Mozaika – debiutancka płyta Tańki Szafraniec
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/09/ts-1536x864.jpg-thumbnail

Płyta Mozaika jest połączeniem odłamków muzycznych z różnych gatunków, świetnie ułożonych w jeden obraz. Album przeprowadza słuchacza przez big beat, inspiracje muzyką Czesława Niemena, po alternatywny pop rock. Teksty, które znalazły się na krążku, są autorstwa wokalistki i kompozytorki większości piosenek, płynnie splecione z poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Silny i ciekawy głos Tańki jest pełen emocji, świadomości i dojrzałości muzycznej. Każde słowo ma swoje wyjątkowe miejsce w wersie, każdy dźwięk jest niezbędną częścią kompozycji, która porywa zarówno do tańca jak i refleksji. 

Album otwiera delikatny utwór Oczy na skrzydłach z tekstem Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, do której wierszy powstały jeszcze dwie pozycje płytowe. Są one także częścią projektu Maria, który pojawił się w 2020 roku, zanim zrodziła się Mozaika. Kolejne kompozycje odkrywają następne karty i dają przemówić wokalistce jej mocnym, kobiecym głosem, niepozbawionym stanowczości i młodzieńczej werwy, która eksploduje w utworze Biec. Warto obejrzeć także teledysk do tej piosenki, który karmi letnią energią! Tuż za nim czeka kolejna niespodzianka: duet! Zniewalające połączenie głosów, dzięki któremu utwór ma potężną moc. Tym większym zaskoczeniem jest fakt, że przed mikrofonem stanął nie Organek czy Krzysztof Zalewski, a… mąż artystki, Michał Szafraniec! Mamy nadzieję, że solowa płyta Michała także się ukaże w niedalekiej przyszłości! ;)

Z całości wyraźnie wyróżniają się jeszcze dwie pozycje: utwór Przemijam poraża siłą i jednocześnie niemal zawstydza swoją intymnością (koniecznie zobaczcie też klip!) Zawsze jawi się natomiast jako niezbędna szczypta lekkości i domyka całą układankę swoim kołysankowym charakterem, zgrabnie przemycając silne przesłanie.

fot. Aleksandra Ka (Fotoszuflada)

Trudno uwierzyć, że to dopiero pierwsza solowa płyta wokalistki!

Polecam ten znakomity, dojrzały debiut, który jeszcze przed premierą płyty osiągnął na każdym z trzech singli kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń na YouTube!

Zdążycie jeszcze na premierowy koncert Tańki, który odbędzie się w Warszawie w poniedziałek, 27 września (Teatr WARSawy). 

Premiera w Teatrze WARSawy
Przedsprzedaż Mozaiki
Tańka na FB

 

To top