
O TAK BRZMI MIASTO
Tak Brzmi Miasto Konferencja to cykliczne wydarzenie dla nowej branży muzycznej, które łączy największą w Polsce część merytoryczną z festiwalem showcase’owym. Od 2014 roku przyciąga szczególnie artystów i menadżerów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą oraz profesjonalistów branży muzycznej: producentów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych i dziennikarzy muzycznych. W ciągu ostatnich ośmiu edycji, uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od prawie 170 panelistów z 27 krajów w takich tematach jak: promocja, eksport muzyki za granicę, edukacja, finanse, ludzie! czy szeroko rozumiana współpraca.
Na koncertach towarzyszących części showcase’owej konferencji wystąpiło ponad 70 młodych, obiecujących zespołów (m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides), z których wiele stanowi obecnie line-up najlepszych polskich festiwali.
Mimo, że na Tak Brzmi Miasto można spotkać największe nazwiska branży muzycznej, siłą wydarzenia jest jego kameralny charakter. Sprzyja to budowaniu relacji, swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów, w których odbywa się konferencyjny showcase.

TAK BRZMI MIASTO 2022: FESTIWALE
Czym jest granie na żywo w 2022 roku? Wielka scena niezmiennie przyciąga, a występ na wymarzonym festiwalu jest celem w karierze wielu artystów. Jednak doświadczenia pandemii, sytuacja geopolityczna i ekonomiczna oraz postępujące zmiany klimatyczne sprawiają, że zarówno muzykom, jak i organizatorom coraz trudniej nawigować po festiwalowych mapach.
Tak Brzmi Miasto 2022 to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich, którzy myślą o graniu live albo chcą rozwinąć karierę koncertową swojego zespołu. Jesienią w Krakowie ożywimy festiwalowe kontakty i zrobimy restart branży muzyki „na żywo” po pandemicznym wyhamowaniu. Zgromadzimy w jednym miejscu muzyków, managerów, bookerów, road managerów, realizatorów i wszystkich związanych z branżą „live”. Połączymy debatę o teraźniejszości i przyszłości sektora koncertowego z ponadgatunkową giełdą festiwali, na której będzie można spotkać przedstawicieli najlepszych i najciekawszych wydarzeń z Polski i Europy.
Festiwale
Festiwale, których przedstawiciele i przedstawicielki będą obecni na konferencji Tak Brzmi Miasto












Harmonogram konferencji
Poniżej znajdziesz wszystkie aktywności konferencji: panele, wykłady, warsztaty, spotkania
Panel otwarcia
Wiemy, że planowanie udziału w konferencji to nie kaszka z mleczkiem. Zwłaszcza jeżeli aktywności jest tak dużo. W tym panelu zbierzemy wszystkie wątki, które rozwijać będziemy w ciągu całego weekendu, co pozwoli wam trochę lepiej zorientować się, która aktywność jest obowiązkowa, a którą możecie sobie odpuścić.

Chcę usłyszeć twoją historię
Światła, kamera, akcja: reflektory skierowane na Ciebie. Czy jesteś gotowy, aby opowiedzieć swoją historię? Czy jesteś gotowy nawiązać kontakt z branżą i fanami? Czy wiesz, co chcemy od Ciebie usłyszeć?
Podczas tego warsztatu Matteo, poprowadzi Cię przez refleksję nad Twoimi wartościami, mocnymi stronami i narracją. Dowiesz się o perswazji, motywowaniu odbiorców, rozpoznawaniu i pokonywaniu ich oporu. Zbadamy, co powoduje, że boimy się, jesteśmy niespokojni i unikamy sceny. Zadamy prowokacyjne pytania, które zapoczątkują Twoją podróż do odnalezienia swojego głosu w wystąpieniu publicznym.
Każdy z nas zasługuje na to, by skutecznie przemawiać i prezentować, być zrozumianym w sposób jasny i inspirujący. Łączenie ludzi, motywowanie ich do podążania za Tobą i poruszanie ich do działania to podstawowe kompetencje w każdej branży, na każdym poziomie.
Matteo pomoże przekształcić Twoje niepewności w mocne strony i sprawi, że Twoja następna prezentacja lub wystąpienie zakończą się sukcesem. Przemawiaj z pewnością siebie i w swoim własnym niepowtarzalnym stylu przy każdej okazji, do każdej publiczności.
Świat potrzebuje usłyszeć Twoją historię teraz. Nadszedł czas, aby przygotować się do występu na scenie.
Warsztat w języku angielskim

Prelegenci i prelegentki
Tu znajdziesz listę prelegentów i prelegentek biorących udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach czy wykładach





Szef Działu muzycznego WOŚP odpowiada również za koncert główny Finału WOŚP, odbywającego się każdej zimy od 30 w Warszawie, jak i za Eliminacje do Pol'and'Rock Festiwalu, czyli największy w Polsce przegląd kapel live, gdzie swoją przygodę z dużymi scenami zaczynało mnóstwo zespołów, które odcisnęły mocny ślad w świadomości fanów polskiej muzyki!
Poza kwestiami związanymi stricte z koncertami Bartek odpowiada za ponad 50 tytułów, które z ramienia Złotego Melona wyprodukował jako szef produkcji największego wydawcy muzyki live Polsce, dzięki czemu dzisiaj możemy słuchać wielu ważnych zapisów muzycznej historii naszego kraju. Najważniejsze tytuły przy jakich pracował to: Kult, Budka Suflera, Kwiat Jabłoni, Agnieszka Chylińska, Lao Che, Wilki, Happysad, Grubson, Łąki łan i wiele innych.
Pasjonat futbolu, który postanowił poświęcić swoje życie muzyce. Od wielu lat nieustannie poszukuje nowych, ciekawych dźwięków i propozycji muzycznych zarówno w kraju jak i na świecie.

Po przeprowadzce do Bułgarii w 2010 roku, Boyan został zatrudniony do pracy przy produkcjach Live Nation, takich jak Sting, Roxette, Depeche Mode, Aerosmith, Cirque Du Soleil, Roger Waters' The Wall, Iron Maiden, the Scorpions, Hans Zimmer, Dream Theater, Steven Wilson i Steve Hackett. Uderzając na własną rękę w 2017 roku, Boyan rozszerzył swój roster, współpracując z Sarą Tavares, Morcheebą, Al Di Meolą, Opeth, Katatonią, Nigelem Kennedym, Laibachem, czarodziejem flamenco Edu Vico i wieloma innymi.
Boyan jest założycielem SPIKE - Bulgarian Music Showcase, pierwszej w Bułgarii konferencji i platformy showcase'owej zaprojektowanej w celu zaspokojenia potrzeb rozwijającego się bułgarskiego przemysłu muzycznego zarówno dla rozwijających się, jak i uznanych artystów. Druga edycja odbędzie się w dniach 25-27 maja 2023 roku w Plovdiv, w Bułgarii.
Od 2022 roku Boyan jest częścią zespołu Booking i Production na Green Futures field Glastonbury Festival. Jest odpowiedzialny za rezerwację pierwszych bułgarskich zespołów na Glastonbury, wraz z zespołami z Polski, Szwecji i Ukrainy. W tym roku, w ramach misji festiwalu polegającej na wspieraniu narodu ukraińskiego, Boyan umieścił zwyciężczynię Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 Jamalę na scenie Glastonbury's Pyramid na występ z zespołem Dakha Brakha, który był transmitowany przez BBC i szeroko relacjonowany przez międzynarodowe media.
Klienci Boyana występowali na niemal wszystkich festiwalach showcase'owych na całym świecie, otrzymywali fundusze na nagrywanie albumów lub kręcenie teledysków, a także otrzymywali upragnione amerykańskie wizy "O", dające im przywilej legalnego występowania w USA.
Po ukończeniu studiów prawniczych, Boyan pragnie uzyskać uprawnienia radcy prawnego, aby specjalizować się w dziedzinie rozrywki, mediów, własności intelektualnej i sportu.
Boyan pracuje obecnie jako A&R Manager na Bułgarię w Believe Digital, największej niezależnej firmie zajmującej się globalną dystrybucją muzyki.


Wykładowczyni w Katedrze Mediacji Sztuki oraz na międzywydziałowych, interdyscyplinarnych studiach MFA na ASP we Wrocławiu. Doktor sztuki. Kuratorka przedsięwzięć artystycznych. Wciąż wraca do Japonii, gdzie śledzi tropy ery Meiji i technorewolucji lat 80'. Badaczka mitologizacji sportu.


Up Music Artists wystąpili na wielu festiwalach i showcase'ach, m.in.: SZIGET Festival HU, Exit Festival RS, Grape Festival SK, Jazz in The Park RO, Electric Castle RO, Intsikurmu Festival EST, Loftas Fest LT, Edison Festival PL, Danube Jazz and Blues Festival RO, DMZ Peace Train Festival KOR, SXSW Austin Texas USA, Reeperbahn Festival Hamburg GER, The Great Escape Brighton UK, Eurosonic Groningen NL, Mondo NYC USA, Zandari Festa KOR, Waves Vienna AT, Budapest Showcase Hub HUN, Tallinn Music Week EST, Spring Break Poznań PL, Seazone Sopot PL.


Uczy, pracuje artystycznie ze społecznościami, młodzieżą, seniorami, dorosłymi, dziećmi i rodzicami, osobami artystycznymi, lokalnymi aktywistkami i działaczami.
Przez kilka lat prowadziła Młodą Scenę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, współpracuje z Fundacją Sto Pociech, Krytyką Polityczną, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Szkołą Liderów, Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Instytutem Teatralnym, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i wieloma teatrami w Polsce i za granicą. Jest członkinią międzynarodowej sieci Reshape, która pracuje na rzecz transformacji sektora kultury i sztuki oraz Kolektywu Terenowego, który rozwija metodologię etnoanimacji.



Nagrywała również z artystami cenionymi na świecie jak Hot Toddy, Lovebirds, Marcin Czubala, czy Satin Jackets, którego remix piosenki „Miss Mood” trafił na rozliczne kompilacje i był chętnie grany szczególnie przez amerykańskie stacje radiowe.
Ostatni solowy album Noviki zatytułowany „Bez Cukru” ukazał się w 2019 roku i zebrał świetne recenzje, a piosenki „Lekko” i „Słabości” często gościły na antenach radiowych. W roku 2021 Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0.
Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka).
Od przeszło 15. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach wielu stacji, obecnie prowadzi audycję Lekko w Radiu KAMPUS.
Wspólnie z Lex’em prowadziła również cykl podcast’ów Miastosfera.

Jako mistrz rzemiosła i lutnik, Lisa była dyrektorem sklepu muzycznego Surrey Strings gdzie zaprogramowała roczny projekt muzyczny w porze lunchu, w którym występowało ponad 200 artystów i zespołów rocznie. Przez dwa lata programowała również comiesięczny wieczór World Music w Surrey Strings. Równocześnie Lisa była dyrektorem w Abbey School of Music, gdzie zarządzała niezależnymi nauczycielami, którzy realizowali kluczowe programy edukacyjne w formie lekcji grupowych i prywatnych.
Jako menadżer artysty, Lisa stworzyła partnerstwo z Mel Bay International, Bad Reputation Records (Francja), LWB Music (USA), KRUNK Booking (Indie), Blue Frog Records (Indie), Gensure International (Chiny) i Bad Pony Booking (Niemcy), jak również wynegocjowała endorsements z Yamaha Guitars i TC Electronics. Lisa organizowała trasy koncertowe na prawie każdym kontynencie z wyjątkiem Australii.
W trakcie swojej wspaniałej kariery Lisa produkowała i programowała główną scenę dla A Country Affair Event na Clapham Common, Morden Hall Park, Hampton Court Palace. Była dwukrotnie nominowana do Green Awards w Merton Borough i zdobyła 2 nagrody M.I.A za projekt Re-Play "Environmental Initiative & Sustainability" od Music Industry Association of Britain (MIA) & America (NAMM).
Lisa jest obecnie Site Coordinator dla Green Futures Field, Glastonbury Festival odpowiedzialnym za produkcję i programowanie rozrywki, gdzie pomaga jej Boyan Robert Pinter.




Jako dziennikarz muzyczny współpracował z większością dużych polskich portali (Onet, WP, Interia) oraz magazynami muzycznymi, zajmował się też fotografią koncertową. Jest stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. Zajmuje się również edukacją, prowadząc warsztaty i wykłady na temat radia i promocji muzyki w radiu m.in. w Akademii Managerów Muzycznych, Akademii Leona Koźmińskiego, podczas Inkubatora Tak Brzmi Miasto czy we współpracy ze Związkiem Producentów Audio-Video.
Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych (specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy – Europeistyka) na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.



Odpowiada za wyznaczanie kierunków rozwoju wydarzeń muzycznych KBF oraz budowanie partnerstw lokalnych i międzynarodowych.
Koordynator spotkań branżowych i warsztatów dla młodych kompozytorów odbywających się podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie (FMF), oraz projektu Kreatywnej Europy InMICS Composers Lab – serii intensywnych warsztatów dla studiujących w Bolonii, Lyonie, Gandawie i Montrealu kompozytorów. Manager projektu ICE Classic – cyklu koncertów największych gwiazd muzyki klasycznej.
Z KBF związany od 2017 r., gdzie uczestniczy w kreowaniu największych wydarzeń muzycznych miasta.
Absolwent europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stypendysta programu Erasmus na Uniwersytecie Wiedeńskim. Odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu. Wraz z chórem występował w wielu krajach Europy oraz w Chinach.





Pracował z pięcioma z dwudziestu najczęściej odtwarzanych utworów na świecie. Pisze w Cashbox Magazine Canada i ma swój własny program radiowy w Cashbox Radio, międzynarodowej internetowej stacji radiowej. Jest głównodowodzącym częsci konferencyjnej szwedzkiego festiwalu Future Echoes.

Z zawodu manager kultury, producent wydarzeń artystycznych, pracujący w Warsztatach Kultury w Lublinie.
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współtworzył m.in. takie wydarzenia jak Noc Kultury w Lublinie (wieloletni kurator muzyczny), cykle filmowe Miasto Movie i Kino pod gwiazdami, cykl literacko-muzyczny Book It! oraz cykl koncertowy Strefa Innych Brzmień. Wraz z Robertem Kuśmirowskim powołał do życia Died Moroz Convention (Zwołanie Dziada Mroza) – jedyną w Europie, tego typu, zimową imprezę plenerową na styku muzyki i sztuki współczesnej.
Obecnie zajmuje się przede wszystkim programowaniem, bookingiem, planowaniem, produkcją i organizacją wydarzeń, przy czym najważniejszym z nich pozostaje od lat festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia.






Delegaci i delegatki
Zobacz z kim możesz spotkać się podczas tegorocznej konferencji






Obecnie współpracuje z zespołem Red Lips.

W 2017 roku założyła własną agencję OFFbeat Music Agency, oferującą booking i promocję debiutującym zespołom. W 2020 r. była uczestniczką programu Keychange, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz równouprawnienia w przemyśle muzycznym.

Zespoły
Zobaczcie kto zagra w tym roku na Tak Brzmi Miasto

Ich koncert jest organizowany dzięki partnerstwie w sieci HEMI - Hub for the exchange of Music Innovation





Jej koncert jest organizaowany we współpracy z My Name Is Poznań 2.0



Ich koncert jest organizaowany we współpracy z My Name Is Poznań 2.0

W 2021 roku wydała debiutancki album "MOZAIKA", w którym razem ze znakomitymi muzykami pokazuje jeszcze więcej muzycznych kolorów romansując z różnymi odsłonami alternatywnego pop-rocka.
Harmonogram koncertów
Oprócz rozmów o muzyce, warto też jej posłuchać. Zapraszamy na koncerty!
Kathia
Niemoc
Miejsca
Mapa i opis miejsc, w których odbędzie się konferencja oraz koncerty showcase'owe
Teatr Nowy Proxima | Główny budynek konferencji. ul. Krakowska 41, wejście na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Skawińskiej. W środku: - Teatr Sala Główna (III p.) - Aula Literacka (parter) - Kawiarnia Literacka (parter, w ofercie: kawa, piwo, przekąski) - Chillroom + jadalnia (II p., w ofercie kawa, obiad, kanapki) Odległość do Alchemii - 8 minut. Odległość do Hevre - 5 minut. Odległość do Re - 20 minut. |
Scena Berlin | Budynek Teatru. Wejście od ulicy Skawińskiej 2. W środku: - Scena Berlin - Scena Berlin Bar |
Klub Alchemia | ul. Estery 5. Odległość od Teatru Nowego - 8 minut. Odległość od Hevre - 2 minuty. Odległość od Re - 15 minut. |
Klub Hevre | ul. Meiselsa 18. Odległość od Teatru Nowego - 5 minut. Odległość od Alchemii - 2 minuty. Odległość od Re - 17 minut. |
Klub Re | ul. Św. Krzyża 4 Odległość od Teatru Nowego - 20 minut. Odległość od Alchemii - 13 minut. Odległość od Hevre - 8 minut. |