Ania Bieniek
Do programu Tak Brzmi Miasto Inkubator dołączyła jako menedżerka zespołu shama. Obecnie Project Managerka w Agora Muzyka. W wytwórni wrzucona na głęboką wodę zajmowała się promocją artystów takich jak Dr Misio, Ania Karwan, Lor, Bartek Królik, Wojtek Mazolewski, czy Marcin Masecki. Zaangażowana m.in. we współpracę z największymi mediami w Polsce, Netflixem, czy w teledysk reżyserowany przez Wojtka Smarzowskiego, sukcesywnie przekracza swoje kolejne granice. Pracuje przy nominowanym do Fryderyka albumie Dr Misio “Chory na Polskę”, a ostatnio rozpoczęła współpracę managerską z Zutą i Chłodno. Z shamą objechała Polskę z kamperem Męskiego Grania.
Chór Kameralny Poznańskie Senioritki
W programie uczestniczyła dyrygentka i menedżerka chóru - Ewa Wodzyńska. Poznańskie Senioritki dzięki znajomości z TBM zostały zaproszone m.in. do współpracy z Łona. Zespół wystąpił w teledysku, który jest nominowany do Fryderyków, na dwóch koncertach z Dawidem Podsiadło w Sali Ziemi w Poznaniu oraz z Filharmonikami Śląskimi w katowickim Spodku jako część projektu Gala Muzyki Filmowej. Wszystko to w ciągu jednego roku!
Artyści i artystki
Daria Ze Śląska
Zespół
Daria Ze Śląska
Od urodzenia mieszka na Śląsku. Miała zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło jej już najlepiej zrezygnowała i została historykiem. Nie lubi wielkich miast i tłumów. Gdyby nie śpiewała, pisałaby teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jest ufna, cierpi na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej. Cechami charakterystycznymi jej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.
Daria poznała Agatę Trafalską podczas takbrzmimiastopwego Inkubatora, chwalimy się tym na prawo i lewo, wiadomo, sukces ma wielu ojców. Tym bardziej cieszymy się z tego, że zagra na TBM. Nie możecie tego przegapić!
Klawo
Zespół
Klawo
Piszą, że "w skład Klawo wchodzą dobre ziomki, na co dzień bujające się po korytarzach Akademii Muzycznej w Gdańsku, lub po plaży" i my widzimy w tym wszystko: przyjaźń i radość z grania, wykonawczy kunszt i luz, który od zawsze kojarzył nam się z Trójmiejską sceną. Jeżeli lubicie groove i jazzowe improwizacje, ale również melodie, które spokojnie mogłoby być soundtrackiem do seriali kryminalnych z lat .70, a może i flimów, w których Jackie Chan biega po portowych dzielnicach i... ok, może się trochę zagalopowaliśmy, ale to wina tej muzyki, od razu tworzy w głowie szereg obrazów.
IKSY
Zespół
IKSY
Mówią o sobie, że są jak Kociołek Panoramixa, omijając muzyczny fastfood nadają trudnym tematom lekkostrawną formę. I faktycznie, coś w tym jest. Na ich koncercie na pewno będziecie się dobrze bawić, ale jeżeli wsłuchacie się trochę dokładniej to na pewno znajdziecie tam drugie dno.
To top