Miniaturka sekcji O TAK BRZMI MIASTO

O TAK BRZMI MIASTO

Tak Brzmi Miasto Konferencja to wydarzenie skierowane do nowej branży muzycznej, łączące bogatą część merytoryczną z festiwalem showcase’owym.

Od ponad dziesięciu lat przyciąga ono szczególnie artystów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą oraz profesjonalistów branży muzycznej: menedżerów, producentów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych i dziennikarzy muzycznych.

W ciągu ostatnich dziesięciu edycji, uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od prawie 230 ekspertów i ekspertek z 27 krajów. Poruszaliśmy tematy takie jak: promocja, eksport muzyki za granicę, edukacja, finanse, ludzie, szeroko rozumiana współpraca czy to, jak dostać się na festiwale muzyczne.

Na koncertach towarzyszących części showcase’owej konferencji wystąpiło ponad 80 młodych, obiecujących zespołów (m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides, Lor, Daria Ryczek-Zając), z których wiele stanowi obecnie line-up najlepszych polskich wydarzeń.

Mimo, że na Tak Brzmi Miasto można spotkać największe nazwiska krajowej i światowej branży muzycznej, siłą wydarzenia jest jego kameralny charakter oraz przyjęcie perspektywy wschodzącego artysty - ujęcie tematów w taki sposób, by były one zrozumiałe i praktyczne dla aspirujących muzyków. Sprzyja to budowaniu relacji, swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów, w których odbywa się konferencyjny showcase.

Miniaturka sekcji TAK BRZMI MIASTO 2024: LIVE

TAK BRZMI MIASTO 2024: LIVE

W tym roku czas zgłębić to, od czego to wszystko się zaczęło - w 2024 rozmawiamy o MUZYCE NA ŻYWO!

Globalny sektor live wkrótce osiągnie wartość 17 miliardów dolarów, pozostając niezmiernie istotnym aspektem kariery w branży muzycznej.

Jak więc robić koncerty, żeby część tych pieniędzy spłynęła właśnie do nas? Co potrzeba by zorganizować koncert od A do Z? Jakie zawody wiążą się z muzyką na żywo i jak się w nie wkręcić? Czy da się koncertować samemu i czy się to opłaca?

Na te i dziesiątki innych, nurtujących Cię pytań, usłyszysz odpowiedzi od blisko 40 ekspertów i ekspertek, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów.

W rozmowach w cztery oczy - podczas speed-meetingów i konsultacji indywidualnych - załatwisz też swoje sprawy z bookerami, organizatorami koncertów i festiwali, menedżerami, dziennikarzami.

Przy temacie LIVE, nie może zabraknąć też muzyki na żywo! Zobaczysz 10-12 artystów - tych, o których można usłyszeć w mediach, ale przede wszystkim tych, o których będzie można usłyszeć jutro!

Jeśli więc chcesz pracować nad swoją karierą LIVE oraz zobaczyć to, co najświeższe - nie może Cię tam zabraknąć!

Harmonogram konferencji

Tutaj znajdziesz pierwsze aktywności konferencji: panele, wykłady, warsztaty, spotkania. Wkrótce więcej!

wszystkie
Inne
Koncert
Panel dyskusyjny
Warsztat
Wykład
wszystkie
Sala 1
Sala 2
Sala 3
Sala 4
wszystkie
09 listopad
10 listopad
09 listopad
g.10:30-12:00
Sala 1

Panel Otwarcia - Live Music is NOT Dead

Pandemia zmieniła podejście ludzi do koncertów live. festiwale się jakoś trzymają, ale frekwencja na koncertach małych zespołów spadła drastycznie. Czy to początek trendu, który spowoduje, że koncerty będą wydarzeniami dla wybranych lub największych zapaleńców? Kto i w jaki sposób słucha muzyki na żywo? Jaki wpływ na koncerty ma Netflix? O tym wszystkim będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi podczas panelu otwarcia!

Panel w języku angielskim

moderator:
Zdjęcie uczestnika Michał Wójcik
Michał Wójcik
09 listopad
g.11:00-12:30
Sala 2

Mind on tour. Jak zachować równowagę emocjonalną podczas trasy koncertowej?

Zwykle myślimy o koncertach jako o spełnieniu marzeń i celu, do którego dążymy, jednak warto pamiętać także o trudnościach psychicznych z nimi zwiazanych. A przede wszystkim warto wiedzieć jak sobie z tymi trudnościami radzić. Podczas tego warsztatu poznacie więc narzędzia, dzięki którym będziecie w stanie zniwelować negatywne efekty związane z byciem na scenie.

Warsztat w języku polskim

Prelegenci i prelegentki

Tutaj znajdziesz listę prelegentów i prelegentek biorących udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach czy wykładach

Zdjęcie uczestnika Adam Drozdowski
Adam Drozdowski
Adam Drozdowski
Fundacja DLA KONTRASTU
Pracownik kultury, publicysta, animator, obserwator i praktyk kultury offowej. Lider kapeli i prezes Fundacji DLA KONTRASTU, kurator showcase'owej inicjatywy Polska z Offu. Kibicuje zmianom.
Zdjęcie uczestnika Alona Dmukhovska
Alona Dmukhovska
Alona Dmukhovska
Music Export Ukraine
Alona pracuje w branży muzycznej od prawie dekady. Zaczynając jako wolontariuszka festiwalu muzycznego, szybko awansowała na stanowisko dyrektora programowego, opiekując się ponad 100 wykonawcami występującymi na największych scenach festiwalowych w Ukrainie. Wierzy w siłę edukacji i networkingu, realizując projekty wymiany muzycznej w Niemczech, Holandii, Czechach, a nawet na Bliskim Wschodzie (Kirgistan, hello!). Wraz z kolegą współzałożyła Music Export Ukraine, niezależną organizację, która pomaga ukraińskim artystom budować międzynarodową karierę. Od tego czasu prezentowała lokalne talenty na profesjonalnych wydarzeniach w ponad 20 krajach, lobbowała potrzeby sektora w Ukrainie i Europie, zrealizowała dziesiątki międzynarodowych projektów, stała się ekspertem w dziedzinie funduszy europejskich. I co dziwne, nadal lubi muzykę!
Zdjęcie uczestnika Anton Nazarko
Anton Nazarko
Anton Nazarko
Szef organizacji pozarządowej „Some People”, która od ponad dziesięciu lat z powodzeniem realizuje projekty w dziedzinie kultury i przemysłów kreatywnych (Sneaker Mate, rap.ua, Ssweep, Spalah). Współwłaściciel Centrum Nowej Kultury „Some People” w Charkowie, założonego podczas inwazji na pełną skalę w 2023 roku. Muzyk, członek elektronicznej formacji Tysk.
Zdjęcie uczestnika Daniela Tagowska
Daniela Tagowska
Daniela Tagowska
Artystka intermedialna, edukatorka i coach w pracowni Artist in Bloom.
Wykładowczyni w Katedrze Mediacji Sztuki oraz na międzywydziałowych, interdyscyplinarnych studiach MFA na ASP we Wrocławiu. Doktor sztuki. Kuratorka przedsięwzięć artystycznych. Wciąż wraca do Japonii, gdzie śledzi tropy ery Meiji i technorewolucji lat 80'. Badaczka mitologizacji sportu.
Zdjęcie uczestnika Filip Košťálek
Filip Košťálek
Filip Košťálek
Colours of Ostrava
Dyrektor kreatywny i programowy Colours of Ostrava, największego międzynarodowego festiwalu muzycznego w Czechach oraz Meltingpot, międzynarodowego forum dyskusyjnego. Czterodniowe wydarzenie odbywające się w wyjątkowym obszarze przemysłowym Dolní Vítkovice co roku gości ponad 50 000 unikalnych odwiedzających w ciągu czterech dni. 7 scen muzycznych, 10 scen dyskusyjnych, ponad 100 zespołów i ponad 250 prelegentów z całego świata. Od gwiazd głównego nurtu po odkrycia.
Ponadto uczestniczy również w innych wydarzeniach: Festival in the Streets - Art & Life oraz międzynarodowej konferencji muzycznej i festiwalu showcase'owego Czech Music Crossroads.
Zdjęcie uczestnika Gabriela Felińczak
Gabriela Felińczak
Gabriela Felińczak
Gabriela Felińczak pochodzi z muzykującej rodziny. Z animacją kultury miała do czynienia od najmłodszych lat. Pierwsze biznesowe doświadczenia zdobywała jednak w międzynarodowej korporacji, pracując w marketingu z brandami takimi jak SWATCH. Po kilku latach przeniosła swoje doświadczenia na pole muzyki. Pracuje samodzielnie, realizując eventy, koncerty i trasy koncertowe, zajmuje się managementem, PR-em i biznesowym rozwojem projektów artystycznych. Swoją pasję realizuję poprzez promocję i rozwój artystów (Reni Jusis, Natalia Przybysz, Brodka). Od 2018 roku zrzeszona jako manager artystyczny w wytwórni Kayax.
Zdjęcie uczestnika Grzegorz Stabeusz
Grzegorz Stabeusz
Grzegorz Stabeusz
Private Town Management
Od ponad 30 lat pracuje w branży muzycznej. Dyrektor marketingu repertuaru zagranicznego w Sony Music i PolyGram Polska (obecnie Universal). Współpracował z Oddysey Concerts (koncerty m.in. Metallica, Sting, Bryan Adams, The Cure, Faith No More) oraz Viva Art Music (koncerty m.in. Michaela Jacksona, Rolling Stones, Eltona Johna), następnie manager takich polskich artystów, jak Katarzyna Skrzynecka, Robert Kasprzycki, Hania Stach, Sylwia Wiśniewska i wielu innych. Współzałożyciel i dyrektor Stowarzyszenia Managerów Artystów Polskich, członek kapituły pierwszej edycji festiwalu TOP/Trendy, członek Akademii Fonograficznej. Wraz z żoną stworzył niezależne wydawnictwo książek dla dzieci Literówka. Obecnie skupia się na promocji polskich artystów za granicą, a jego priorytetowym projektem jest Francis Tuan, który wystąpił m.in. podczas Live at Heart w Szwecji, Liverpool Sound City oraz Canadian Music Week, a w lutym 2023 wystąpił podczas Future Echoes.
Zdjęcie uczestnika Ingrid Stroom
Ingrid Stroom
Ingrid Stroom
Ingrid ma bogate doświadczenie w sektorze muzyki na żywo, pracując w branży przez 20 lat na różnych stanowiskach. W trakcie swojej kariery pracowała przy produkcjach wielu artystów (Alicia Keys, Jean-Michel Jarre, Manowar, Queen + Adam Lambert itp.) i festiwali (Blockfest, Flow Festival, Tuska, WKND Festival itp.) z różnych gatunków, kształtów i rozmiarów w całej Europie. Znana jest jako orędowniczka równości, różnorodności i lepszych warunków pracy w sektorze live. Jest dyrektorem generalnym i założycielem Thrust Productions, firmy produkcyjnej świadczącej usługi dla artystów koncertowych, festiwali, obiektów i wielu innych. Oprócz praktycznego doświadczenia posiada tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania muzyką i mediami oraz tytuł magistra w dziedzinie zarządzania biznesem sportowym.
Zdjęcie uczestnika Ira Lobanok
Ira Lobanok
Ira Lobanok
Krapka;KOMA
Kierowniczka programu muzycznego w Instytucie Ukraińskim, publicznej instytucji dyplomacji kulturalnej powiązanej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Ukrainy. Iryna jest również współzałożycielką ukraińskiej społeczności muzycznej Porichka, producentką i artystką. W ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyła w wielu konferencjach i showcase'ach jako delegat: The Great Escape, Eurosonic, Tallinn Music Week, SHARPE, Reeperbahn, MMB, SPIKE, Athens Music Week i WOMEX, gdzie była gospodarzem ukraińskiego stoiska prezentującego ukraińską muzykę tradycyjną międzynarodowym delegatom. W latach 2022-2023 Iryna zorganizowała trasę koncertową DIY w Europie w 18 krajach i 50 miastach ze swoim elektronicznym duetem Krapka;KOMA, aby szerzyć świadomość na temat Ukrainy. Iryna z pasją poszukuje nowych sposobów prezentowania ukraińskich muzyków i udostępniania ukraińskiej muzyki szerszej międzynarodowej publiczności.
Zdjęcie uczestnika Irena Leśniewska
Irena Leśniewska
Irena Leśniewska
Lekarz otolaryngolog, specjalistka foniatra. Od 2004 prowadzi NZOZ Med –Vox sp. z o.o. w Katowicach.
W 1983 r. Otrzymała dyplom lekarza na Wydz. Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej, w 1991 r. I stopień specjalizacji z otolaryngologii, a w 1999 r. II stopień specjalizacji z foniatrii. Członek Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego.
Od wielu lat zajmuje się leczeniem artystów z Teatru Rozrywki w Chorzowie, Opery Śląskiej z Bytomia, Zespołu Pieśni i Tańca “Sląsk”, Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia”, Chorzowskiego Centrum Kultury oraz wielu innych artystów scen polskich i zagranicznych.
Współpracuje z osobami profesjonalnie zajmującymi się nauką emisji głosu osób śpiewających i uczących się śpiewu.
Prowadziła wykłady i ćwiczenia w Studium Podyplomowym Centrum Logopedii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dla przyszłych neurologopedów.
W swojej praktyce zawsze kierowała się holistycznym podejściem do pacjenta a możliwość spotykania się i pomoc artystom stała się pasją jej życia.
Zdjęcie uczestnika Ivanka Lishchuk
Ivanka Lishchuk
Ivanka Lishchuk
Założyciel festiwalu muzycznego „Lesya Kvartyrynka” w Ukrainie, który tworzy społeczność artystyczną wokół tworzenia ukraińskiej kultury w świątecznej atmosferze. Przeprowadził 14 udanych festiwali w ciągu 3,5 roku z ponad 100 ukraińskimi zespołami na scenie. Praca nad budowaniem społeczności i podkreślaniem unikalnej sztuki ukraińskiej.
Zdjęcie uczestnika Ivone Lesan
Ivone Lesan
Ivone Lesan
Z umiejętnościami organizacyjnymi jako włócznią, kreatywnością jako bronią i feminizmem jako kompasem, Ivone Lesan rozwinęła długą karierę w branży muzycznej, która doprowadziła ją od początku w 2006 roku do stania się jednym z najbardziej znanych międzynarodowych promotorów muzycznych w naszym kraju.

Swoją karierę rozpoczęła w Live Nation Spain, gdzie pracowała przez 10 lat, była bookerem/promotorem w Miles Away, firmie promocyjnej należącej do uznanego miejsca Razzmatazz w Barcelonie, a obecnie jest koordynatorem bookingu Primavera Sound.
Jej wykształcenie w zakresie historii sztuki i zarządzania projektami miało fundamentalne znaczenie zarówno dla jej zawodowego, jak i osobistego podejścia do kariery, łącząc zarówno wrażliwość artystyczną, jak i rozwiązywanie problemów. Jej maksymą jest „sprawianie, by rzeczy się działy” i w tym celu Lesan jest odpowiedzialna za koordynowanie wszystkiego, od prawnych i administracyjnych aspektów rezerwacji artystów po negocjacje z ich zespołami, a także nadzorowanie działów produkcji i logistyki.

Wszystko to, z obroną równości płci w przemyśle muzycznym jako niepodważalnym filarem jej kariery. Lesan jest częścią stowarzyszenia MIM (Women in the Music Industry) od momentu jego powstania, jako członek zarządu w latach 2016-2019. Ponadto dzieli się swoją wiedzą i wartościami z kolejnym pokoleniem profesjonalistów z branży poprzez specjalistyczne zajęcia i kursy mistrzowskie.
Zdjęcie uczestnika Jakub Kasperski
Jakub Kasperski
Jakub Kasperski
UAM
Muzykolog i nauczyciel akademicki w Instytucie Muzykologii UAM w Poznaniu. W latach 2004/2005 studiował na paryskiej Sorbonie. Specjalizuje się w badaniach muzyki popularnej, wykładając jej historię na rodzimej uczelni. Autor popularnonaukowej książki 'Historia muzyki popularnej' (SBM, Warszawa 2019) - pierwszej próby ujęcia tego zjawiska przez polskiego autora. Brał udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach (m.in. W. Brytania, Niemcy, Francja, Republika Czeska, Finlandia, Hiszpania). Od 2009 r. jest członkiem IASMP – International Association for the Study of Popular Music. Od wielu lat współpracuje też w roli konferansjera i redaktora programów z Filharmonią Poznańską i innymi filharmoniami w Polsce, a także z poznańskim środowiskiem kompozytorskim
Zdjęcie uczestnika Jarek Krawczyk
Jarek Krawczyk
Jarek Krawczyk
Band Agency
W muzyce od zawsze, w marketingu od 15 lat. Absolwent Kulturoznawstwa na poznańskim UAM (specjalizacja: kultura i rynek), podczas studiów pisujący do internetu dziennikarz kulturalny Radia Merkury, muzyk i manager muzyczny. Po 8 latach w marketingu kultury trafił do korpo, gdzie rozwijał PR i marketing czołowego serwisu internetowego, a następnie startupu, gdzie odpowiadał za komunikację nowej marki. W 2024 roku założył Band Agency, do której zaprosił ekspertów od marketingu i muzyki.

Muzyczne doświadczenia zbierał jako lider zespołu Żelki, a następnie klawiszowiec Hello Mark. Jako manager współpracował m. in. z pianistą Michałem Kmieciakiem, organizował dziesiątki koncertów i festiwali, m. in. Piano Day Poznań i festiwal BLusowo.

Band Agency założył, by umożliwić artystom korzystanie z profesjonalnego marketingu, a marketingowi pomóc zrozumieć specyfikę rynku muzycznego.
Zdjęcie uczestnika Julia Kaleńska-Rodzaj
Julia Kaleńska-Rodzaj
Julia Kaleńska-Rodzaj
Jestem psychologiem, badaczką, muzykiem. Specjalizuję się w psychologii muzyka, zwłaszcza
w zagadnieniach dobrostanu emocjonalnego i sukcesu wykonawczego: swoje doświadczenia
zebrałam w książce „Psychologia tremy. Teoria i praktyka” (PWN, 2021).
Aby pomagać muzykom założyłam Krakowski Ośrodek Doradztwa dla Artystów "KODA". Jako
psycholog-praktyk prowadzę tu indywidualne konsultacje, warsztaty oraz wykłady dla
wykonawców, którzy dążą do zwiększenia swojej skuteczności na scenie. Realizuję własne
autorskie programy, m. in. „Zrozumieć emocje - oswoić tremę”,  „Trening mentalny
wykonawcy: koncentracja i pamięć”, „Efektywny wykonawca”. W stałej współpracy z
Akademią Muzyczną w Krakowie oraz Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca prowadzę
konsultacje indywidualne dla muzyków w ramach dedykowanych programów.
Zdjęcie uczestnika Julia Markiewicz
Julia Markiewicz
Julia Markiewicz
Knock Out
Od 2019 zajmuję się PR-em i Marketingiem dla Knock Out Productions i Mystic Festival, a od 2022 roku jestem managerem krakowskiego zespołu Moonstone, który bookuję dla francuskiej agencji Dead Pig Entertainment. Swoją przygodę z tour managementem rozpoczęła właśnie od tej grupy, poczynając od negocjacji występów, aż po ich produkcję. Od tego czasu miała przyjemność pracować "w drodze" z artystami takimi jak: Kaelan Mikla, Attila Csihar (Mayhem, Tormentor), Xalpen czy Unpure. Od 2023 roku jest członkiem kolektywu Goetia Productions, specjalizującego się m.in. w złożonej pre-produkcji koncertowej.
Zdjęcie uczestnika Karolina Kossakowska
Karolina Kossakowska
Karolina Kossakowska
Wytwórnia Tematy
Założycielka niezależnego labelu Wytwórnia Tematy, producentka wydarzeń kulturalnych, dyrektorka artystyczna, koordynatorka projektów, AR. Współproducentka 3 edycji interdyscyplinarnego festiwalu sztuki ARS LATRANS Festival i wielu innych wydarzeń, sesji zdjęciowych i teledysków. Zaraziła się pasją do live sesji podczas pomocy przy produkcji live sesji Dziewczęta - Namiętności (2020). Przez kilka lat kierowała projektem ARS LATRANS Experience, organizując serię koncertów, z których powstały niezapomniane live sesje, m.in. takich artystów jak LOR, Ciśnienie, Biały Falochron, Misz i Kirszenbaum
Zdjęcie uczestnika Katarzyna Biesaga
Katarzyna Biesaga
Katarzyna Biesaga
OREADA
Wokalistka, flecistka, współmanagerka, autorka i współautorka tekstów i muzyki, a także człowiek od rzeczy wszelkich zespołu OREADA, który na swoim koncie ma ponad 200 koncertów. Uczestniczka wielu muzycznych wydarzeń, programów i warsztatów (m.in. I edycji projektu Tak Brzmi Miasto Inkubator, III edycji „TekstMisji”, IV edycji warsztatów „Sklejam Słowa”, projektu ZAiKS Edu, Międzynarodowych Seminariów Naukowych Głos-Ciało-Ekspresja czy Festiwalu Soundedit), po czym można wnioskować, że ciągle chce więcej, więc przygląda się branży z każdej strony. Słucha, zbiera, analizuje i wyciąga wnioski. Pomysłodawczyni, organizatorka i moderatorka I Łódzkiego Forum Muzycznego JAZGOT. Zafascynowana człowiekiem instruktorka wokalna, absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, magister kulturoznawstwa (AGH).
Prywatnie, jak na OREADĘ (nimfę górską) przystało, miłośniczka górskich wędrówek. Niepoprawna optymistka.
Zdjęcie uczestnika Kuba Zamorski
Kuba Zamorski
Kuba Zamorski
Realizator oświetlenia z ponad 15-letnim stażem. Współpracował z m.in. Bass Astral x Igo, Clock Machine, KAMP!, Sonbird i ARS Latrans Orchestra, tworząc unikalne wizualne oprawy sceniczne oraz scenografię podczas tras koncertowych, czy nagrań sesji live.
Zdjęcie uczestnika Leszek Łuszcz
Leszek Łuszcz
Leszek Łuszcz
Prawdziwy człowiek-orkiestra. Od 27 lat działa jako realizator nagrań, kompozytor, producent, realizator dźwięku live. Zajmuje się także miksem, masteringiem, czy produkcją reklam dla radia i telewizji. Romansował także z udźwiękawianiem a także copywritingiem. 
W swojej długiej karierze miał okazję współpracować z takimi artystami jak Wilki, Brodka, Maria Peszek, Julia Marcell, Marek Piekarczyk, Sad Smiles, Beata Kozidrak, Voo Voo, Maciej Balcar, Smolik, czy Bovska. Realizował dźwięk m.in. na Męskim Graniu, Off Festiwalu, Openerze, w Jarocinie, Opolu, czy Sopocie. 
Muzyk zespołów Cave, Siedem, CC’Band i Ziyo. Zalożyciel 07 STUDIO, w którym zrealizował dziesiątki albumów.
Zdjęcie uczestnika LOGIN THE GREAT KOCHISHKI (junior)
LOGIN THE GREAT KOCHISHKI (junior)
LOGIN THE GREAT KOCHISHKI (junior)
Promotor, piłkarz, menadżer A&R, ojciec, organizator imprez, pijący bambus, menadżer wytwórni, booking agent, wydawca, fan koszykarskiej drużyny Metalski Zavod Tito. Urodzony w Jugosławii, spędził trochę czasu w FYROM, trochę w Macedonii, obecnie spędza swoje godziny w No Name Nation. Pracuje w branży muzycznej od ponad 25 lat. Założył wytwórnię płytową i agencję „Shithium Records”, pracując z najbardziej znanymi artystami macedońskimi. Kiedy nie uzyskał zgody papieża Wojtyły na nazwanie swojego syna Password, zmienił nazwę swojej firmy na Password Production. Założyciel i dyrektor największych macedońskich festiwali muzycznych „TAKSIRAT”, D festival i międzynarodowej konferencji muzycznej PIN, Login aka The Great współpracujący z najbardziej uznanymi artystami z Wild, Wild East!
Promotor ponad tysiąca lokalnych, regionalnych i międzynarodowych koncertów, wesel, jest kimś w rodzaju matki lub ojca chrzestnego na Bałkanach! Podsumowując, pozytywny gość i w końcu ze smartfonem.
Zdjęcie uczestnika Małgorzata Oleszczuk
Małgorzata Oleszczuk
Małgorzata Oleszczuk
Chrust
Absolwentka wokalistyki jazzowej w Gdańsku. Aktywnie działająca artystka, samozwańcza menadżerka i bookerka zespołu CHRUST, w którym jest również głównym głosem. Od dwóch lat współorganizatorka festiwalu Grajdół w roli scenografki i twórcy treści na Social Media.

Moje życie od zawsze kręciło się wokół muzyki i odkąd pamiętam, często nieświadomie rzucam się na głęboką wodę. Na szczęście z pozytywnym wydźwiękiem. Muzyka, którą tworzymy z Chrustem ma na celu przenosić do naszego, czasem mrocznego, a czasem niosącego nadzieję świata. Jak pewnie każdy z nas - artystów.
Zdjęcie uczestnika Malwina Paszek
Malwina Paszek
Malwina Paszek
Muzyczka, multiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, fujara słowacka, cytra i fortepian), śpiewaczka. Zajmuje się pieśniami tradycyjnymi, obecnie głównie z rodzimej Wielkopolski. Koncertuje solo i w zespołach. Prowadzi warsztaty, komponuje, aranżuje. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w 2011 roku. Jej pasją jest lira korbowa. Wykonuje muzykę najnowszą, tradycyjną i barokową. Współpracuje z kompozytorami muzyki współczesnej. Występowała na festiwalach muzyki folkowej i klasycznej (Nowa Tradycja, Kody, Rozstaje, Ethno Port, Poznańska Wiosna Muzyczna, TrillMe, Mikołajki Folkowe). Laureatka konkursu „Artysto pokaż się" (2015 - III miejsce), "Mikołajki Folkowe" (2018 - III miejsce). W 2019 roku otrzymała Medal Młodej Sztuk. Stypendystka: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Projekt Wideoporadnik Lirnika 2020), Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2021 - solowa płyta Dziewuchy), Miasta Poznania (2022 – Pierwszy podręcznik do gry na lirze korbowej w Polsce). Od 2020 roku Współtworzy Fundację Korba oraz działa w poznańskim Domu Tramwajarza.
Zdjęcie uczestnika Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Antyradio
Redaktor naczelny, dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia. Zawodowo związany z mediami i muzyką od 1998 roku. Swoją karierę zaczynał w studenckim radiu Afera w Poznaniu, po studiach pracował m.in. w Grupie Radiowej Agora, MTV, 4Fun Media, merlin.pl czy cdp.pl. W grudniu 2015 rozpoczął pracę w Antyradiu, na stanowisku dyrektora muzycznego, od 2021 roku piastuje również stanowiska redaktora naczelnego i dyrektora programowego
Jako dziennikarz muzyczny współpracował z większością dużych polskich portali (Onet, WP, Interia) oraz magazynami muzycznymi, zajmował się też fotografią koncertową. Jest stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. Zajmuje się również edukacją, prowadząc warsztaty i wykłady na temat radia i promocji muzyki w radiu m.in. w Akademii Managerów Muzycznych, Akademii Leona Koźmińskiego, podczas Inkubatora Tak Brzmi Miasto czy we współpracy ze Związkiem Producentów Audio-Video.
Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych (specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy – Europeistyka) na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.
Zdjęcie uczestnika Martyna Zimnicka
Martyna Zimnicka
Martyna Zimnicka
Studentka psychologii, pasjonatka muzyki. Często można ją spotkać w klubie Stodoła jak również bileterii Ticketclub. Jest wsparciem dla młodych zespołów, obecnie współpracuje z zespołem Szumy. W wakacje jeździ po festiwalach, a jej ulubionym miejscem jest zacisze Cerkwi w Cieszanowie, gdzie odpowiada za koncerty nocne. W wolnym czasie jeździ również ze spektaklami dla dzieci.
Zdjęcie uczestnika Maryana Rogovska
Maryana Rogovska
Maryana Rogovska
Maryana Rogovska jest reżyserką filmową z Kijowa na Ukrainie.
Zawsze interesowała się szybko rozwijającą się sceną muzyczną w Kijowie. W 2019 roku założyła projekt muzyczny na żywo o nazwie Blue
Lizard, który koncentruje się na muzyce ukraińskiej i nie ogranicza się do żadnego konkretnego gatunku.
Mariana pełni funkcję producenta, reżysera, operatora
zdjęć (DoP) i montażystka w tym projekcie. Początkowo wszystkie zdjęcia
odbywały się w ogrodzie niedaleko Kijowa, gdzie artyści mogli odpocząć od miasta
i swobodnie bawić się muzyką. Projekt ma na celu przedstawienie esencji każdego
artysty, pozwalając każdemu uczestnikowi wystąpić w dowolny sposób. Wszystkie filmy są kręcone całkowicie na żywo. Mariana wierzy, że jest to
jedyny sposób na przekazanie magii kreatywności na żywo.
Zdjęcie uczestnika Michał Bukowski
Michał Bukowski
Michał Bukowski
Urodzony w rodzinie aktorskiej od dziecka występuje w radio i telewizji. Z braku lepszego pomysłu na życie kończy łódzką szkołę filmową. W 2000 otrzymuje nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Gdyni i zmienia zawód.

Jest konsultantem biznesowym od ponad dwudziestu lat czynnie działający na polskim rynku. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji kadry menedżerskiej, projektowaniu i wdrażaniu zmian kultury przywództwa oraz poprawy efektywności sprzedaży.

Prywatnie od dwunastu lat bada i rozwija zasady improwizacji, błędnie rozumianej, jako coś przypadkowego i nieprzewidywalnego. Doświadczenia zdobyte na polu tych eksperymentów i ćwiczeń przenosi do szkoleń i programów rozwojowych.
Jest współtwórcą kategorii Mentoring Theater w Polsce.
Zdjęcie uczestnika Michał Grzywacz
Michał Grzywacz
Michał Grzywacz
Realizator dźwięku, na codzień współpracuje z takimi artystami jak Igo, Wiktor Waligóra, Jakub Skorupa, Bass Astral x Igo, Clock Machine, współtworzy również projekt Tehillah. Pracował na największych polskich scenach muzycznych: Męskie Granie, Orange Warsaw Festival, Fest Festival, Czad Festiwal, Kazimiernikejszyn, Olsztyn Green Festival i wiele innych.
Zajmuje się również projektowaniem rozwiązań nagłośnieniowych, był współodpowiedzialny za przygotowanie pierwszego w Polsce systemu zmiennej wirtualnej akustyki „Acoustic Control Systems".

Zdjęcie uczestnika Michał Wójcik
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Tak Brzmi Miasto
CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna, której głównym projektem jest Tak Brzmi Miasto - obecnie najstarszy festiwal showcase'owy i konferencja muzyczna w Polsce, rozszerzona w 2019 o czteroletni program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 12 miastach, docierając z edukacją branżową do ponad 500 uczestników. Aktywny muzyk, menedżer i lider trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.
Zdjęcie uczestnika miłosz Całujek
miłosz Całujek
miłosz Całujek
Cierpienia Młodego Muzyka / TBM
Niewidzialna ręka podcastu Cierpienia Młodego Muzyka, ex-basista i założyciel zespołów Madamme i 13 Drzew. Booker, filantrop, leń.
Zdjęcie uczestnika Miro Kępiński
Miro Kępiński
Miro Kępiński
Kompozytor muzyki filmowej, producent oraz performer. Jeden z jego ostatnich filmów FURIOZA osiągnął globalny sukces na platformie NETFLIX. Była to jedna z najchętniej oglądanych produkcji (TOP 10) w 2022. Jego najnowsza ścieżka dźwiękowa została napisana na potrzeby serialu kryminalnego "Prosta Sprawa" opartego na bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza. Seria ma swoją premierę 17 maja na Canal+. Muzyka Miro zdobyła wiele nagród oraz nominacji włączając Hollywood Music in Media Awards i Fryderyk (obie nominacje za 'In This Gray Place' OST). Połowa duetu Kępiński Kowalonek, pracował również jako road manager, stage manager i producent koncertów.
Zdjęcie uczestnika Monika Chylak-Łakomska
Monika Chylak-Łakomska
Monika Chylak-Łakomska
Radczyni prawna świadcząca pomoc prawną dla branży kreatywnej. Posiada doświadczenie w obsłudze branży muzycznej, artystów, instytucji kultury, stacji telewizyjnych. Specjalizuje się w prawie autorskim. Ukończyła studia podyplomowe z ochrony własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także stale podnosi swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na tworzeniu i analizie umów oraz wsparciu w negocjacjach biznesowych.
Zdjęcie uczestnika Natalia Agape
Natalia Agape
Natalia Agape
Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Jej muzyka to mieszanka, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa. Ma na swoim koncie ma 5 albumów. Pisała dla takich artystów jak: Beata Kozidrak, czy Sound'n'Grace. Przez ostatnie 12 lat obecności na polskim rynku muzycznym zdobywała doświadczenie „w terenie" grając i organizując koncerty w całej Polsce – będąc sama swoim muzycznym managerem. Zagi przez 4 lata byla prezesem i założycielką niezależnej wytwórni Popcorn Records [*]
Zdjęcie uczestnika Rafał Rudzki
Rafał Rudzki
Rafał Rudzki
Rafał nagrywa live sesje i teledyski od 2015 roku, mając na swoim koncie setki zrealizowanych materiałów. Prowadził kanał na YouTube o nazwie Vintage Sessions, inspirowany platformami takimi jak La Blogotheque i Mahogany Sessions. Jako operator kamery i montażysta współpracował z takimi zespołami jak Happysad, Budka Suflera, Alicja Janosz, Darek Kozakiewicz oraz Oddział Zamknięty. Aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie, współpracując z wydawnictwami muzycznymi, takimi jak Universal, Warner Music, Magic, Fonobo oraz Kayax.
Zdjęcie uczestnika Rik Pape
Rik Pape
Rik Pape
Rik Pape jest kluczową postacią na muzycznej i kulturalnej scenie wschodniej Holandii. Założyciel, programista i organizator Randrock, dużego corocznego festiwalu muzycznego we Vriezenveen, który gromadzi regionalnych, krajowych i międzynarodowych artystów. Założyciel Poppunt Overijssel, platformy wspierającej i promującej wschodzące talenty muzyczne w całej prowincji, oferującej wskazówki i możliwości nawiązywania kontaktów. Organizator dziesiątek wydarzeń kulturalnych i festiwali wiejskich we wschodniej Holandii, łączących muzykę, kulturę i ducha społeczności. Dyrektor De Büüle & Co, kreatywnego centrum, w którym przenikają się sztuka, kultura i przedsiębiorczość, wspierając współpracę i innowacje w regionie.

Praca Rika nadal kształtuje krajobraz kulturowy, zapewniając platformy dla artystów i budując tętniący życiem, zrównoważony ekosystem kulturowy. Pionier kultury z misją.
Zdjęcie uczestnika Roman Wróblewski
Roman Wróblewski
Roman Wróblewski
Roman Wróblewski
Trójmiejski pianista, kompozytor, producent muzyczny, od prawie dwudziestu lat zaangażowany w wiele projektów w różnej stylistyce. Stworzył lub współprodukował ponad dziesięć albumów studyjnych. Występował w Europie (m.in. Portugalia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Niemcy, Dania, Szwecja, Bułgaria, Estonia, Francja), Azji (Tajwan, Korea Południowa) oraz na wielu festiwalach, w tym Open'er Festival, Przystanek Woodstock, Spokój Festival, Sea You Showcase Festival, Tak Brzmi Miasto, Fira B Festival w Hiszpanii i Spike Showcase Festival w Bułgarii.
Jest kompozytorem muzyki filmowej do kilku filmów. Film dokumentalny „Swell” z jego muzyką (2021) wygrał kilka konkursów za granicą i zdobył nagrodę dla najlepszego dokumentu na Sopot Film Festival 2022. Jest także producentem i scenarzystą filmowym oraz producentem kilkunastu teledysków, w tym teledysku do utworu „Big Hug”, który został nominowany w kategorii „Extra” w konkursie PL Music Video Awards 2022.
Ponadto Roman Wróblewski jest dwukrotnym stypendystą Miasta Sopot oraz częstym panelistą na międzynarodowych festiwalach i showcase'ach.
Prywatnie zapalony do granic surfer, skater, miłośnik sztuk wizualnych, fascynat i kolekcjoner naklejek oraz dumny właściciel pieska o imieniu Teo.
Zdjęcie uczestnika Stefan Biedronka
Stefan Biedronka
Stefan Biedronka
Socjolog kultury, muzyk oraz doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W swoich dociekaniach naukowych skupia się na wpływie różnych aspektów kultury na życie społeczne. Cyklicznie realizuje ewaluacje miejskich programów społecznych. Jego głównym zainteresowaniem badawczym jest fenomen tworzenia muzyki improwizowanej w rozmaitych kontekstach społecznych.
Zdjęcie uczestnika Tanya Korenika
Tanya Korenika
Tanya Korenika
Pochodzi z Łotwy, prowadzi agencję UCE, która promuje muzykę alternatywną, z siedzibą w Estonii, gdzie ugruntowała swoją zawodową i akademicką obecność. Jest także współwłaścicielką Hungr, miejsca znanego z przyjaznego środowisku queer. Tanya, posiadająca tytuł magistra zarządzania kulturą uzyskany w estońskich instytucjach, prowadzi badania nad równością płci i studia porównawcze w regionie Morza Bałtyckiego. Jej zaangażowanie rozciąga się na projekt Cindy & Kate, wspierający oddolne miejsca koncertowe, a także służy jako partner w sieci Baltic Artists In Development, która zwiększa widoczność i sieć bałtyckich profesjonalistów muzycznych. Tanya angażuje się również w różne role, w tym przemawiając na temat tras koncertowych w Europie Wschodniej i występując jako perkusistka w alternatywnych zespołach muzycznych, demonstrując swoje zaangażowanie w różnorodność i zrównoważone praktyki w branży muzycznej.
Zdjęcie uczestnika Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Tomek Bysiewicz
Od dekady współtwórca wszystkich aktywności wychodzących spod marki Tak Brzmi Miasto. Ekselowy ninja, choć zdecydowanie z przymusu i zasiedzenia niż z miłości, w przeciwieństwie do summercampu, który jest jego ulubionym TBMowym dzieckiem. Stypendysta MKiDN, w przeszłości piszący o muzyce na portalu Krakowskiej Sceny Muzycznej oraz do nieodżałowanej "Gazety Magnetofonowej". Basista Cinemon i Empty Ashtray.
Zdjęcie uczestnika Ula Nowak
Ula Nowak
Ula Nowak
Off Festival
Dziennikarka muzyczna, autorka audycji radiowych i artykułów prasowych. Publikowała m.in. w ogólnopolskich i międzynarodowych magazynach muzycznych, takich jak: Dwutygodnik, Jazz Forum, Gazeta Wyborcza, Die Neue Zeitschrift für Musik i wielu innych. Obecnie związana z radiową "Dwójką". Panelistka Transglobal World Music Chart i Balkan World Music Chart. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats. Jako niezależna producentka/kuratorka współpracowała w ostatnich latach z OFF Festival Katowice, Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, Teatrem Juliusza Słowackiego, Polskim Radiem i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Członkini zespołu założycielskiego Music Declares Emergency Poland. Uczestniczka międzynarodowego programu rozwoju talentów w branży muzycznej w kategorii Innovator Keychange 2023.
Zdjęcie uczestnika Wiktoria Matysik
Wiktoria Matysik
Wiktoria Matysik
Aplikantka radcowska, prawniczka w zespole IP w kancelarii Markiewicz Sroczyński Mioduszewski. Głównymi obszarami jej praktyki jest prawo własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego i umów w obrocie prawnoautorskim, a także prawo o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz ochrona dóbr osobistych. Współpracuje z artystami, wytwórniami, producentami, menedżerami oraz innymi podmiotami działającymi w branży kreatywnej, w szczególności muzycznej i filmowej. Doradza, opiniuje i negocjuje w imieniu znanych polskich twórców umowy związane z produkcją, wydawaniem i promocją ich twórczości, wspierając ich na każdym etapie realizacji projektów.
Zdjęcie uczestnika Zuzanna Głowacka
Zuzanna Głowacka
Zuzanna Głowacka
Animatorka i menedżerka kultury, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza albumu TAXI Łona x Konieczny x Krupa, dyrektorka artystyczna festiwalu OFF Opera, który daje początek projektom muzycznym opartym na mikrohistoriach. Obecnie realizuje się jako edukatorka i networkerka w Stowarzyszeniu Młodych Animatorów Kultury. Współpracowała m.in. z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem, Noviką, Michałem Wiraszką, Kasią Stoparczyk, a także z Teatrem Polskim w Poznaniu. Zafascynowana miastem i jego "dzikimi" enklawami — lubi organizować koncerty w nietypowych przestrzeniach. Jara ją storytelling, łączenie mediów i potencjał międzysektorowej współpracy.

Delegaci i delegatki

Zobacz z kim z branży muzycznej możesz spotkać się podczas tegorocznej konferencji

Agnieszka Bednarz-Oleksy / Pałac Kultury Zagłębia
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Bednarz-Oleksy
Agnieszka Bednarz-Oleksy
Cykl koncertów muzyki alternatywnej "Piwnica" oraz cykl koncertów jazzowych "Scena|anecS" w Pałacu Kultury Zagłębia to moja praca i pasja. Razem z koleżankami z projektu dokładamy starań, żeby w Zagłębiu pojawiały się interesujące, świetnie brzmiące zespoły, ale równie istotne jest dla nas budowanie publiczności, która będzie uczestniczyć w wydarzeniach.
Agnieszka Kastelik / Wytwórnia Tematy
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Kastelik
Agnieszka Kastelik
Reprezentuję krakowskie stowarzyszenie Wytwórnia Tematy
Agnieszka Maury / Klub Stodoła
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Maury
Agnieszka Maury
Dyrektorka działu Promocji&Marketingu oraz Bookerka Liveurope w Klubie Stodoła, z którym jest związana od ośmiu lat. Wcześniej pełniła funkcję Rzeczniczki Prasowej agencji koncertowej Prestige MJM, w tym w latach 2015-2016 także Rzeczniczki Prasowej Jarocin Festiwal. Ma na koncie promocję kilkuset wydarzeń muzycznych, realizowanych w klubach, halach oraz na stadionach, a także bookingi wschodzących gwiazd europejskiej sceny. Absolwentka UAM. Prywatnie miłośniczka podróży, autorka bloga Styk Kultur, a także książek podróżniczo-reportażowych o Turcji.
Agnieszka Protas / PANWINYL.PL
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Protas
Agnieszka Protas
Kobieta muzyki słuchająca, kobieta o muzyce pisząca, szczególnie zakręcona wokół winyli.
Aleksandra Kozdroń / EMBE Management
Zdjęcie uczestnika Aleksandra Kozdroń
Aleksandra Kozdroń
Managerka muzyczna z pasją do tworzenia festiwali. Branżą interesuje się od dziecka. Teraz zajmuje się szeroko pojętym rynkiem muzycznym.
Social media managerka, organizatorka koncertów, festiwali, imprez masowych (np. ManGO! Fest). Tworzy materiały video/reelsy/graficzne. Współzałożycielka EMBE Management.

(A teraz już w pierwszej osobie)
Bardzo chętnie podzielę się doświadczeniem i pozytywną energią!!
Pozdrawiam!
Aleksandra Markiw / Stowarzyszenie OPAK / Miejsce X
Zdjęcie uczestnika Aleksandra Markiw
Aleksandra Markiw
Nazywam się Ola i jestem świeżo wybraną Prezeską stowarzyszenia kulturalnego o nazwie OPAK w Opolu. W ramach naszej działalności prowadzimy przestrzeń społeczno-artystyczną - Miejsce X. Organizuję rocznie kilkadziesiąt wydarzeń. Zawodowo zajmuję się marketingiem.
Aleksy Wnęk / OUTPOST ACADEMY
Zdjęcie uczestnika Aleksy Wnęk
Aleksy Wnęk
DJ/Producent, manager w Outpost Academy. Członek stowarzyszenia Skład Solny. Współzałożyciel kolektywu imprezowego One Night in Cracow i DJ'skiego Bashta.
Miałem okazję koordynować takie działania jak Outpost Festival 2024: Infringe, Skład Solny Fest, oraz wiele innych Outpostowych wydarzeń.
Alicja Chynek / wrOFF Showcase
Zdjęcie uczestnika Alicja Chynek
Alicja Chynek
Organizatorka wrOFF Showcase, doświadczona w produkcji koncertów, konferencji i promocji różnorodnych artystów. Otwarta na współpracę przy projektach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
ALICJA POZIEMSKA / Terminal Kultury Gocław
Zdjęcie uczestnika ALICJA POZIEMSKA
ALICJA POZIEMSKA
Alicja Poziemska to doświadczona managerka zespołów muzycznych, która od roku 2022 pełni funkcję organizatorki wydarzeń w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie (sala na 600 miejsc stojących i 391 miejsc siedzących). Jej wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmuje pracę z takimi zespołami jak Skytruck, Gorgonzolla, Loża Masorza i raperami takimi jak Mikser oraz Ńemy. Jej pasja do muzyki i umiejętność zarządzania artystami sprawiają, że jest niezastąpionym członkiem zespołu organizacyjnego Terminalu Kultury Gocław.
Anastazja Krewniak
Anastazja Krewniak
Andrii Shutka / Independent Digital
Zdjęcie uczestnika Andrii Shutka
Andrii Shutka
Nazywam się Andrii Shutka jestem Client Service Specialist w dystrybutorze Independent Digital. Pracuje z ukraińskimi artystami, opiekuje się ich katalogiem oraz tworzę i wdrażam krótkie i długoterminowe strategie promocyjne dla nich.
Andrzej Granat / Agencja Gizmo
Zdjęcie uczestnika Andrzej Granat
Andrzej Granat
Andrzej Granat – absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Czynnie związany z branżą muzyki rozrywkowej. Dwukrotny laureat festiwalu KFPP Opole i wielu innych festiwali w całej Polsce. Współpracuje lub współpracował z takimi artystami jak Tadeusz Seibert, Monika Kuszyńska, Zeus, Polaczek, zespół Balkanska i wiele innych. W wolnym czasie miłośnik gotowania i komponowania niebanalnych dzieł muzycznych.

SPOTKANIA 1 NA 1

Możesz zarezerwować 15 minutowe spotkania z wybranymi delegatami/kami i prelegentami/kami. By zobaczyć listę spotkań, musisz być zalogowany/a z konta, z którego na byłeś/aś karnet.

Zespoły

Zobaczcie kto zagra w tym roku na Tak Brzmi Miasto

Zdjęcie profilu Steve Martins
Steve Martins
Zespół
Steve Martins
Piszą o sobie, że są rockowym zespołem i szanujemy, że tak się określają, choć sami słyszymy tam trochę postpunkowego grania. W 2023 roku, nakładem Anteny Krzyku, wydali płytę "19:11", która spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyki i publiczności i wcale nas to nie dziwi, widzieliśmy ich na żywo, więc wiemy, że to porządne granie a energii scenicznej może im pozazdrościć niejeden farbowany lis.
Zdjęcie profilu hai
hai
Zespół
hai
Hai piszą o sobie dość lakonicznie: "Lubelski kosmolot. Zadokowany w Warszawie. Trzyosobowy plus." Czy można z tego wywnioskować co grają? Na pozór jest to po prostu rockowe trio, ale niech was to nie zmyli, bo jest tak wielopoziomowa muzyka, że słucha się jej łatwo i przyjemnie, ale można też połamać sobie nogi na rozszyfrowywaniu zawijasów, zarówno muzycznych jak i tekstowych. W 2020 wydali album "Dzwoń po nadzór", która została uznana za jeden z najlepszych polskich albumów wg. Beehype.com. Odgrażają się, że wkrótce będzie nowe. Trzymamy za słowo!
Zdjęcie profilu bartek zjawa
bartek zjawa
Zespół
bartek zjawa
Rocznik '90, ale w jego piosenkach grają syntezatory i gitary starsze niż on sam. Muzyka Bartka to słodkie i tajemnicze lata 80., alternatywne i gitarowe lata 90. oraz trochę współczesności, żeby nie zostać w tyle. Artysta śpiewa o tym, co dobre, i o tym, jak to zepsuć. O tym, co złe i jak tego nie naprawiać. Żartuje, że w swoich tekstach udziela samych złych rad. Od lat nieustannie udziela się w różnych zespołach w roli gitarzysty, perkusisty, producenta. Obecnie artysta koncertuje promując wydany w FONOBO Label debiutancki album “jesteś niebem”.
Zdjęcie profilu Aleksander Szalonek
Aleksander Szalonek
Zespół
Aleksander Szalonek
Kompozytor mieszkający i tworzący we Wrocławiu. Gatunki muzyczne, w których się obraca to alternatywny rock / alternatywny pop. W marcu 2023 zadebiutował singlem „Dzikie Psy". Jego piosenki eksplorują przeróżne stany emocjonalne, a koncerty to eksplozja energii w towarzystwie niezręcznych tańców. Największe inspiracje czerpie z zespołów New Wave, Post Punkowych i Indie Rockowych oraz z obserwacji życia żab. - tak o sobie pisze. Żab nigdy nie obserwowaliśmy, więc nie wiemy, ale koncert widzieliśmy i wszystko się zgadza.
Zdjęcie profilu Zuta
Zuta
Zespół
Zuta
Zuta to wbrew pozorom duet - Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Połączenie tanecznych beatów, ejtisowych synthów i energetyzujących gitar oraz sceniczna energia przejmuje kontrolę nad publiką i wyzwala nieskrępowane ruchy bioder. W swoich tekstach Zuta zbiera emocje i historie, które jak kameleon zmieniają swoje znaczenie w zależności od nastroju słuchacza. 1 marca duet oddał w ręce słuchaczy debiutancką EPkę „Wszystko ja. Wszystko my.”, aby chwilę później dołączyć do programu TIDAL Rising. Zespół Zuta został laureatem tegorocznej nagrody Moskity magazynu K-MAG, odebrał nominację do plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej, zagrał na kilku letnich festiwalach i sukcesywnie zdobywa serca słuchaczy - aż dziw, że scenicznie zadebiutowali nieco ponad pół roku temu.
Zdjęcie profilu Anchey Nocon
Anchey Nocon
Zespół
Anchey Nocon
Anchey Nocon w swojej twórczości łączy elementy elektroniki, lo-fi oraz muzyki ludowej z całego świata. Skupia się na tworzeniu dźwiękowych obrazów, na których opowiadane są historie. W 2023 roku miał premierę koncepcyjny album „Now The Grass Grows Through My Skin” - podróż przez dzieje ludzkości, od narodzin do nieusłyszanego w bezkresie wszechświata upadku. Na najnowszej EP “Śpiewnik na koniec czasów - edycja pierwsza” Anchey po raz pierwszy śpiewa po polsku, co dodaje utworom wyjątkowego słowiańskiego mistycyzmu. Ten nowoczesny, pełen syntezatorowych brzmień i wielowarstwowych harmonicznych wokali Indie-Pop oczarowuje od pierwszego odsłuchania.
Zdjęcie profilu Calamaze
Calamaze
Zespół
Calamaze
Calamaze przynosi świeże spojrzenie na gatunek midwest-emo. Ich muzyka to połączenie gitarowych kontrapunktów, nieprzewidywalnych linii wokalu i echa grungowych riffów z końca lat 90., które razem tworzą unikalny, nostalgiczny klimat. Zespół, który potrafi przenieść słuchacza w czasie do epoki odtwarzaczy mp3 i kieszonkowych playlist. Ich muzyka to hołd dla przeszłości, a zarazem świeże spojrzenie na emocjonalne brzmienie midwest-emo. Na scenie prawdziwa bomba energetyczna. Koniecznie zawiążcie dobrze obuwie, będziecie skakać!
Zdjęcie profilu Goofy Ginz
Goofy Ginz
Zespół
Goofy Ginz
Goofy Ginz to mieszanka melancholijnych zwrotek i wściekle wywrzeszczanych refrenów, mix tripującego shoegaze’u z nerwowym noise rockiem, zbiór śmiertelnie poważnych wersetów przeplatanych grymaśnymi żartami. Chodzi o eklektyzm, kontrolowany bałagan, ale przede wszystkim chodzi o fun. Zespół ma na swoim koncie internetowe DIY demo No Matter What You’re On EP (2021), debiutancki longplay ‘Twas Fun (2023), a także wydane w tym roku pod szyldem Wytwórni Tematy single „czerwiec, sierpień, jesień” i „niewidzialne miasta”. Obecnie koncertuje oraz pracuje nad kolejnymi wydawnictwami.
Zdjęcie profilu Hwootch
Hwootch
Zespół
Hwootch
Tak Brzmi Rave: Oficjalne Afterparty

Hwootch (czyt. Chłócz) - Producent tworzący syntezatorami brzmienia pełne niskich częstotliwości.
Inspiracja artystami, takimi jak Boris Brejcha, Droplex, Pastiche czy Oliver Huntemann, pozwoliły mu na odnalezienie swojego własnego stylu, w którym łączy High-Tech Minimal, Melodic House & Techno oraz Techno Peak Time/Drive i nie tylko.
Jest fanem budowania swoich brzmień od podstaw. Człowiek instytucja w kwestii całego procesu twórczego - jest odpowiedzialny zarówno za produkcję, aranżację, miks i mastering.
Zdjęcie profilu Muzaman
Muzaman
Zespół
Muzaman
Tak Brzmi Rave: Oficjalne Afterparty

Muzaman - beatboxer, producent muzyczny, liveactowiec oraz DJ. W jego twórczości słychać inspirację artystami takimi jak ReepsOne, Chase & Status, Noisia, Camo & Krooked oraz B-Complex. Muzyką zajmuje się od 2008 roku, zagrał kilkaset koncertów oraz brał udział w wielu bitwach beatboxowych.

Jego muzyka to połączenie wielu gatunków elektronicznych w drum'n'bassowej odsłonie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat współpracował z artystami szerokiego muzycznego spektrum - m.in. Guova, Wrona, Eldo, Sophie Szklarska, Prykson Fisk i wielu innych. Na swoim koncie ma dwa mini-albumy, czyli ‘Sztuki audiowizualne’ oraz ‘.niceguy’ wydane w 2022 i kilkanaście singli (zarówno solowe, jak i jako duet Sonder), które miały premiere w 2023. W drugiej połowie 2024 wyda kolejny materiał, gdzie usłyszymy m.in. anto9, Gverilla czy też Yuos.
Zdjęcie profilu Kuxon
Kuxon
Zespół
Kuxon
Tak Brzmi Rave: Oficjane Afterparty

Producent muzyki elektronicznej, live looper i DJ, z przeszłością beatboxera.
Jego muzyczna podróż rozpoczęła się wiele lat temu, a w swoich utworach kładzie nacisk na minimalizm, kompozycję oraz unikalne brzmienie. Inspiracje czerpie od takich artystów jak Limp Bizkit, The Prodigy czy The Chemical Brothers, co tworzy wyjątkową fuzję gatunków. W jego muzyce usłyszysz m.in. Acid Techno, Breakbeat i Dubstep.
Jego misją jest zmiana postrzegania pojęcia "rave" – to nie tylko techno, lecz szeroka gama różnorodnych brzmień, przekraczających granice gatunkowe, a także stworzenie własnego nurtu muzycznego o nazwie "RASTACID".
Zdjęcie profilu Guest Julka
Guest Julka
Zespół
Guest Julka
Raperka, wokalistka i autorka tekstów. Jej muzyka to połączenie gatunków hip-hop, rnb i soul, jednak w jej wykonaniu
nawet tak typowe połączenia stylistyczne brzmią rasowo i daleko im do banalności. Julka w swoich tekstach, opowiada o relacjach i doznaniach wewnętrznych w swój autorski sposób. Zwinnie nawinięte zwrotki, a czasem na granicy melorecytacji - w połączeniu z głębokim wokalem tworzą unikatowy styl Guest Julki.
Zdjęcie profilu Filip Żółtowski Quartet
Filip Żółtowski Quartet
Zespół
Filip Żółtowski Quartet
Filip Żółtowski Quartet łączy w swojej koncepcji tradycje jazzowego grania z nowoczesnymi brzmieniami i śpiewnymi tematami, czerpiąc także z polskiego folkloru. Jest to fuzja muzyki jazzowej, często mocno improwizowanej, z
elektronicznymi brzmieniami, inspirowanymi producentami znanymi bardziej ze sceny muzyki pop czy EDM (np. Flume, Medasin), a także hip-hopowymi beat’ami w stylu produkcji James’a Yancey (J.Dilla).
W 2021 roku zespół wydał debiutancki album, który spotkał się z dobrym odbiorem zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Zdjęcie profilu Chrust
Chrust
Zespół
Chrust
W inspiracjach wymieniają Igora Herbuta obok Trenta Reznora i Tool. Mówią, że grają nowoczesną muzykę etniczną. Jeżeli nie klei ci się to w całość, bo muzyka etniczna nie kojarzy ci się ze współczesnością to nie przejmuj się, wszystko się sklei, gdy usłyszysz Chrust na żywo. Tak, będzie biały śpiew, nieparzyste metrum, nawet terenowe nagrania, ale będzie też wywracający wnętrzności bas i groove, który sprawi, że nawet najbardziej opornym podpieraczom ścian poruszy się nóżka.

Harmonogram koncertów

Oprócz rozmów o muzyce, warto też jej posłuchać. Zapraszamy na koncerty!

wszystkie
Alchemia
Hevre
Klub Re
Pub Oliwa
09 listopad
g.18:00-18:30
Alchemia

Daj Ognia

09 listopad
g.18:15-18:45
Hevre

Bartek Zjawa

Kup bilet już dziś!

Bilety w limitowanej liczbie już dostępne!

Miejsca

Mapa i opis miejsc, w których odbędzie się konferencja oraz koncerty showcase'owe

Pałac Potockich Główny budynek konferencji.

Rynek Główny 20

W środku (piętro):
- Sala I
- Sala II
- Sala III
- Lobby - miejsce spotkań
- Chillroom
- Catering (kawa, obiad, kanapki)

Piwnica - miejsce odbywania się speedmeetingów i spotkań 1 na 1

Odległość do Hevre - 18 minut.
Odległość do Klub Re - 7 min.
Odległość do Alchemii - 21 min.
Odległość do Pubu Oliwa - 18 min.
Klub Alchemia ul. Estery 5
Hevre ul. Meiselsa 18
Oliwa Pub ul. Miodowa 14
Klub Re ul. Św. Krzyża 4

PARTNERZY

Partnerzy konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto

Organizator
Powered by
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Patronat medialny
Współpraca
To top