close

O TAK BRZMI MIASTO

Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal to największe pod względem programu merytorycznego (ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów) wydarzenie tego typu w Polsce, posiadające jednocześnie maksymalnie kameralny charakter (do 200 uczestników konferencji oraz 300 festiwalu). Skierowane jest do młodej branży muzycznej - muzyków, menedżerów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych, dziennikarzy muzycznych.

Od 2014 r. spotykamy się po to by rozmawiać, uczyć się od uznanych specjalistów, poznawać nowych ludzi. Jako prelegentów gościliśmy jak dotąd ponad 150 specjalistów z 27 krajów.

W trakcie części showcase'owej prezentujemy wschodzące zespoły z Krakowa oraz miast programu Tak Brzmi Miasto Inkubator (dotychczas: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Toruń, Rzeszów, Lublin, Wrocław Poznań). Zagrali u nas m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides i wielu innych artystów, z sukcesem budujących kariery na polskich i międzynarodowych scenach.

TEMAT PRZEWODNI 2021: LUDZIE!

W zdigitalizowanym świecie warto zadać sobie pytanie: co jest pierwsze? Pomysł, kompozycja, produkcja, wizerunek, potrzeba, promocja, streaming, social media? Chcemy przypomnieć, że pierwszy jest człowiek. Człowiek pracuje z muzyką i człowiek ją odbiera. Ludzie spotykają się w świecie sztuki - tym zawodowym i tym prywatnym - mając określone (lub nie) cele, potrzeby oraz doświadczenia.

Panele, warsztaty i wykłady ekspertów z szerokiego świata muzyki będą dotykać sensu tworzenia, wartości współpracy i istoty tworzenia więzi z publicznością. Specjaliści od muzyki, kultury, biznesu, psychologii, a nawet futurologii zastanowią się wspólnie czy branża muzyczna działa #poludzku, czy jest transparentna i fair? Co zrobić, żeby tak było? O co może zapytać siebie artysta i artystka? Jaka przyszłość będzie dla nich najlepsza? Jak o nią zadbać?

#poludzku o zarządzaniu, komunikacji i obecności w sieci. Świadomie o rozwijaniu publiczności, wizerunku i odpowiedzialności branżowej.
#poludzku w ramach Tak Brzmi Miasto Konferencja: Ludzie! 13 i 14 listopada 2021 r. w Krakowie w Teatrze Proxima oraz online

Bilety dostępne już na stronie www.takbrzmimiasto.pl/sklep

Konferencja i Festiwal Tak Brzmi Miasto jest częścią HEMI Music Hub.
Współfinansowane przez Program Kreatywna Europa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Partner wydarzenia: miasto Kraków.

Harmonogram konferencji

Poniżej znajdziesz wszystkie aktywności konferencji: panele, wykłady, warsztaty, spotkania

13 listopada 2021
g. 10:00 - 11:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Panel otwarcia: Czarne Lustro

Jaka jest przyszłość muzyki? Czy muzyka jeszcze jest sztuką czy już produktem? Czym byłaby muzyka bez człowieka? I czy w przyszłości muzyki są... ludzie? Nie wróżąc, patrzymy w przyszłość.

PROWADZĄCY:

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross

Andras Bodrogi

Andras Bodrogi

Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"

13 listopada 2021
g. 10:30 - 13:00 Aula Literacka

Empatyczna komunikacja

Na to, co mówisz, wpływa to, jak słuchasz. Jak słuchać uważniej siebie i innych? Jak komunikować to, co naprawdę chcemy przekazać? Przemek Dziewitek, coach i mediator od lat współpracujący z TBM, zaprasza na warsztat, który zabierze cię w podróż do komunikowania naprawdę. Umiejętność przydatna na co dzień, a niezbędna w pracy z zespołem.

PROWADZĄCY:

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

13 listopada 2021
g. 10:30 - 13:00 Scena Berlin

Szkoła liderów. Jak być dobrym liderem?

Jesteś liderem lub liderką w zespole? Ale czy jesteś dobrym liderem/liderką? Ale co to w ogóle oznacza - czy chodzi tu o skuteczność? Czy może o efektywność? Świeżej perspektywy dostarczy Andrzej Koniuk - doradca biznesowy, autor książki dla menedżerów "Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących".

PROWADZĄCY:

Andrzej Koniuk

Andrzej Koniuk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wywodzący się ze świata finansów konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i sprzedażowych dla kadry managerskiej średniego szczebla. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Wyczucie biznesowe, sprawność językowa, opieranie się na rzetelnych informacjach i wysoka kultura pracy sprawiły, że prowadził zajęcia na uczelniach ekonomicznych w kraju. Autor bloga skierowanego dla managerów - Piórem po kartce. Autor książki o tytule: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. Książka skierowana jest dla osób zarządzających w tym dla tych, którzy mają swoje firmy. Gość w audycjach radiowych, telewizyjnych i podcastach. Prywatnie - bardzo kiepski gitarzysta, z dużym poczuciem humoru i dystansu 😊.

13 listopada 2021
g. 11:30 - 13:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz?

Strażakiem, policjantem, kosmonautą... a może muzykiem? Czy zawód-artysta_ka, to realna szansa na karierę, czy tylko dziecinne marzenie? Czy da się na tym zarabiać, czy to zaledwie hobby? Czy można coś robić w branży muzycznej, nie będąc muzykiem_artystką muzyczną? Czy da się to w ogóle zaplanować? A co na starość? Bardzo dużo poważnych tematów dotyczących Twojej przyszłości.

PROWADZĄCY:

Magda Jędrzejewska

Magda Jędrzejewska

Specjalistka od marketingu muzycznego (w szczególności w serwisach cyfrowych i na platformach społecznościowych) oraz budowania wlasnej marki i tożsamości artystycznej. Absolwentka kierunków: Music Business na University of South Wales w Cardiff (Walia) oraz Global Entertainment And Music Business na Berklee College of Music w Walencji (Hiszpania). Obecnie pracuje w dziale Marketing & Training w Music Ally, łącząc swoje pasje do marketingu oraz przekazywania wiedzy poprzez udzielanie konsultacji, jak również prowadzenie wykładów i webinarów dotyczących budowania strategii wydawniczych dla artystów, menedżerow i wytwórni muzycznych.

13 listopada 2021
g. 13:30 - 16:00 Aula Literacka

TBA

Już wkrótce więcej informacji na temat tej aktywności

13 listopada 2021
g. 13:30 - 15:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Odpowiedzialna branża muzyczna. #poludzku

Jakie wartości ma polska branża muzyczna? Czy jest wśród nich odpowiedzialność? Odpowiedzialność za społeczeństwo i środowisko? Dlaczego to takie ważne i jak rozwijać humanistyczne wartości w branży? O dobrych i... tych drugich praktykach. O tym, jak tworzyć zmianę.

PROWADZĄCY:

Waldemar Kuligowski

Waldemar Kuligowski

Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej na UAM w Poznaniu. Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Autor kilkunastu książek i ponad stu artykułów naukowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody Związku Producentów Audio-Video „Fryderyk”, członek wspierający Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich. Realizuje właśnie trzyletni projekt badawczy poświęcony współczesnym festiwalom muzycznym w Polsce.

Marcin Barański

Marcin Barański

Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.

13 listopada 2021
g. 13:30 - 14:30 Scena Berlin

TBA

Aktywność zostanie ogłoszona niedługo.

13 listopada 2021
g. 15:00 - 16:30 Scena Berlin

EKOpłyta krok po kroku

Zmiana zaczyna się od małych gestów. Myślisz, że twój niewielki nakład nie zaszkodzi środowisku tak, jak cały ślad węglowy, który zostawiają "mejdżersi"? Jasne. Ale odpowiedzialność jest też w twoich rękach! I świetnie wpisuje się w modę, która jest całkiem dobrą modą! Basia Songin jako AAUU! samodzielnie wydała płytę Sutari. W całości w zgodzie ze środowiskiem, co jest bardzo trudne w polskich tłoczniach i drukarniach. Jak? Pokaże i opowie.

PROWADZĄCY:

Basia Songin

Basia Songin

Wokalistka, kompozytorka, performerka, bajarka. Jest współtwórczynią zespołów SUTARI i Mehehe, z którymi koncertuje na całym świecie. Gra na różnych instrumentach, w tym na dwóch autorskich instrumentach strunowych (Wilku i Sowie). Fascynuje ją tworzenie na pograniczach sztuk, kultur i estetyk. Zgłębia techniki wokalne i eksperymentuje z brzmieniami i możliwościami głosu w autorskich projektach muzycznych i teatralnych. Zbiera historie mówione i śpiewane, zwłaszcza tradycyjne opowieści magiczne i sny. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach muzycznych i teatralnych, wraz z Sutari nagrała sesję dla kultowego radia KEXP a ich ostatnia płyta SIOSTRY RZEKI - stworzona i wydana pro ekologicznie - zdobyła uznanie krytyki i została nominowana m. in. do nagrody FRYDERYK 2021 w kategorii Muzyka Świata.

13 listopada 2021
g. 15:30 - 17:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Muzyka, równość i płeć. Jak wyrównać rolę kobiet w branży muzycznej?

Dyskryminacja i nierówność w branży muzycznej to faktyczne i aktualne problemy. Jak kobiety widzą swoje szanse i jak je wzmacniać? Co możemy zrobić, żeby rozmowa o płci w muzyce przestały być potrzebne?

PROWADZĄCY:

Francine Gorman

Francine Gorman

Project Manager (UK) for the Keychange gender equality initiative, a project empowering women and minority genders to transform the future of the music industry, and encouraging the music industry to work towards a representative future. As well as working with Keychange, Francine is a music consultant, content/event producer, strategist and editor, working with clients including the Nordic Music Export and Deezer.

13 listopada 2021
g. 16:30 - 18:00 Aula Literacka

Live connection. Relacja artysta-publiczność.

Dzisiejszy ubogi w koncerty czas nie sprzyja relacji artysta-publiczność. Ale czy przed pandemią była ona bardziej oczywista? Porozmawiamy o tym, jak nawiązywać połączenie i w dobrym stylu utrzymywać kontakt. Zastanowimy się, czy da się czuć łączność tylko na żywo, czy może są magiczne sposoby na to, by być blisko... na odległość? O tym, czego szuka publiczność w czasach, w których sprzedaż coraz silniej opiera się o zmysły, doświadczenia i emocje.

PROWADZĄCA:

Agata Etmanowicz

Agata Etmanowicz

13 listopada 2021
g. 17:30 - 18:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

TBA

Już wkrótce więcej informacji o tej aktywności

14 listopada 2021
g. 10:30 - 12:00 Scena Berlin

Branża muzyczna po ludzku

Już wkrótce więcej informacji o tej aktywności

PROWADZĄCY:

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Michał Wójcik

Michał Wójcik

CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna - organizacji integrującej oraz promującej krakowskie zespoły i kluby. Głównym projektem fundacji jest Tak Brzmi Miasto - konferencja i festiwal showcase'owy, rozszerzony w 2019 o całoroczny program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 10 miastach w Polsce. Menedżer i liderem trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.

14 listopada 2021
g. 10:30 - 12:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

TBA

Już wkrótce więcej informacji o tej aktywności.

14 listopada 2021
g. 11:00 - 13:30 Aula Literacka

Od tożsamości do wizerunku

Chcesz zadbać o to, jak cię widzą? Zacznij od siebie. Przyjrzenie się swojej tożsamości ma ogromną moc w kreowaniu swojego wizerunku. Jak spojrzeć niezależnie na siebie-człowieka i siebie-artystę_kę? Magda Chołyst, założycielka Artist in Bloom, zaprasza do przejścia świadomej drogi w kierunku siebie.

14 listopada 2021
g. 12:30 - 14:00 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Ciemna strona branży muzycznej

Mity nt. zdrowia psychicznego artystów_ek mają swoją długą i burzliwą historię. Zahaczają o nerwicę i psychozę, ale też o twórczy rodzaj ujścia dla frustracji. Jak jest dzisiaj? W co wierzymy, a co jest prawdą? Na co narażone jest zdrowie psychiczne artystów_ek? O psychice, wrażliwości i nadwrażliwości, o odsłanianiu się publiczności w swoich dziełach i poddawaniu krytyce, o podwójnej tożsamości, o ryzyku, ale też o szansie.

PROWADZĄCY:

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross

14 listopada 2021
g. 12:30 - 13:30 Scena Berlin

Mowa ciała na scenie i w życiu

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym, jak odbierają Cię ludzie, zanim w ogóle usłyszą pierwsze dźwięki Twojej muzyki?

PROWADZĄCY:

Władek Foltyński

Władek Foltyński

Muzyk, autor, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Dzięki multidyscyplinarnemu podejściu, oferuje muzykom unikalną perspektywę, która łączy wiedzę z rynku muzycznego, antropologii, psychologii i teorii języka z biznesowym, praktycznym doświadczeniem.

14 listopada 2021
g. 14:00 - 15:00 Aula Literacka

TBA

Już wkrótce więcej informacji o tej aktywności

14 listopada 2021
g. 14:00 - 16:30 Scena Berlin

Tworzenie. Od czego zacząć?

Czy to co robimy ma w ogóle sens? Warto to pytanie zadać sobie na początku każdego procesu projektowego, w tym muzycznego. W ocenie sytuacji pozwala precyzyjne doprecyzowanie efektu, który mamy dostarczyć i założeń w ramach których się poruszać. Jak to zrobić, żeby praca w tych obszarach z jednej strony nie przypominała wróżenia z fusów, a z drugiej cyferek w Excelu trudnych do rozkodowania? Jakie narzędzia wykorzystać w pracy? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas praktycznej pracy warsztatowej.

PROWADZĄCY:

Katarzyna Talaga – Korcz

Katarzyna Talaga – Korcz

Strateg, który wierzy, że "każdy jest kreatywny". Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla różnorodnych marek oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, SWISS KRONO, MetLife. Autorka i prowadząca szkolenie nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania. Autorka kursów dla moderatora design thinking na różnym poziomie zaawansowania. Tworzy nowe narzędzia, scenariusze. We wszystkich projektach wykorzystuje metodę design thinking, z dużym naciskiem na kreatywność.

14 listopada 2021
g. 14:30 - 15:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Miasto dla ludzi? Miasto muzyki!

Lokalna branża muzyczna, najbliższa przestrzeń, w której zaczyna się być artystą_ką. Czy sprzyja stawaniu się twórcą_czynią? Jakie korzyści ma miasto i jego mieszkańcy z wykształcania u siebie ludzi muzyki? O dobrych praktykach z gruntu polskiego i z zagranicy.

PROWADZĄCY:

Marcin Kostaszuk

Marcin Kostaszuk

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.

14 listopada 2021
g. 15:30 - 17:30 Aula Literacka

Jak obudzić kreatywność?

Odkryj w sobie artystę_kę! Czy kreatywność można w sobie... uruchomić? Czy można powiedzieć jej: zaczynamy? Adam Lewartowski gra z zespołem L.Stadt, ale realizuje się także jako performer i nauczyciel. Zaprasza na warsztat, którego centrum będzie twoja kreatywność. Co się z tego stworzy?

PROWADZĄCY:

Adam Lewartowski

Adam Lewartowski

Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki, band coach, reformator systemu edukacji. Performer i producent z 25-letnim doświadczeniem. Współtwórca nieformalnej organizacji społecznej Inny Rytm. Wiecznie poszukujący, eksperymentujący, jego misją jest łączenie świadomych ludzi w samoorganizujące się grupy oraz wskazywanie drogi i budzenie nieświadomych. Jest współorganizatorem konkursu songwriterskiego im. Roberta Brylewskiego, współzałożycielem grupy L.Stadt i metodycznym optymistą.

14 listopada 2021
g. 16:00 - 17:30 Teatr Nowy Proxima - Sala Główna

Czy istnieje życie poza-digitalowe?

Tempo. Zmiana. Natłok. Miliony narzędzi, kanałów, portali, streamingów. Czy artysta_ka znajdzie dla siebie jeszcze miejsce poza siecią? Czy promocja muzyki bez bezpłatnego udostępnienia jej w streamingach ma jeszcze sens? Czy możliwy jest odwrót od digitalu, nagły przełom, czy czeka nas nieustanny rozwój technologicznej dostępności muzyki?

Pokaż więcej

Prelegenci

Przedstawiamy prelegentów i prelegentki tegorocznej konferencji

Katarzyna Talaga - Korcz

Katarzyna Talaga - Korcz

Strateg, który wierzy, że "każdy jest kreatywny". Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla różnorodnych marek oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, SWISS KRONO, MetLife. Autorka i prowadząca szkolenie nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania. Autorka kursów dla moderatora design thinking na różnym poziomie zaawansowania. Tworzy nowe narzędzia, scenariusze. We wszystkich projektach wykorzystuje metodę design thinking, z dużym naciskiem na kreatywność.

Waldemar Kuligowski

Waldemar Kuligowski

Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej na UAM w Poznaniu. Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Autor kilkunastu książek i ponad stu artykułów naukowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody Związku Producentów Audio-Video „Fryderyk”, członek wspierający Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich. Realizuje właśnie trzyletni projekt badawczy poświęcony współczesnym festiwalom muzycznym w Polsce.

Basia Songin

Basia Songin

Wokalistka, kompozytorka, performerka, bajarka. Jest współtwórczynią zespołów SUTARI i Mehehe, z którymi koncertuje na całym świecie. Gra na różnych instrumentach, w tym na dwóch autorskich instrumentach strunowych (Wilku i Sowie). Fascynuje ją tworzenie na pograniczach sztuk, kultur i estetyk. Zgłębia techniki wokalne i eksperymentuje z brzmieniami i możliwościami głosu w autorskich projektach muzycznych i teatralnych. Zbiera historie mówione i śpiewane, zwłaszcza tradycyjne opowieści magiczne i sny. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach muzycznych i teatralnych, wraz z Sutari nagrała sesję dla kultowego radia KEXP a ich ostatnia płyta SIOSTRY RZEKI - stworzona i wydana pro ekologicznie - zdobyła uznanie krytyki i została nominowana m. in. do nagrody FRYDERYK 2021 w kategorii Muzyka Świata.

Francine Gorman

Francine Gorman

Project Manager (UK) for the Keychange gender equality initiative, a project empowering women and minority genders to transform the future of the music industry, and encouraging the music industry to work towards a representative future. As well as working with Keychange, Francine is a music consultant, content/event producer, strategist and editor, working with clients including the Nordic Music Export and Deezer.

Magda Jędrzejewska

Magda Jędrzejewska

Specjalistka od marketingu muzycznego (w szczególności w serwisach cyfrowych i na platformach społecznościowych) oraz budowania wlasnej marki i tożsamości artystycznej. Absolwentka kierunków: Music Business na University of South Wales w Cardiff (Walia) oraz Global Entertainment And Music Business na Berklee College of Music w Walencji (Hiszpania). Obecnie pracuje w dziale Marketing & Training w Music Ally, łącząc swoje pasje do marketingu oraz przekazywania wiedzy poprzez udzielanie konsultacji, jak również prowadzenie wykładów i webinarów dotyczących budowania strategii wydawniczych dla artystów, menedżerow i wytwórni muzycznych.

Andrzej Koniuk

Andrzej Koniuk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wywodzący się ze świata finansów konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i sprzedażowych dla kadry managerskiej średniego szczebla. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Wyczucie biznesowe, sprawność językowa, opieranie się na rzetelnych informacjach i wysoka kultura pracy sprawiły, że prowadził zajęcia na uczelniach ekonomicznych w kraju. Autor bloga skierowanego dla managerów - Piórem po kartce. Autor książki o tytule: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. Książka skierowana jest dla osób zarządzających w tym dla tych, którzy mają swoje firmy. Gość w audycjach radiowych, telewizyjnych i podcastach. Prywatnie - bardzo kiepski gitarzysta, z dużym poczuciem humoru i dystansu 😊.

Sally-Anne Gross

Sally-Anne Gross

Rafał Chwała

Rafał Chwała

Dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia. Z wykształcenia kulturoznawca, filmoznawca. Z zawodu manager kultury, producent wydarzeń artystycznych, pracujący w Warsztatach Kultury w Lublinie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współtworzył m.in. takie wydarzenia jak Noc Kultury w Lublinie (wieloletni kurator muzyczny), cykle filmowe Miasto Movie i Kino pod gwiazdami, cykl literacko-muzyczny Book It! oraz cykl koncertowy Strefa Innych Brzmień. Wraz z Robertem Kuśmirowskim powołał do życia Died Moroz Convention (Zwołanie Dziada Mroza) – jedyną w Europie, tego typu, zimową imprezę plenerową na styku muzyki i sztuki współczesnej. Obecnie zajmuje się przede wszystkim programowaniem, bookingiem, planowaniem, produkcją i organizacją wydarzeń, przy czym najważniejszym z nich pozostaje od lat festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia.

Przemek Dziewitek

Przemek Dziewitek

Coach, trener, moderator, współpracownik Grupy TROP. Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Pracował dla wszystkich sektorów: biznesu, administracji samorządowej i publicznej, organizacji pozarządowych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Absolwent: Akademii TROP, specjalizacja coachingowa, Szkoły trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Marcin Barański

Marcin Barański

Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.

Agnieszka Wojciechowska

Agnieszka Wojciechowska

Z wykształcenia animatorka i menedżerka kultury (UMCS) oraz specjalistka od PR-u (UW). Produkcją i promocją wydarzeń kulturalnych zawodowo zajmuje się od ponad 15 lat. W Warsztatach Kultury pełni funkcję kierowniczki Pracowni Kultury Aktualnej oraz dyrektorki programowej festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Jest kuratorką wielu wydarzeń artystycznych oraz autorką i koordynatorką programów edukacyjnych dla kadr kultury, przedstawicieli sektora kreatywnego oraz branży muzycznej. Na co dzień współtworzy cykl koncertowy pn. Strefa Innych Brzmień. Jest entuzjastką i propagatorką koncepcji audience development oraz liderką wielu procesów związanych z programem rozwoju widowni w Lublinie.

Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Jego klientami są firmy i organizacje pozarządowe z różnych branż. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. W ciągu tego okresu zespoły Wojtka zdobyły dwie złote i jedną platynową płytę, zagrały ponad 500 koncertów w 32 krajach na 3 kontynentach, występując na prestiżowych festiwalach takich jak np. Tokyo Jazz Festival, Istanbul Jazz Festival, We Out Here – Gillesa Petersona, Przystanek Woodstock, Olsztyn Green Festival, Męskie Granie. Międzynarodowa edycja albumu „Polka”, wydana przez brytyjską wytwórnię Whirlwind Recordings znalazła się w zestawieniu 5 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku prestiżowego amerykańskiego Downbeat Magazine. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.

Andras Bodrogi

Andras Bodrogi

Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"

Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.

Leszek Biolik

Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

Marcin Kostaszuk

Marcin Kostaszuk

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Delegaci

TBM Konferencja 2021

Mike mŁynarczyk

Mike mŁynarczyk

Mike Młynarczyk - gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, mający na swoim koncie występy w takich zespołach jak Rusty Cage, The Perfumes, a także duecie akustycznym: Zbyszek & Mike. Twórca, założyciel i lider formacji Sick Saints. Na swoim koncie ma dwie EPki wydane z The Perfumes, trzy trasy koncertowe, występ w programie Kuby Wojewódzkiego, doświadczenie zebrane na najbardziej prestiżowych scenach klubowych w Polsce, oraz licznych przeglądach, festiwalach, a także showcase’ach (Spring Break w Poznaniu). Jego inspiracje to głównie rock z lat 70 i 80tych a trzy najważniejsze zespoły w jego życiu to: KISS, Scorpions i Iron Maiden. Używa gitar Gibson i Washburn. Wzmacniacze Marshall. Koordynator ds. programu artystycznego w Klubach Zaścianek, Gwarek oraz Studio. w Krakowie. Manager Artystyczny Plac Nowy 1. Organizator i producent koncertów. Zorganizował ponad 200 koncertów, na których wystąpiły zespoły polskie oraz zagraniczne. Współpracował z wieloma największymi agencjami koncertowymi w Polsce i na świecie: Live Nation, Knock Out Productions, Left Hand Sounds, Winiary Bookings. Współpracuje z Iron Realm Prodcutions. Współorganizator Juwenaliów Krakowskich, cyklu Małopolska Tour realizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Współtwórca Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz festiwalu Tak Brzmi Miasto. Współogranizator Festiwalu Synestezje Muzyka. Plastyka. Słowo. (konkurs muzyczny). Konsultant oraz doradca projektu Art & Synergy. Prowadzący audycji “Archetypy” w rockserwis.fm.

Julia Markiewicz

Julia Markiewicz

Maciej Werk

Maciej Werk

Sławomir Duda

Sławomir Duda

Zajmuję się fotografią koncertową oraz muzyczną. Współpracuję na co dzień z portalem All About Music.

Piotr Żurek

Piotr Żurek

Piotr Maślanka

Piotr Maślanka

Piotr Makak Szarłacki

Piotr Makak Szarłacki

Radiowiec z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Mogliście go usłyszeć w Radiu Wawa, Radiu Kolor, Radiostacji, Rock Radiu Mazowsze, Radiu94 i oczywiście w Antyradiu, gdzie prowadzi "Makakofonię" oraz "Makakart". Pisał do różnych gazet muzycznych oraz miał epizody w TVP2 i Telewizją Polsat, w której prowadził "Makakofonię" oraz "Podwodną Amerykę".

Mike Młynarczyk

Mike Młynarczyk

Michał Chylak

Michał Chylak

Marcin Groh Grośkiewicz

Marcin Groh Grośkiewicz

Pochodzi z Włocławka i tam w szalonych latach 90-tych zaczął działać muzycznie - koncerty, imprezy, pierwsze winylowe zakupy. Potem wziął się za wydawanie rapu (JuNouMi od 2002), funku (Funky Mamas and Papas od 2008) i zwariowanej elektroniki (U Know Me od 2010). Od początku skupiony na winylach, których do dziś wydał już ponad 100 tytułów. Jako wydawca, aktywny didżej, menadżer muzyczny i promotor odwiedził wiele zakątków świata. Prywatnie kolekcjoner płyt, komiksów i koneser koszykówki.

Kajetan Balcer

Kajetan Balcer

Ewa Surowiec

Ewa Surowiec

Damian Sikorski

Damian Sikorski

Arek Stolarski

Arek Stolarski

Anna Grabowska

Anna Grabowska

Andrzej Wodziński

Andrzej Wodziński

Ula Nowak

Ula Nowak

Producentka, dziennikarka, kuratorka muzyczna Sceny MOS w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Łaźnia Nowa, członkini programowa i współzałożycielka Pannonica Festival. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats, zajmującej się produkcją butikowych wydarzeń muzycznych. Wśród instytucji partnerskich, z którymi również pracowała w ostatnich latach są min. OFF Festival, Polskie Radio, Instytut Adama Mickiewicza, Music Export Poland czy węgierskie Hangveto.

Maria Zimny

Maria Zimny

Dziennikarka muzyczna z powołania. Choć nie studiowała dziennikarstwa – ukończyła historię i kulturę współczesną na UJ-cie – zajmuje się nim od czasów studenckich. Od 2012 roku związana z redakcją magazynu JazzPRESS. O jazzie pisze również dla Jazz Forum. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, Ruchu Muzycznym, Magazynie Lizard. Z radiem związana od 2018 roku, kiedy zaczęła prowadzić autorską audycję o jazzie i muzyce improwizowanej w Off Radiu Kraków („Zimna płyta”). Od października 2020 związana z Redakcją Krakowską RadioJAZZ.FM. Pracowała w różnych instytucjach kultury zajmując się promocją, m.in. w Operze Krakowskiej czy Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". W 2020 roku współtworzyła biuro prasowe Festiwalu Jazz Juniors. Również w 2020 roku na zaproszenie Instytutu Polskiego w Rzymie uczestniczyła w panelu poświęconym polskiej scenie jazzowej, który odbywał się w ramach Ancona Jazz Festival.

Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz

Dyrektor muzyczny Antyradia, współpracownik magazynu Teraz Rock. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od ponad 20 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl

Dariusz Baran

Dariusz Baran

Wykładowca akademicki (Krakowska Akademia AFM), politolog zajmujący się głównie mediami; w połączeniu z zamiłowaniem do muzyki i popkultury przekłada się to na badania nad polską prasą muzyczną i muzycznym dziennikarstwem (oprócz artykułów m.in. tom „Dziennikarstwo i media muzyczne a polityka"). Jeden z organizatorów szczecińskiej konferencji „Media-Dziennikarstwo-Muzyka". Publikował w krakowskim kwartalniku kulturalno-naukowym „Splot", a także na portalach independent.pl i apop.pl, dla których pisał artykuły, recenzje, czy sprawozdania z koncertów i festiwali. W wolnych chwilach dzieli się słowem o muzyce we własnym serwisie muzobar.pl. Współpracuje z Fundacją PMMI (The Polish Modern Music Institute). „Zbieracz" płyt muzycznych i starych czasopism muzycznych.

PRELEGENCI

TBM Konferencja 2020


Agnieszka Szydłowska

Agnieszka Szydłowska


Paweł Hordejuk

Paweł Hordejuk

Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.

Poznań


Daga Gregorowicz

Poznań

Daga Gregorowicz

Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.

Kraków


Bartosz Stawiarz

Kraków

Bartosz Stawiarz

Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Jego klientami są firmy i organizacje pozarządowe z różnych branż. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. W ciągu tego okresu zespoły Wojtka zdobyły dwie złote i jedną platynową płytę, zagrały ponad 500 koncertów w 32 krajach na 3 kontynentach, występując na prestiżowych festiwalach takich jak np. Tokyo Jazz Festival, Istanbul Jazz Festival, We Out Here – Gillesa Petersona, Przystanek Woodstock, Olsztyn Green Festival, Męskie Granie. Międzynarodowa edycja albumu „Polka”, wydana przez brytyjską wytwórnię Whirlwind Recordings znalazła się w zestawieniu 5 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku prestiżowego amerykańskiego Downbeat Magazine. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.


Aly Gillani

Aly Gillani

Przedstawiciel Bandcamp, kwitnącej globalnej społeczności muzycznej, w której fani odkrywają nowych artystów, ściśle się z nimi łączą i bezpośrednio wynagradzają ich za ich pracę. Rola Aly polega na rozwijaniu rosnącej sieci wytwórni i artystów, którzy używają Bandcamp do łączenia się ze swoimi fanami, i zarządzaniu nią. Założyciel / A&R dla Worldwide Awards Label of the Year First Word Records. Pierwotnie promotor klubu, przez wiele lat prowadził nowatorskie wieczory klubowe Funky Mule i New Bohemia w Leeds. Uznanym DJ, regularnie występującym w wielu europejskich klubach i londyńskich stacjach radiowych Balamii i Worldwide FM.


Andrzej Smolik

Andrzej Smolik

jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz pracy dla wielu artystów, wydaje również swoje autorskie płyty. Muzyka SMOLIKA to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych, kampanii i filmów reklamowych. Laureat między innymi Paszportu Polityki i Fryderyka za produkcję roku 2006 i 2009.


Daniel Kuśmierzak

Daniel Kuśmierzak

Kayaxowy A&R i koordynator projektu My Name Is New. Z branżą muzyczną związany od blisko 10 lat. Zanim rozpoczął współpracę z Kayax zajmował się m.in. organizacją spotkań autorskich z rodzimymi muzykami, opieką i rozwijaniem katalogu muzycznego największych polskich artystów oraz wytwórni, koordynacją działań biura prasowego festiwalu muzycznego, czy też współtworzeniem jednego z najstarszych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych w Polsce.


Andras Bodrogi

Andras Bodrogi

Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"


Agnieszka Obszańska

Agnieszka Obszańska

Teatrolog z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Przez lata związana z radiową "Trójką". Reporterka, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i autorka programów, m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe festiwale i wydarzenia muzyczne w Polsce i poza nią. Dużo pracuje z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Aktualnie pracuje niezależnie na wielu frontach i zasila zespół tworzącego się RADIA 357.


Marcin Koćmierowski

Marcin Koćmierowski

Menadżer, Nocny Kochanek (do 2018 r.), obecnie Łydki Grubasa (od 2017 r.) i Transgresji (od 2020 r.). Zespoły objęte jego pieczą zyskały popularność w kraju i regularnie pojawiają się na największych polskich scenach. Od ponad 10 lat organizuje profesjonalne trasy koncertowe, plenery i festiwale. Specjalista od nowoczesnych kanałów komunikacji (social media, streamy, kanały video). Za największy sukces uważa zdobycie „Złotego Bączka” z Łydką Grubasa w roku 2019. Zdeterminowany do realizowania postawionych sobie celów.


Dino Lupelli

Dino Lupelli

Aktywny w branży muzycznej od 1990 roku, Dino Lupelli jest obecnie dyrektorem generalnym Music Innovation Hub, firmy powstałej w celu opracowania programów i projektów innowacji włoskiego przemysłu muzycznego. Dino koordynuje internacjonalizację i projekty szkoleniowe dla profesjonalistów i start-upów. Dyrektor Linecheck, głównej konferencji muzycznej we Włoszech, jest członkiem zarządu Jump - European Music Market Accelerator, Keychange - finansowanego przez UE programu na rzecz równości płci. Od 2015 roku jest członkiem-założycielem Włoskich Festiwali Muzycznych, krajowego stowarzyszenia na rzecz międzynarodowej promocji systemu włoskich festiwali i jest partnerem Artlab, krajowej platformy rozwoju włoskiego przemysłu kulturalnego.


Natalia Orkisz

Natalia Orkisz

Wiolonczelistka, wokalistka i songwriterka. Studiowała Wiedzę o Teatrze i Performatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reżyserię teatralną na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Założycielka i managerka zespołu Box Anima (od 2015) i solowego projektu Namena Lala (od 2018). Reżyserowała teledyski, rozpisywała wnioski o dotacje, koordynowała gry miejskie, była sekretarką, barmanką, opiekunką do dzieci i oklejała butelki wina na hali produkcyjnej. Zorganizowała samodzielnie prawie miesięczną trasę Box Animy - która miała się rozpocząć w dniu, w którym covid zamknął Polskę. TLDR: niezależna muzyczka, jedna z Was. Absolwentka I edycji Inkubatora Tak Brzmi Miasto.


Georges Perot

Georges Perot

Od ponad dwóch dekad zaangażowany w różnych dziedzinach branży muzycznej (założyciel wydarzeń MESO, współzałożyciel Kosmos Radio 93.6, e-Terra Records i Van Dog Events). Wyprodukował dziesiątki wydarzeń specjalnych (programy telewizyjne, nagrody muzyczne, igrzyska olimpijskie) i brał udział w licznych europejskich projektach muzycznych (SYMANSIS, NIMPE, EURICCA, Europejskie Stowarzyszenie Muzyki Na żywo). Jest Krajowym Koordynatorem sieci organizatorów "MUSIC DAY", partnerem JUMP- European Music Market Accelerator (Creative Europe), Szefem ATHENS MUSIC WEEK i Prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Dnia Muzyki. Od 2019 roku jest również koordynatorem projektu HEMI - Hub for the exchange of Music Innovation Music (Kreatywna Europa) dla Technopolis City w Atenach.


Jarek Szubrycht

Jarek Szubrycht

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Redaktor naczelny i wydawca ś.p. „Gazety Magnetofonowej”, publikował również m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Członek rady programowej OFF Festival Katowice. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.


Maja Łapuszyńska

Maja Łapuszyńska


Bartosz Rzepczyński

Bartosz Rzepczyński

Manager i agent koncertowy Karoliny Czarneckiej, booking i road manager Dezertera, okazjonalnie wydawca, przez wiele lat związany z Artgrupą. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Ania Dąbrowska, Nosowska, Hey, Made In Poland, Mjut, Pogodno, Sorry Boys. Nieustannie coś pisze, ostatnio najczęściej na blogu ToZnaczy.Wordpress.com.


Małgorzata Kraszewska

Małgorzata Kraszewska

Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.


Agata Patoła

Agata Patoła

Ogarnia social media w agencji K2. Tworzy strategie komunikacji, kampanie reklamowe oraz prowadzi działania contentowe w oparciu o Facebooka, Instagrama, TikToka, Twittera, czy Spotify. Prowadzi szkolenia dedykowane dla firm oraz warsztaty i prelekcje na temat social mediów, digital marketingu i User Experience.


Krzysztof Bober

Krzysztof Bober

Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)


Maciej Zieliński

Maciej Zieliński

Kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Zajmuje się zarówno muzyką filmową, współczesną, jak i rozrywkową. Jego pasją są też nowe technologie, a w szczególności technologia muzyczna. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także jako autor piosenek i aranżacji m.in. dla Kayah, Ani Dąbrowskiej, Desu). Jego utwory z kręgu muzyki współczesnej otrzymały 8 nagród w konkursach kompozytorskich i były wykonywane w ramach wielu festiwali w Polsce i na świecie, m.in.: na Warszawskiej Jesieni i ISCM World Music Days. Skomponował muzykę do ponad 20 filmów fabularnych, kilkuset reklam oraz wielu produkcji telewizyjnych, a także do 5 niezależnych filmów amerykańskich. Za muzykę filmową otrzymał „New Filmmakers LA Award” w Los Angeles, nominację do Crystal Pine Award na International Sound and Film Music Festival oraz 3 nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły”. Był także nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”. Dotychczas ukazało się ponad 30 albumów z jego muzyką.


Andrzej Dąbrowski

Andrzej Dąbrowski

Twórca Independent Digital, lidera dystrybucji polskiej muzyki na świecie. Współpracuje z globalnymi serwisami streamingowymi, m.in.: Spotify, Apple Music, YouTube, Amazon, Tidal oraz z wytwórniami muzycznymi w Polsce i za granicą. Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Alians Niezależnych Producentów Muzycznych (ANPM) – będącego członkiem międzynarodowego muzycznego stowarzyszenia IMPALA.


Andrzej Sadowski

Andrzej Sadowski

Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce (1989), jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskim (1984-1989) i Zespołu Studiów Ekonomicznych im. Adama Smitha (1986-1989). Współzałożyciel i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Współzałożyciel i członek zarządu Akcji Gospodarczej (1988-1989). Jeden z założycieli (1996) i członek Zarządu Transparency International Polska (do 2003). Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2009-2010). Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2009-) W 2014 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za propagowanie przedsiębiorczości. Ponownie członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-2020). Za działalność po Stanie Wojennym w 2020 otrzymał status byłego działacza opozycji antykomunistycznej.


Wojciech Ignatowski

Wojciech Ignatowski

Ekspert w dziedzinie cyfrowej dystrybucji audio i video oraz Certyfikowanym Partnerem YouTube. Specjalizuje się w zarządzaniu prawami autorskimi za pomocą narzędzia Content ID oraz w optymalizacji treści na YouTube. Od 2014 roku pracuje w firmach zajmujących się cyfrową dystrybucją treści audio i video. Swoją karierę rozpoczął w firmie Independent Digital, a od 2016 roku prowadzi swoją własną działalność i współpracuje z firmą ZPR Media. Obecnie działa mi.in z: Lemon Records, Radio ESKA, Polo TV, Super Express, Radio Vox, QBIK, Ronnie Ferrari, Czadoman, Borys LBD, MiłyPan, Alternaxx, Ewa Ekwa, Plus, Kauntynman. W przeszłości pracował również przy projektach związanych z działalnością m.in. takich podmiotów jak: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Wielkie Joł, Golec Uorkiestra, Step Records, U Know Me Records, Polskie Radio, Prosto Label, Green Star Music, Max Flo Rec, Urban City.


Tomek Lipiński

Tomek Lipiński

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Urodził się w 1955 roku w Warszawie. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys i Fotoness. W latach 1991–1993 pisał felietony dla „Tylko Rock". Produkował i prowadził programy muzyczne. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland, współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji, redaktorem naczelnym „Aktivista". Od 2017 roku zasiada w Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jest przewodniczącym Rady Fundacji Eksportu Muzyki Polskiej. Obecnie nagrywa i występuje jako Tomek Lipiński.


Marta Nizio

Marta Nizio

Agencja Artystyczna Bashesh powstała w roku 2008 jako kontynuacja dotychczasowych działań założycielki, która już od 2004 działała jako promotor. Przez 12 lat działalności Bashesh uczestniczyła w organizacji ponad 1500 wydarzeń kulturalnych. Specjalizuje się nie tylko w kompleksowej organizacji tras koncertowych czy bookingu ale również w szeroko rozumianym managemencie, w tym wielowymiarowej promocji artystów i ich twórczości. Z sukcesami prowadzi kariery multiplatynowych twórców takich jak m.in. Paluch, KęKę, Kali oraz Słoń. W 2019 roku nawiązały współpracę z utalentowaną polsko-nigeryjską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów Ifi Ude. Zajmują się również digitalizacją, synchronizacją i pozyskiwaniem partnerów komercyjnych. Prowadziła współpracę artystów z takimi markami jak m.in. Pepsi, Warner Music Poland, T-Mobile, Prosto, Step Records.


Grzegorz Borowiecki

Grzegorz Borowiecki


Jan Niebudek

Jan Niebudek

Z radiem związany od dekady. To czas spotkań, koncertów, muzycznej edukacji, ale przede wszystkim wielkiej przygody. Zamiana Trójki na Radio Nowy Świat była dla Jana prawdziwie nowym otwarciem: więcej muzyki, spotkań z artystami, ale też możliwość dzielenia się swoimi inspiracjami ze słuchaczami. Ofert zamiany tej pracy na inną nie przyjmie;)


Emma Swift

Emma Swift

Australijska songwriterka, obecnie mieszkająca w USA. Utalentowana piosenkarka zainspirowana Sandy Denny, Marianne Faithfull i mnóstwem zmarłych poetów, w sierpniu 2020 roku wydała doceniony przez krytyków „Blonde On The Tracks”, feministyczne wyobrażenie niektórych z jej ulubionych utworów Boba Dylana dla Tiny Ghost Records.


Kasia Gawęska

Kasia Gawęska

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 16 lat, gdy poznała się ze swoim ukochanym zespołem Red Hot Chili Peppers, a basista Guns N' Roses osobiście powiedział jej, że powinna podążać w tym kierunku. Dwa lata później zdobyła pracę w redakcji muzycznej Onetu, gdzie przeprowadziła kilkaset wywiadów z największymi artystami na świecie – do dzisiaj słowa wielu z nich na temat jej wrażliwości i pasji pozostają dla niej najpiękniejszymi komplementami. W Sony Music Poland poznała ten świat od innej strony przekonując się, że social media to najlepszy sposób na dzielenie się z ludźmi swoimi dokonaniami. Na nowo przedstawi Wam Instagram – tak, żeby to nie on zaskakiwał Was, ale Wy jego!


Leszek Biolik

Leszek Biolik

Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.


Andrew Apanov

Andrew Apanov

Założycielem Dotted Music, agencji marketingu cyfrowego dla marek muzycznych. Jest także twórcą platformy szkoleniowej i społecznościowej dla artystów o nazwie WeSpin oraz prowadzącym podcast Music Growth Talks, gdzie przeprowadza wywiady z gośćmi z różnych dziedzin branży muzycznej. Andrew jest w branży od ponad 17 lat, jako redaktor naczelny Ultimate Guitar, promotor wydarzeń na żywo, DJ drum & bass, konsultant, bloger i prelegent.


Wojtek Szumański

Wojtek Szumański

Kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Piosenki Wojtka urzekają lekkością, ale także skłaniają do refleksji, pozwalają utożsamić się z nimi lub opowiadają chwytliwe historie z życia wzięte mniej lub bardziej. Bezpretensjonalność i szczerość to cechy Wojtka, które porwały setki tysięcy internautów, o czym świadczy ilość wyświetleń pod jego teledyskami. Wojtek prowadzi również cykliczną serię livestreamów na swoim kanale, tzw. "Koncerty w pokoju".


Maria Dudek

Maria Dudek

Od dwóch lat prężnie działa w wytwórni Kayax w dziale promocji i marketingu. Odpowiada za rozwój marketingowy projektu My Name Is New, projekty specjalne z udziałem debiutujących artystów oraz koncerty młodych muzyków. Od półtora roku działa również w organizacji i marketingu festiwalu Audioriver.


Mateusz Sarapata

Mateusz Sarapata

Perkusjonalista, pasjonat elektroniki, połowa duetu SARAPATA, wraz z bratem tworzy producencki kolektyw SARAPATA SOUND WORKERS, współtwórca zespołu SALK, nauczyciel w Szkole Muzyki Nowoczesnej PIANO LAB, współpracujący na stałe z Lor, Pauliną Przybysz i Wataha Drums. Ma na swoim koncie setki koncertów (m.in. na Openerze, Off Festivalu, Festiwalu Soundrive, małą trasę po Islandii, finał X-Factora i debiuty w Opolu).


Michał Sarapata

Michał Sarapata

Basista, producent muzyczny, autor muzyki teatralnej i filmowej. Razem z bratem tworzy kolektyw producencki Sarapata Sound Workers. Na codzień współpracuje z zespołem Lor, Arkiem Kłusowskim i Jakubem Żyteckim. Wywodzi się z zespołu SALK, który swego czasu sporo namieszał na rodzimej scenie alternatywnej. Jego konik to muzyka elektroniczna ze skandynawskim zacięciem.


Jeff Thompson

Jeff Thompson

Założona w 2008 roku Un-Convention to brytyjska globalna sieć muzyczna i agencja rozwoju. Poprzez wydarzenia, konferencje i projekty Un-Convention gromadzi tysiące artystów i profesjonalistów z branży, aby dzielić się wiedzą, nowymi pomysłami i doświadczeniem. Dzięki temu Jeff pomógł opracować szereg nowych i innowacyjnych podejść do budowania zrównoważonych karier i alternatywnych modeli dla przemysłu muzycznego. Rozszerzenie tej pracy obejmuje rozwój wielu spółdzielni muzycznych w Afryce, utworzenie sieci regionalnej sceny muzycznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zainicjowanie rewolucyjnego modelu tournee w Wielkiej Brytanii o nazwie Off Axis. Prowadził także kilka niezależnych wytwórni płytowych w Manchesterze.


Jacek Szymkiewicz

Jacek Szymkiewicz

Założyciel zespołu POGODNO, połowa duetu BABU KRÓL, tekściarz (m.in. Nosowska, Brodka, Reni Jusis, Natalia Nykiel, Varius Manx), multiinstumentalista, kompozytor, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów (m.in. "Dziady" reż. M. Zadara, Teatr Polski we Wrocławiu; "Jeż Jerzy", film na podstawie kultowego komiksu), performer. Autor książki "Grawer".


Marcin Kostaszuk

Marcin Kostaszuk

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.


Jake Beaumont-Nesbitt

Jake Beaumont-Nesbitt

Dyrektor International Music Managers Forum (IMMF), organizacji skupiającej stowarzyszenia przedstawicieli artystów z 24 krajów. Reprezentuje menedżerów i artystów, dla których pracują, aby stworzyć lepsze warunki handlowe dla twórców poprzez tworzenie sieci kontaktów, udostępnianie i dyskusje. Jake pracuje również jako specjalista praw autorskich do muzyki. Ponadto zarządza kompozytorem Peterem Gregsonem i zespołami Go Back To The Zoo i Magistrates.


Łukasz Lembas

Łukasz Lembas

Z wykształcenia politolog, z zawodu specjalista w dziedzinie komunikacji w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Jest odpowiedzialny za komunikację muzycznych festiwali i wydarzeń o tak różnorodnym charakterze, jak Sacrum Profanum, Opera Rara, Misteria Paschalia czy Wianki w Krakowie. Swoje doświadczenie w komunikacji budował współpracując z takimi markami jak OFF Festival, TIDAL czy ZPAV. Prywatnie fatalista, operator gitary basowej, wielbiciel Nowej Huty, właściciel czarnego kota oraz entuzjasta swojej córki.


Maria Chełkowska-Zacharewicz

Maria Chełkowska-Zacharewicz

Psycholog muzyki łącząca muzyczne doświadczenie z psychologicznym powołaniem. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Swoje metody pracy opiera na treningu akceptacji i zaangażowania, a jej celem jest towarzyszenie klientom w rozwijaniu elastyczności oraz odporności psychologicznej. Efekty jej pracy naukowej i popularnonaukowej można przeczytać w książce "Psychologia muzyki", tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.


Jakub Lewicki

Jakub Lewicki

Jakub Lewicki aka Ignacy Woland, tubista Hańby!, punkowo-folkowej orkiestry od ponad siedmiu lat objeżdżającej Polskę, Europę, a czasem nawet inne kontynenty. Laureat Paszportu Polityki i Fryderyka. W zespole odpowiedzialny na kwestie dęte blaszane, tekstowo-naukowe, tour menedżerskie, księgowe, prawne, copywriterskie i social mediowe. Współtworzy koncertowy skład Czereśni, a w wolnym czasie pracuje w korpo.


Robert Gajewski

Robert Gajewski

Menedżer i praktyk, który ma za sobą realizację około tysiąca przedsięwzięć kulturalnych. Od czasu studiów jest związany z Fundacją Na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego Universitatis Varsoviensis, na rzecz której działa jako menedżer i producent wydarzeń kulturalnych m.in. w warszawskich klubach Hybrydy, Palladium, Proxima. Jest również dziennikarzem muzycznym, od roku 2005 związanym z warszawskim radiem Kampus. Inicjator i pomysłodawca Festiwalu "Warszawa Brzmi Ciężko" w latach 2011-2013. Często zapraszany w roli eksperta lub członka Jury w przeglądach muzycznych (np Stage4You, Dzielnica Brzmi Dobrze itp). Od 2013 roku związany z wytwórnią płytową Kayax. Współpracuje z takimi artystami jak: Smolik, Skubas, Miro Kępiński, Kev Fox. Prywatnie wokalista zespołu Carnal. Członek Rady IGMAP - Izby Gospodarczej Managerów Artystów Polskich


Marcin Woźniak

Marcin Woźniak

CEO Art Synergy, współwłaściciel, członek Rady Nadzorczej Phinance S.A., największej niezależnej firmy doradztwa finansowego w Polsce. Mimo 16 lat w branży finansowej nie przestał być idealistą, wierzy w synergię jako optymalną strategię w biznesie. Z miłości do muzyki stworzył Art Synergy - startup, który uprości booking oraz zwiększy frekwencję na koncertach.


Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski

Tomasz “Pan Winyl” Olszewski - przez ostatnią dekadę działa na rynku muzycznym w bardzo szerokim zakresie. Tworzy sklepy internetowe z muzyką, uprawia dziennikarstwo i publicystykę muzyczną na blogu www.panwinyl.pl, stworzył wytwórnię płytową i agencję muzyczną. Współpracuje z 25 zespołami z całej Polski w zakresie: managementu, PR-u, wydawnictw fizycznych i cyfrowych, doradztwa rozwoju kariery i budowania tożsamości on-line. Jest zwolennikiem tworzenia społeczności. Widzi artystów jako kreatywnych liderów, wpływających na pozytywne zmiany w otaczającym ich świcie. Tym on-line i tym realnym. Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019). Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.


Władek Foltyński

Władek Foltyński

Muzyk, autor, edukator. Przez blisko dwa lata współtworzył programy edukacyjne dla muzyków i menedżerów w Tak Brzmi Miasto. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie) oraz 10 lat poznawania branży muzycznej z perspektywy aktywnie koncertującego muzyka. Twórca bloga Muzyk 2.0, promującego ideę nowej branży muzycznej i wspierającego rozwój artystów, którzy sami zarządzają swoją karierą. Dzięki multidyscyplinarnemu podejściu, oferuje muzykom unikalną perspektywę, która łączy wiedzę z rynku muzycznego, antropologii, psychologii i teorii języka z biznesowym, praktycznym doświadczeniem.


Olena Prokhorets

Olena Prokhorets

Muzyk, muzykolog. Product manager międzynarodowego startupu pomelody, który został uznany za jedną z najbardziej innowacyjnych firm Unii Europejskiej. Więcej niż 14 lat pracuje w edukacji w branżach sztuki muzycznej oraz media i komunikacji. Współpracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Technooptymistka. Pracowała w Chinach w placówkach education-manufacturer affiliated to Shanghai International Studies University, gdzie przekonała się, że technologie w dobrych rękach potrafią zmienić edukację i świat na lepiej. Sporą część jej zainteresowań naukowych i zawodowych stanowi neuromuzykologiczny aspekt odbioru treści muzycznych. W wolnej chwili zajmuje się audio-brandingiem, studiuje Machine Learning i język chiński.


Mikołaj Kubicki

Mikołaj Kubicki

Raper i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Voo Voo, Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski czy Sarsa . Zachód - to trzeci i najbardziej przełomowy album projektu "Meek, Oh Why?". Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która w naszym odczuciu odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hiphopem, a popem alternatywnym.


Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski

Pisarz, autor powieści "Inna dusza" i "Kult". Dawniej autor programów telewizyjnych, teraz robi podcast o metalu dla Audioteki. Dawniej pisywał do zinów i stał na bramce podczas podziemnych, krakowskich koncertów. Zbiera winyle i nieustannie zapuszcza włosy.


Anna Galiczak

Anna Galiczak

Jedni mówią o niej "wieczna optymistka", inni nazywają "kobietą muzyki". Anna Galiczak od 6 lat pracuje w Kayax'ie, gdzie swoim doświadczeniem wspiera gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pracowała z takimi artystami jak: Kroki, Bownik, Paulina Przybysz, a dzisiaj można ją spotkać u boku Krzyśka Zalewskiego, promuje też młodych wykonawców jak Arek Kłusowski. Kobieta w wiecznej trasie i podróży. Po godzinach można ją spotkać w Warszawie, gdzie zawsze czeka na nią jej kot Skrzat.


Jacek Jagłowski

Jacek Jagłowski

Wieloletni prezes wytwórni muzycznych: Warner Music Polska, Sony Music Polska dyrektor marketingu Universal Music Polska, założyciel niezależnej wytwórni QL Music – manager gwiazd, specjalista polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Twórca takich sukcesów jak m.in.: płyta Upojenie Pata Matheny’ego i Anny Marii Jopek, która sprzedała się w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy, czy powrót na rynek wydawniczy zespołu Hey. Na swoim koncie ma także pracę managerską oraz wykreowanie młodych artystów, tj.: Moniki Brodki, Łukasza Zagrobelnego, zespołu Pectus, czy ostatnio Patryk Skoczyński, Wolska i Lanberry. Członek Zarządu Związku Producentów Audio Video.


Justyna Milkiewicz

Justyna Milkiewicz

Z wykształcenia skrzypaczka. Absolwentka UMFC w Warszawie oraz studiów podyplomowych na SGH w Warszawie – kierunek Manager Kultury. Studiowała również w Royal Academy of Music w Londynie. Od 2015 roku prowadzi własną agencję Formusic Management, która zajmuje się kompleksową opieką nad artystami (m. in. Marika, Kari, Kasia Lins, Linia Nocna, Spinache, Fair Play Quartet.) Od niedawna współpracuje z agencją Revolume będąc agentką bookingową Margaret.


Maciej Poliński

Maciej Poliński

Manager zespołu Mikromusic. Producent koncertów klubowych oraz koordynator ogólnopolskich plenerowych tras koncertowych. Współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Tymonem Tymańskim, Kasią Lins. Od 2014 r związany z łódzkim Klubem Wytwórnia, gdzie obecnie odpowiedzialny jest za koordynację koncertów. Production manager podczas International Jazz Platform oraz Letniej Akademii Jazzu.

DELEGACI

TBM Konferencja 2020


Maciej Łaski

Maciej Łaski


Ira Lobanok

Ira Lobanok


Filip Košťálek

Filip Košťálek


Ula Nowak

Ula Nowak


Tamara Kamińska

Tamara Kamińska


Małgorzata Płysa

Małgorzata Płysa


Gabi Drzewiecka

Gabi Drzewiecka


Jan Król

Jan Król


Marek Hojda

Marek Hojda


Anna Jaśkielewicz

Anna Jaśkielewicz


Karolina Filarczyk

Karolina Filarczyk


Maria Zimny

Maria Zimny


Dartsya Tarkovska

Dartsya Tarkovska


Przemek Kubajewski

Przemek Kubajewski


Anca Lupes

Anca Lupes


Carina Sava

Carina Sava


Marcin Bąkiewicz

Marcin Bąkiewicz


Żenia Ivanova

Żenia Ivanova


Agata Szostak

Agata Szostak


Bartek Pojasek

Bartek Pojasek


Cyprian Buś

Cyprian Buś


Wojciech Kułaga

Wojciech Kułaga


Bartek Chaciński

Bartek Chaciński


Anna Prokopczuk

Anna Prokopczuk


Maciek Karbowski

Maciek Karbowski


Jakub Kasperski

Jakub Kasperski


Weronika Szymańska

Weronika Szymańska


Dariusz Baran

Dariusz Baran


Maciek Madejski

Maciek Madejski

Artyści

Poznaj artystów, którzy wystąpią w trakcie części showcase'owej Tak Brzmi Miasto

Roman Wróblewski

Zespół

Roman Wróblewski

Roman Wróblewski - trójmiejski pianista, kompozytor, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Sarą i Robertem Brylewskim, koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open'er Festiwal w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), gościnnie występował także w Trójce (z zespołem Radio Bagdad), w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

YouTube - Roman Wróblewski BIG HUG

Miłosz Bazarnik 5tet

Zespół

Miłosz Bazarnik 5tet

Miłosz Bazarnik 5tet to nowa odsłona muzyki lidera zespołu znanego ze swojego autorskiego tria (płyta „Trip of a LifeTime” nakładem DUX JAZZ), zespołu Lazy Swingers Band czy JEDNO. Tym razem sięga po rzadko spotykany pięcioosobowy skład: sekcja rytmiczna z saksofonem tenorowym i gitarą elektryczną. W swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Aaron Parks, Mike Moreno, Olli Hirvonen czy Marcin Wasilewski. Pomiędzy konkretnymi ostinatami basowymi, czy mocnymi tematami znajdziemy także sporo liryzmu i przestrzeni.

YouTube - Miłosz Bazarnik Quintet

Tańka Szafraniec

Zespół

Tańka Szafraniec

Tańka Szafraniec - wokalistka, songwritterka, KOBIETA. Dla jednych ostoja spokoju, dla innych cisza przed burzą i kolorowy ptak. Muzykę nazywa wolnością, traktuje ją jako sposób na wyrażenie prawdy i emocji, jako swoją przestrzeń. Przez lata pracowała jako chórek z gwiazdami polskiej sceny, a swoje piosenki pisała do szuflady. W 2020 roku zadebiutowała singlem "Teraz i tu" a idąc za ciosem w 2021 r. wydała kolejno single  "Przemijam" , "Biec" oraz "Pochyl się miły nade mną" prezentując barwne odsłony muzyczne od rock'n'rolla po synthowe brzmienia popu lat 80 tych. Pierwszego października wydała debiutancki album "MOZAIKA", w którym razem ze znakomitymi muzykami pokazuje jeszcze  więcej muzycznych kolorów romansując z różnymi odsłonami alternatywnego pop-rocka. 

YouTube - Tańka Szafraniec

The Great White Lights

Zespół

The Great White Lights

The Great White Lights to zespół, w którego skład wchodzi czterech Wrocławian poruszających się w obrębie współczesnej muzyki gitarowej. Na swoim koncie mają debiutancki album „The Great W hite Lights” z 2019 roku. Pochodzący z niego singiel, „Come Again”, znalazł się na składance Programu IV Polskiego Radia, „Będzie Głośno vol. 2”. W ciągu swojej kariery wystąpili u boku takich zespołów jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak. Aktualnie pracują nad swoją drugą płytą (planowana premiera: I kwartał 2022).

YouTube - The Great White Lights

Wojtek Szumański

Zespół

Wojtek Szumański

Wojtek Szumański to kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Jego twórczość zebrała milionowe odsłony. Piosenki charakteryzują się chwytliwą muzyką oraz błyskotliwymi tekstami, często o zabarwieniu humorystycznym, ale również melancholijnym, skłaniającym do refleksji. Występ na żywo składa się z klimatycznych, niepublikowanych dotąd aranżacji w trio - z Werosławą (skrzypce, wokal) i Krzysztofem (wiolonczela)

YouTube - Wojtek Szumański

Wowakin Trio

Zespół

Wowakin Trio

Trio grające mazurki, oberkim polkim kujawiaki, tanga, fokstroty, piosenki i kołysanki z regionu Radomia, Kielc i Sanników. Oprócz skrzypiec, polskiego akordeonu i bębnów, grają również na banjolele i harmonijce. Zadebiutowali w 2016 na najważniejszym konkursie folkowym w Polsce "Nowa Tradycja" gdzie zajęli trzecie miejsce. Od wtedy, dali sporo koncertów oraz wydali swój pierwszy album “Kraj za miastem”.

YouTube - Wowakin Trio

Zagi

Zespół

Zagi

Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej muzykę można zamknąć w pudełku z napisami indie-rock, pop, alternatywa. Na swoim koncie ma 5 albumów: LP „Prześwit” (2020 wyd. Popcorn Records), EP “Drapacz Chmur” (2018 wyd. Warner Music Poland), LP „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017 wyd. WMP) EP „UKE” (2013 wyd. własne) EP „Kilka Słów o Miłości” (2012 wyd. własne) Najnowszy album pt. „Prześwit” (2020, wyd. Popcorn Records) to wyjątkowy krążek który powstał w bardzo nietypowy sposób. Piosenki, które na nim usłyszymy Zagi stworzyła podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale youtube w trakcie lockdownu. W całym procesie tworzenia każdej z ośmiu piosenek aktywnie uczestniczyli fani artystki, a proces ten wciąż można oglądać na youtube!

YouTube - Zagi

Aleph

Zespół

Aleph

"Średnica Alefa wynosiła nie więcej niż dwa, trzy centymetry, ale przestrzeń kosmiczna, którą ogarniał, była naturalnej wielkości" Jorge Luis Borges, El Aleph Załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge'owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych. aleph promuje obecnie tegoroczny album pt. "Kairos".

YouTube - Aleph

Alice

Zespół

Alice

Wokalistka, flecistka i producentka. W przyszłym roku zadebiutuje z autorską płytą "Prisoners of Expectations". Alice to hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote, bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą. To połączenie odhumanizowanej elektroniki z przesyconym ludzkimi emocjami wokalem. Całość złączona koncepcją, wobec której warto nie stawiać oczekiwań.

YouTube - Alice

Postman

Zespół

Postman

Postman jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, piosenkarzem i songwriterem. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak”. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana.

YouTube - Postman

Namena Lala

Zespół

Namena Lala

Kobiecy projekt solowy na głos i looper w gatunku experimental-indie-trip to prywatne terytorium, pełne dzikich głosów, ech i melodii wypuszczanych na wolność. Natalia Orkisz aka Namena Lala za pomocą swojego głosu i loopera BOSS RC-505 tworzy całą warstwę dźwiękową swoich piosenek – od partii basu i perkusji, przez sample, pady, akordy, chórki i chóry, po charyzmatyczny wokal główny. Teksty piosenek opowiadają historię o poszukiwaniu siebie i tęsknocie za Planetą w jej życiodajnym kształcie. Każdy koncert to również storytelling o Wyspie, jako że Namena Lala geograficznie to wulkaniczna wysepka należąca do Fidżi. Od końca 2018 roku, kiedy to powstał projekt, Namena Lala zagrała około 20 koncertów w Polsce, Łotwie i Niemczech. Jest finalistką Studenckiego Festiwalu Piosenki, stworzyła dla Krakowskiego Biura Festiwalowego koncert online, brała udział w Showcasie w ramach festiwalu Tak Brzmi Miasto 2020. W lutym 2021 roku ukazał się singiel "Eyes of green" wydany w ramach kolaboracji z niezależną wytwórnią Wynik Współpracy. W czerwcu w duecie z Dominiką Feiglewicz zdobyły nagrodę ZAiKS i Tukana Dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

YouTube - Namena Lala

Ira Lobanok

Zespół

Ira Lobanok

Ira Lobanok to połowa duetu Krapka;KOMA - elektronicznej dziewczyńskiej grupy z Lwowa w Ukrainie. Ira Lobanok i Alona Kovalenko produkują, wypuszczają i wykonują muzykę razem. Głównymi cechami zespołu są ich multi-instrumentalność i multitasking, jako że duet występuje na scenie śpiewając i grając na różnorodnych instrumentach począwszy od elektronicznej perkusji, instrumentów klawiszowych przez syntezatory i gitarę midi, aż po trąbkę. Wszystko to tworzy fuzję elektronicznego soundscape'u ze szczyptą muzyki akustycznej. Gatunkowo miesza się tu downtempo z indie electronica, trip-hopem i R&B. Głównymi inspiracjami są Submotion Orchestra i Radiohead. Od narodzin projektu we wrześniu 2019 roku Krapka;KOMA wydały 5 singli, 2 międzynarodowe kolaboracje, 5 teledysków, skomponowały ścieżkę dźwiękową do gry wideo, zostały wydane na winylu w Los Angeles i do dziś zagrały ponad 40 koncertów w Ukrainie a także m.in. w Holandii, Polsce i Hiszpanii, a także wystąpiły w ramach showcase'u Waves Vienna 2020. Ira Lobanok jest producentką muzyczną, absolwentką Uniwersytetu Westminster w Londynie, gdzie studiowała na kierunku Muzyka Komercyjna. W samym roku 2021 wzięła udział w dwóch rezydencjach artystycznych (rezydencja WOK dla producentów muzycznych z Ukrainy, Polski i Szwecji oraz rezydencji Both Side Now dla muzyków z Wielkiej Brytanii i Europy), a sama jest inicjatorką i kuratorką rezydencji She Makes Music, dedykowanej dla producentek z Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Będąc również pasjonatką gier wideo, Ira skomponowała ścieżki dźwiękowe do 8 gier, które obecnie są dostępne na takich platformach jak: Steam, X Box, Play Station czy Nintendo.

YouTube - Krapka;KOMA

Harmonogram koncertów

Oprócz rozmów o muzyce, warto też posłuchać muzyki. Zapraszamy na koncerty wykonawców związanych z Tak Brzmi Miasto - w tym roku wybraliśmy dla Was reprezentacje Trójmiasta, Wrocławia, Warszawy i oczywiście Krakowa

13 listopada 2021
g. 19:30 - 20:00 Baza

Zagi

Zagi - koncert

13 listopada 2021
g. 19:45 - 20:15 Hevre

Roman Wróblewski

Roman Wróblewski - koncert

13 listopada 2021
g. 20:00 - 20:30 Alchemia

Tańka Szafraniec

Tańka Szafraniec - koncert

13 listopada 2021
g. 20:30 - 21:00 Baza

Wojtek Szumański

Wojtek Szumański - koncert

13 listopada 2021
g. 20:45 - 21:15 Hevre

Miłosz Bazarnik 5tet

Miłosz Bazarnik 5tet - koncert

13 listopada 2021
g. 21:00 - 21:30 Alchemia

The Great White Lights

The Great White Lights

13 listopada 2021
g. 21:30 - 22:00 Baza

Postman

Postman - koncert

13 listopada 2021
g. 21:45 - 22:15 Hevre

Alice

Alice - koncert

13 listopada 2021
g. 22:30 - 22:30 Alchemia

Aleph

Aleph - koncert

13 listopada 2021
g. 22:30 - 23:00 Baza

Namena Lala + Ira Lobanok

Polsko-ukraiński duet, którego członkinie poznały się cyfrowo na Tak Brzmi Miasto 2020. Po raz pierwszy spotkają się i zagrają wspólnie na Tak Brzmi Miasto 2021.

13 listopada 2021
g. 22:45 - 23:15 Hevre

Wowakin

Wowakin - koncert

Pokaż więcej

Miejsca

Mapa miejsc, w których odbywa się konferencja oraz koncerty showcase'owe

Teatr Nowy Proxima, ul. Krakowska 41 To główne miejsce konferencji, możesz nabyć/odebrać tam bilety/akredytacje. Znajduje się w nim: Sala Główna i Aula Literacka.

Położone jest w strefie parkowania B - parking na ulicy płatny w sobotę do g. 20, w niedziele bezpłatny.

Scena Berlin, ul. Skawińska 2 Scena Berlin mieści się w tym samym budynku, co Teatr Proxima, wejście jednak jest od strony ulicy Skawińskiej. Znajdziesz tam sale: Scena Berlin i Scena Berlin - Bar.
Baza, ul. Mostowa 2 Strefa parkowania B - parking na ulicy płatny w Sobotę do g. 20, w niedziele bezpłatny. Ok. 300 metrów od Teatru Nowego, ok. 2 minut spacerem.
Koncerty rozpoczynają się o pełnych godzinach.

Hevre, ul. Meiselsa 18 Miejsce położone w strefie A - brak wjazdu. Ok. 550m od Teatru Nowego, 6 minut spacerem.
Koncerty rozpoczynają się 15 minut po pełnej godzinie.
Alchemia, ul. Estery 5 Miejsce położone w strefie A - brak wjazdu. Ok. 600m od Teatru Nowego, 8 minut spacerem.
Koncerty rozpoczynają się 30 minut po pełnej godzinie.
BILETY
Bilety i karnety na konferencję oraz festiwal

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Formularz akredytacyjny

Jeśli chcesz uzyskać akredytację dziennikarską lub delegacką skorzystaj z poniższego formularza.

ORGANIZATORZY
I PARTNERZY

Poniżej znajdziesz organizatorów programu oraz patnerów - zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.

Organizacja

Powered by

HEMI music hub

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współpraca

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie konferencji Tak Brzmi Miasto, skontaktuj się z nami, a chętnie na nie odpowiemy.