CZYM JEST SUMMERCAMP?
Letnia przygoda? Wakacje? Piękne wspomnienia? Tak, ale: pod znakiem intensywnych warsztatów. I nowych kontaktów, które mogą wywindować Twoją karierę na kolejny poziom. Tak Brzmi Miasto Summercamp to laboratorium branży muzycznej dla muzyków i menedżerów w formie dziewięciodniowego obozu letniego.

Jeśli chcesz nie tylko jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę odnośnie branży muzycznej, ale przede wszystkim zastosować ją w praktyce, eksperymentując w bezpiecznych warunkach w grupie osób myślących podobnie do Ciebie oraz stworzyć prawdziwą społeczność i kontakty na lata, zapraszamy!

Dotychczas odbyły się cztery edycje każdorazowo goszczące trzydzieścioro uczestników i uczestniczek, a ich komentarze są zadziwiająco podobne: "obóz odmienił moje życie".

Znasz już wystarczająco dużo teorii, artykułów, wykładów, tutoriali, podcastów i chcesz w końcu zastosować to wszystko w praktyce?

Zanim zaczniesz, potrzebujesz jednak skonsultować swoje pomysły z ekspertami z branży muzycznej?

Chcesz poznać podobne do siebie osoby, pracować razem z nimi i stworzyć prawdziwą, wspierającą się społeczność?

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w obozie letnim Tak Brzmi Miasto Summercamp 2023. Jest to dziewięciodniowe laboratorium branży muzycznej, w trakcie którego wysłuchasz wykładów – bo wiedzy nigdy dość! – ale przede wszystkim weźmiesz udział w warsztatach, będziesz pracować pod okiem ekspertów, tak by dokładnie przedyskutować to gdzie jesteś i czego potrzebujesz.

Cel to wprowadzenie w życie zebranej przez Ciebie wiedzy, tak by jak najszybciej mogła przynosić efekty dla Ciebie i Twojego zespołu.

SUMMERCAMP POMOŻE CI:

 • przekuć swoją tożsamość w wizję i model biznesowy
 • komunikować się z innymi by udało Ci się skutecznie prowadzić zespół
 • zadbać o autoprezentację i dobrze wypaść przed kamerą lub mikrofonem
 • dowiedzieć się jak dotrzeć do interesujących Cię dziennikarzy muzycznych i festiwali
 • w kilka minut “sprzedać się” osobie, na której wsparciu Ci najbardziej zależy

Obóz odbywa się 16-25 sierpnia 2023 r., w Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki” w Krakowie (ul. Papiernicza 2).

Zapraszamy do udziału!

 

Program summercamp
Program obozu letniego, który odbędzie się w sierpniu 2023 w Krakowie
wszystkie
Inne
Warsztat
Wykład
Sesja mentoringowa
16 sierpnia
g.19:00-20:30
Witajcie na obozie!
Pierwsze spotkanie tegorocznego summercampu ma kilka celów. Pokażemy wam teren, na którym spędzicie najbliższe dni, poopowiadamy trochę o programie i jego szczegółach, rozdamy pakiety startowe, ustalimy wspólnie pewne reguły, przede wszystkim jednak - poznamy się: my z wami, wy z nami i wszyscy między sobą!
moderatorzy:
Michał Wójcik
Tomek Bysiewicz
17 sierpnia
g.10:30-12:00
CK Dworek Białoprądnicki
Jesteśmy na obozie - co dalej?
W jaki sposób stać się kapitanem lub kapitanką własnej podróży edukacyjnej w trakcie obozu?
Bo obóz to nie tylko rozwój i zabawa, to też trampolina do wskoczenia na wyższy poziom branżowego profesjonalizmu.

Dlatego warto się zastanowić, jak podtrzymać motywacje przez cały czas jego trwania, w jaki sposób ewaluować swoje zaangażowanie oraz jak wykorzystać wsparcie grupy do bardziej efektywnego przekładania teorii na praktykę.

Magda Chołyst pomoże Wam poszukać najlepszych narzędzi codziennej pracy wspierających Wasz procesu uczenia, aby ten intensywny czas nie skończył się wypaleniem, a potężnym krokiem do przodu.
moderatorka:
Magda Chołyst
WYKŁADOWCY SUMMERCAMP 2023
Oto wykładowcy, którzy prowadzić będą zajęcia w trakcie obozu 2023.
Agata Trafalska
Agata Trafalska
Jazzboy Records
Autorka tekstów piosenek, reżyserka teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i doktorantka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 r. rozpoczęła studia w Academy of Art University w San Francisco. Współpracuje z wytwórnią Jazzboy. Jest współautorką sukcesu wokalisty Korteza, m.in. z którym napisała teksty na płytę "Bumerang" oraz "Mój dom". Za realizację teledysku do piosenki "Zostań" została nominowana do Fryderyka 2016.
Agnieszka Obszańska
Agnieszka Obszańska
Trójka
Teatrolog z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Przez lata związana z radiową "Trójką". Reporterka, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i autorka programów, m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe festiwale i wydarzenia muzyczne w Polsce i poza nią. Dużo pracuje z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Po rozpadzie starej Trójki pracowała niezależnie na wielu frontach i zasilała zespół tworzącego się RADIA 357, od niedawna z powrotem w Trójce.
Bartek Chaciński
Bartek Chaciński
Polityka, Polskie Radio
Redaktor działu kultury „Polityki", dziennikarz muzyczny, członek Rady Języka Polskiego. Współpracuje z Polskim Radiem (Dwójka), prowadzi blog muzyczny Polifonia. Opublikował m.in. serię „Słowników najmłodszej polszczyzny" oraz książkę „Wyż nisz" o tym, gdzie się podziały subkultury młodzieżowe.
Daria Ryczek – Zając
Daria Ryczek – Zając
Daria Ze Śląska
Znana jako Radia Ze Śląska.
Cztery lata temu uczestniczyła w summercamp jako wokalista The Party Is Over. Teraz robi solową karierę (w 2024 odebrała dwa Fryderyki!) i pisze o sobie tak:
"Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej."
Magda Chołyst
Magda Chołyst
Artist in Bloom
Założycielka pracowni Artist in Bloom, wspierającej rozwój kompetencji zawodowych wśród artystów, profesjonalistów i pracowników instytucji kultury. Magda jest projektantką procesów edukacyjnych, badaczką kompetencji przyszłości w przemysłach kreatywnych, coachem kariery, edukatorką i hackerką strategii, które pozwalają znaleźć balans między twórczą satysfakcją, finansową stabilizacją a dobrostanem. Jej eksperckie pasje to strategia, kreatywna przedsiębiorczość i tworzenie brandów opartych na autentycznych wartościach i talentach.
Razem z zespołem Artist in Bloom, Magda realizuje sesje 1:1, warsztaty oraz programy edukacyjne dla sektora muzycznego, dostarczając wiedzy i umiejętności niezbędnych do prosperowania w ekspresowo zmieniającym się ekosystemie przemysłów kreatywnych.
Pracownia współpracuje na co dzień z twórcami, profesjonalistami i organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in. Music Export Poland, Music Cities Network, European Music Managers Alliance, Keychange i wiele innych).
Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Antyradio
redaktor naczelny, dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od niemal 25 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego oraz prowadzi warsztaty „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej. Absolwent stosunków międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM.
Więcej informacji, również o pozaradiowej działalności Marcina, można znaleźć tutaj: www.marcinbakiewicz.pl
Michał Bukowski
Michał Bukowski
Urodzony w rodzinie aktorskiej od dziecka występuje w radio i telewizji. Z braku lepszego pomysłu na życie kończy łódzką szkołę filmową. W 2000 otrzymuje nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Gdyni i zmienia zawód.

Jest konsultantem biznesowym od ponad dwudziestu lat czynnie działający na polskim rynku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji kadry menedżerskiej, projektowaniu i wdrażaniu zmian kultury przywództwa oraz poprawy efektywności sprzedaży.

Wybrane programy szkoleniowe: sprzedaż i negocjacje; efektywne prezentacje sprzedażowe, wystąpienia publiczne, storytelling, improwizacja w praktyce zawodowej; rozwój kompetencji menedżerskich:

Prywatnie od dwunastu lat bada i rozwija zasady improwizacji, błędnie rozumianej, jako coś przypadkowego i nieprzewidywalnego. Doświadczenia zdobyte na polu tych eksperymentów i ćwiczeń przenosi do szkoleń i programów rozwojowych.
Jest współtwórcą kategorii Mentoring Theater w Polsce.
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Tak Brzmi Miasto
CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna, której głównym projektem jest Tak Brzmi Miasto - obecnie najstarszy festiwal showcase'owy i konferencja muzyczna w Polsce, rozszerzona w 2019 o czteroletni program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 12 miastach, docierając z edukacją branżową do ponad 500 uczestników. Aktywny muzyk, menedżer i lider trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.
Przemek Dziewitek
Przemek Dziewitek
trener, facylitator, coach, pedagog i pracownik socjalny. Prowadzi Pracownię Praktyki Autentyczności oraz jest członkiem kolektywu trenerskiego XYZ. Absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, obecnie członek zespołu trenerskiego Szkoły Liderów. Absolwent Szkoły trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz specjalizacji coachingowej Grupy TROP. Przez wiele lat trener biznesu i akademii Grupy TROP.
Prowadzi warsztaty i sesje edukacji indywidualnej, zarówno na żywo jak i on-line. Wspiera pracowników, menedżerów, w rozwoju kompetencji podnoszących jakość współpracy: inteligencji emocjonalnej, pracy ze zmianą i w niepewności, rozwijania empowermentu i delegowania, pracy ze zmianą nawyków, pracy z wartościami i wizją, facylitacji, pracy zdalnej w zespołach rozproszonych, uważności.
Specjalizuje się w tematyce Autentyczności, która stanowi bazę dla budowania zdrowych relacji i osiągania spełnienia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Pracował z zespołami firm i samorządów,m.in: ABB, AMGEN, mBank, Xelion, Ernst & Young, Vestas, Fuchs Oil Corporation, Warta, 7R, Prudential, GSBK, Gino Rossi, Platinium Wellness, Interseroh, Międzynarodowe Centrum Kultury, Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Miasta Krakowa.
Sylwia Dąbrowska
Sylwia Dąbrowska
Instruktor teatralny, pedagog dramy i absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Teatrem i nauczaniem zajmuje się od 12 lat. Uczy aktorstwa młodych ludzi, którzy z wystąpieniami przed publicznością dopiero zaczynają się oswajać. Przygotowuje produkcje teatralne z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Niekiedy pracuje z zawodowymi aktorami, ale przede wszystkim są to zapaleni amatorzy. Pracuje z ludźmi, którzy chcą występować na scenie, bądź przed kamerą. Pomaga osobom, które chcą, aby kamera je pokochała. Poprzez swoje video, live’y, artykuły na blogu i kursy online, pokazuje jak to zrobić, by lepiej prezentować się przed kamerą, doskonalić swój głos i angażować widzów. Wiery, że każdy może wyglądać przed kamerą dobrze, musi tylko wiedzieć jak się do tego przygotować.
Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Od dekady współtwórca wszystkich aktywności wychodzących spod marki Tak Brzmi Miasto. Ekselowy ninja, choć zdecydowanie z przymusu i zasiedzenia niż z miłości, w przeciwieństwie do summercampu, który jest jego ulubionym TBMowym dzieckiem. Stypendysta MKiDN, w przeszłości piszący o muzyce na portalu Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz do nieodżałowanej "Gazety Magnetofonowej". Basista Cinemon i Empty Ashtray.
Ula Nowak
Ula Nowak
Off Festival
Dziennikarka, prezenterka, producentka i kuratorka muzyczna. Producentka odpowiedzialna za międzynarodowy booking na OFF Festivalu Katowice, a także menadżerka programowa i producentka przy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Panelistka Transglobal World Music Chart, a także Balkan World Music Chart. Współzałożycielka Pannonica Festival, którego 10 edycja odbędzie się latem 2023 roku w Barcicach k. Starego Sącza. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats. Jako niezależna producentka/kuratorka regularnie współpracowała w ostatnich latach min. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Łaźnia Nowa, Festiwalem Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Publikowała min. dla Dwutygodnika, portalu Jazzarium.pl, Gazety Wyborczej, Pisma Folkowego oraz ProAnima. Od wielu lat pisze również dla magazynu Jazz Forum. Realizowała projekty dla Instytutu Adama Mickiewicza oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego. Przez 5 lat była rzecznikiem prasowym Festiwalu Jazz Juniors. Obecnie związana z radiem internetowym JAZZKULTURA, gdzie prowadzi autorski program z muzyką świata „Świato-czułość” oraz poranne audycje. Od lutego 2023 jej autorska audycja emitowana jest również w berlińskiej rozgłośni Multicult.fm. Współzałożycielka polskiego oddziału Music Declares Emergency, międzynarodowej inicjatywy promującej działania zrównoważone w branży muzycznej. Uczestniczka międzynarodowego programu rozwoju talentów w branży muzycznej „Keychange” na rok 2023, w kategorii innowator.
Weronika “Zdzicha” Szymańska
Weronika “Zdzicha” Szymańska
33 Records
W wytwórni 33 Records zajmuje się szeroko pojętą promocją, PR-em, wsparciem artystów jako project manager oraz kreatywnym podejściem do wytyczania ścieżki rozwoju dla niezależnego wydawnictwa. Menagerka zespołu IKSY, pod której okiem artyści pracują nad strategią promocji swojego nadchodzącego albumu. Laureatka nagrody Akademii Managerów Muzycznych za współpracę z zespołem Black Radio przy promocji ich najnowszej płyty wydanej w 2023 roku. Wcześniej działała jako dziennikarka, współpracując z redakcjami Rytmy.pl, muno.pl, All About Music, Muzykoholicy czy Radio Meteor. W tym co robi, najbardziej uwielbia odkrywanie młodych talentów, czemu poświęca wiele uwagi. Po godzinach jara się kosmosem i składa klocki LEGO, a na jej aktualnej liście „TO DO" jest nauka jazdy konnej, łapanie zorzy polarnej na Islandii i lot w kosmos.
Władek Foltyński
Władek Foltyński
Autor, basista, edukator muzyczny. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej jako strateg (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie). Specjalizuje się w brandingu kultury. W rolach wykładowcy, trenera, moderatora czy autora realizował projekty edukacyjne, konferencyjne i warsztatowe dla m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, HEMI Music Award, Eastern European Music Academy, Inkubatora Tak Brzmi Miasto, projektu Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty oraz wielu instytucji związanych z edukacją i kulturą.

Autor m.in. książki "Komunikacja Pozadźwiękowa" - pierwszego "podręcznika mowy ciała dla muzyków" oraz metody dla osób dorosłych na gitarę basową bezprogową.

Obóz odbywa się 16-25 sierpnia, w Krakowie w Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki” (ul. Papiernicza 2).

1. By wziąć udział w obozie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 27 czerwca 2023 r.
2. Do 29 czerwca 2023 r., spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych trzydzieścioro uczestników i uczestniczek.
3. Ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata na konto organizatora do dnia 7 lipca 2023 r.

W cenie obozu zawierają się:

 • Udział w 15 warsztatach/wykładach z 11 ekspertami i ekspertkami
 • Sesje pracy w parach
 • Rejestracja i publikacja wywiadu z Agnieszką Obszańską (Radio 357) lub Marcinem Bąkiewiczem (Antyradio)
 • Udział w jam sessions (zapewniamy backline)
 • Udział w sesjach feedbacku “YouTube Party”
 • 9 noclegów w czterogwiazdkowym hotelu Hotel Krowodrza (16-25 sierpnia)
 • 8 obiadów (17-24 sierpnia). Do wyboru opcja wegańska, wegetariańska i mięsna

Cena specjalna (dla zgłoszeń otrzymanych do 28 maja): 3499 PLN

Cena normalna (dla zgłoszeń otrzymanych po 28 maja): 3999 PLN

Opcja bez noclegu: 2499 PLN

W formularzu zgłoszeniowym w polu “pytania” proszę wpisać, że chodzi o tę właśnie opcję.

Formularz zgłoszeniowy
GALERIA
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich edycji obozu letniego Tak Brzmi Miasto Summercamp.
ORGANIZATORZY I PARTNERZY
Poniżej znajdziesz organizatorów programu oraz partnerów - zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.
Organizatorzy
Partnerzy
To top