close

Co można zrobić z darmowym bitem? [PRAWO MUZYKA]

Jacek Miłaszewski
12-23-2021

Bity, obok tekstu, stanowią fundament rapu czy hip-hopu. Jak wygląda bit od strony praw autorskich? Kiedy i do czego można go wykorzystać? Co można zrobić z darmowym bitem?

Bit – w muzyce i w prawie

Choć w rapie czy hip-hopie najważniejszy jest tekst, to dobry bit (z ang. beat) stanowi pół sukcesu każdego hitu. Największym problemem wielu początkujących artystów jest właśnie znalezienie takiego bitu, który będzie dobrze pasował do świetnej treści. Samodzielne stworzenie bitu to nie lada wyzwanie, dlatego artyści decydują się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Jednak wschodzące gwiazdy rynku muzycznego rzadko kiedy mogą pokryć koszty takiej usługi. Producenci bitów, aby skłonić do zakupu swoich produktów, oferują niekiedy darmowe bity, które można pobrać bez podpisywania umowy, a co za tym idzie – bez kosztów. Przynajmniej takich wyrażonych w pieniądzu. Bo co można zrobić z darmowym bitem?

czytaj dalej na stronie Musicodex .

 

Udostępniamy Ci wiedzę z zakresu prawa autorskiego i prawa w muzyce dzięki współpracy z Musicodex.

Dawkę wiedzy prawniczej dla muzyków znajdziesz także na ich YouTube’owym kanale Musicodex prawnicy od muzyki !

Jacek Miłaszewski
Musicodex
Marcin Barański i Jacek Miłaszewski tworzą wspólnie Musicodex. Są prawnikami specjalizującymi się w prawie muzyki i prawie autorskim. Współpracują z artystami, producentami, organizatorami koncertów i menedżerami, świadcząc kompleksowe usługi z zakresu doradztwa, obsługi prawnej oraz szkoleń dla przedstawicieli branży muzycznej. Prawo muzyki i prawo autorskie to ich pasja.
OSTATNIE WPISY:
INNE Z TEJ KATEGORII: