O TAK BRZMI MIASTO
Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal to największe pod względem programu merytorycznego (ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów) wydarzenie tego typu w Polsce, posiadające jednocześnie maksymalnie kameralny charakter (do 200 uczestników konferencji oraz 300 festiwalu). Skierowane jest do młodej branży muzycznej - muzyków, menedżerów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych, dziennikarzy muzycznych.

Od 2014 r. spotykamy się po to by rozmawiać, uczyć się od uznanych specjalistów, poznawać nowych ludzi. Jako prelegentów gościliśmy jak dotąd ponad 150 specjalistów z 27 krajów.

W trakcie części showcase'owej prezentujemy wschodzące zespoły z Krakowa oraz miast programu Tak Brzmi Miasto Inkubator (dotychczas: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Toruń, Rzeszów, Lublin, Wrocław Poznań). Zagrali u nas m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides i wielu innych artystów, z sukcesem budujących kariery na polskich i międzynarodowych scenach.
TEMAT PRZEWODNI 2021: LUDZIE!
W zdigitalizowanym świecie warto zadać sobie pytanie: co jest pierwsze? Pomysł, kompozycja, produkcja, wizerunek, potrzeba, promocja, streaming, social media? Chcemy przypomnieć, że pierwszy jest człowiek. Człowiek pracuje z muzyką i człowiek ją odbiera. Ludzie spotykają się w świecie sztuki - tym zawodowym i tym prywatnym - mając określone (lub nie) cele, potrzeby oraz doświadczenia.

Panele, warsztaty i wykłady ekspertów z szerokiego świata muzyki będą dotykać sensu tworzenia, wartości współpracy i istoty tworzenia więzi z publicznością. Specjaliści od muzyki, kultury, biznesu, psychologii, a nawet futurologii zastanowią się wspólnie czy branża muzyczna działa #poludzku, czy jest transparentna i fair? Co zrobić, żeby tak było? O co może zapytać siebie artysta i artystka? Jaka przyszłość będzie dla nich najlepsza? Jak o nią zadbać?

#poludzku o zarządzaniu, komunikacji i obecności w sieci. Świadomie o rozwijaniu publiczności, wizerunku i odpowiedzialności branżowej.
#poludzku w ramach Tak Brzmi Miasto Konferencja: Ludzie! 13 i 14 listopada 2021 r. w Krakowie w Teatrze Proxima oraz online

Bilety dostępne już na stronie [sc name="link" tekst="www.takbrzmimiasto.pl/sklep" url="http://www.takbrzmimiasto.pl/sklep"]

Konferencja i Festiwal Tak Brzmi Miasto jest częścią HEMI Music Hub.
Współfinansowane przez Program Kreatywna Europa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Partner wydarzenia: miasto Kraków.
Harmonogram konferencji
Poniżej znajdziesz wszystkie aktywności konferencji: panele, wykłady, warsztaty, spotkania
wszystkie
Panel dyskusyjny
Wykład
Warsztat
wszystkie
Teatr Nowy Proxima - Sala Główna
Scena Berlin
Aula Literacka
wszystkie
13 listopada
14 listopada
13 listopada
g.10:00-11:00
Teatr Nowy Proxima - Sala Główna
Panel otwarcia: Czarne Lustro
Jaka jest przyszłość muzyki? Czy muzyka jeszcze jest sztuką czy już produktem? Czym byłaby muzyka bez człowieka? I czy w przyszłości muzyki są... ludzie? Nie wróżąc, patrzymy w przyszłość.

Panel w języku angielskim
moderator:
Michał Wójcik
13 listopada
g.10:30-11:30
Scena Berlin
Graj_MY.
Biznes i muzyka, czy można znaleźć jeszcze mocniej różniące się światy? Okazuje się, że choć biznes ma swoje prawa których sztuka nie znosi (komercja), to podobieństw jest na tyle dużo, że warto się im przyjrzeć i zobaczyć jak zmienia się świat w którym muzyka gra ogromną rolę. Podczas tego spotkania usłyszymy - jak zmieniało się podejście w biznesie- które określimy - od "symfonii do jazzu". Przenalizujemy sposób działania zespołów od The Beatles, Metallica do Marillion - czyli odpowiemy sobie na pytanie - jak się adaptować do tego coraz bardziej złożonego i zmiennego świata.
Prelegenci
Przedstawiamy prelegentów i prelegentki tegorocznej konferencji
Agata Etmanowicz
Agata Etmanowicz
Robotnica kultury, prezeska Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, człowiek Fabryki Sztuki w Łodzi i jej ART_INKUBATORa.

Całe zawodowe życie związana z sektorem kultury – w różnych rolach: producentki, realizatorki, koordynatorki, czy kuratorki projektów lokalnych, ale także międzynarodowych. Zajmowała się polityką kulturalną – zarówno lokalnie oraz na poziomie UE negocjując z ramienia Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Od ponad dekady, wraz z Fundacją Impact zajmuje się odczarowywaniem codziennej pracy w kulturze. Pracuje w całej Europie – zarówno z artystami, grupami branżowymi, organizacjami, zawsze w oparciu o własne narzędzia i we współpracy.

Zadaje dużo pytań. Słucha, pisze i gada. Jest autorką i współautorką publikacji książkowych i artykułów. Ma na koncie ponad setkę wystąpień konferencyjnych i blisko tysiąca przeprowadzonych warsztatów.
Agnieszka Wojciechowska
Agnieszka Wojciechowska
Warsztaty Kultury Lublin
Z wykształcenia animatorka i menedżerka kultury (UMCS) oraz specjalistka od PR-u (UW). Produkcją i promocją wydarzeń kulturalnych zawodowo zajmuje się od ponad 15 lat. W Warsztatach Kultury pełni funkcję kierowniczki Pracowni Kultury Aktualnej oraz dyrektorki programowej festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Jest kuratorką wielu wydarzeń artystycznych oraz autorką i koordynatorką programów edukacyjnych dla kadr kultury, przedstawicieli sektora kreatywnego oraz branży muzycznej. Na co dzień współtworzy cykl koncertowy pn. Strefa Innych Brzmień. Jest entuzjastką i propagatorką koncepcji audience development oraz liderką wielu procesów związanych z programem rozwoju widowni w Lublinie.
Andras Bodrogi
Andras Bodrogi
Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"
Andrzej Koniuk
Andrzej Koniuk
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wywodzący się ze świata finansów konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i sprzedażowych dla kadry managerskiej średniego szczebla. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Wyczucie biznesowe, sprawność językowa, opieranie się na rzetelnych informacjach i wysoka kultura pracy sprawiły, że prowadził zajęcia na uczelniach ekonomicznych w kraju. Autor bloga skierowanego dla managerów - Piórem po kartce. Autor książki o tytule: „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. Książka skierowana jest dla osób zarządzających w tym dla tych, którzy mają swoje firmy. Gość w audycjach radiowych, telewizyjnych i podcastach. Prywatnie - bardzo kiepski gitarzysta, z dużym poczuciem humoru i dystansu 😊.
Anna Ceynowa
Anna Ceynowa
Prezes Fundacji EMPOWER POLAND która pracuje na rzecz rozwoju rynku muzycznego realizując szereg projektów wspierających lokalny rynek muzyczny, w tym m.in. kampanię społeczną Dzień Polskiej Muzyki, projekty sieciujące, szkolenia i konsultacje dla firm sektorów kultury i kreatywnego, a także podejmuje inicjatywy lobbingowe na rzecz wsparcia polskich branż kreatywnych.
Przez prawie 14 lat pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie m.in. odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie polityki MKiDN ds. rozwoju sektorów kreatywnych. Inicjatorka i organizatorka czterech edycji konferencji „Music Export Conference”. Organizowała także szereg wydarzeń, koncertów, warsztatów, szkoleń, konferencji, spotkań networkingowych i misji dla branż kultury. Panelistka i moderatorka dziesiątek konferencji i spotkań branżowych w kraju i za granicą.
Anna Karpowicz
Anna Karpowicz
Flecistka i aktywistka, laureatka Paszportu Polityki, założycielka kooperatywy muzycznej Hashtag Ensemble, kuratorka festiwalu WarszeMuzik, wiceprezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga, od 10 lat związana z trzecim sektorem w Polsce.
Ave Tölpt
Ave Tölpt
Ave Tölpt director of Music Estonia - music industry development centre and export office in Estonia. Ave previously worked as the CEO of the NGO Jazz Estonia. and the Head of the Exhibition Department in the National Library of Estonia, successfully leading various national and international cooperation projects for many years. Amongst other roles, she contributed to the field of music as a guest author and radio host at Estonian Public Broadcasting, Klassikaraadio as well in other media during her times as a journalism volunteer in Jazzkaar festival. She is the first Estonian Ambassador for Keychange, a global network and movement working towards gender equality in the music industry, and the Member of the Council of Advisers at Georg Ots Tallinn Music College. Ave has been building her expertise around cultural leadership and international cooperation.
Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski
Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.
Basia Songin
Basia Songin
Wokalistka, kompozytorka, performerka, bajarka. Jest współtwórczynią zespołów SUTARI i Mehehe, z którymi koncertuje na całym świecie. Gra na różnych instrumentach, w tym na dwóch autorskich instrumentach strunowych (Wilku i Sowie). Fascynuje ją tworzenie na pograniczach sztuk, kultur i estetyk. Zgłębia techniki wokalne i eksperymentuje z brzmieniami i możliwościami głosu w autorskich projektach muzycznych i teatralnych. Zbiera historie mówione i śpiewane, zwłaszcza tradycyjne opowieści magiczne i sny. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach muzycznych i teatralnych, wraz z Sutari nagrała sesję dla kultowego radia KEXP a ich ostatnia płyta SIOSTRY RZEKI - stworzona i wydana pro ekologicznie - zdobyła uznanie krytyki i została nominowana m. in. do nagrody FRYDERYK 2021 w kategorii Muzyka Świata.
Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.
Francine Gorman
Francine Gorman
Project Manager (UK) for the Keychange gender equality initiative, a project empowering women and minority genders to transform the future of the music industry, and encouraging the music industry to work towards a representative future. As well as working with Keychange, Francine is a music consultant, content/event producer, strategist and editor, working with clients including the Nordic Music Export and Deezer.
Hanka Wójciak
Hanka Wójciak
Radio Kraków
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Od 2012 roku prowadzi w Radio Kraków audycję "Dobry Wieczór u Hanki Wójciak" poświęconą muzyce i poezji. Szczególnie ważni są dla niej młodzi i początkujący twórcy. Współtworzy redakcję muzyczną w kulturalno-literackim kwartalniku Liry-Dram. Prowadzi koncerty i spotkania autorskie, jest jurorką Festiwalu Twórczości Korowód. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty. "Znachorka" oraz "Zasłona". Laureatka m.in. Rock & Chanson Festiwal, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".
Jaga Baczyńska
Jaga Baczyńska
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, połowa duetu So Much Love. Zajmuje się Terapią Czaszkowo - Krzyżową i Polarity oraz szeroko pojętą naturoterapią, pracuje przede wszystkim z osobami wysoko wrażliwymi. Absolwentka Tak Brzmi Miasto Inkubator 2020, pisze felietony do newslettera TBM.
Jake Beaumont-Nesbitt
Jake Beaumont-Nesbitt
International Music Managers Forum
Dyrektor International Music Managers Forum (IMMF), organizacji skupiającej stowarzyszenia przedstawicieli artystów z 24 krajów. Reprezentuje menedżerów i artystów, dla których pracują, aby stworzyć lepsze warunki handlowe dla twórców poprzez tworzenie sieci kontaktów, udostępnianie i dyskusje. Jake pracuje również jako specjalista praw autorskich do muzyki. Ponadto zarządza kompozytorem Peterem Gregsonem i zespołami Go Back To The Zoo i Magistrates.
Jakub Bugała
Jakub Bugała
Autor piosenek, w latach 2013-2020 twórca projektu Inqbator/Further Away, wokalista Romantic Fellas
James Dove
James Dove
A musician/ producer & environmentalist who believes the music industry has the unique power and responsibility to become a leader in driving climate change action. But first, it must address its own environmental issues. To achieve this, more opportunities are needed for its companies, staff and artists to learn more about the climate crisis and what they can do about it. James is launching ClimateEQ to address this need and to bridge the gap between climate awareness and climate action.
Jarek Szubrycht
Jarek Szubrycht
Trzecie Ucho
Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Redaktor naczelny i wydawca ś.p. „Gazety Magnetofonowej”, publikował również m.in. w „Polityce”, „Przekroju” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Vadera, Slayera, Andrzeja Zauchy i Maryli Rodowicz. Członek rady programowej OFF Festival Katowice. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Ostatnio radiowiec prowadzący arcyciekawą audycję w Antyradiu. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
Katarzyna Talaga – Korcz
Katarzyna Talaga – Korcz
Strateg, który wierzy, że "każdy jest kreatywny". Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla różnorodnych marek oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, SWISS KRONO, MetLife. Autorka i prowadząca szkolenie nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania. Autorka kursów dla moderatora design thinking na różnym poziomie zaawansowania. Tworzy nowe narzędzia, scenariusze. We wszystkich projektach wykorzystuje metodę design thinking, z dużym naciskiem na kreatywność.
Krzysztof Bober
Krzysztof Bober
Plateaux / PLX
Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)
Magda Chołyst
Magda Chołyst
Artist in Bloom
Założycielka pracowni Artist in Bloom, wspierającej rozwój kompetencji zawodowych wśród artystów, profesjonalistów i pracowników instytucji kultury. Magda jest projektantką procesów edukacyjnych, badaczką kompetencji przyszłości w przemysłach kreatywnych, coachem kariery, edukatorką i hackerką strategii, które pozwalają znaleźć balans między twórczą satysfakcją, finansową stabilizacją a dobrostanem. Jej eksperckie pasje to strategia, kreatywna przedsiębiorczość i tworzenie brandów opartych na autentycznych wartościach i talentach.
Razem z zespołem Artist in Bloom, Magda realizuje sesje 1:1, warsztaty oraz programy edukacyjne dla sektora muzycznego, dostarczając wiedzy i umiejętności niezbędnych do prosperowania w ekspresowo zmieniającym się ekosystemie przemysłów kreatywnych.
Pracownia współpracuje na co dzień z twórcami, profesjonalistami i organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in. Music Export Poland, Music Cities Network, European Music Managers Alliance, Keychange i wiele innych).
Magda Jędrzejewska
Magda Jędrzejewska
Music Ally
Specjalistka od marketingu muzycznego (w szczególności w serwisach cyfrowych i na platformach społecznościowych) oraz budowania wlasnej marki i tożsamości artystycznej. Absolwentka kierunków: Music Business na University of South Wales w Cardiff (Walia) oraz Global Entertainment And Music Business na Berklee College of Music w Walencji (Hiszpania). Obecnie pracuje w dziale Marketing & Training w Music Ally, łącząc swoje pasje do marketingu oraz przekazywania wiedzy poprzez udzielanie konsultacji, jak również prowadzenie wykładów i webinarów dotyczących budowania strategii wydawniczych dla artystów, menedżerow i wytwórni muzycznych.
Małgorzata Kraszewska
Małgorzata Kraszewska
Urząd Miasta Gdyni
Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.
Małgorzata Muraszko
Małgorzata Muraszko
Dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej", kulturoznawczyni. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura i film. W przerwach od kultury pisze o kulinariach.
Małgorzata Płysa
Małgorzata Płysa
UNSOUND
Dyrektorka wykonawcza i kuratorka krakowskiego festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również w wielu innych miejscach na świecie. Jest również współdyrektorką agencji kreatywnej Unsound Productions, w ramach której zajmuje się managementem artystek (jak Jlin), reprezentacją projektów specjalnych, jak i tworzeniem nowych zamówień artystycznych i wydarzeń. Od roku 2020 jest również współdyrektorką artystyczną warszawskiego interdyscyplinarnego festiwalu Ephemera. W swojej pracy skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej - przede wszystkim w sztuce dźwięku, muzyce i sztuce współczesnej oraz tworzeniu nowych form współpracy pomiędzy twórcami i twórczyniami, poprawie edukacji kulturalnej oraz międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń wpływającej na poszerzenie różnorodności intersekcjonalnej w kulturze. Interesuje się zjawiskiem synestezji.
Marcin Barański
Marcin Barański
Musicodex
Radca prawny specjalizujący się w obsłudze branży muzycznej. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie spraw artystów (m. in. Ørganek, Audiofeels, Adam „Nergal” Darski, Andrzej Krauze, Fismoll), wydawców muzycznych (m. in. Mystic Production) czy organizatorów festiwali (Męskie Granie, Akademia Gitary, Poznań Old Jazz Festival). Wykładowcw prawa autorskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla osób ze świata kultury i sztuki. Uczestniczył jako wykładowca m. in. w unijnym programie „Instytucje kultury XXI wieku” oraz „Budzik kulturalny”. W przeszłości zajmował się amatorsko tworzeniem muzyki, dzięki czemu łatwiej jest mi zrozumieć problemy klientów.
Marcin Kostaszuk
Marcin Kostaszuk
Urząd Miasta Poznań
Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.
Marek Fišer
Marek Fišer
Marek Fišer radny Brna odpowiedzialny za kulturę od listopada 2018r. Dzięki niemu Brno rozpoczęło starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2028. Jego priorytetami są dążenie do wprowadzenia transparentności w zarządzaniu środkami publicznymi oraz wsparcie zarówno największych wydarzeń kulturalnych w mieście, jak i alternatywnej sceny artystycznej. Angażuje się w działalność i projekty społecznościowe. Jest członkiem rady ds. integracji obcokrajowców oraz przewodniczącym Komitetu ds. mniejszości narodowych, przez co mocno angażuje się w wiele działań dotyczących migrantów.
Mateusz Dobrowolski
Mateusz Dobrowolski
Songlines
Dziennikarz, muzykant, manager. Korespondent największego anglojęzycznego pisma o muzyce świata 'Songlines'. Występował m.in. w grupie R.U.T.A., a obecnie jest muzykiem/managerem polsko-białoruskiej grupy Hajda Banda / Гайда Банда. Współproducent nagrodzonej Fryderykiem 2016 płyty Kapeli ze Wsi Warszawa 'Święto Słońca'. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Twórca projektów wspierających eksport polskiej muzyki folkowej. W Krakowie najbardziej lubi koncerty w klubie Strefa, zapiekanki na kazimierskim Okrąglaku i przekraczanie mostów na Wiśle.
Michał R. Wiśniewski
Michał R. Wiśniewski
Pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury, fantastyki, kronikarz kultury internetu. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści "Jetlag' (2014), "God Hates Poland" (2015) i "Hello World" (2017) oraz non-fiction "Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę" (2019) i "Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat" (2021). Współpracuje z „Polityką", portalem Papaya.Rocks, magazynem „Pixel" i „Dwutygodnikiem". Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Nowej Fantastyce", „Tygodniku Powszechnym" i „Esensji". Były redaktor naczelny magazynu „Kawaii". Prowadził blog Pattern Recognition (mrw.blox.pl).
Natalia Wrzosińska
Natalia Wrzosińska
Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Jej muzyka to mieszanka, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa. Ma na swoim koncie ma 5 albumów. Przez ostatnie 10 lat obecności na polskim rynku muzycznym zdobywała doświadczenie „w terenie" grając i organizując koncerty w całej Polsce – będąc sama swoim muzycznym managerem. Zagi jest również prezesem i założycielką wytwórni Popcorn Records.
Przemek Dziewitek
Przemek Dziewitek
trener, facylitator, coach, pedagog i pracownik socjalny. Prowadzi Pracownię Praktyki Autentyczności oraz jest członkiem kolektywu trenerskiego XYZ. Absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, obecnie członek zespołu trenerskiego Szkoły Liderów. Absolwent Szkoły trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz specjalizacji coachingowej Grupy TROP. Przez wiele lat trener biznesu i akademii Grupy TROP.
Prowadzi warsztaty i sesje edukacji indywidualnej, zarówno na żywo jak i on-line. Wspiera pracowników, menedżerów, w rozwoju kompetencji podnoszących jakość współpracy: inteligencji emocjonalnej, pracy ze zmianą i w niepewności, rozwijania empowermentu i delegowania, pracy ze zmianą nawyków, pracy z wartościami i wizją, facylitacji, pracy zdalnej w zespołach rozproszonych, uważności.
Specjalizuje się w tematyce Autentyczności, która stanowi bazę dla budowania zdrowych relacji i osiągania spełnienia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Pracował z zespołami firm i samorządów,m.in: ABB, AMGEN, mBank, Xelion, Ernst & Young, Vestas, Fuchs Oil Corporation, Warta, 7R, Prudential, GSBK, Gino Rossi, Platinium Wellness, Interseroh, Międzynarodowe Centrum Kultury, Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Miasta Krakowa.
Rafał Chwała
Rafał Chwała
Warsztaty Kultury Lublin
Dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia. Z wykształcenia kulturoznawca, filmoznawca.
Z zawodu manager kultury, producent wydarzeń artystycznych, pracujący w Warsztatach Kultury w Lublinie.
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współtworzył m.in. takie wydarzenia jak Noc Kultury w Lublinie (wieloletni kurator muzyczny), cykle filmowe Miasto Movie i Kino pod gwiazdami, cykl literacko-muzyczny Book It! oraz cykl koncertowy Strefa Innych Brzmień. Wraz z Robertem Kuśmirowskim powołał do życia Died Moroz Convention (Zwołanie Dziada Mroza) – jedyną w Europie, tego typu, zimową imprezę plenerową na styku muzyki i sztuki współczesnej.
Obecnie zajmuje się przede wszystkim programowaniem, bookingiem, planowaniem, produkcją i organizacją wydarzeń, przy czym najważniejszym z nich pozostaje od lat festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia.
Sally-Anne Gross
Sally-Anne Gross
`
Sally-Anne Gross jest zarówno teoretykiem, akademikiem, jak i aktywnym muzykiem. Zawodowo w branży muzycznej od niemalże trzech dekad – pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora A&R w Mercury Records UK, manager artystów, dyrektor wytwórni płytowych oraz specjalista i konsultant międzynarodowych stosunków biznesowych. Wykładowca i
dyrektor programowy MA Music Business Management na University of Westminster. Współautorka Can Music Make You Sick, opublikowanych w 2017r. największych badań na temat zdrowia psychicznego w branży muzycznej, ufundowanych przez fundację Help Musicians UK. Interesuje się praktyką pracy w branży muzycznej oraz „pracą cyfrową” (digital labour), w szczególności ich wpływem na zagadnienia różnorodności i równości.
Suzanne Verschueren
Suzanne Verschueren
Freelance production manager in the Slovak music & event industry. Before she worked as an International PR manager at Pohoda Festival for 4 years. She moved from Belgium to Slovakia to join the Pohoda team. Now she is focussing on LGBT+ music events & circus events, still based in Bratislava.
Tim Joppien
Tim Joppien
Tim Joppien has a passion for managing networks and building communities. He started organising local newcomer concerts in 2010 and has been actively involved in the Berlin music scene ever since. He has conducted booking for festivals, curated the live programme of local music venue [ofen]BAR, did project planning for the club series 'FeinkostRohkost', 'Zwischenraum' and 'Jenseits von Millionen' festival and was involved in the newcomer artist radio show 'Fritz Unsigned'. During this time he also worked as a booking agent and artist manager, all while studying law. In 2018, he joined the Berlin Music Commission and currently works as a Junior Project and Event Manager overseeing networking events and the music showcase festival Most Wanted: Music Live (MW:M Live). Lately he participated in the EMX capacity building programme. Tim is happy to facilitate new encounters and is eager to work towards a more connected European music industry.
Tomasz Kopeć
Tomasz Kopeć
Polska Fundacja Muzyczna
Założyciel i od początku firmy w 1989 r. - Dyrektor Artystyczny i Repertuarowy Kompani Muzycznej Pomaton (potem Pomaton EMI, dzisiaj Warner Music Poland). Wydawca Ok. 500 albumów z polską muzyką, m.in. Jacka Kaczmarskiego, T. Love, Anity Lipnickiej, Reni Jusis, Grzegorza Turnaua, Maanamu, Marka Grechuty, Justyny Steczkowskiej, Staszka Soyki, Czesawa Niemena, Ciechowskiego, RazdDwaTrzy, Złotej Kolekcji i in.
Współzałożyciel Związku Producentów audio Video (ZPAV), współinicjator powołania nagrody przemysłu muzycznego Fryderyk. Od 2003 r. Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Muzycznej, którą zakładał z przyjaciółmi z branży muzycznej. Fundacja do dzisiaj zajmuje się niesieniem pomocy ludziom muzyki znajdującym się w trudnych sytuacjach, m.in. Monice Kuszyńskiej, Jarosławowi Śmietanie, Gienkowi Losce, Tomaszowi Szukalskiemu, Robertowi Brylewskiemu, Jackowi Janiszewskiemu, Janowi Borkowskiemu, Wojciechowi Kordzie, Maciejowi Grzybowskiemu, Marcinowi Pendowskiemu… - ponad 70 akcji pomocowych od 18 lat.
Miłośnik polskiej muzyki, fan branżowej integracji i współpracy, osoba wspierająca każdego kto błądzi po muzycznym rynku i pyta o drogę.
Vit Kalvoda
Vit Kalvoda
Po dzieciństwie spędzonym w południowych Morawach przeniósł się do Brna, by studiować filozofię i filologię. w latach 2004 - 2011 odnosił sukcesy w sektorze finansowym, po czym zajął się ochroną finansowych praw konsumenckich, rozwojem oprogramowania konsumenckiego i produkcją filmową. Od 2015 roku jest dyrektorem Ponava Cafe - miejsca w największym parku w Brnie, gdzie odbywają się koncerty i wystawy na świeżym powietrzu. Od 2016 organizuje PonavaFest - największy festiwal organizowany w brneńskiej przestrzeni miejskiej. W 2019 roku założył BACH - Brno Association of Club Music, którego jest prezesem. W 2021 założył Ponava Radio - poatformę podcastową wspierająca lokalne, niezalezne wytwórnie. Ojciec dwójki dzieci, entuzjasta prawdy, miłości, piękna, natury, sztuki, zen, zwierząt, sportów i destylatów.
Waldemar Kuligowski
Waldemar Kuligowski
Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej na UAM w Poznaniu. Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Autor kilkunastu książek i ponad stu artykułów naukowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody Związku Producentów Audio-Video „Fryderyk”, członek wspierający Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich. Realizuje właśnie trzyletni projekt badawczy poświęcony współczesnym festiwalom muzycznym w Polsce.
Władek Foltyński
Władek Foltyński
Autor, basista, edukator muzyczny. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej jako strateg (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie). Specjalizuje się w brandingu kultury. W rolach wykładowcy, trenera, moderatora czy autora realizował projekty edukacyjne, konferencyjne i warsztatowe dla m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, HEMI Music Award, Eastern European Music Academy, Inkubatora Tak Brzmi Miasto, projektu Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty oraz wielu instytucji związanych z edukacją i kulturą.

Autor m.in. książki "Komunikacja Pozadźwiękowa" - pierwszego "podręcznika mowy ciała dla muzyków" oraz metody dla osób dorosłych na gitarę basową bezprogową.
Konsultanci
Konsultanci TBM Konferencja 2021
Agata Szostak
Agata Szostak
Agencja Artystyczna Maestrada
Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator i producent. Za nią ponad 800 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak, Chwila Nieuwagi). Przez niemal trzy lata była równolegle specjalistą ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Aktualnie głową głównie w koncertach. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.
Aleksandra Sołoduch
Aleksandra Sołoduch
OFFbeat Music Agency
Aleksandra ukończyła Akademię Managerów Muzycznych w 2014 r. Pracowała w dziale bookingu w warszawskim Klubie Stodoła, będąc jedną z koordynatorek europejskiego programu Liveurope, platformy skierowanej do początkujących artystów.
W 2017 roku założyła własną agencję OFFbeat Music Agency, oferującą booking i promocję debiutującym zespołom. W 2020 r. była uczestniczką programu Keychange, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz równouprawnienia w przemyśle muzycznym.
Anna Grabowska
Anna Grabowska
Agencja Artystyczno-Wydawnicza MaxFloRec
Od 2016 r. zajmuje się promocją w wydawnictwie muzycznym MaxFloRec, na którego czele stoi Rahim - były członek grupy Paktofonika, a obecnie Pokahontaz. Do tej pory miała okazję współpracować m.in. z takimi artystami, jak: Abradab, Bob One, Fokus, Kleszcz czy Pokahontaz. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia Muzyka w mediach na Collegium Civitas.
Od lutego 2021 r. współprowadzi niezależny portal muzyczny Strona B.
Anna Jaśkielewicz
Anna Jaśkielewicz
ZPAV
Specjalista ds. marketingu w Związku Producentów Audio Video ZPAV z którym związana jest od 2006r., współorganizatorka konferencji edukacyjnej podczas wydarzenia Fryderyk Festiwal 2019/2020, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnej promocji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Arek Stolarski
Arek Stolarski
Agencja Live
Moją pasją jest event - tak mówi o sobie. Jako aktywny muzyk (Kabaret Kabel, Paru, Kowalski) brał udział w wielu imprezach na terenie całego kraju, odwiedzał kluby muzyczne, festiwale i miał bezpośredni kontakt z agencjami artystycznymi. Dzięki temu poznał event „od środka”, co dało mu bardzo dużą wiedzę, którą od ponad 30 lat wykorzystuje w życiu zawodowym.

Szef agencji eventowej LIVE z tysiącami zrealizowanych projektów, setkami klientów, ponad 23 latami doświadczeń. Pracuje z najlepszymi podwykonawcami. Agencja organizowała i realizowała bliskie spotkania z marką Made by LIVE: Męskie Granie, Red Bull BC One, Olivia Stars, Ultras Oliwski, Orlen Warsaw Marathon, Verva Street Racing, EB Hel Spot, Warsaw Games Week, Red Bull Konkurs Lotów, Podwórko Nivea, Energa Basket Cup, Hel Spot, Projekt Tymczasem EB, Good Fest, Reebok Fitnes Camp, Tauron Nowa Muzyka (PR), Reebok Beat od Speed, Lato z Radiem 2018, Electronic Beats i wiele innych.
Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski
Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.
Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.
Damian Sikorski
Damian Sikorski
Czwórka Polskie Radio
Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, w której promuje debiutantów. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W radiowej Jedynce prowadzi cykl "Po pierwsze muzyka", oraz audycję "Muzyka Nocą" i "Tu jest muzyka".
Ewa Surowiec
Ewa Surowiec
Hanka Wójciak
Hanka Wójciak
Radio Kraków
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Od 2012 roku prowadzi w Radio Kraków audycję "Dobry Wieczór u Hanki Wójciak" poświęconą muzyce i poezji. Szczególnie ważni są dla niej młodzi i początkujący twórcy. Współtworzy redakcję muzyczną w kulturalno-literackim kwartalniku Liry-Dram. Prowadzi koncerty i spotkania autorskie, jest jurorką Festiwalu Twórczości Korowód. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty. "Znachorka" oraz "Zasłona". Laureatka m.in. Rock & Chanson Festiwal, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".
Hubert Kozera
Hubert Kozera
HKozera.music
Muzyka jest wszędzie, muzyka jest wszystkim.

Promotor, producent koncertów i festiwali.

Menagment i booking: Patrick The Pan, Heima, The Bulsseyes, Seeme, Kamil Kowalski
Jarosław Kamiński
Jarosław Kamiński
SAWP
Delegaci
Delegaci TBM Konferencja 2021
Aby Road / Kuba Kasznia
Aby Road
Agata Szostak / Agencja Artystyczna Maestrada
Agata Szostak
Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator i producent. Za nią ponad 800 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak, Chwila Nieuwagi). Przez niemal trzy lata była równolegle specjalistą ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Aktualnie głową głównie w koncertach. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.
Agnieszka Maury / Klub Stodoła
Agnieszka Maury
Head of Promotion & Marketing warszawskiego Klubu Stodoła, z którym jest związana od sześciu lat. Reprezentuje Stodołę w strukturach europejskiej platformy Liveurope, w zakresie komunikacji i marketingu. Wcześniej pełniła funkcję Rzeczniczki Prasowej agencji koncertowej Prestige MJM, w tym w latach 2015-2016 także Rzeczniczki Prasowej Jarocin Festiwal. Ma na koncie promocję kilkuset wydarzeń muzycznych, realizowanych w klubach, halach oraz na stadionach. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Prywatnie miłośniczka podróży, autorka bloga Styk Kultur, a także książki podróżniczo-reportażowej o Turcji.
Aleksandra Sołoduch / OFFbeat Music Agency
Aleksandra Sołoduch
Aleksandra ukończyła Akademię Managerów Muzycznych w 2014 r. Pracowała w dziale bookingu w warszawskim Klubie Stodoła, będąc jedną z koordynatorek europejskiego programu Liveurope, platformy skierowanej do początkujących artystów.
W 2017 roku założyła własną agencję OFFbeat Music Agency, oferującą booking i promocję debiutującym zespołom. W 2020 r. była uczestniczką programu Keychange, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz równouprawnienia w przemyśle muzycznym.
Alexander Mamaev
Alexander Mamaev
Multi-instrumentalist musician and concert organizer currently based in Bratislava, Slovakia. Born in Moscow, Russia to family of oceanographers/geographers, he grew up absorbing the music and culture of such countries as Turkey, USA and Kenya. After many stops, in 2012 Mamaev relocated to Bratislava, and has since spent his time actively touring Europe, USA and Russia with his main project GONSOFUS, playing over 500 concerts in 19 countries. Along this journey, GONSOFUS has collaborated and shared stages with such projects such as Jazzanova, New York Ska Jazz Ensemble, KOOP Orchestra and many others. Having released 5 albums to date in total, their most recent album, Distant Shores, saw light in 2019. Using the experience gained over the years, in 2018 Mamaev founded Threetone Music - a booking and management agency which focuses on European booking for acts from South America, North America, Europe, and Russian. For the end of 2021 Mamaev is planning the release of a new, gap-bridging musical project – ALBATROS
Andrzej Wodziński / Muzyczny Kraków
Andrzej Wodziński
Dziennikarz i fotoreporter. Redaktor naczelny serwisu informacyjnego i fotograficznego Muzyczny Kraków.
Angelika Majewska / Delphy Records
Angelika Majewska
Specjalistka budowania wizerunku artystycznego oraz promocji w Social Media. W Delphy Records pełni funkcję Social Media Managera, a także prowadzi indywidualne szkolenia dla Artystów z zakresu Social Media oraz Kreacji Wizerunkowej w Sieci. Poza tym sama tworzy własną muzykę pod pseudonimem ANGELENA.
Anna Grabowska / Agencja Artystyczno-Wydawnicza MaxFloRec
Anna Grabowska
Od 2016 r. zajmuje się promocją w wydawnictwie muzycznym MaxFloRec, na którego czele stoi Rahim - były członek grupy Paktofonika, a obecnie Pokahontaz. Do tej pory miała okazję współpracować m.in. z takimi artystami, jak: Abradab, Bob One, Fokus, Kleszcz czy Pokahontaz. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia Muzyka w mediach na Collegium Civitas.
Od lutego 2021 r. współprowadzi niezależny portal muzyczny Strona B.
Anna Jaśkielewicz / ZPAV
Anna Jaśkielewicz
Specjalista ds. marketingu w Związku Producentów Audio Video ZPAV z którym związana jest od 2006r., współorganizatorka konferencji edukacyjnej podczas wydarzenia Fryderyk Festiwal 2019/2020, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnej promocji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Arek Stolarski / Agencja Live
Arek Stolarski
Moją pasją jest event - tak mówi o sobie. Jako aktywny muzyk (Kabaret Kabel, Paru, Kowalski) brał udział w wielu imprezach na terenie całego kraju, odwiedzał kluby muzyczne, festiwale i miał bezpośredni kontakt z agencjami artystycznymi. Dzięki temu poznał event „od środka”, co dało mu bardzo dużą wiedzę, którą od ponad 30 lat wykorzystuje w życiu zawodowym.

Szef agencji eventowej LIVE z tysiącami zrealizowanych projektów, setkami klientów, ponad 23 latami doświadczeń. Pracuje z najlepszymi podwykonawcami. Agencja organizowała i realizowała bliskie spotkania z marką Made by LIVE: Męskie Granie, Red Bull BC One, Olivia Stars, Ultras Oliwski, Orlen Warsaw Marathon, Verva Street Racing, EB Hel Spot, Warsaw Games Week, Red Bull Konkurs Lotów, Podwórko Nivea, Energa Basket Cup, Hel Spot, Projekt Tymczasem EB, Good Fest, Reebok Fitnes Camp, Tauron Nowa Muzyka (PR), Reebok Beat od Speed, Lato z Radiem 2018, Electronic Beats i wiele innych.
Artur Malke / Malke Music
Artur Malke
Barbara Beuth / Radio Opole
Barbara Beuth
Basia Beuth [czyt. Bojt] wokalistka i autorka piosenek, zaangażowana w wiele działań artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych.
Śpiewa w ramach autorskiego projektu muzycznego BaHaBa, piszę teksty dla innych artystów, prowadzi muzyczno-kulturalną audycję radiową i muzyczną Fundację BLUESOPOLE.
Rozmowy z autorami realizowane w ramach audycji zatrzymuje w Internecie tworząc podcast Sekretne Życie Piosenki.
Artyści
Poznaj artystów, którzy wystąpią w trakcie części showcase'owej Tak Brzmi Miasto
Roman Wróblewski
Zespół
Roman Wróblewski
Roman Wróblewski - trójmiejski pianista, kompozytor, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Sarą i Robertem Brylewskim, koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open'er Festiwal w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), gościnnie występował także w Trójce (z zespołem Radio Bagdad), w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
Miłosz Bazarnik 5tet
Zespół
Miłosz Bazarnik 5tet
Miłosz Bazarnik 5tet to nowa odsłona muzyki lidera zespołu znanego ze swojego autorskiego tria (płyta „Trip of a LifeTime” nakładem DUX JAZZ), zespołu Lazy Swingers Band czy JEDNO. Tym razem sięga po rzadko spotykany pięcioosobowy skład: sekcja rytmiczna z saksofonem tenorowym i gitarą elektryczną. W swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Aaron Parks, Mike Moreno, Olli Hirvonen czy Marcin Wasilewski. Pomiędzy konkretnymi ostinatami basowymi, czy mocnymi tematami znajdziemy także sporo liryzmu i przestrzeni.
Tańka Szafraniec
Zespół
Tańka Szafraniec
Wokalistka, songwritterka, KOBIETA. Dla jednych ostoja spokoju, dla innych cisza przed burzą i kolorowy ptak. Muzykę nazywa wolnością, traktuje ją jako sposób na wyrażenie prawdy i emocji, jako swoją przestrzeń. Przez lata pracowała jako chórek z gwiazdami polskiej sceny, a swoje piosenki pisała do szuflady. W 2020 roku zadebiutowała singlem "Teraz i tu" a idąc za ciosem w 2021 r. wydała kolejno single  "Przemijam" , "Biec" oraz "Pochyl się miły nade mną" prezentując barwne odsłony muzyczne od rock'n'rolla po synthowe brzmienia popu lat 80 tych.

W 2021 roku wydała debiutancki album "MOZAIKA", w którym razem ze znakomitymi muzykami pokazuje jeszcze  więcej muzycznych kolorów romansując z różnymi odsłonami alternatywnego pop-rocka. 
The Great White Lights
Zespół
The Great White Lights
The Great White Lights to zespół, w którego skład wchodzi czterech Wrocławian poruszających się w obrębie współczesnej muzyki gitarowej. Na swoim koncie mają debiutancki album „The Great W hite Lights” z 2019 roku. Pochodzący z niego singiel, „Come Again”, znalazł się na składance Programu IV Polskiego Radia, „Będzie Głośno vol. 2”. W ciągu swojej kariery wystąpili u boku takich zespołów jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak. Aktualnie pracują nad swoją drugą płytą (planowana premiera: I kwartał 2022).
Wojtek Szumański
Zespół
Wojtek Szumański
Wojtek Szumański to kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Jego twórczość zebrała milionowe odsłony. Piosenki charakteryzują się chwytliwą muzyką oraz błyskotliwymi tekstami, często o zabarwieniu humorystycznym, ale również melancholijnym, skłaniającym do refleksji. Występ na żywo składa się z klimatycznych, niepublikowanych dotąd aranżacji w trio - z Werosławą (skrzypce, wokal) i Krzysztofem (wiolonczela)
Wowakin Trio
Zespół
Wowakin Trio
Trio specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół jest laureatem konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja’16, reprezentował kraj na Womex’17, wystąpił też na najważniejszych festiwalach muzyki świata, m.in.: EthnoPort’18, Skrzyżowanie Kultur’18, Budapest Ritmo’18, CrossRoads’19 Ostrawa, Globaltica’19. WoWaKin wydał we wrześniu 2017 swój debiutancki album ‘Kraj za miastem’ a we wrześniu 2020 album „Wiązanka” (Tha Bunch), który dostał II miejsce w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku. W marcu tego roku w prestiżowym brytyjskim Songlines Magazine ukazała się bardzo dobra recenzja albumu oraz wyróżniono go jako TOP 10.
Zagi
Zespół
Zagi
Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej muzykę można zamknąć w pudełku z napisami indie-rock, pop, alternatywa.

Na swoim koncie ma 5 albumów:
LP „Prześwit” (2020 wyd. Popcorn Records),
EP “Drapacz Chmur” (2018 wyd. Warner Music Poland),
LP „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017 wyd. WMP)
EP „UKE” (2013 wyd. własne)
EP „Kilka Słów o Miłości” (2012 wyd. własne)

Najnowszy album pt. „Prześwit” (2020, wyd. Popcorn Records) to wyjątkowy krążek który powstał w bardzo nietypowy sposób. Piosenki, które na nim usłyszymy Zagi stworzyła podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale youtube w trakcie lockdownu. W całym procesie tworzenia każdej z ośmiu piosenek aktywnie uczestniczyli fani artystki, a proces ten wciąż można oglądać na youtube!
Aleph
Zespół
Aleph
"Średnica Alefa wynosiła nie więcej niż dwa, trzy centymetry, ale przestrzeń kosmiczna, którą ogarniał, była naturalnej wielkości" Jorge Luis Borges, El Aleph

Załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge'owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych.

aleph promuje obecnie tegoroczny album pt. "Kairos".
Alicja Sobstyl
Zespół
Alicja Sobstyl
Wokalistka, flecistka i producentka. W przyszłym roku zadebiutuje z autorską płytą "Prisoners of Expectations". Alice to hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote, bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą. To połączenie odhumanizowanej elektroniki z przesyconym ludzkimi emocjami wokalem. Całość złączona koncepcją, wobec której warto nie stawiać oczekiwań.
Postman
Zespół
Postman
Postman jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, piosenkarzem i songwriterem. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak”. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana.
Namena Lala
Zespół
Namena Lala
Kobiecy projekt solowy na głos i looper w gatunku experimental-indie-trip to prywatne terytorium, pełne dzikich głosów, ech i melodii wypuszczanych na wolność. Natalia Orkisz aka Namena Lala za pomocą swojego głosu i loopera BOSS RC-505 tworzy całą warstwę dźwiękową swoich piosenek – od partii basu i perkusji, przez sample, pady, akordy, chórki i chóry, po charyzmatyczny wokal główny. Teksty piosenek opowiadają historię o poszukiwaniu siebie i tęsknocie za Planetą w jej życiodajnym kształcie. Każdy koncert to również storytelling o Wyspie, jako że Namena Lala geograficznie to wulkaniczna wysepka należąca do Fidżi.

Od końca 2018 roku, kiedy to powstał projekt, Namena Lala zagrała około 20 koncertów w Polsce, Łotwie i Niemczech. Jest finalistką Studenckiego Festiwalu Piosenki, stworzyła dla Krakowskiego Biura Festiwalowego koncert online, brała udział w Showcasie w ramach festiwalu Tak Brzmi Miasto 2020. W lutym 2021 roku ukazał się singiel "Eyes of green" wydany w ramach kolaboracji z niezależną wytwórnią Wynik Współpracy. W czerwcu w duecie z Dominiką Feiglewicz zdobyły nagrodę ZAiKS i Tukana Dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Ira Lobanok
Zespół
Ira Lobanok
Ira Lobanok to połowa duetu Krapka;KOMA - elektronicznej dziewczyńskiej grupy z Lwowa w Ukrainie. Ira Lobanok i Alona Kovalenko produkują, wypuszczają i wykonują muzykę razem. Głównymi cechami zespołu są ich multi-instrumentalność i multitasking, jako że duet występuje na scenie śpiewając i grając na różnorodnych instrumentach począwszy od elektronicznej perkusji, instrumentów klawiszowych przez syntezatory i gitarę midi, aż po trąbkę. Wszystko to tworzy fuzję elektronicznego soundscape'u ze szczyptą muzyki akustycznej. Gatunkowo miesza się tu downtempo z indie electronica, trip-hopem i R&B. Głównymi inspiracjami są Submotion Orchestra i Radiohead.

Od narodzin projektu we wrześniu 2019 roku Krapka;KOMA wydały 5 singli, 2 międzynarodowe kolaboracje, 5 teledysków, skomponowały ścieżkę dźwiękową do gry wideo, zostały wydane na winylu w Los Angeles i do dziś zagrały ponad 40 koncertów w Ukrainie a także m.in. w Holandii, Polsce i Hiszpanii, a także wystąpiły w ramach showcase'u Waves Vienna 2020.

Ira Lobanok jest producentką muzyczną, absolwentką Uniwersytetu Westminster w Londynie, gdzie studiowała na kierunku Muzyka Komercyjna. W samym roku 2021 wzięła udział w dwóch rezydencjach artystycznych (rezydencja WOK dla producentów muzycznych z Ukrainy, Polski i Szwecji oraz rezydencji Both Side Now dla muzyków z Wielkiej Brytanii i Europy), a sama jest inicjatorką i kuratorką rezydencji She Makes Music, dedykowanej dla producentek z Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

Będąc również pasjonatką gier wideo, Ira skomponowała ścieżki dźwiękowe do 8 gier, które obecnie są dostępne na takich platformach jak: Steam, X Box, Play Station czy Nintendo.
Dafeat x Gribble
Zespół
Dafeat x Gribble
Dafeat x Gribble to zderzone ze sobą dwa solowe projekty zaprzyjaźnionych nastolatków, którzy mają mocną potrzebę pobujania widownią.

Dafeat w swoich produkcjach przelewa emocje przez prąd elektryczny analogowych syntezatorów i organicznych brzmień sampli, a następnie składa to w jedną całość w swoim “bedroom studio”. Jego produkcje można określić jako electronic r&b.

Gribble jest krakowskim artystą tworzącym muzykę elektroniczną. Swoje utwory buduje używając elektronicznych brzmień syntezatorów, które łączy z energiczną perkusją i gitarą.

Duet reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.
Kopi
Zespół
Kopi
Producent z Krakowa, związany z zespołami runforrest oraz Biały Falochron. Pod koniec 2021 roku, ukaże się jego debiutancki album, inspirowany różnymi wcieleniami klubowej elektroniki. Zapraszamy do tańca!

Kopi reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.
ciiicho x LoftY
Zespół
ciiicho x LoftY
ciiicho to solowy projekt Gabi Cichy, producentki i pianistki z Krakowa. LoftY, czyli Aleksander Paprocki, to świdnicki producent i DJ. Obydwoje są absolwentami krakowskiej szkoły produkcji muzycznej Piano Lab. Aktywnie współtworzą nową scenę muzyki elektronicznej, współpracując z takimi artystami jak Dominika Plonka, Misz, Runforrest, Nohme i Zuza Baum.

Wspólnie przygotowali taneczny set koncertowy w klimatach House/Electronica. Będzie on przekrojem twórczości obydwu producentów wraz z premierowym wykonaniem ich wspólnych utworów.

Duet reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.
Harmonogram koncertów
Oprócz rozmów o muzyce, warto też posłuchać muzyki. Zapraszamy na koncerty wykonawców związanych z Tak Brzmi Miasto - w tym roku wybraliśmy dla Was reprezentacje Trójmiasta, Wrocławia, Warszawy i oczywiście Krakowa
wszystkie
Baza
Hevre
Alchemia
wszystkie
13 listopada
14 listopada
13 listopada
g.19:30-20:00
Baza
Zagi
Zagi - koncert
13 listopada
g.19:45-20:15
Hevre
Roman Wróblewski
Roman Wróblewski - koncert
Formularz akredytacyjny
Jeśli chcesz uzyskać akredytację dziennikarską lub delegacką skorzystaj z poniższego formularza. Zapraszamy zarówno dziennikarzy, jak i ekspertów branży muzycznej!
ORGANIZATORZY I PARTNERZY
Poniżej znajdziesz organizatorów programu oraz partnerów - zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.
Organizacja
Powered by
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Współpraca
To top