Ania Sama - Śnienie
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/06/hd20-1536x864.jpg-thumbnail

Debiutancki album Ani Samej miał swoją premierę 4.06.2021. „Śnienie” to piękna opowieść złożona z 10 utworów, nad którymi pracowało kilku producentów: Szymon Piotrowski, Michał i Mateusz Sarapata, Patrick The Pan, Hyper Son oraz Bartek Brzeziński. 

Śnienie to dla mnie powitanie pewnego etapu w życiu. Jako już dorosła osoba zdecydowałam się na ryzykowną rzecz, jaką jest pójście za sercem i ten album jest zwieńczeniem tej drogi, a zarazem jej początek. Świętuję nim trafność swojej decyzji, fakt, że nie zakopałam talentu oraz wytrwałość, która towarzyszyła mi przez te kilka ostatnich lat. Rozprawiłam się w nim z wieloma wątkami w moim życiu - mówi artystka.

Płyta utrzymana jest w stylistyce artystycznego alt-popu gdzie poetyckie teksty stykają się z taneczną, kołyszącą muzyką.

Melorecytacyjne intro („Kremowy papier” z produkcją Patricka The Pan) otwiera płytę i zapowiada eteryczne, pełne czułości i intymności doznania. „Pestka” (do której znakomity obraz stworzyła Olga Czyżykiewicz) wciąga głębiej w poetycki i oniryczny świat Ani, aby już po chwili rozkołysać w kolejnym utworze  - „Kołyszą” wraz z tytułowym „Śnieniem” promują album teledyskami spójnymi z  klimatem sennych marzeń, który towarzyszy całej płycie.

Na uwagę zasługuje nieco odmienny od pozostałych lekki i pełen uroku utwór „Krok po kroczku” - to piosenka, od której zaczęła się cała praca nad płytą.

Album można zamówić za pośrednictwem strony chodzasluchy.com .

 

Koncert promujący 2.07.2021 w Krakowie, w klubie Luneta Nocą. 

To top