Działalność muzyczna a prowadzenie działalności gospodarczej [PRAWO MUZYKA]
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/09/WWWslider32-1536x1152.jpg-thumbnail

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. Coraz częściej artyści i menedżerowie decydują się na sformalizowanie swojej działalności zawodowej. Czy muzyk lub menedżer mają obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej? 

Nie ma takiego obowiązku. Prowadzenie działalności artystycznej lub menedżerskiej jest możliwe w różnych formach. Opcja założenia działalności gospodarczej jest jednak bardzo często stosowanym wariantem, a nieraz także jedynym właściwym. Warto więc zainteresować się tym tematem.

Wykonywanie działalności menedżerskiej i muzycznej bez  rejestracji działalności gospodarczej jest możliwe, jednakże prowadzić może do straty potencjalnych korzyści, a w pewnych przypadkach nawet do problemów podatkowych.  Warto wziąć pod uwagę opcję założenia działalności gospodarczej już na wczesnym etapie. choć dla wielu osób prowadzenie własnej firmy może wydawać się przerażające, to w praktyce niesie to bardzo wiele korzyści. Warto wiec, aby osoby prowadzące działalność muzyczną rozważyły czytaj dalej na stronie Musicodex .

 

Udostępniamy Ci wiedzę z zakresu prawa autorskiego i prawa w muzyce dzięki współpracy z Musicodex.

Dawkę wiedzy prawniczej dla muzyków znajdziesz także na ich YouTube'owym kanale Musicodex prawnicy od muzyki !

To top