in total, their most recent album, Distant Shores, saw light in 2019. Using the experience gained over the years, in 2018 Mamaev founded Threetone Music - a booking and management agency which focuses on European booking for acts from South America, North America, Europe, and Russian. For the end of 2021 Mamaev is planning the release of a new, gap-bridging musical project – ALBATROS

Andrzej Wodziński / Muzyczny Kraków

Andrzej Wodziński

Angelika Majewska / Delphy Records

Angelika Majewska

Specjalistka budowania wizerunku artystycznego oraz promocji w Social Media. W Delphy Records pełni funkcję Social Media Managera, a także prowadzi indywidualne szkolenia dla Artystów z zakresu Social Media oraz Kreacji Wizerunkowej w Sieci. Poza tym sama tworzy własną muzykę pod pseudonimem ANGELENA.

Anna Grabowska / Agencja Artystyczno-Wydawnicza MaxFloRec

Anna Grabowska

Od 2016 r. zajmuje się promocją w wydawnictwie muzycznym MaxFloRec, na którego czele stoi Rahim - były członek grupy Paktofonika, a obecnie Pokahontaz. Do tej pory miała okazję współpracować m.in. z takimi artystami, jak: Abradab, Bob One, Fokus, Kleszcz czy Pokahontaz. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia Muzyka w mediach na Collegium Civitas. Od lutego 2021 r. współprowadzi niezależny portal muzyczny Strona B.

Anna Jaśkielewicz / ZPAV

Anna Jaśkielewicz

Specjalista ds. marketingu w Związku Producentów Audio Video ZPAV z którym związana jest od 2006r., współorganizatorka konferencji edukacyjnej podczas wydarzenia Fryderyk Festiwal 2019/2020, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnej promocji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Arek Stolarski / Agencja Live

Arek Stolarski

Moją pasją jest event. Jako aktywny muzyk (Kabaret Kabel, Paru, Kowalski) brałem udział w wielu imprezach na terenie całego kraju, odwiedzałem kluby muzyczne, festiwale i miałem bezpośredni kontakt z agencjami artystycznymi. Dzięki temu poznałem event „od środka”, co dało mi bardzo dużą wiedzę, którą od ponad 30 lat wykorzystuję w życiu zawodowym. Agencja eventowa LIVE. Tysiące zrealizowanych projektów, setki klientów, ponad 22 lata doświadczenia i wciąż bardzo dużo energii, chęci i kreatywności do działania! LIVE to LUDZIE, pasjonaci, którzy z niezwykłym zaangażowaniem tworzą teamy: Kreacji i Realizacji Wydarzeń, PR i Komunikacji, Studio Graficzne, Kadry i Księgowość oraz Event Support. Działamy razem, wspieramy się i uzupełniamy każdego dnia, aby realizowane przez nas projekty spełniały wszystkie cele i założenia. Dysponujemy własnym zapleczem logistycznym i siecią partnerów na terenie całego kraju. Pracujemy z najlepszymi podwykonawcami, bo bezpieczeństwo naszych klientów, widzów i nasz spokój w realizacji są dla nas priorytetem. LIVE Sp. z o.o. – agencja eventowa: koncepcja, planowanie, organizacja i realizacja bliskich spotkań z marką Made by LIVE: Męskie Granie, Red Bull BC One, Olivia Stars, Ultras Oliwski, Orlen Warsaw Marathon, Verva Street Racing, EB Hel Spot, Warsaw Games Week, Red Bull Konkurs Lotów, Podwórko Nivea, Energa Basket Cup, Hel Spot, Projekt Tymczasem EB, Good Fest, Reebok Fitnes Camp, Tauron Nowa Muzyka (PR), Reebok Beat od Speed, Lato z Radiem 2018, Electronic Beats i wiele innych…

Artur Malke / Malke Music

Artur Malke

Barbara Beuth / Radio Opole

Barbara Beuth

Basia Beuth [czyt. Bojt] wokalistka i autorka piosenek, zaangażowana w wiele działań artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych. Śpiewa w ramach autorskiego projektu muzycznego BaHaBa, piszę teksty dla innych artystów, prowadzi muzyczno-kulturalną audycję radiową i muzyczną Fundację BLUESOPOLE. Rozmowy z autorami realizowane w ramach audycji zatrzymuje w Internecie tworząc podcast Sekretne Życie Piosenki.

Bartek “Borówka” Borowicz / Borówka Music

Bartek “Borówka” Borowicz

Pracował jako dziennikarz w wielu mediach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3 (zanim stała się telewizją rządową), Esce Rock czy Radiofonii. Rzucił to wszystko, bo zaczął zajmować się organizowaniem koncertów. Ale nie wielkich a’la Opener, lecz tych małych, kameralnych – dla 30, może 100 osób. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4200 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne. Dlatego nie dość, że robi małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach – ba! Nawet wioskach! Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 300!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena. O swojej pasji i jednocześnie pracy Bartek napisał książkę „Borówka Music – 15 lat w trasie”. Pozycja ta wyprzedała się w nakładzie 700 egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery! Nieźle, jak na debiut. Aktualnie dostępny jest dodruk. Książkę wychwalali m.in. Czesław Mozil, „Grabaż” czy Jarek Szubrycht.

Bartosz Suchecki / Kraków Culture – Karnet

Bartosz Suchecki

Pracownik działu wydawniczego KBF. Redaktor kwartalnika „Kraków Culture” i portalu Karnet. Wcześniej redaktor serwisu Wiadomości i koordynator wideo w portalu Onet.

Damian Sikorski / Czwórka Polskie Radio

Damian Sikorski

Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, w której promuje debiutantów. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W radiowej Jedynce prowadzi cykl "Po pierwsze muzyka", oraz audycję "Muzyka Nocą" i "Tu jest muzyka".

Dariusz Baran / muzobar.pl

Dariusz Baran

Wykładowca akademicki (Krakowska Akademia AFM), politolog zajmujący się głównie mediami; w połączeniu z zamiłowaniem do muzyki i popkultury przekłada się to na badania nad polską prasą muzyczną i muzycznym dziennikarstwem (oprócz artykułów m.in. tom „Dziennikarstwo i media muzyczne a polityka"). Jeden z organizatorów szczecińskiej konferencji „Media-Dziennikarstwo-Muzyka". Publikował w krakowskim kwartalniku kulturalno-naukowym „Splot", a także na portalach independent.pl i apop.pl, dla których pisał artykuły, recenzje, czy sprawozdania z koncertów i festiwali. W wolnych chwilach dzieli się słowem o muzyce we własnym serwisie muzobar.pl. Współpracuje z Fundacją PMMI (The Polish Modern Music Institute). „Zbieracz" płyt muzycznych i starych czasopism muzycznych.

Dariusz Krasowski / Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie / Traffic Junky / Romantycy Lekkich Obyczajów

Dariusz Krasowski

Dominika Szcześniak / Delphy Records

Dominika Szcześniak

Dominika Szcześniak - BRONKA Songwriterka, gitarzystka i wokalistka. Szukając swojego miejsca w muzycznym świecie uczestniczyła w różnorodnych projektach muzycznych i teatralnych. Brała także udział w I edycji programu „All together now”. W styczniu 2020r. wydała niezależnie swoją pełen kobiecej delikatności i niesamowitej energii epke #wczoraj_i_dziś . Jest związana z wytwórnią Delphy Records jako songwriterka oraz z agencją Music 4 Event jako gitarzystka sesyjna.

Ewa Surowiec

Ewa Surowiec

FARSHAD Keykhosravi / Farkey

Wrzasowice

FARSHAD Keykhosravi

Farkey is a Persian electronic music producer and composer based in Poland. Growing up in Tehran, he started playing the piano by ear when he was 12. Taking a wide range of influences from the likes of Jon Hopkins, Max Cooper, Kiasmos, Janus Rasmussen, Aparde, Christian Löffler. He has made a name for himself through a dreamy pad, emotional lead melodies, textural atmosphere, and a smooth pulse sound in the background, making his music impossible to ignore. His unpredictable sound has led him to his debut performance at Sofar Sounds Krakow and working with Niklas Paschburg while holding a scholarship from Goethe Institute.

Filip Jarmakowski

Filip Jarmakowski

Grzegorz Stabeusz / Private Town Management

Grzegorz Stabeusz

Od 30 lat, z przerwami, jestem związany z rynkiem muzycznym, najpierw z fonografią (MJM Music > Sony, PolyGram Polska > Universal), następnie managementem artystów. Wśród wykonawców, których miałem okazję reprezentować są m.in. Katarzyna Skrzynecka, Hania Stach, Robert Kasprzycki, Krzysia Górniak, Mariusz Lubomski. Byłem m.in. producentem koncertu "Polska na Grand Place" w Brukseli z okazji wstąpienia Polski do UE w 2004 r. oraz współproducentem koncertu "30 lat NZS" w Krakowie w 2010 r. (oba z transmisją 'live' w TVP). Byłem współtwórcą Stowarzyszenia Managerów Artystów Polskich SMAP oraz członkiem Kapituły Festiwalu TOP/TRENDY. Przez ostatnie lata, wraz z Kubą Pałysem prowadziłem agencję managersko-bookingową Pro-dAction. Pod koniec lata 2021 powołałem własną agencję Private Town Management, w której chcę skupić się na młodych polskich artystach, którzy - moim zdaniem - mają szansę zaistnieć na rynku międzynarodowym. Jestem członkiem ZPAV, Akademii Muzycznej (Fryderyki) oraz ZAiKS.

Hubert Kozera / HKozera.music

Hubert Kozera

Muzyka jest wszędzie, muzyka jest wszystkim. Promotor, producent koncertów i festiwali. Menagment i booking: Patrick The Pan, Heima, The Bulsseyes, Seeme, Kamil Kowalski

Izabela Szemetiuk / Delphy Records

Izabela Szemetiuk

Wokalistka, vocal coach, autorka tekstów. Specjalistka w zakresie kształcenia głosu i poprawnej emisji. Ukończyła logopedię na Uniwersytecie Warszawskim. W Delphy Records przygotowuje wokalistów do nagrań w studiu. Pomaga odnaleźć naturalne brzmienie głosu oraz odpowiednią ścieżkę interpretacyjną. Założycielka autorskich warsztatów wokalnych Zaśpiewani.

Izolda Sznaps / Sutari, Karolina Cicha i Spółka

Izolda Sznaps

Jacek Horta

Jacek Horta

Artysta, kompozytor, wokalista, właściciel Wiktorów Studio. Przy współpracy z producentem muzycznym Łukaszem Chylińskim, w lutym tego roku wydał swój pierwszy debiutancki album „Ocean myśli”. Płyta została zauważona i dobrze przyjęta przez dziennikarzy muzycznych. Teraz pracuje nad kolejnymi nagraniami w Serakos Studio i planuje wypuścić album w kolejnym roku. Jak sam mówi o powstającym materiale „to będę ja dla Was”. Artystą opiekuje się Przemysław Kubajewski, dyrektor Akademi Menedżerów Muzycznych.

Jakub Szulc / Delphy Records

Jakub Szulc

Muzyk, songwriter, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W Delphy Records dba o jakość muzyki - od koncepcji na piosenkę, dobór stylistyki dla danego artysty, nadzór nad producentami aż po ocenę miksów i masteringów.

Jarosław Kamiński / SAWP

Jarosław Kamiński

Julia Markiewicz / Knock Out

Julia Markiewicz

Kajetan Balcer / ex-Sami, ex-MaxFloRec / Academy of Music Business

Kajetan Balcer

Nauczyciel śpiewu i emisji głosu, wokalista rozrywkowy, ex-specjalista ds. promocji muzyki. Członek Akademii Fonograficznej. Magister dziennikarstwa muzycznego. Były manager muzyczny i nauczyciel akademicki (wykładane przedmioty: zarządzanie karierą wykonawców, kontakt z mediami). W latach 2013—2018 specjalista ds. PR i kontaktów z mediami w zarządzanym przez Rahima (ex-Paktofonika, dziś: Pokahontaz) wydawnictwie muzycznym MaxFloRec, promujący m.in. takich artystów, jak: GrubSon, Bob One, K2, Buka czy Kleszcz. W latach 2014—2015 współprowadzący autorską audycję muzyczną w radiu KRK FM. Gość wielu konferencji i debat poświęconych branży muzycznej. Niedawny wokalista i PR manager zespołu Sami. Uczestnik konsultacji wokalnych m.in. u: dr Danuty Sendeckiej, Hani Stach, Anny Pieszki czy Marty Fedyniszyn. Aktualnie pedagog wokalny w śląskich szkołach muzycznych oraz wykładowca w Academy of Music Business.

Karolina Szymanek / Delphy Records

Karolina Szymanek

Head Project Manager

Krzysztof Czaja / polskieradio.pl

Krzysztof Czaja

Od ponad 20 lat jestem związany z mediami i muzyką (w zmieniających się proporcjach). Pracując w radiu RMF FM miałem okazję wydawać audycje o tematyce muzycznej (m.in. "Akademia muzyki"), pisać bloga i przeprowadzać wywiady z artystami takimi, jak Sting, Tori Amos czy Rob Thomas. Jako dziennikarz portalu interia.pl napisałem kilkaset tekstów i przeprowadziłem kilkadziesiąt kolejnych wywiadów z artystami z Polski i zagranicy. Programowałem zawartość muzyczną kanałów telewizyjnych wchodzących w skład grupy 4Fun TV. W latach 2011-2019 z ramienia Fundacji Peace Festival i DM Agency brałem udział w organizowaniu koncertów największych gwiazd światowej sceny muzycznej (The Rolling Stones, Elton John, Eric Clapton, Soundgarden, Bryan Adams i wielu innych). Obecnie jestem głównym autorem artykułów o tematyce muzycznej w portalu polskieradio.pl.

Krzysztof Klejnowski / Zibi

Krzysztof Klejnowski

Maciej Nestor / V Records | V Pop Records

Maciej Nestor

V Records (i jego sublabel V Pop Records) działa na rzecz popularyzacji muzyki jazzowej i ambitnej niezależnej muzyki popularnej w Polsce i na świecie. Label skupia się na działalności wydawniczej, promocji oraz managemencie artystów jazzowych, experimental, awangardowych. A także artystów indie pop i rock. Ma na koncie nominacje do Fryderyka czy Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Współpracuje z Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz, Piotr Rachoń Quartet, Slow Sunset, Møw, Vojto Monteur JazzBlaster i wieloma innymi. V Records l aktywnie działa na rzecz budowania sieci współpracy w międzynarodowym środowisku muzycznym, z sukcesem przeprowadziło trasę koncertową Vojto Monteura w Japonii w 2019 roku, plany koncertowe w Kraju Kwitnącej Wiśni na razie są odłożone ze względu na Covid. V Records aktywnie uczestniczy w spotkaniach i targach jak Canadian Music Week, Midem, JazzAhead i innych. Współpracuje z Music Export Poland, IAM, MKiDzNiS. NCK, filharmoniami i ośrodkami kultury w Polsce. Mimo osłabienia w ostatnich miesiącach możliwości koncertowych, który w dużym stopniu generuje zainteresowanie płytami fizycznymi - label nie ustaje w wysiłkach i realizuje działania koncertowe. Najnowszy projekt V Sessions służy budowaniu sieci współpracy pomiędzy artystami, labelem, producentami treści kreatywnych. Ma na celu wspieranie i promocję artystów współpracujących z V Records i V Pop Records i propagowanie rodzimej twórczości artystów z Wrocławia i Polski. https://www.facebook.com/vrecordsPL

Maciej Niewiadomski

Maciej Niewiadomski

Maciej Poliński / Mikromusic

Maciej Poliński

Manager zespołu Mikromusic. Producent koncertów klubowych oraz koordynator ogólnopolskich plenerowych tras koncertowych. Współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Tymonem Tymańskim, Kasią Lins. Od 2014 r związany z łódzkim Klubem Wytwórnia, gdzie obecnie odpowiedzialny jest za koordynację koncertów. Production manager podczas International Jazz Platform oraz Letniej Akademii Jazzu.

Marcin Bąkiewicz / Antyradio

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, od września 2021 pełni również obowiązki redaktora naczelnego i dyrektora programowego stacji. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Prowadzi warsztaty „rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl

Marcin Groh Grośkiewicz / U Know Me Records

Marcin Groh Grośkiewicz

Pochodzi z Włocławka i tam w szalonych latach 90-tych zaczął działać muzycznie - koncerty, imprezy, pierwsze winylowe zakupy. Potem wziął się za wydawanie rapu (JuNouMi od 2002), funku (Funky Mamas and Papas od 2008) i zwariowanej elektroniki (U Know Me od 2010). Od początku skupiony na winylach, których do dziś wydał już ponad 100 tytułów. Jako wydawca, aktywny didżej, menadżer muzyczny i promotor odwiedził wiele zakątków świata. Prywatnie kolekcjoner płyt, komiksów i koneser koszykówki.

Marek Hojda / MEXP

Marek Hojda

Dyrektor Music Export Poland, kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista oraz producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak: De Mono, Emigranci, Surzyn Band. Jako aranżer i producent współpracował z Izą Trojanowską, Majka Jeżowską, Robertem Chojnackim, grupą VOX. Prowadzi własne studio nagraniowe Homar Music w którym nagrywali tacy artyści jak J. Steczkowska, M.Sadowska, M.Lewczuk, A.Lipnicka, R.Brzozowski, Sarsa, Doda. Organizator międzynarodowych songwritings camps.

Maria Zimny / JAZZKULTURA

Maria Zimny

Dziennikarka muzyczna z powołania. Choć nie studiowała dziennikarstwa – ukończyła historię i kulturę współczesną na UJ-cie – zajmuje się nim od czasów studenckich. O jazzie pisze dla magazynu Jazz Forum. Od 2012 do 2020 roku związana z redakcją magazynu JazzPRESS. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, Ruchu Muzycznym, Magazynie Lizard. Z radiem związana od 2018 roku, kiedy zaczęła prowadzić autorską audycję o jazzie i muzyce improwizowanej w Off Radiu Kraków („Zimna płyta”). Od 2021 związana z JAZZKULTURĄ. Pracowała w różnych instytucjach kultury zajmując się promocją, m.in. w Operze Krakowskiej czy Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". Od 2 lat współtworzy biuro prasowe Festiwalu Jazz Juniors. Uczestniczy i gości na festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie (w 2020r. na zaproszenie Instytutu Polskiego w Rzymie prowadziła panel poświęconym polskiej scenie jazzowej, który odbywał się w ramach Ancona Jazz Festival we Włoszech; w 2021 została zaproszona przez fiński festiwal Tampere Jazz Happening jako gościni, do zapoznania się z tamtejszą sceną).

Marianna Kosch / Sofar Sounds Krakow / Massive Music Warsaw

Marianna Kosch

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z branżą muzyczną związana jest od ponad 7 lat. W tym czasie działała jako A&R, Tour Manager, Manager, Organizatorka Koncertów i Warsztatów muzycznych. Inicjatorka Sofar Sounds w Krakowie oraz agencji UVIBE. Obecnie Junior Music Supervisor w Massive Music Warsaw oraz singer-songwriter w Marianna.

Marta GÓRSKA / Independent Digital

Marta GÓRSKA

Przez 8 lat związana z warszawskim klubem Progresja jako Managerka ds. marketingu i bookingu. Od 2020 pracuje w jednym z największych polskich dystrybutorów cyfrowych – Independent Digital, gdzie zajmuje się m.in. kontaktami z serwisami streamingowymi. Współprowadzi niezależny branżowy serial podcastowy „Projekt Muzyka”, w którym opowiada o biznesie muzycznym, jego różnych sektorach i o tym jak zarobić na muzyce.

Marta Gruszecka

Marta Gruszecka

Michał Banko / Ars Independent Festival / Drzwi Zwane Koniem

Michał Banko

Michał Chylak / Dom Kultury w Przysusze

Michał Chylak

Michał Marczak / Outpost / Piano Lab

Michał Marczak

Założyciel wytwórni Outpost i szkoły muzycznej Piano Lab, muzyk i producent (So Flow, Ars Latrans Orchestra, Vallium), obecnie rozwijający swój solowy projekt jako Misz.

Mike Młynarczyk / Klub Zaścianek, Studio, Gwarek

Mike Młynarczyk

Mike Młynarczyk - gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, mający na swoim koncie występy w takich zespołach jak Rusty Cage, The Perfumes, a także duecie akustycznym: Zbyszek & Mike. Twórca, założyciel i lider formacji Sick Saints. Na swoim koncie ma dwie EPki wydane z The Perfumes, trzy trasy koncertowe, występ w programie Kuby Wojewódzkiego, doświadczenie zebrane na najbardziej prestiżowych scenach klubowych w Polsce, oraz licznych przeglądach, festiwalach, a także showcase’ach (Spring Break w Poznaniu). Jego inspiracje to głównie rock z lat 70 i 80tych a trzy najważniejsze zespoły w jego życiu to: KISS, Scorpions i Iron Maiden. Używa gitar Gibson i Washburn. Wzmacniacze Marshall. Koordynator ds. programu artystycznego w Klubach Zaścianek, Gwarek oraz Studio. w Krakowie. Manager Artystyczny Plac Nowy 1. Organizator i producent koncertów. Zorganizował ponad 200 koncertów, na których wystąpiły zespoły polskie oraz zagraniczne. Współpracował z wieloma największymi agencjami koncertowymi w Polsce i na świecie: Live Nation, Knock Out Productions, Left Hand Sounds, Winiary Bookings. Współpracuje z Iron Realm Prodcutions. Współorganizator Juwenaliów Krakowskich, cyklu Małopolska Tour realizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Współtwórca Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz festiwalu Tak Brzmi Miasto. Współogranizator Festiwalu Synestezje Muzyka. Plastyka. Słowo. (konkurs muzyczny). Konsultant oraz doradca projektu Art & Synergy. Prowadzący audycji “Archetypy” w rockserwis.fm.

Mike Młynarczyk / Fundacja Academica

Mike Młynarczyk

Natalia Zalewska / Delphy Records

Natalia Zalewska

A&R Manager Delphy Records

Oliwia Kopcik / Interia Muzyka

Oliwia Kopcik

Piotr Makak Szarłacki / Antyradio

Piotr Makak Szarłacki

Radiowiec z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Mogliście go usłyszeć w Radiu Wawa, Radiu Kolor, Radiostacji, Rock Radiu Mazowsze, Radiu94 i oczywiście w Antyradiu, gdzie prowadzi "Makakofonię" oraz "Makakart". Pisał do różnych gazet muzycznych oraz miał epizody w TVP2 i Telewizją Polsat, w której prowadził "Makakofonię" oraz "Podwodną Amerykę".

Piotr Maślanka / Karrot Komando

Piotr Maślanka

Właściciel wydawnictwa i agencji koncertowej Karrot Kommando oraz kawiarni Karrot na warszawskiej Ochocie; menedżer m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa, Pablopavo, Świetlików; muzyk grup Paprika Korps i Duberman

Piotr Żurek / Krakowskie Biuro Festiwalowe

Piotr Żurek

Rafał Konieczny / Delphy Records

Rafał Konieczny

Delphy Records to inkubator artystyczny dla wokalistów, który założyłem w 2014 roku. Do dziś stworzyliśmy ponad 500 singli. Spotkajmy się na Tak Brzmi Miasto, bo to superancka konferencja.

Remek Zawadzki

Remek Zawadzki

Sławomir Duda / Sławomir Duda Fotografia / All About Music

Sławomir Duda

Zajmuję się fotografią koncertową oraz muzyczną. Na co dzień współpracuję z portalem All About Music.

Tomasz Gregorczyk / Dwójka, Fragile

Tomasz Gregorczyk

Tomasz Olszewski / Pan Winyl

Tomasz Olszewski

Tomasz "Pan Winyl" Olszewski działa na rynku muzycznym od ponad dekady. Zaczynał jako właściciel sklepu z winylami w UK, potem został wydawcą, co doprowadziło do otworzenia agencji PRowej i marketingowej dla artystów muzyków / zespołów. Rozwój rynku muzycznego zawsze był związany z rozwojem technologii, dlatego w ostatnim czasie Pan Winyl skupił się na blockchainie, tokenizacji, NFT i budowaniu społeczności wokół tokenów artystycznych (osobistych). Autor książki "Winylowe Opowieści", która powinna ukazać się już w 2022 roku! Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019). Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.

Ula Buyuly / Artist in Bloom

Ula Buyuly

Projektantka procesów rozwojowych, edukatorka i coachini pracowni Artist in Bloom. Socjolożka z wykształcenia, specjalistka w zakresie diagnozy i rozwoju kompetencji zawodowych oraz interpersonalnych. Swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie human resources/relations wykorzystuje w projektach badawczych w sektorze kreatywnym. Certyfikowana asesorka Harrison Assessment – testów psychometrycznych, badających cechy i predyspozycje zawodowe.

Ula Nowak / Off Festival

Ula Nowak

Dziennikarka, producentka i kuratorka muzyczna. Chętniej patrzy na Wschód, niż na Zachód. Współzałożycielka Pannonica Festival, współpracowniczka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie odpowiada za produkcję koncertów w ramach cyklu „Something Must Break", którego kuratorem jest Artur Rojek oraz inicjatywy „Nowa Polska". Od niedawna również współtworzy zespół OFF Festival Katowice. Prowadzi mini agencję koncertową, zajmującą się produkcja niszowych koncertów w obrębie muzyki świata i jazzu. W przeszłości prowadziła autorski program radiowy „Balkanera", publikowała min. dla Jazzarium, Pisma Folkowego, Gazety Wyborczej oraz portalu ProAnima. Obecnie prowadzi autorskie programy radiowe na antenie radia JAZZKULTURA (Świato-Czułość i Backstage kulturalny).

Artyści

Poznaj artystów, którzy wystąpią w trakcie części showcase'owej Tak Brzmi Miasto

Roman Wróblewski

Zespół

Roman Wróblewski

Roman Wróblewski - trójmiejski pianista, kompozytor, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Sarą i Robertem Brylewskim, koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open'er Festiwal w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), gościnnie występował także w Trójce (z zespołem Radio Bagdad), w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

YouTube - Roman Wróblewski BIG HUG

Miłosz Bazarnik 5tet

Zespół

Miłosz Bazarnik 5tet

Miłosz Bazarnik 5tet to nowa odsłona muzyki lidera zespołu znanego ze swojego autorskiego tria (płyta „Trip of a LifeTime” nakładem DUX JAZZ), zespołu Lazy Swingers Band czy JEDNO. Tym razem sięga po rzadko spotykany pięcioosobowy skład: sekcja rytmiczna z saksofonem tenorowym i gitarą elektryczną. W swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Aaron Parks, Mike Moreno, Olli Hirvonen czy Marcin Wasilewski. Pomiędzy konkretnymi ostinatami basowymi, czy mocnymi tematami znajdziemy także sporo liryzmu i przestrzeni.

YouTube - Miłosz Bazarnik Quintet

Tańka Szafraniec

Zespół

Tańka Szafraniec

Tańka Szafraniec - wokalistka, songwritterka, KOBIETA. Dla jednych ostoja spokoju, dla innych cisza przed burzą i kolorowy ptak. Muzykę nazywa wolnością, traktuje ją jako sposób na wyrażenie prawdy i emocji, jako swoją przestrzeń. Przez lata pracowała jako chórek z gwiazdami polskiej sceny, a swoje piosenki pisała do szuflady. W 2020 roku zadebiutowała singlem "Teraz i tu" a idąc za ciosem w 2021 r. wydała kolejno single  "Przemijam" , "Biec" oraz "Pochyl się miły nade mną" prezentując barwne odsłony muzyczne od rock'n'rolla po synthowe brzmienia popu lat 80 tych. Pierwszego października wydała debiutancki album "MOZAIKA", w którym razem ze znakomitymi muzykami pokazuje jeszcze  więcej muzycznych kolorów romansując z różnymi odsłonami alternatywnego pop-rocka. 

YouTube - Tańka Szafraniec

The Great White Lights

Zespół

The Great White Lights

The Great White Lights to zespół, w którego skład wchodzi czterech Wrocławian poruszających się w obrębie współczesnej muzyki gitarowej. Na swoim koncie mają debiutancki album „The Great W hite Lights” z 2019 roku. Pochodzący z niego singiel, „Come Again”, znalazł się na składance Programu IV Polskiego Radia, „Będzie Głośno vol. 2”. W ciągu swojej kariery wystąpili u boku takich zespołów jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak. Aktualnie pracują nad swoją drugą płytą (planowana premiera: I kwartał 2022).

YouTube - The Great White Lights

Wojtek Szumański

Zespół

Wojtek Szumański

Wojtek Szumański to kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Jego twórczość zebrała milionowe odsłony. Piosenki charakteryzują się chwytliwą muzyką oraz błyskotliwymi tekstami, często o zabarwieniu humorystycznym, ale również melancholijnym, skłaniającym do refleksji. Występ na żywo składa się z klimatycznych, niepublikowanych dotąd aranżacji w trio - z Werosławą (skrzypce, wokal) i Krzysztofem (wiolonczela)

YouTube - Wojtek Szumański

Wowakin Trio

Zespół

Wowakin Trio

Trio specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół jest laureatem konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja’16, reprezentował kraj na Womex’17, wystąpił też na najważniejszych festiwalach muzyki świata, m.in.: EthnoPort’18, Skrzyżowanie Kultur’18, Budapest Ritmo’18, CrossRoads’19 Ostrawa, Globaltica’19. WoWaKin wydał we wrześniu 2017 swój debiutancki album ‘Kraj za miastem’ a we wrześniu 2020 album „Wiązanka” (Tha Bunch), który dostał II miejsce w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku. W marcu tego roku w prestiżowym brytyjskim Songlines Magazine ukazała się bardzo dobra recenzja albumu oraz wyróżniono go jako TOP 10.

YouTube - Wowakin Trio

Zagi

Zespół

Zagi

Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej muzykę można zamknąć w pudełku z napisami indie-rock, pop, alternatywa. Na swoim koncie ma 5 albumów: LP „Prześwit” (2020 wyd. Popcorn Records), EP “Drapacz Chmur” (2018 wyd. Warner Music Poland), LP „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017 wyd. WMP) EP „UKE” (2013 wyd. własne) EP „Kilka Słów o Miłości” (2012 wyd. własne) Najnowszy album pt. „Prześwit” (2020, wyd. Popcorn Records) to wyjątkowy krążek który powstał w bardzo nietypowy sposób. Piosenki, które na nim usłyszymy Zagi stworzyła podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale youtube w trakcie lockdownu. W całym procesie tworzenia każdej z ośmiu piosenek aktywnie uczestniczyli fani artystki, a proces ten wciąż można oglądać na youtube!

YouTube - Zagi

Aleph

Zespół

Aleph

"Średnica Alefa wynosiła nie więcej niż dwa, trzy centymetry, ale przestrzeń kosmiczna, którą ogarniał, była naturalnej wielkości" Jorge Luis Borges, El Aleph Załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge'owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych. aleph promuje obecnie tegoroczny album pt. "Kairos".

YouTube - Aleph

Alice

Zespół

Alice

Wokalistka, flecistka i producentka. W przyszłym roku zadebiutuje z autorską płytą "Prisoners of Expectations". Alice to hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote, bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą. To połączenie odhumanizowanej elektroniki z przesyconym ludzkimi emocjami wokalem. Całość złączona koncepcją, wobec której warto nie stawiać oczekiwań.

YouTube - Alice

Postman

Zespół

Postman

Postman jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, piosenkarzem i songwriterem. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak”. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana.

YouTube - Postman

Namena Lala

Zespół

Namena Lala

Kobiecy projekt solowy na głos i looper w gatunku experimental-indie-trip to prywatne terytorium, pełne dzikich głosów, ech i melodii wypuszczanych na wolność. Natalia Orkisz aka Namena Lala za pomocą swojego głosu i loopera BOSS RC-505 tworzy całą warstwę dźwiękową swoich piosenek – od partii basu i perkusji, przez sample, pady, akordy, chórki i chóry, po charyzmatyczny wokal główny. Teksty piosenek opowiadają historię o poszukiwaniu siebie i tęsknocie za Planetą w jej życiodajnym kształcie. Każdy koncert to również storytelling o Wyspie, jako że Namena Lala geograficznie to wulkaniczna wysepka należąca do Fidżi. Od końca 2018 roku, kiedy to powstał projekt, Namena Lala zagrała około 20 koncertów w Polsce, Łotwie i Niemczech. Jest finalistką Studenckiego Festiwalu Piosenki, stworzyła dla Krakowskiego Biura Festiwalowego koncert online, brała udział w Showcasie w ramach festiwalu Tak Brzmi Miasto 2020. W lutym 2021 roku ukazał się singiel "Eyes of green" wydany w ramach kolaboracji z niezależną wytwórnią Wynik Współpracy. W czerwcu w duecie z Dominiką Feiglewicz zdobyły nagrodę ZAiKS i Tukana Dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

YouTube - Namena Lala

Ira Lobanok

Zespół

Ira Lobanok

Ira Lobanok to połowa duetu Krapka;KOMA - elektronicznej dziewczyńskiej grupy z Lwowa w Ukrainie. Ira Lobanok i Alona Kovalenko produkują, wypuszczają i wykonują muzykę razem. Głównymi cechami zespołu są ich multi-instrumentalność i multitasking, jako że duet występuje na scenie śpiewając i grając na różnorodnych instrumentach począwszy od elektronicznej perkusji, instrumentów klawiszowych przez syntezatory i gitarę midi, aż po trąbkę. Wszystko to tworzy fuzję elektronicznego soundscape'u ze szczyptą muzyki akustycznej. Gatunkowo miesza się tu downtempo z indie electronica, trip-hopem i R&B. Głównymi inspiracjami są Submotion Orchestra i Radiohead. Od narodzin projektu we wrześniu 2019 roku Krapka;KOMA wydały 5 singli, 2 międzynarodowe kolaboracje, 5 teledysków, skomponowały ścieżkę dźwiękową do gry wideo, zostały wydane na winylu w Los Angeles i do dziś zagrały ponad 40 koncertów w Ukrainie a także m.in. w Holandii, Polsce i Hiszpanii, a także wystąpiły w ramach showcase'u Waves Vienna 2020. Ira Lobanok jest producentką muzyczną, absolwentką Uniwersytetu Westminster w Londynie, gdzie studiowała na kierunku Muzyka Komercyjna. W samym roku 2021 wzięła udział w dwóch rezydencjach artystycznych (rezydencja WOK dla producentów muzycznych z Ukrainy, Polski i Szwecji oraz rezydencji Both Side Now dla muzyków z Wielkiej Brytanii i Europy), a sama jest inicjatorką i kuratorką rezydencji She Makes Music, dedykowanej dla producentek z Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Będąc również pasjonatką gier wideo, Ira skomponowała ścieżki dźwiękowe do 8 gier, które obecnie są dostępne na takich platformach jak: Steam, X Box, Play Station czy Nintendo.

YouTube - Krapka;KOMA

Dafeat x Gribble

Zespół

Dafeat x Gribble

Dafeat x Gribble to zderzone ze sobą dwa solowe projekty zaprzyjaźnionych nastolatków, którzy mają mocną potrzebę pobujania widownią. Dafeat w swoich produkcjach przelewa emocje przez prąd elektryczny analogowych syntezatorów i organicznych brzmień sampli, a następnie składa to w jedną całość w swoim “bedroom studio”. Jego produkcje można określić jako electronic r&b. Gribble jest krakowskim artystą tworzącym muzykę elektroniczną. Swoje utwory buduje używając elektronicznych brzmień syntezatorów, które łączy z energiczną perkusją i gitarą. Duet reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.

Dafeat
Gribble

Kopi

Zespół

Kopi

Producent z Krakowa, związany z zespołami runforrest oraz Biały Falochron. Pod koniec 2021 roku, ukaże się jego debiutancki album, inspirowany różnymi wcieleniami klubowej elektroniki. Zapraszamy do tańca! Kopi reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.

YouTube - Kopi

ciiicho x LoftY

Zespół

ciiicho x LoftY

ciiicho to solowy projekt Gabi Cichy, producentki i pianistki z Krakowa. LoftY, czyli Aleksander Paprocki, to świdnicki producent i DJ. Obydwoje są absolwentami krakowskiej szkoły produkcji muzycznej Piano Lab. Aktywnie współtworzą nową scenę muzyki elektronicznej, współpracując z takimi artystami jak Dominika Plonka, Misz, Runforrest, Nohme i Zuza Baum. Wspólnie przygotowali taneczny set koncertowy w klimatach House/Electronica. Będzie on przekrojem twórczości obydwu producentów wraz z premierowym wykonaniem ich wspólnych utworów. Duet reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.

YouTube - Lofty
YouTube - ciiicho, Dominika Plonka

Harmonogram koncertów

Oprócz rozmów o muzyce, warto też posłuchać muzyki. Zapraszamy na koncerty wykonawców związanych z Tak Brzmi Miasto - w tym roku wybraliśmy dla Was reprezentacje Trójmiasta, Wrocławia, Warszawy i oczywiście Krakowa

13 listopada 2021
g. 19:30 - 20:00 Baza

Zagi

Zagi - koncert

13 listopada 2021
g. 19:45 - 20:15 Hevre

Roman Wróblewski

Roman Wróblewski - koncert

13 listopada 2021
g. 20:00 - 20:30 Alchemia

Tańka Szafraniec

Tańka Szafraniec - koncert

13 listopada 2021
g. 20:30 - 21:00 Baza

Wojtek Szumański

Wojtek Szumański - koncert

13 listopada 2021
g. 20:45 - 21:15 Hevre

Miłosz Bazarnik 5tet

Miłosz Bazarnik 5tet - koncert

13 listopada 2021
g. 21:00 - 21:30 Alchemia

The Great White Lights

The Great White Lights

13 listopada 2021
g. 21:30 - 22:00 Baza

Postman

Postman - koncert

13 listopada 2021
g. 21:45 - 22:15 Hevre

Alice

Alice - koncert

13 listopada 2021
g. 22:00 - 22:30 Alchemia

Aleph

Aleph - koncert

13 listopada 2021
g. 22:30 - 23:00 Baza

Namena Lala + Ira Lobanok

Polsko-ukraiński duet, którego członkinie poznały się cyfrowo na Tak Brzmi Miasto 2020. Po raz pierwszy spotkają się i zagrają wspólnie na Tak Brzmi Miasto 2021.

13 listopada 2021
g. 22:45 - 23:15 Hevre

Wowakin

Wowakin - koncert

13 listopada 2021
g. 23:00 - 23:30 Alchemia

ciiicho x Lofty

ciiicho x Lofty - koncert

13 listopada 2021
g. 23:45 - 00:15 Hevre

Dafeat x Gribble

Dafeat x Gribble - koncert

14 listopada 2021
g. 00:15 - 00:45 Hevre

Kopi

Kopi - koncert

Pokaż więcej

Miejsca

Mapa miejsc, w których odbywa się konferencja oraz koncerty showcase'owe

Teatr Nowy Proxima, ul. Krakowska 41 To główne miejsce konferencji, możesz nabyć/odebrać tam bilety/akredytacje.

Sale:
- Sala Główna
- Aula Literacka

Parking:
Strefa B - parking na ulicy płatny w sobotę do g. 20, w niedziele bezpłatny.
Scena Berlin, ul. Skawińska 2 Scena Berlin mieści się w tym samym budynku, co Teatr Proxima, wejście jednak jest od strony ulicy Skawińskiej.

Sale:
- Scena Berlin
- Scena Berlin - Bar
Baza, ul. Mostowa 2 Strefa parkowania B - parking na ulicy płatny w Sobotę do g. 20, w niedziele bezpłatny.
Ok. 300 metrów od Teatru Nowego, ok. 2 minut spacerem.
Koncerty rozpoczynają się 30 minut po pełnej godzinie.

Hevre, ul. Meiselsa 18 Miejsce położone w strefie A - brak wjazdu.
Ok. 550m od Teatru Nowego, 6 minut spacerem.
Koncerty rozpoczynają się 45 minut po pełnej godzinie.
Alchemia, ul. Estery 5 Miejsce położone w strefie A - brak wjazdu.
Ok. 600m od Teatru Nowego, 8 minut spacerem.
Koncerty rozpoczynają się o pełnej godzinie.
BILETY
Bilety i karnety na konferencję oraz festiwal

Formularz akredytacyjny

Jeśli chcesz uzyskać akredytację dziennikarską lub delegacką skorzystaj z poniższego formularza.

ORGANIZATORZY
I PARTNERZY

Poniżej znajdziesz organizatorów programu oraz patnerów - zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.

Organizacja

Powered by

HEMI music hub

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współpraca

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie konferencji Tak Brzmi Miasto, skontaktuj się z nami, a chętnie na nie odpowiemy.