Nowości, muzyka i wieści ze Społeczności Tak Brzmi Miasto [czerwiec 2021]
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/06/hd19-1536x864.jpg-thumbnail

Sprawdzamy, co u nich, co u Was. Nowe płyty, świeże single, a nawet podcasty!

 

Lema Pamięci w 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema

25 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert złożony z autorskich piosenek, laureatek i przyjaciół SFP napisanych w inspiracji utworami Stanisława Lema. Cztery kobiety, sceniczne indywidualności, artystki, autorki i interpretatorki zostały zaproszone do pisania własnych spostrzeżeń opierając się na literackich dziełach Stanisława Lema, szukając w nich odniesień do siebie, świata i naszej rzeczywistości. Reżyseria: Asia Nawojska, Kierownictwo muzyczne: Jasiek Kusek, Autorki piosenek: Klaudia Borczyk, Karolina Gwóźdź, Natalia Orkisz, Asia Nawojska.

BILETY

 

Debiutanckie Dopowiedzenia zespołu OBRASQi

63 minuty i 12 przestrzennych kompozycji osadzonych gdzieś pomiędzy rockiem, indie pop i art progresją. Na płycie znajdziecie krótkie piosenki i wielominutowe utwory, zarówno akustyczne instrumenty, jak i nowoczesne popowe brzmienia elektroniczne, które łączy delikatny kobiecy głos.

POSŁUCHAJ

 

Premiera singla Mimo Moniki Kowalczyk & Wishlake

Pierwszy raz połączyli swoje siły przy wydaniu singla Moniki „Pszczoły”, który wyprodukował Wishlake. Teraz oboje zaśpiewają w utworze Mimo, który za syrenimi dźwiękami gitar i letnim spokojem kryje pytanie o być czy nie być - razem, z kimś. Monika Kowalczyk jest songwriterką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Porusza się w szeroko rozumianej przestrzeni popu alternatywnego z polskimi tekstami. Wishlake (Kamil Zawiślak) to songwriter, pianista jazzowy i producent muzyczny. Miesza wrażliwość, brzmienia fortepianu, elektroniczne beaty i wokal.

PRE-SAVE

 

Czekam od Asi Nawojskiej

Najnowszy singiel Asi Nawojskiej jest o odnajdywaniu siebie, zadomawianiu się na dobre w samotności i poszukiwaniach nowego początku. Asia opowiada o radzeniu sobie z niespełnieniem. W nadziei na lepszą i lepszego siebie. Czekam to nowy krok w brzmieniu Asi dzięki produkcyjnym czarom, które serwuje producencki duet SARAPATA. To jedna z najbardziej siostrzano-braterskich produkcji ostatniego czasu, za którą odpowiadają: Asia Nawojska i Magda Nawojska (skrzypce), Michał i Mateusz Sarapata oraz Ola Hulbój (scenariusz i reżyseria) i Mateusz Hulbój (miks).

POSŁUCHAJ

 

Zalia odpływa w najświeższym singlu

Zalia, czyli Julia Zarzecka, to dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka. Fascynuje ją Soul/RnB, a w jej głośnikach często rozbrzmiewają Mahalia, Ella Mai czy Jorja Smith. Doświadczenia, otaczający świat i życie w dużym mieście to siła napędowa jej twórczości, w której słychać wpływy m.in indie/lo-fi oraz jazzu. W czerwcu zaprezentowała swój najnowszy singiel Odpływam.

POSŁUCHAJ

 

Synth-popowe Komety Angeleny

Angelena to nowa twarz na polskiej scenie electropop. Orbituje gdzieś wokół The Weeknd, Lany del Rey czy Dua Lipy. Komety są początkiem kosmicznej podróży w głąb człowieka. Pełen syntezatorowych brzmień utwór unosi słuchacza ponad ziemię opowiadając o życiowym zakręcie, w którym prędzej czy później znajduje się każdy z nas.

POSŁUCHAJ

 

Priorytet Balet od Kwazzy'ego

Kwazzy, czyli Kuba Kwaśniewski to niezależny, spontaniczny artysta, który debiutuje solowym projektem. Pysznie, pierwszy singiel artysty, łączy w sobie funk, rap i pop. 24 czerwca odkryjemy, co muzycznego skrywa Priorytet Balet. Inspiracją Kuby było zmęczenie zamknięciem i tęsknota za… baletami.

PRE-SAVE

 

Tańka Szafraniec zapowiada jesienną Mozaikę

W ostatni dzień roku szkolnego Tańka zaprezentuje drugi singiel z debiutanckiej płyty, która ukaże się jesienią. Biec to rock&roll, który ma obudzić w Was zew natury i poczucie wolności!

OBSERWUJ

Jeszcze singiel od B6! Tysiące

Lubelski skład gra pop-rocka romansującego z innymi gatunkami muzycznymi. Czteroosobowa mieszanka wybuchowa z mocnym i ciepłym wokalem na froncie o ciemnym brzmieniu i soulowo-jazzowych inspiracjach. Jesienią ukaże się ich pierwsza długogrająca płyta. Tysiące zapowiadają nowy album. W odsłuchach od wtorku, 29 czerwca.

PRE-SAVE

 

Języki Muzyki - nowy podcast interdyscyplinarny

Powstał pierwszy na świecie podcast łączący walory językowe, edukacyjne oraz uniwersalny przekaz Języków Muzyki. Każdy odcinek to okazja do słuchania o muzyce w aż czterech językach, w zróżnicowanej formie: całokształtu twórczości artysty, wysłuchania pojedynczej historii ze świata muzyki lub wywiadu z twórcą lub artystą. Nowe odcinki dostępne w niedziele.

YouTube

Spotify

OKŁADKA made by @majainart

To top