close

Jak wyczyścić prawa do materiału? [PRAWO MUZYKA]

Jacek Miłaszewski
12-09-2021

Wydajesz nowy materiał? Warto pamiętać o wyczyszczeniu praw do niego. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do bardzo wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Wstrzymanie dystrybucji i wysokie kary to tylko niektóre z dolegliwości, które mogą spotkać nieostrożnego producenta. 

Co to znaczy „wyczyścić prawa do materiału”?

Wiadomo jak wiele osób potrzebnych jest do tego, by skleić album, czy chociażby singiel. Każda z osób, która przyczyniła się w jakikolwiek sposób do stworzenia materiału ma w tym materiale swój udział. Wyczyszczenie praw do nagrań polega na podpisaniu z każdą z tych osób odpowiedniej umowy, dającej pełną swobodę w rozporządzaniu materiałem, określającej między innymi warunki współpracy, wynagrodzenie oraz to czy osoba ta będzie mogła w przyszłości mieć wpływ na dany materiał.

czytaj dalej na stronie Musicodex .

 

Udostępniamy Ci wiedzę z zakresu prawa autorskiego i prawa w muzyce dzięki współpracy z Musicodex.

Dawkę wiedzy prawniczej dla muzyków znajdziesz także na ich YouTube’owym kanale Musicodex prawnicy od muzyki !

Jacek Miłaszewski
Musicodex
Marcin Barański i Jacek Miłaszewski tworzą wspólnie Musicodex. Są prawnikami specjalizującymi się w prawie muzyki i prawie autorskim. Współpracują z artystami, producentami, organizatorami koncertów i menedżerami, świadcząc kompleksowe usługi z zakresu doradztwa, obsługi prawnej oraz szkoleń dla przedstawicieli branży muzycznej. Prawo muzyki i prawo autorskie to ich pasja.
OSTATNIE WPISY:
INNE Z TEJ KATEGORII: