Miniaturka sekcji O TAK BRZMI MIASTO

O TAK BRZMI MIASTO

Tak Brzmi Miasto Konferencja to wydarzenie skierowane do nowej branży muzycznej, łączące bogatą część merytoryczną z festiwalem showcase’owym.

Od dziesięciu lat przyciąga ono szczególnie artystów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą oraz profesjonalistów branży muzycznej: menedżerów, producentów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych i dziennikarzy muzycznych.

W ciągu ostatnich dziewięciu edycji, uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od prawie 200 ekspertów i ekspertek z 27 krajów. Poruszaliśmy tematy takie jak: promocja, eksport muzyki za granicę, edukacja, finanse, ludzie, szeroko rozumiana współpraca czy to, jak dostać się na festiwale muzyczne.

Na koncertach towarzyszących części showcase’owej konferencji wystąpiło ponad 70 młodych, obiecujących zespołów (m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides, Lor, Daria Ryczek-Zając), z których wiele stanowi obecnie line-up najlepszych polskich wydarzeń.

Mimo, że na Tak Brzmi Miasto można spotkać największe nazwiska krajowej i światowej branży muzycznej, siłą wydarzenia jest jego kameralny charakter oraz przyjęcie perspektywy wschodzącego artysty - ujęcie tematów w taki sposób, by były one zrozumiałe i praktyczne dla aspirujących muzyków. Sprzyja to budowaniu relacji, swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów, w których odbywa się konferencyjny showcase.

Miniaturka sekcji TAK BRZMI MIASTO 2023: Kariera

TAK BRZMI MIASTO 2023: Kariera

Przez lata poruszaliśmy na Tak Brzmi Miasto przeróżne tematy: od eksportu, poprzez edukację, współpracę, przyszłość, ludzi, festiwale i finanse... To wszystko składa się jednak na jedną całość: na KARIERĘ. I to właśnie temat przewodni tegorocznej edycji.

Jak zbudować dobrą, zrównoważoną i długotrwałą karierę? Jak rozpocząć przygodę z branżą muzyczną i jaką rolę w niej dla siebie wybrać? Jak zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnym? Co sprawia, że można odnieść sukces i jakie kroki trzeba wykonać, żeby go osiągnąć?

Jak zwykle będziemy gościć blisko 40 ekspertów i ekspertek, którzy odpowiedzą na Wasze pytania w trakcie ponad 30 paneli, warsztatów, wykładów i w trakcie dziesiątek spotkań w cztery oczy - tych zaaranżowanych przez nas (speedmeetingi), jak i spontanicznych w kuluarach lub w trakcie koncertów!

Towarzyszyć będzie nam muzyka 10-12 wschodzących zespołów - tych, o których można usłyszeć w mediach, ale przede wszystkim tych, o których będzie można usłyszeć jutro!

Zapraszamy!

Harmonogram konferencji

Poniżej znajdziesz wszystkie aktywności konferencji: panele, wykłady, warsztaty, spotkania

wszystkie
Inne
Panel dyskusyjny
Sesja mentoringowa
Warsztat
Wykład
wszystkie
Aries Bar
Art-Synergy
Sala 1
Sala 2
Sala 3
wszystkie
18 listopada
19 listopada
18 listopada
g.10:30-11:30
Sala 1

Panel Otwarcia - z czego składa się kariera?

Jak co roku, w panelu otwierającym konferencję rozkładamy temat przewodni na czynniki pierwsze. Zastanawiamy się więc co w tej karierze jest najważniejsze, co to w ogóle znaczy "zrobić karierę" i skąd wiedzieć, że się ją już zrobiło. Będzie to więc trochę rozmowa o teorii a trochę też drogowskaz dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się w których aktywnościach konferencyjnych wziąć udział.

Panel w języku angielskim.

moderator:
Zdjęcie uczestnika Michał Wójcik
Michał Wójcik
18 listopada
g.11:00-12:00
Sala 2

Pierwsze kroki w bookingu

Na tym warsztacie możecie się spodziewać wskazówek, porad i gotowych rozwiązań nad którymi jednak będziecie musieli trochę pogłówkować. Miłosz będzie was aktywizować w trakcie, odpowiecie sobie na to, jak przestać dokładać, jak zacząć zarabiać, jak minimalizować koszty i jak bookować świetne koncerty! (te mniej świetne też)

Nic tak nie napędza do działania jak granie koncertów. Wszak o to w tym wszystkim chodzi, no nie? O ten przyjemny stres przed wejściem na scenę, o szalone emocje tuż po zejściu. Nic nie jest bardziej irytujące niż zwijanie i pakowanie sprzętu w deszczu do auta, kiedy chwilę temu byłeś gwiazdą a teraz zastanawiasz się czy to już nie czas zatrudnić kogoś do zwijania kabli. Nie! to jeszcze nie jest ten moment. Póki co kable musisz zwijać sam, ale jak wpadniesz na warsztat, To wspólnie nauczymy się jak stworzyć sobie więcej okazji do zwijania gratów po dobrym Gigu!

moderator:
Zdjęcie uczestnika miłosz Całujek
miłosz Całujek

Prelegenci i prelegentki

Tu znajdziesz listę prelegentów i prelegentek biorących udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach czy wykładach

Zdjęcie uczestnika Agata Trafalska
Agata Trafalska
Agata Trafalska
Jazzboy Records
Autorka tekstów piosenek, reżyserka teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu wokalisty Korteza, m.in. z którym napisała teksty na płytę "Bumerang" oraz "Mój dom". Za realizację teledysku do piosenki "Zostań" została nominowana do Fryderyka 2016.
Zdjęcie uczestnika Aneta Kwiatkowska
Aneta Kwiatkowska
Aneta Kwiatkowska
Z wykształcenia magister Zarządzania i Komunikacji Społecznej w specjalności Zarządzanie Kulturą na UJ. Z doświadczenia - liderka zespołów zwinnych, transformacji w organizacjach i organizatorka wydarzeń Tech i Agile.
Doświadczenie organizatorskie zdobywała jako inicjatorka wielu przedsięwzięć z dziedziny technologii (meet up i konferencje Unconf, warsztaty IT dla dzieci oraz kobiet) a także z obszaru muzyki i NGO (samorząd studencki, chóry akademickie, stowarzyszenia muzyczne). Mentorka, trenerka i facylitatorka projektów wspierających kobiety w zmianie ścieżki zawodowej.

Zawodowo współpracuje zarówno z dużymi korporacjami jak i startupami i średnimi organizacjami, wierząc że zwinność może pomóc w rozwoju produktów, zespołów i jednostek. Pracowała jako Scrum Master, Agile Consultant, Agile Coach w firmach o najróżniejszych kulturach, językach i strefach czasowych. Doświadczona także w pracy menedżera kultury jako organizator projektów chóralnych i założyciel stowarzyszeń muzycznych.

Z zamiłowania muzyk-amator, praktykujący głównie na scenach festiwalowych przedsięwzięć takich jak Festiwal Muzyki Filmowej czy koncerty muzyki klasycznej.
Zdjęcie uczestnika Anna Jurksztowicz
Anna Jurksztowicz
Anna Jurksztowicz
Piosenkarka i producentka muzyczna, a także autorka piosenek, której kariera trwa od dekad. Przeboje które specjalnie dla niej pisali Krzesimir Dębski i Jacek Cygan już w latach osiemdziesiątych weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są wizytówką rodzimego show-biznesu. Nagrała ponad 10 albumów, a także wiele piosenek do filmów i seriali. Artystka przedsiębiorcza oraz aktywna społecznie. W 2001 roku ukończyła studia prawnicze i założyła własną firmę wydawniczą Si Music Sp. z o.o. Wyprodukowała muzykę oraz do ponad 100 filmów fabularnych i telewizyjnych, reklam oraz kampanii społecznych. Wydała 20 albumów z muzyką własną i innych artystów. Jest zaangażowaną działaczką na rzecz polskiego środowiska muzycznego. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Wykonawców SAWP (Sekretarz Zarządu); należy do związku producentów ZPAV, związku autorów ZAIKS oraz do Polskiego Stowarzyszenia Wydawców Muzycznych.
W 2020 roku podjęła pracę jako wolontariusz w Domu Muzyka Seniora, gdzie pracuje pro bono w Fundacji Domu Muzyka Seniora (Prezes Zarządu Fundacji).
Zdjęcie uczestnika Arkadiusz Reikowski
Arkadiusz Reikowski
Arkadiusz Reikowski
Kompozytor muzyki do gier oraz filmowej. Jego najnowszym dziełem jest wielokrotnie nagradzana (m.in. Best Soundtrack podczas gali Digital Dragons Awards 2022) ścieżka dźwiękowa do gry "The Medium", napisana wspólnie z legendarnym japońskim kompozytorem Akirą Yamaoką oraz "Blacktail", z udziałem takich artystów jak Robot Koch, Zazula czy Bartłomiej Pałyga. Kompozytor był dwukrotnie nominowany podczas prestiżowej gali Hollywood Music In Media w Los Angeles, obok takich nazwisk jak Hildur Gudnadottir, Hans Zimmer czy Tom Holkenborg oraz czterokrotnie nominowany za najlepszą polską ścieżkę dźwiękową podczas gal rozdania nagród Digital Dragons Awards. Jego muzyka była grana na żywo podczas Game Music Festival we Wrocławiu, Epic Game Music w Poznaniu oraz podczas eventu promującego polską kulturę rozrywkową, który odbył się w Szanghaju Polish Games - Creative Poland - The Concert w 2019 r.
Zdjęcie uczestnika Artur Rawicz
Artur Rawicz
Artur Rawicz
Twórca podcastu "Rozmowy Rawicza - Muzyka Kultura Żyćko", a wcześniej "Brutal Wieczorową Porą" dla Radio 357. Dziennikarz, autor, freelancer, copywriter, fotograf i manager muzyczny. Autor okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalny fotograf wielu festiwali. Występuje w roli panelisty i prowadzi warsztaty z fotografii koncertowej, dziennikarstwa oraz komunikacji dla początkujących artystów. Członek Akademii Fonograficznej, wykładowca Akademii Menadżerów Muzycznych. Miłośnik przede wszystkim muzyki gitarowej. Ma na koncie setki publikacji w najróżniejszych mediach związanych z muzyką i kulturą, przeprowadził kilka tysięcy video-wywiadów z niemalże wszystkimi liczącymi się i wschodzącymi gwiazdami polskiej muzyki, niezależnie od gatunku: od jazzu i bluesa, przez rock i pop, po klasykę i hip-hop. Zapytany, otwarcie mówi o swoich problemach z używkami. Alkoholik i narkoman po siedmioletnim ciągu marihuanowym, po odwyku, czysty od kilkunastu miesięcy, w terapii. Przeciwnik podziału substancji na miękkie i twarde oraz penalizacji - pod pewnymi warunkami - używek z THC.
Zdjęcie uczestnika Bartłomiej Mieżyński
Bartłomiej Mieżyński
Bartłomiej Mieżyński
Bartek Mieżyński
Hej, jestem kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Wcześniej grałem w zespołach List Otwarty, Cruentus i Margins, obecnie jestem na początku kariery solowej. Promuję właśnie debiutancką EP "Katastrofa", a kolejna, już nagrana - "Odruchy" - pojawi się na jesień 2024 roku. Cały swój materiał nagrywam na wszystkich instrumentach podczas samotnych wizyt w studiach nagraniowych - w przypadku pierwszej EP było to Studio Cierpienie, ta druga to już Zamiostudio. Poruszam się głównie w muzyce post-rockowej, noise-rockowej i post-punkowej, ale poza swoim projektem pracuję też przy kilku innych jako producent lub aranżer - od hip-hopu, przez folk po indie.
Zdjęcie uczestnika Bartosz Synowiec
Bartosz Synowiec
Bartosz Synowiec
Z mediami związany od 2006 roku. Obecnie Zastępca Dyrektora Programowego i Prezenter Antyradia. Wcześniej związany ze stacjami Polskiego Radia oraz poznańskim Radiem Afera, gdzie pełnił funkcje Szefa Muzycznego i Redaktora Programowego. Lubi rozmawiać na każdy temat mając na koncie ponad tysiąc wywiadów związanych z życiem kulturalnym pod każdą postacią.
Zdjęcie uczestnika Boyan Pinter
Boyan Pinter
Boyan Pinter
Panharmony Management
Urodzony w Bułgarii, dojrzewał w Ameryce, obywatel świata. Obecnie dzieli swój czas między Pittsburgh, Pennsylvania i Sofię, Bułgaria. Przed rozpoczęciem działalności w Europie, Boyan był muzykiem koncertującym w USA. Poza tym, że jest wykształconym w college'u gitarzystą, był de facto logistą i menedżerem biznesowym zespołów, z którymi współpracował. Jest zapalonym lingwistą, posiada tytuł licencjata z języka hiszpańskiego i francuskiego na Uniwersytecie w Houston w Teksasie. Jego dalsza droga w przemyśle muzycznym doprowadziła go w końcu do uzyskania tytułu magistra administracji artystycznej na Indiana University w Bloomington, USA.
Po przeprowadzce do Bułgarii w 2010 roku, Boyan został zatrudniony do pracy przy produkcjach Live Nation, takich jak Sting, Roxette, Depeche Mode, Aerosmith, Cirque Du Soleil, Roger Waters' The Wall, Iron Maiden, the Scorpions, Hans Zimmer, Dream Theater, Steven Wilson i Steve Hackett. Uderzając na własną rękę w 2017 roku, Boyan rozszerzył swój roster, współpracując z Sarą Tavares, Morcheebą, Al Di Meolą, Opeth, Katatonią, Nigelem Kennedym, Laibachem, czarodziejem flamenco Edu Vico i wieloma innymi.
Boyan jest założycielem SPIKE - Bulgarian Music Showcase, pierwszej w Bułgarii konferencji i platformy showcase'owej zaprojektowanej w celu zaspokojenia potrzeb rozwijającego się bułgarskiego przemysłu muzycznego zarówno dla rozwijających się, jak i uznanych artystów. Druga edycja odbędzie się w dniach 25-27 maja 2023 roku w Plovdiv, w Bułgarii.
Od 2022 roku Boyan jest częścią zespołu Booking i Production na Green Futures field Glastonbury Festival. Jest odpowiedzialny za rezerwację pierwszych bułgarskich zespołów na Glastonbury, wraz z zespołami z Polski, Szwecji i Ukrainy. W tym roku, w ramach misji festiwalu polegającej na wspieraniu narodu ukraińskiego, Boyan umieścił zwyciężczynię Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 Jamalę na scenie Glastonbury's Pyramid na występ z zespołem Dakha Brakha, który był transmitowany przez BBC i szeroko relacjonowany przez międzynarodowe media.
Klienci Boyana występowali na niemal wszystkich festiwalach showcase'owych na całym świecie, otrzymywali fundusze na nagrywanie albumów lub kręcenie teledysków, a także otrzymywali upragnione amerykańskie wizy "O", dające im przywilej legalnego występowania w USA.
Po ukończeniu studiów prawniczych, Boyan pragnie uzyskać uprawnienia radcy prawnego, aby specjalizować się w dziedzinie rozrywki, mediów, własności intelektualnej i sportu.
Boyan pracuje obecnie jako A&R Manager na Bułgarię w Believe Digital, największej niezależnej firmie zajmującej się globalną dystrybucją muzyki.
Zdjęcie uczestnika Chiara Michieletto
Chiara Michieletto
Chiara Michieletto
Niezależnya tourmenadżerka i kierowniczka produkcji. Przez 4 lata pracowała dla One little Independent Records w zespole menadżerskim Björk, zanim przeszła na niezależną działalność w zakresie zarządzania trasami koncertowymi i produkcją.

W przeszłości ściśle współpracowała i doradzała różnym firmom z branży muzycznej, dzięki czemu pomagała promować takich artystów jak Cigarettes After Sex, Kevin Saunderson, Archie Hamilton, Enzo Siragusa, Francesca Lombardo i Ultravox.
Zdjęcie uczestnika Damian Sikorski
Damian Sikorski
Damian Sikorski
Czwórka Polskie Radio
Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, w której promuje debiutantów. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W radiowej Jedynce prowadzi cykl "Po pierwsze muzyka", oraz audycję "Muzyka Nocą" i "Tu jest muzyka".
Zdjęcie uczestnika Daria Kubasiewicz
Daria Kubasiewicz
Daria Kubasiewicz
Strefa Kultury Wrocław
Z wykształcenia dziennikarz z radiowym doświadczeniem w obszarze dziennikarstwa muzycznego, obecnie specjalista ds. promocji wydarzeń kulturalnych i booker festiwalu WROsound. Od siedmiu lat rzecznik prasowy Wrocław Hip Hop Festival oraz One Love Music Festival. Podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialna za promocję festiwali muzycznych i teatralnych. Podczas ESK Wrocław 2016 brała również udział w produkcji wrocławskiego koncertu Davida Gilmoura. W 2017 roku do swoich realizacji dołączyła opiekę nad promocją festiwalu Eklektik Session, w 2018 nad promocją Gitarowego Rekordu Guinnessa. Koordynator ds. kontaktów z mediami podczas multimedialnych widowisk „3 Dźwięki Komedy” i „Puls – koncert poświęcony Halinie Poświatowskiej”. Od 2022 roku szefowa działu promocji w Strefie Kultury Wrocław odpowiedzialna m.in. za promo festiwali Jazz nad Odrą i WROsound– specjalność: koncepcje kreatywne oraz kreacje audio-wizualne. Prywatnie fanka high fashion, sad dance music i serialu „Rick & Morty”.
Zdjęcie uczestnika Daria Ryczek – Zając
Daria Ryczek – Zając
Daria Ryczek – Zając
Daria Ze Śląska
Znana jako Radia Ze Śląska.
Cztery lata temu uczestniczyła w summercamp jako wokalista The Party Is Over. Teraz robi solową karierę (w 2024 odebrała dwa Fryderyki!) i pisze o sobie tak:
"Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej."
Zdjęcie uczestnika Dobrosława „Aljas” Król
Dobrosława „Aljas” Król
Dobrosława „Aljas” Król
Tworzy świeży, mocny rap oparty na tożsamości, energii i łamaniu schematów. Inspirowany nowojorską sceną, ale przeniesiony na lokalne konteksty. Raperka sama tworzy warstwę wizualną swojej twórczości. Jej występ zamykał pierwszą edycję festiwalu Great September, zyskując uznanie i zapewniając jej miejsce na OFF Festival 2023. Ważna jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty charakteryzują się dużą charyzmą oraz energią.
Zdjęcie uczestnika Iwo Gustowski
Iwo Gustowski
Iwo Gustowski
Skały / manage.band
Basista zespołów Skały i Czernina, wieloletni członek zespołu Godbite z którym nagrał dwa albumy długogrające.
Zawodowo tester i nauczyciel.
Zdjęcie uczestnika Jan Szymula
Jan Szymula
Jan Szymula
Specjalista psychoterapii uzależnień, arteterapeuta i logoterapeuta. Malarstwo, góry, architektura i „jakaś muzyka”, a dzisiaj psychoterapia to jego pasje i zainteresowania. Za nim prawie 40 lat pracy zawodowej. Był nauczycielem plastyki, a od 25 lat jest psychoterapeutą. Wykonuje ten zawód z pasją i przekonaniem. Tworzenie jako proces, stawało się i jest istotą jego życia. Praktyka i duże doświadczenie. To chyba najkrótsza formuła własnej charakterystyki. Spośród wielu szkół, podejść, także nazewnictwa i klasyfikacji, wyróżnia koncepcje fenomenologiczne oparte na nurcie humanistycznym. Początkiem drogi terapeuty było podejście behawioralne, a potem terapia poznawczo-behawioroalna. Od wielu lat pracuje w nurcie eklektycznym psychoterapii, koncentrując się na pacjencie. Logoterapia, której twórcą był Viktor E. Frankl, to jego świadomy i odpowiedzialny wybór oddziaływania na pacjenta.
Zdjęcie uczestnika Jędrzej Wołk
Jędrzej Wołk
Jędrzej Wołk
Cierpienia Młodego Muzyka
Prowadzący największego w Polsce podcastu dla muzyków DIY pt. Cierpienia Młodego Muzyka. Producent, kompozytor, tekściarz, muzyk (instrumenty klawiszowe, ukulele, chórki) w folk rockowych 13 Drzewach. Współorganizator wrocławskiego showcase'a i konferencji wrOFFław. Autor książki "A może płyta?", będącej poradnikiem wydawniczym dla początkujących muzyków DIY. Kochany kolega Tomeczka Bysiewicza, który to oszkalował mnie na forum tak strasznie, że aż musiałem uzupełnić profil.
Zdjęcie uczestnika Joanna Szymczewska
Joanna Szymczewska
Joanna Szymczewska
Od lat związana z firmą Good Taste Production. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Swoje doświadczenie w profesjonalnej działalności koncertowej przełożyła na aktywność organizacyjną przy tworzeniu wydarzeń muzycznych. Od lat poszerza kompetencje zawodowe w zakresie zarządzania projektami oraz w dziedzinie produkcji tych wydarzeń. Współpracuje z wieloma instytucjami i podmiotami w zakresie planowania, koordynacji i organizacji danych przedsięwzięć. Jako Project Manager jest odpowiedzialna za ogólnopolski projekt Letnie Brzmienia, Jarocin Festiwal oraz jest Dyrektor Zarządzającą projektu NEXT FEST Music Showcase & Conference.
Zdjęcie uczestnika Kamil Jaczyński
Kamil Jaczyński
Kamil Jaczyński
Dyrektor wykonawczy w Addicted To Music. Wykładowca i specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Członek Akademii Fonograficznej i Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa. Członek Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej. Wykładowca Akademii Menedżerów Muzycznych i Collegium Civitas. Wykładał również na studiach podyplomowych w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
Jeden z twórców projektu Poezja Miejska Rap zorganizowanego przez Służewski Dom Kultury i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego" i kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych". Współtwórca „Antologii Polskiego Rapu" wydanej nakładem Narodowego Centrum Kultury. Inicjator ogólnopolskiego cyklu paneli dyskusyjnych „Piractwo, czy dozwolony użytek" poruszających tematykę prawa autorskiego, własności intelektualnej oraz nowoczesnego modelu zarządzania kulturą. Przez 15 lat odpowiadał w wytwórni muzycznej Wielkie Joł za Public & Media Relations, koordynację i nadzór działań wydawniczych projektów muzycznych oraz audiowizualnych. Był producentem wykonawczym m.in. takich bestsellerów jak płyta formacji Warszafski Deszcz „Powrócifszy". Ponadto był współtwórcą koncepcji oprawy muzycznej przedstawienia teatralnego 12 Ławek (reż. Jarek Staniek).
Zdjęcie uczestnika Karo Glazer
Karo Glazer
Karo Glazer
🔴 RED PRODUCERS
wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka muzyczna w jednej osobie. Absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracowała przy międzynarodowych projektach muzycznych od Nowego Jorku i Los Angeles, przez Londyn, Goeteborg i Monachium, a skończywszy na rodzimej Warszawie. Autorka ponad 300 kompozycji.

Założycielka RED PRODUCERS - niezależnego huba producenckiego dedykowanego komponowaniu i produkowaniu muzyki pod konkretne zamówienia. Wielokrotna laureatka międzynarodowych konkursów i festiwali w tym przede wszystkim zwyciężczyni International Songwriting Competition w Nashville, najważniejszego konkursu dla autorów piosenek na świecie, w którym jej talent został dostrzeżony przez legendarnych twórców takich jak Tom Waits, John Mayall, Danilo Perez oraz członkowie grupy Coldplay. Wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Autorka programu muzycznego w niemieckiej telewizji Bayericher Rundfunk. Jest obdarzona aż czterooktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać oraz komponować utwory praktycznie w każdym stylu, począwszy od jazzu i muzyki klasycznej, poprzez muzykę świata oraz filmową, skończywszy na popie, K-Popie rocku czy EDM. Jest wirtuozerką głosu w każdym tego słowa znaczeniu, a jej charyzma nie pozwala o sobie zapomnieć.

Jej niezwykła energia podnosi publiczność z miejsc, czemu zawdzięcza swój przydomek „Lady Dynamite“. W trakcie swojej kariery blisko współpracowała m.in. z takimi gwiazdami jazzu jak: Lars Danielsson, Mike Stern, Richard Bona oraz światowymi producentami, wielokrotnymi laureatami nagrody Grammy, Martinem Waltersem oraz Larrym Keinem. Autorka autorskiego cyklu warsztatów dla młodych songwriterów “Power Songwriting”.

Rzeczpospolita po wydaniu jej drugiej solowej płyty “Crossings Project” oświadczyła: „Tak narodziła się nowa nadzieja polskiej wokalistyki. Nazywa się Karo Glazer i warto się tym nazwiskiem pochwalić w towarzystwie. Nie słuchaliście? Posłuchajcie koniecznie. To nasz najlepszy, rozśpiewany atut eksportowy.”
Zdjęcie uczestnika Katarzyna Nowicka
Katarzyna Nowicka
Katarzyna Nowicka
Novika - od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem „Tricks Of Life” nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: „Lovefinder” (2010) i album z remixami „Mixfinder” (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej.
Nagrywała również z artystami cenionymi na świecie jak Hot Toddy, Lovebirds, Marcin Czubala, czy Satin Jackets, którego remix piosenki „Miss Mood” trafił na rozliczne kompilacje i był chętnie grany szczególnie przez amerykańskie stacje radiowe.
Ostatni solowy album Noviki zatytułowany „Bez Cukru” ukazał się w 2019 roku i zebrał świetne recenzje, a piosenki „Lekko” i „Słabości” często gościły na antenach radiowych. W roku 2021 Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0.
Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka).
Od przeszło 15. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach wielu stacji, obecnie prowadzi audycję Lekko w Radiu KAMPUS.
Wspólnie z Lex’em prowadziła również cykl podcast’ów Miastosfera.
Zdjęcie uczestnika Leszek Biolik
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Zdjęcie uczestnika Lisa Nasta
Lisa Nasta
Lisa Nasta
Lisa Nasta jest doświadczonym menadżerem wydarzeń i współodpowiada za program festiwali w Wielkiej Brytanii, takich jak Glastonbury Festival, WOMAD i Weyfest. Koordynuje również muzyczne programy edukacyjne i jest dyrektorem Re-Play Music, projektu społecznego non-profit, który przekazuje instrumenty muzyczne, edukuje i zabawia dzieci, a także jest stałym elementem Kidz Field na Glastonbury Festival.
Jako mistrz rzemiosła i lutnik, Lisa była dyrektorem sklepu muzycznego Surrey Strings gdzie zaprogramowała roczny projekt muzyczny w porze lunchu, w którym występowało ponad 200 artystów i zespołów rocznie. Przez dwa lata programowała również comiesięczny wieczór World Music w Surrey Strings. Równocześnie Lisa była dyrektorem w Abbey School of Music, gdzie zarządzała niezależnymi nauczycielami, którzy realizowali kluczowe programy edukacyjne w formie lekcji grupowych i prywatnych.
Jako menadżer artysty, Lisa stworzyła partnerstwo z Mel Bay International, Bad Reputation Records (Francja), LWB Music (USA), KRUNK Booking (Indie), Blue Frog Records (Indie), Gensure International (Chiny) i Bad Pony Booking (Niemcy), jak również wynegocjowała endorsements z Yamaha Guitars i TC Electronics. Lisa organizowała trasy koncertowe na prawie każdym kontynencie z wyjątkiem Australii.
W trakcie swojej wspaniałej kariery Lisa produkowała i programowała główną scenę dla A Country Affair Event na Clapham Common, Morden Hall Park, Hampton Court Palace. Była dwukrotnie nominowana do Green Awards w Merton Borough i zdobyła 2 nagrody M.I.A za projekt Re-Play "Environmental Initiative & Sustainability" od Music Industry Association of Britain (MIA) & America (NAMM).
Lisa jest obecnie Site Coordinator dla Green Futures Field, Glastonbury Festival odpowiedzialnym za produkcję i programowanie rozrywki, gdzie pomaga jej Boyan Robert Pinter.
Zdjęcie uczestnika Maciej Niewiadomski
Maciej Niewiadomski
Maciej Niewiadomski
Zalia
CEO SIRYO - managementu/bookingu takich artystów jak Zalia, Lackluster, Julia Rocka, Dominika Płonka, Julia Pośnik i Mop.
Z muzyką związany od 14 lat, od gitarzysty przez aktora musicalowego po producenta muzycznego. Kreatywnie angażuje się w każdy etap projektu przy którym pracuje. Alumn projektów fundacji Tak Brzmi Miasto czy Baltic Artists in Development 2.0
Zdjęcie uczestnika Maciek Karbowski
Maciek Karbowski
Maciek Karbowski
Tides from Nebula
Muzyk znany przede wszystkim z zespołu Tides From Nebula, ale również wspólwłaściciel studia nagraniowego Nebula Studio, producent muzyczny i realizator. Prowadzący kanał na YouTube o tematyce nagraniowo-muzycznej.
Zdjęcie uczestnika Małgorzata Kujawska-Zemła
Małgorzata Kujawska-Zemła
Małgorzata Kujawska-Zemła
Wokalistka, producentka wykonawcza i wydawczyni. Od zawsze chciała śpiewać i uczyć angielskiego, ale została dyplomatką. Na co dzień zarządza jakością bankowych usług informatycznych w międzynarodowej korporacji. Od 2020 roku występuje pod pseudonimem Klamka, samodzielnie finansuje i organizuje nagrania swoich albumów oraz bookuje swoje koncerty. Założycielka wytwórni Klamka Music Records. Pomaga znajomym muzykom w wydawaniu ich własnych płyt. Od 2022 roku w swoim domu na Podbeskidziu organizuje letnie kameralne wernisaże i ogrodowe koncerty w niezwykle przyjaznej, piknikowej atmosferze.
Zdjęcie uczestnika Marcin Flint
Marcin Flint
Marcin Flint
Zaczynał w Klanie, Ślizgu i Radiostacji, by współpracować m.in. z Rzeczpospolitą, Przekrojem, Wprost, Machiną, Noizzem, Interią, NCK i Collegium Civitas. Współautor „Antologii Polskiego Rapu" i wywiadu graficznego z Pablopavo pt. „Dym". Dla CGM-u prowadzi cykl wywiadów video Flintesencja, a dla Polityki.pl bloga Raptus. Współtwórca CGM Rap Podcastu, Płycizny (Rapnews), Rap Backstage'u (Rytmy), serii felietonów Flinterroryzm (Rapowo) i trzech sezonów podcastu Od Kimona do Maty (Audioteka).
Zdjęcie uczestnika Marcin Groh Grośkiewicz
Marcin Groh Grośkiewicz
Marcin Groh Grośkiewicz
U Know Me Records
Pochodzi z Włocławka i tam w szalonych latach 90-tych zaczął działać muzycznie - koncerty, imprezy, pierwsze winylowe zakupy. Potem wziął się za wydawanie rapu (JuNouMi od 2002), funku (Funky Mamas and Papas od 2008) i zwariowanej elektroniki (U Know Me od 2010). Od początku skupiony na winylach, których do dziś wydał już ponad 100 tytułów. Jako wydawca, aktywny didżej, menadżer muzyczny i promotor odwiedził wiele zakątków świata. Prywatnie kolekcjoner płyt, komiksów i koneser koszykówki.
Zdjęcie uczestnika Mateusz Jarząbek
Mateusz Jarząbek
Mateusz Jarząbek
The Bullseyes
Szerzej znany jako BULSJARZ, twórca krótkich treści wiralowych, ale również połowa rockowego duetu The Bullseyes, którego można kojarzyć z Festiwalu Jarocin czy Męskie Granie. Jako wpływowy TikToker i influencer, Mateusz rozszerza swoje działania biznesowe jako współzałożyciel firmy LOG7, która specjalizuje się między innymi w pomocy artystom w skutecznej sprzedaży merchu, łącząc kreatywność z biznesem.
Zdjęcie uczestnika Michał Bukowski
Michał Bukowski
Michał Bukowski
Urodzony w rodzinie aktorskiej od dziecka występuje w radio i telewizji. Z braku lepszego pomysłu na życie kończy łódzką szkołę filmową. W 2000 otrzymuje nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Gdyni i zmienia zawód.

Jest konsultantem biznesowym od ponad dwudziestu lat czynnie działający na polskim rynku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji kadry menedżerskiej, projektowaniu i wdrażaniu zmian kultury przywództwa oraz poprawy efektywności sprzedaży.

Prywatnie od dwunastu lat bada i rozwija zasady improwizacji, błędnie rozumianej, jako coś przypadkowego i nieprzewidywalnego. Doświadczenia zdobyte na polu tych eksperymentów i ćwiczeń przenosi do szkoleń i programów rozwojowych.
Jest współtwórcą kategorii Mentoring Theater w Polsce.
Zdjęcie uczestnika Michał Pudełko
Michał Pudełko
Michał Pudełko
Scena nad Rusałką
Studiując zarządzanie projektami chciał połączyć metodyczne podejście wyniesione ze studiów z branżą kreatywną. 4 lata temu wykorzystał możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych w pięknej scenerii poznańskiego jeziora Rusałka. Już pierwsze koncerty pokazały, że jest to kierunek, w którym chciałby się rozwijać. Młodzi artyści, których poznał na początku muzycznej przygody zarazili go swoją energią i zaangażowaniem, w wyniku czego powstała „Scena nad Rusałką" W trakcie pandemii, razem z Zosią Blew (współorganizatorka wydarzeń kulturalnych nad Rusałką) rozpoczęli projekt „Granie nad Rusałką", w ramach którego zrealizowali ponad 30 transmisji koncertów młodych polskich twórców. Po pandemii przenieśli się na scenę plenerową, gdzie rozpoczęli organizację corocznego cyklu letnich koncertów. Od pierwszego wydarzenia zaprosili ponad 150 zespołów, organizując koncerty, na których bawiło się ponad 250 tys. osób!
Zdjęcie uczestnika Michał Sarapata
Michał Sarapata
Michał Sarapata
Basista, producent muzyczny, autor muzyki teatralnej i filmowej. Razem z bratem tworzy kolektyw producencki Sarapata Sound Workers. Na codzień współpracuje z zespołem Lor, Arkiem Kłusowskim i Jakubem Żyteckim. Wywodzi się z zespołu SALK, który swego czasu sporo namieszał na rodzimej scenie alternatywnej. Jego konik to muzyka elektroniczna ze skandynawskim zacięciem.
Zdjęcie uczestnika Michał Turnau
Michał Turnau
Michał Turnau
Z wykształcenia anglista i socjolog, lecz swoją drogę odnalazł jako manager artystów. Agent kompozytorów filmowych, założyciel NAU - agencji talentów muzycznych, z którą współpracują m.in. Łukasz Targosz, Teoniki Rożynek, Maciej Zieliński, Grzegorz Turnau czy Bartek Gliniak. Kiedyś czynny muzyk, dzisiaj organizuje i produkuje nagrania muzyki filmowej oraz koncerty.
Zdjęcie uczestnika Michał Wójcik
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Tak Brzmi Miasto
CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna, której głównym projektem jest Tak Brzmi Miasto - obecnie najstarszy festiwal showcase'owy i konferencja muzyczna w Polsce, rozszerzona w 2019 o czteroletni program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 12 miastach, docierając z edukacją branżową do ponad 500 uczestników. Aktywny muzyk, menedżer i lider trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.
Zdjęcie uczestnika miłosz Całujek
miłosz Całujek
miłosz Całujek
Cierpienia Młodego Muzyka / TBM
Niewidzialna ręka podcastu Cierpienia Młodego Muzyka, ex-basista i założyciel zespołów Madamme i 13 Drzew. Booker, filantrop, leń.
Zdjęcie uczestnika Monika Szubrycht
Monika Szubrycht
Monika Szubrycht
Z wykształcenia polonistka, dziennikarka i neurologopedka. Autorka cyklu reportaży i wywiadów "Autyzm. Bliski daleki świat", wywiadu rzeki z dr Moniką Wasilewską „Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa" oraz książki „Szczęśliwe i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychicznymi".
Zdjęcie uczestnika Olek Kowalski
Olek Kowalski
Olek Kowalski
Znany także jako producent muzyczny - Czarny HIFI. Zaczynał od produkowania dla czołówki polskich raperów, od Pezet’a przez Eldo po Sokoła, aż po debiut swojego zespołu czyli HIFI Bandy. Obie płyty grupy pokryły się złotem zdobywając uznanie słuchaczy i środowiska. Stąd Czarny HIFI przeszedł do pracy nad swoimi solowymi albumami producenckimi w między czasie pracując nad produkcjami dla innych artystów i koncertując z HIFI Bandą. Kulminacyjny moment przypadł na wiosnę roku 2016 gdy wyprodukowany przez Czarnego, popowy hit ‘W głowie’ Ani Dąbrowskiej zawładnął radiowym airplayem, a ‘Co jest ze mną nie tak’ z Pezetem biło rekordy wyświetleń na YT.

W następnych latach Czarny HIFI poświęcił czas na produkcje do filmu, reklam i TV, by w 2018 zostać A&R’em Universal Music Polska i powstającego wówczas polskiego oddziału Def Jam. Od tamtej pory pozostaje jednak aktywny jako producent pracując choćby ze wschodzącymi wówczas gwiazdami polskiej sceny sanah i Soblem.
Zdjęcie uczestnika Paweł Drygas
Paweł Drygas
Paweł Drygas
wrOFF Showcase | Klub Łącznik
Współtwórca i dyrektor artystyczny wrOFF Showcase i manager Klubu Łącznik we wrocławskiej Czasoprzestrzeni. Wkręcony w lokalną scenę muzyczną tak bardzo, że napisał na jej temat kilka prac naukowych oraz zorganizował dziesiątki koncertów promujących młodych muzyków. Pasja do muzyki sprawiła, że zostało mu przydzielone Stypendium Ministra; zarówno za działalność artystyczną jak i naukową. Grafik, socjolog i muzyk. Perkusista pięciu wrocławskich zespołów: Francis Tuan, Katedra, Chwilantropia, Związki Maillarda i Panzerhund. Ma na swoim koncie ponad 300 zagranych koncertów, a ta liczba wciąż wzrasta.
Zdjęcie uczestnika Piotr Wykurz
Piotr Wykurz
Piotr Wykurz
Piotr Wykurz to niezwykle utalentowany człowiek-perkusista-marzyciel, nie tylko nadaje rytm i puls utworom, ale także tworzy niezwykłą atmosferę, która porusza serca słuchaczy. Obecnie współpracuje z takimi wspaniałymi artystami i zespołami jak: Jann / Dawid Tyszkowski / Clock Machine / ARS LATRANS Orchestra. Piotr jest również zaangażowany społecznie. Poprzez Stowarzyszenie ARS LATRANS, działa na rzecz rozwoju kultury i sztuki, inspirując innych do odkrywania swojego artystycznego potencjału i tworzenia piękna. Jest nieustannie poszukującym duchem, który nie zatrzymuje się nawet na sekundę. W chwilach wolnych od muzyki robi 150 000 innych rzeczy jak np: joga, medytacja, kąpiele leśne, prowadzenie elektronicznej wytwórni OUTPOST, czytanie, malowanie, pisanie porannych stron, projektowanie, trenowanie, wspinanie, taniec, opalanie czy rozwiązywanie krzyżówek.
Zdjęcie uczestnika Roman Wróblewski
Roman Wróblewski
Roman Wróblewski
Roman Wróblewski
Trójmiejski pianista, kompozytor, producent muzyczny, od prawie dwudziestu lat zaangażowany w wiele projektów w różnej stylistyce. Stworzył lub współprodukował ponad dziesięć albumów studyjnych. Występował w Europie (m.in. Portugalia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Niemcy, Dania, Szwecja, Bułgaria, Estonia, Francja), Azji (Tajwan, Korea Południowa) oraz na wielu festiwalach, w tym Open'er Festival, Przystanek Woodstock, Spokój Festival, Sea You Showcase Festival, Tak Brzmi Miasto, Fira B Festival w Hiszpanii i Spike Showcase Festival w Bułgarii.
Jest kompozytorem muzyki filmowej do kilku filmów. Film dokumentalny „Swell” z jego muzyką (2021) wygrał kilka konkursów za granicą i zdobył nagrodę dla najlepszego dokumentu na Sopot Film Festival 2022. Jest także producentem i scenarzystą filmowym oraz producentem kilkunastu teledysków, w tym teledysku do utworu „Big Hug”, który został nominowany w kategorii „Extra” w konkursie PL Music Video Awards 2022.
Ponadto Roman Wróblewski jest dwukrotnym stypendystą Miasta Sopot oraz częstym panelistą na międzynarodowych festiwalach i showcase'ach.
Prywatnie zapalony do granic surfer, skater, miłośnik sztuk wizualnych, fascynat i kolekcjoner naklejek oraz dumny właściciel pieska o imieniu Teo.
Zdjęcie uczestnika Sara Kordek
Sara Kordek
Sara Kordek
Dyrektor Kreatywna w firmie Good Taste Production specjalizującej się w kompleksowej organizacji tras koncertowych. Odpowiada za booking artystyczny i programowanie line upow takich wydarzeń jak Salt Wave Festival, Lekko Festiwal czy Edison Festival. Dziś odpowiedzialna za tworzenie koncepcji kreatywnych, swoje pierwsze kroki w branży muzycznej stawiała jako producentka tras koncertowych. Prelegentka wielu konferencji międzynarodowych takich jak ILMC, ESNS, Glaz Music France, Sharpe Festival czy International Music Showcase Festival w Izraelu.
Zdjęcie uczestnika Tomasz Barszcz
Tomasz Barszcz
Tomasz Barszcz
Ur. w 1982 r. w Katowicach. Ukończył kilka kierunków związanych z turystyką, ekonomią i pochodnymi, zwieńczone studiami MBA. Ma 15 lat stażu pracy w marketingu terytorialnym i organizacji eventów i na koncie ponad 1000 zrealizowanych projektów eventowych różnego kalibru. Jest dyrektorem festiwalu Summer Dying Loud i naczelnikiem Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą UM w Aleksandrowie Łódzkim.
Zdjęcie uczestnika Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Od dekady współtwórca wszystkich aktywności wychodzących spod marki Tak Brzmi Miasto. Ekselowy ninja, choć zdecydowanie z przymusu i zasiedzenia niż z miłości, w przeciwieństwie do summercampu, który jest jego ulubionym TBMowym dzieckiem. Stypendysta MKiDN, w przeszłości piszący o muzyce na portalu Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz do nieodżałowanej "Gazety Magnetofonowej". Basista Cinemon i Empty Ashtray.
Zdjęcie uczestnika Ula Buyuly
Ula Buyuly
Ula Buyuly
Artist in Bloom
Projektantka procesów rozwojowych, edukatorka i coachini pracowni Artist in Bloom. Socjolożka z wykształcenia, specjalistka w zakresie diagnozy i rozwoju kompetencji zawodowych oraz interpersonalnych. Swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie human resources/relations wykorzystuje w projektach badawczych w sektorze kreatywnym. Certyfikowana asesorka Harrison Assessment – testów psychometrycznych, badających cechy i predyspozycje zawodowe.
Zdjęcie uczestnika Victoria Wind
Victoria Wind
Victoria Wind
Kompozytorka i sound designerka, a także prowadząca kanał „Victoria Wind” na którym zajmuje się analizą muzyki z klasyków gier wideo. Jej twórczość można usłyszeć w grach takich jak System Breakdown czy Angvalion. Działa również jako music lead w projekcie Veritas Roleplay. Specjalizuje się w mrocznych etnicznych soundtrackach w gatunku Dark Folk.
Zdjęcie uczestnika Wanda Kwietniewska
Wanda Kwietniewska
Wanda Kwietniewska
wokalistka, autorka, tekstów, kompozytorka, działaczka na rzecz branży muzycznej, pierwsza w Polsce założycielka i liderka zespołu rockowego (Wanda i Banda), artystka kompletna.
Od czterech dekad Wanda Kwietniewska oczarowuje swoim talentem, ekspresją sceniczną, ogromną charyzmą, a także dobrocią, którą obdarza otaczające je osoby. Przez lata działalności autorskiego zespołu Wanda i Banda ( lub Banda i Wanda) wylansowała hity, które do dziś śpiewa cała Polska. Dzięki otwartości na nowe brzmienia a przede wszystkim ludzi, przełamywała schematy i docierała do nowe publiki, jak np. tworząc wspólnie z hip-hopowym zespołem PRO8L3M. Pełni wiele funkcji, mających na celu nie tylko wsparcie polskich autorów, kompozytorów i wykonawców, ale także ich ochronę.
Zdjęcie uczestnika Zbigniew Niedziałek
Zbigniew Niedziałek
Zbigniew Niedziałek
Ekspert branży muzycznej z ponad 15-letnim doświadczeniem. Współwłaściciel agencji Starship działającej w obszarze brand partnership. Od kilkunastu lat manager Pezeta. W trakcie kariery w branży muzycznej zajmował stanowisko Eastern Europe synchronisation and brand partnership managera w Warner Music Poland czy New Business Directora w wytwórni płytowej Magic Records. Na przestrzeni kilkunastu lat realizował dziesiątki współprac artystów takich jak m.in. sanah, Pezet, Doda, Sokół, Natalia Szroeder czy Smolasty z markami takimi jak Coca-Cola, Nike, Red Bull, Ballantine's, Bacardi, Martini, Reebok, Sprite czy Mastercard.

Spotkania 1 na 1

Zobacz z kim możesz umówić się na piętnastominutowe spotkania indywidualne

Zdjęcie uczestnika Adrian Sęk
Adrian Sęk
Adrian Sęk
Closer Music
Head of Marketing & PR w Closer Music
Producent/Wokalista/Gitarzysta
Współwłaściciel Sorry We Are Late Studio
Solowy projekt Modern Romantic: ARVL
Zdjęcie uczestnika Agata Szostak
Agata Szostak
Agata Szostak
Agencja Artystyczna Maestrada
Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator i producent. Za nią ponad 800 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak, Chwila Nieuwagi). Przez niemal trzy lata była równolegle specjalistą ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Aktualnie głową głównie w koncertach. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Bednarz-Oleksy
Agnieszka Bednarz-Oleksy
Agnieszka Bednarz-Oleksy
Pałac Kultury Zagłębia
Cykl koncertów muzyki alternatywnej "Piwnica" oraz cykl koncertów jazzowych "Scena|anecS" w Pałacu Kultury Zagłębia to moja praca i pasja. Razem z koleżankami z projektu dokładamy starań, żeby w Zagłębiu pojawiały się interesujące, świetnie brzmiące zespoły, ale równie istotne jest dla nas budowanie publiczności, która będzie uczestniczyć w wydarzeniach.
Zdjęcie uczestnika Aleksandra Piekielna
Aleksandra Piekielna
Aleksandra Piekielna
MyMusic
Absolwentka Akademii Menedżerów Muzycznych, managerka muzyczna, miłośniczka koncertów i festiwali. W wytwórni muzycznej MyMusic jestem Project Managerem obozów z twórcami internetu oraz zajmuje się organizacją eventów. Pierwsze kroki w branży stawiałam już jako członkini Oficjalnego Fanclubu jednej z topowych artystek, w którym czynnie działałam organizując konkursy, akcje fanowskie oraz prowadząc social media. Ponadto liczne współprace z festiwalami przy organizacji, w strefach - foto, video, garderób czy biura prasowego.
Obecnie współpracuje z zespołem Red Lips.
Zdjęcie uczestnika Aleksandra Sołoduch
Aleksandra Sołoduch
Aleksandra Sołoduch
OFFbeat Music Agency
Aleksandra ukończyła Akademię Managerów Muzycznych w 2014 r. Pracowała w dziale bookingu w warszawskim Klubie Stodoła, będąc jedną z koordynatorek europejskiego programu Liveurope, platformy skierowanej do początkujących artystów.
W 2017 roku założyła własną agencję OFFbeat Music Agency, oferującą booking i promocję debiutującym zespołom. W 2020 r. była uczestniczką programu Keychange, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz równouprawnienia w przemyśle muzycznym.
Zdjęcie uczestnika Alicja Dec
Alicja Dec
Alicja Dec
Radio Emaus
Dziennikarka, prezenterka radiowa, autorka audycji.
W poznańskim Radiu Emaus współprowadzi audycję "Trochę kultury" o tematyce kulturalnej, gdzie rozmawia o wydarzeniach i prezentuje nową polską muzykę. Na co dzień jest prezenterką pasma południowego na żywo.
W studenckim poznańskim Radiu Afera należy do redakcji muzycznej, gdzie prowadzi magazyn muzyczny Aferytm z alternatywnymi nowościami muzycznymi i przeprowadza wywiady z muzykami.
Otwarta na nową muzykę, kontakt z artystami, managerami i innymi specjalistami w branży.
Zdjęcie uczestnika ALICJA POZIEMSKA
ALICJA POZIEMSKA
ALICJA POZIEMSKA
Terminal Kultury Gocław
Alicja Poziemska to doświadczona managerka zespołów muzycznych, która od roku 2022 pełni funkcję organizatorki wydarzeń w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie (sala na 600 miejsc stojących i 391 miejsc siedzących). Jej wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmuje pracę z takimi zespołami jak Skytruck, Gorgonzolla, Loża Masorza i raperami takimi jak Mikser oraz Ńemy. Jej pasja do muzyki i umiejętność zarządzania artystami sprawiają, że jest niezastąpionym członkiem zespołu organizacyjnego Terminalu Kultury Gocław.
Zdjęcie uczestnika Arkadiusz Reikowski
Arkadiusz Reikowski
Arkadiusz Reikowski
Kompozytor muzyki do gier oraz filmowej. Jego najnowszym dziełem jest wielokrotnie nagradzana (m.in. Best Soundtrack podczas gali Digital Dragons Awards 2022) ścieżka dźwiękowa do gry "The Medium", napisana wspólnie z legendarnym japońskim kompozytorem Akirą Yamaoką oraz "Blacktail", z udziałem takich artystów jak Robot Koch, Zazula czy Bartłomiej Pałyga. Kompozytor był dwukrotnie nominowany podczas prestiżowej gali Hollywood Music In Media w Los Angeles, obok takich nazwisk jak Hildur Gudnadottir, Hans Zimmer czy Tom Holkenborg oraz czterokrotnie nominowany za najlepszą polską ścieżkę dźwiękową podczas gal rozdania nagród Digital Dragons Awards. Jego muzyka była grana na żywo podczas Game Music Festival we Wrocławiu, Epic Game Music w Poznaniu oraz podczas eventu promującego polską kulturę rozrywkową, który odbył się w Szanghaju Polish Games - Creative Poland - The Concert w 2019 r.
Zdjęcie uczestnika Artur Rawicz
Artur Rawicz
Artur Rawicz
Twórca podcastu "Rozmowy Rawicza - Muzyka Kultura Żyćko", a wcześniej "Brutal Wieczorową Porą" dla Radio 357. Dziennikarz, autor, freelancer, copywriter, fotograf i manager muzyczny. Autor okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalny fotograf wielu festiwali. Występuje w roli panelisty i prowadzi warsztaty z fotografii koncertowej, dziennikarstwa oraz komunikacji dla początkujących artystów. Członek Akademii Fonograficznej, wykładowca Akademii Menadżerów Muzycznych. Miłośnik przede wszystkim muzyki gitarowej. Ma na koncie setki publikacji w najróżniejszych mediach związanych z muzyką i kulturą, przeprowadził kilka tysięcy video-wywiadów z niemalże wszystkimi liczącymi się i wschodzącymi gwiazdami polskiej muzyki, niezależnie od gatunku: od jazzu i bluesa, przez rock i pop, po klasykę i hip-hop. Zapytany, otwarcie mówi o swoich problemach z używkami. Alkoholik i narkoman po siedmioletnim ciągu marihuanowym, po odwyku, czysty od kilkunastu miesięcy, w terapii. Przeciwnik podziału substancji na miękkie i twarde oraz penalizacji - pod pewnymi warunkami - używek z THC.
Zdjęcie uczestnika Baha Habieda
Baha Habieda
Baha Habieda
Festiwal Gadafest / Klub Betel
Inicjatorka i współorganizatorka Festiwalu Gadafest, który od 11 lat odbywa się na terenie małopolskich miejscowości (Rabka-Zdrój, Miechów, Strzeżów, a obecnie Książ Wielki). Koordynatorka jednorazowych imprez i koncertów, jak również cyklów wydarzeń, z których warto wymienić kilkuletni nowohucki projekt muzyczny Odbiornik Live czy Krakowski Spleen Stream – cykl „pandemicznych” wydarzeń w Klubie Betel, transmitowanych i retransmitowanych w sieci. W przeszłości pracowała w instytucji kultury (Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida) przez 5 lat promując i organizując wydarzenia kulturalne na terenie Krakowa.
Zdjęcie uczestnika Dariusz Baran
Dariusz Baran
Dariusz Baran
Portal muzyczny Muzobar
Z jednej strony - wykładowca akademicki (Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie), doktor nauk humanistycznych, medioznawca, badacz mediów muzycznych (choć nie tylko), języka dziennikarzy, list przebojów i wszystkiego, co muzyczne w popkulturze. Badacz polskiej prasy muzycznej nie tylko okresu PRL. Z drugiej strony - twórca i naczelny portalu muzycznego muzobar.com, poprzez który stara się m.in. wspierać słowem i poleceniem młodych polskich wykonawców. Na muzobar sprawozdaje z wydarzeń koncertowo-festiwalowych (Tak Brzmi Miasto, FAME, Soundedit, OFF, Colours, Cala Mijas, INmusic), czy odpytuje polskich i zagranicznych artystów.
Poza tym? Interesuje się polskimi internetowymi projektami radiowymi, kulturą festiwalową oraz muzycznym dziennikarstwem, o którym chętnie pisze (głównie) naukowo. Współorganizator nieistniejącej już konferencji „Media-Dziennikarstwo-Muzyka", za to stały uczestnik krakowskich Metal Studies, Kultur Muzyki Popularnej, czy opolskiego Unisono. Publikował w krakowskim kwartalniku kulturalno-naukowym „Splot", ostatnio kwartalniku "Lizard", a także na portalach independent.pl i apop.pl. Współpracował z Fundacją PMMI (The Polish Modern Music Institute). Wieczny „zbieracz" cd, winyli oraz starych czasopism muzycznych.
Zdjęcie uczestnika Dobrosława „Aljas” Król
Dobrosława „Aljas” Król
Dobrosława „Aljas” Król
Tworzy świeży, mocny rap oparty na tożsamości, energii i łamaniu schematów. Inspirowany nowojorską sceną, ale przeniesiony na lokalne konteksty. Raperka sama tworzy warstwę wizualną swojej twórczości. Jej występ zamykał pierwszą edycję festiwalu Great September, zyskując uznanie i zapewniając jej miejsce na OFF Festival 2023. Ważna jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty charakteryzują się dużą charyzmą oraz energią.

Delegaci i delegatki

Zobacz z kim z branży muzycznej możesz spotkać się podczas tegorocznej konferencji

Adam Drozdowski / Fundacja DLA KONTRASTU
Zdjęcie uczestnika Adam Drozdowski
Adam Drozdowski
Pracownik kultury, publicysta, animator, obserwator i praktyk kultury offowej. Lider kapeli i prezes Fundacji DLA KONTRASTU, kurator showcase'owej inicjatywy Polska z Offu. Kibicuje zmianom.
Adam Kiepuszewski / Młody Budda
Zdjęcie uczestnika Adam Kiepuszewski
Adam Kiepuszewski
Gitarzysta, producent, kurator i booker. Najbardziej kojarzony z ekscentrycznego duetu Franek Warzywa i Młody Budda, których debiutancki materiał "Wykopki EP" został pozytywnie zrecenzowany przez Anthony'ego Fantano, za to w styczniu wystąpią na Eurosonic Festival w Holandii. Oprócz tego Adam jest znany z mniejszych projektów jak OATS, Koitsu Doitsu czy ze swojej nieszablonowej produkcji dla innych artystów. Prowadzi własny festiwal muzyki niezależnej Ciepło/Zimno Fest. Grał koncerty m.in. w Holandii, Indiach czy Słowenii.
Adam Roszkowski / Roshko Brothers
Zdjęcie uczestnika Adam Roszkowski
Adam Roszkowski
Ciągle w podróży pomiędzy Polską a Belgią. Porzuciłem etat w orkiestrze by poświęcić się autorskiej muzyce, improwizacji oraz self menaegment dla Roshko Brothers. Obracam się w sferze szerokiej elektroniki, którą łączymy ze smyczkami. Korzenie klasyczne, kreatywny mindset, i love it. Ostatnio, wiele czasu zajmuje nam, cały proces produkcyjny, promocyjny, PR-owy, cała ta wspaniała maszynka by zadbać o swoje dźwięki. Btw dodaliśmy niezły groove do znanego tematu Josepha Händla.

Przed pandemią w 2019 roku, jeden z moich projektów płytowych, nagranych dla wytwórni NAXOS, otrzymał nominację do ICMA. Z kolei podczas pandemii urodził się nasz festiwal Wigrosfera. Dotąd zorganizowaliśmy 4 edycje festiwalu na suwalszczyźnie. Jestem vice prezesem fundacji ART-SOS, która działa od 2012 roku, organizujemy festiwale, koncerty, fundujemy stypendia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży regionu suwalszczyzny.
Adrian Sęk / Closer Music
Zdjęcie uczestnika Adrian Sęk
Adrian Sęk
Head of Marketing & PR w Closer Music
Producent/Wokalista/Gitarzysta
Współwłaściciel Sorry We Are Late Studio
Solowy projekt Modern Romantic: ARVL
agata bronikowska / Luna Music Polska
agata bronikowska
Agata Skrzyńska / ON LEMON // Śląskie Miraże Art Fest
Zdjęcie uczestnika Agata Skrzyńska
Agata Skrzyńska
*Senior Brand Manager w ON LEMON
*Organizator festiwalu Śląskie Miraże Art Fest
Agata Szostak / Agencja Artystyczna Maestrada
Zdjęcie uczestnika Agata Szostak
Agata Szostak
Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator i producent. Za nią ponad 800 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak, Chwila Nieuwagi). Przez niemal trzy lata była równolegle specjalistą ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Aktualnie głową głównie w koncertach. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.
Agnieszka Bednarz-Oleksy / Pałac Kultury Zagłębia
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Bednarz-Oleksy
Agnieszka Bednarz-Oleksy
Cykl koncertów muzyki alternatywnej "Piwnica" oraz cykl koncertów jazzowych "Scena|anecS" w Pałacu Kultury Zagłębia to moja praca i pasja. Razem z koleżankami z projektu dokładamy starań, żeby w Zagłębiu pojawiały się interesujące, świetnie brzmiące zespoły, ale równie istotne jest dla nas budowanie publiczności, która będzie uczestniczyć w wydarzeniach.
Agnieszka Nowakowska
Agnieszka Nowakowska
Agnieszka Protas / Panwinyl.pl
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Protas
Agnieszka Protas
Aleksandra Górska-Jankowska
Aleksandra Górska-Jankowska
Aleksandra Piekielna / MyMusic
Zdjęcie uczestnika Aleksandra Piekielna
Aleksandra Piekielna
Absolwentka Akademii Menedżerów Muzycznych, managerka muzyczna, miłośniczka koncertów i festiwali. W wytwórni muzycznej MyMusic jestem Project Managerem obozów z twórcami internetu oraz zajmuje się organizacją eventów. Pierwsze kroki w branży stawiałam już jako członkini Oficjalnego Fanclubu jednej z topowych artystek, w którym czynnie działałam organizując konkursy, akcje fanowskie oraz prowadząc social media. Ponadto liczne współprace z festiwalami przy organizacji, w strefach - foto, video, garderób czy biura prasowego.
Obecnie współpracuje z zespołem Red Lips.

Zespoły

Zobaczcie kto zagra w tym roku na Tak Brzmi Miasto

Zdjęcie profilu Daria Ze Śląska
Daria Ze Śląska
Zespół
Daria Ze Śląska
Od urodzenia mieszka na Śląsku. Miała zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło jej już najlepiej zrezygnowała i została historykiem. Nie lubi wielkich miast i tłumów. Gdyby nie śpiewała, pisałaby teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jest ufna, cierpi na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej. Cechami charakterystycznymi jej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.
Daria poznała Agatę Trafalską podczas takbrzmimiastopwego Inkubatora, chwalimy się tym na prawo i lewo, wiadomo, sukces ma wielu ojców. Tym bardziej cieszymy się z tego, że zagra na TBM. Nie możecie tego przegapić!
Zdjęcie profilu Franek Warzywa i Młody Budda
Franek Warzywa i Młody Budda
Zespół
Franek Warzywa i Młody Budda
"Jedzenie warzyw, chodzenie do szkoły, życie pozaziemskie i zdrowy styl życia. Franek Warzywa śpiewa, Młody Budda robi muzyczkę. Razem tworzą duet, który nie zamyka się w obrębie jednego gatunku. Hip hop, post punk, techno: każdy znajdzie coś dla siebie pod warunkiem, że jest entuzjastą dobrej zabawy, bo jej nigdy nie brakuje." Szkoły już pokończyliśmy, ale warzywami i zdrowym stylem życia (nawet pozaziemskiego) się jaramy, więc cieszymy się, że u nas zagrają. Zwłaszcza, że wystąpią w trio, a wiadomo, że zespół z żywym perkusistą od razu jest lepszy!
Zdjęcie profilu .WAVS
.WAVS
Zespół
.WAVS
Usilnie staramy się nie powtarzać artystów na Tak Brzmi Miasto, ale wszelkie nasze starania poległy w nierównej walce z głosami ekspertów i ekspertek zmiecionych falą nowej muzyki krakowskiego kwartetu .WAVS. No dobra, wcale ten nasz opór nie był tak wielki, wiemy co panowie potrafią na żywo, więc bardzo się cieszymy, że ponownie u nas zagrają, tym bardziej, że polskojęzyczne numery to jednak u nich nowość. Ciekawi jesteśmy czy i tę sól publiczność poczuje.
Zdjęcie profilu Sad Smiles
Sad Smiles
Zespół
Sad Smiles
Jak się kimś zajmuje Borówka to wiadomo, że to dobre granie. Mówi o nich pieszczotliwie "moi gówniarze" i fakt jest taki, że Sad Smiles to bezczelnie młody zespół, w oficjalnym pressie piszą nawet, że średnia wieku w zespole to... 16 lat. Samo to nie zasługuje być może na oklaski, ale już lista wygranych konkursów i festiwali oraz ilość zagranych koncertów jak najbardziej. A najnajbardziej na te oklaski zasługuje sama muzyka, zwłaszcza w wersji na żywo. Jeżeli ktoś twierdzi, że młodzież teraz nie gra dobrego rocka to zapraszamy na Tak Brzmi Miasto, żeby się przekonał w jakim jest błędzie!
Zdjęcie profilu SWAYZEE
SWAYZEE
Zespół
SWAYZEE
Zespół rozpoczął swoją działalność w 2021 roku i szybko zdobył uznanie szerokiej publiczności. Muzycy zawdzięczają świetny odbiór niezwykłej autentyczności i szybkim, żywiołowym utworom do tańca, które uderzają w nos jak cios karate. Swayzee łączy publiczność na co dzień słuchającą zupełnie różnych gatunków muzycznych, ponieważ w ich performansie chodzi o zabawę i interakcję.
Zdjęcie profilu Julita Ziela Zielińska
Julita Ziela Zielińska
Zespół
Julita Ziela Zielińska
Julita Ziela Zielińska ma za sobą między innymi Openera ale nas oczarowała intymnością swojego wokalu i melodiami, które będziecie nucić co najmniej kilka tygodni po jej koncercie. Cieszymy się zatem, że trafi i do nas, z dużym składem poruszającym gdzieś pomiędzy indie popem, soulem, elektroniką a jazzem, ale jest w tym też trochę easy listeningu. Tesktowo, i to już jej słowa: "polemikę z sinusoidalnym przebiegiem linii życia określają w prostych, a jednocześnie niebanalnych szlagwortach - Raz wersal, raz wersalka, Goździki i gwoździe, Rózgi i różdżki." No i super. U nas "piegi" na repeacie od dawna!
Zdjęcie profilu Izdeb
Izdeb
Zespół
Izdeb
Songwriter, gitarzysta i wokalista. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy „Książę Naiwności i „@strach”, złotą płytę i fryderyka z zespołem Ralpha Kamińskiego za album “KORA”, występy podczas Opener Festival, FPP w Opolu, London Sofar, Orange Festival. Tworzy samozwańczy gatunek Space-pop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i przestrzennej.

Pisze o sobie tak: "to deszczowe harmonie łączące w sobie akustyczny ambient i przytłaczający przester gitary. Solowy akt, w którym niepokój łączy się z nadzieją, tworząc przestrzeń do szukania swojej prawdy. To piosenki, które przypominają o tym, że na każde nierozwiązane historie, czekają już szczęśliwe zakończenia. Słuchać po zmroku."
Na Tak Brzmi Miasto na pewno zagra po zmroku, więc czekamy niecierpliwie na spełnienie jeszcze jednej zapowiedzi z jego pressa: „Jestem przesterem, który rozumie Twój ból”
Zdjęcie profilu mona polaski
mona polaski
Zespół
mona polaski
"Niezły bajzel" - tak sobie byśmy pomyśleli gdyby ktoś nam powiedział, że łączy nową falę, post punk, synthwave, alternatywne disco, indie i bigbeat. Okazuje się jednak, że mona polaski tak właśnie gra i wszystkie wymienione składniki u nich słychać, a na wierzchu tego wszystkiego mamy ciekawe, niebanalne teksty, charyzmę i sporo energii, więc jesteśmy pewni, że ich koncert pogodzi różowowłosą piętnastolatkę i czterdziestolatka w katanie z logiem Obituary. Buńczuczne stwierdzenie? Sami sprawdźcie!
Zdjęcie profilu USO 9001
USO 9001
Zespół
USO 9001
USO 9001 ma na koncie koncerty w Czechach, Austrii, Węgrzech czy Chowarcji, tytuł Olśnienia Gazety Wyborczej (po koncercie na poznańskim NextFest), najlepszy debiut historii Festiwalu Jazz Jantar, nominację do nagrody MOSKITY K-MAG'u dla młodych artystów oraz do nagrody SANKI Gazety Wyborczej. Nazwa wyjaśniają jako grę słów, a muzykę jako grę gatunków: mamy tu off-jazz, hip-hop i gęste bity grane na bębnach, gitarowe piosenki i punk rock. Niby trio a hałasu robią za dwudziestu. I to jakiego!
Zdjęcie profilu Szklane Oczy
Szklane Oczy
Zespół
Szklane Oczy
Szklane Oczy to Ania, Aga i Justyna – wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią. Lubią koncertować i dużo koncertują – dziewczyny zagrały między innymi podczas festiwali Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz, grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50 urodzinach Spodka, na Dniach Chorzowa z Luxtopedą i Dżemem w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Niemczech (Berlin), w Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn) oraz we Francji (Roubaix). Nie grały jeszcze u nas, więc odrabiamy tę lekcję, lepiej późno niż wcale.
Zdjęcie profilu Francis Tuan
Francis Tuan
Zespół
Francis Tuan
Muzyka Francisa Tuana jest jak pierogi z farszem do sajgonek – niby znasz poszczególne składniki, ale kiedy zjesz je razem, smakują zupełnie inaczej. Współczesna alternatywa, indie pop, a nawet typowo polski rock współgrają tu z orientalnym instrumentarium i brudnymi, gitarowymi brzmieniami. Pozornie odległe od siebie style łączy ze sobą tekst, poruszający zazwyczaj aktualną tematykę. Francis opisuje świat z perspektywy wrażliwego mężczyzny i nawiązuje do problemów dotykających dzisiejszych młodych dorosłych. Często posługuje się przy tym autoironią. Sam określa siebie jako „Samiec omega” i taki jest też tytuł jego najnowszej płyty. Płyty, dodajmy, która zebrała szereg entuzjastycznych recenzji, ale na żywo jest i tak lepiej. Wiemy, widzieliśmy nie raz, co i wam szczerze polecamy.

Harmonogram koncertów

Oprócz rozmów o muzyce, warto też jej posłuchać. Zapraszamy na koncerty!

wszystkie
Klub Re
Poczta Główna
Tu i Ówdzie
18 listopada
g.18:15-19:00
Poczta Główna

Julita Ziela Zielińska

18 listopada
g.18:45-19:15
Tu i Ówdzie

Szklane Oczy

Kup bilet już dziś!

Bilety w limitowanej liczbie już dostępne!

Miejsca

Mapa i opis miejsc, w których odbędzie się konferencja oraz koncerty showcase'owe

Pałac Potockich Główny budynek konferencji.

Rynek Główny 20

W środku:
- Sala I
- Sala II
- Sala III
- Lobby - miejsce spotkań
- Chillroom
- Catering (kawa, obiad, kanapki)

Odległość do Aries Bar - 1 min.
Odległość do Art-Synergy - 3 min.
Odległość do Poczty Głównej - 8 minut.
Odległość do Klub Re - 7 min.
Odległość do Tu i Ówdzie - 2 min.
Art-Synergy Rynek Główny 39
Aries Bar Rynek Główny 27
Klub Re ul. Św. Krzyża 4
Klub spotkań Poczta Główna u. Westerplatte 20
Tu i Ówdzie ul. Wiślna 5

PARTNERZY

Partnerzy konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto

Organizator
Powered by
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Patronat medialny
Współpraca
To top