Nowości, muzyka i wieści ze Społeczności Tak Brzmi Miasto [lipiec 2021]
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/07/hd23-1536x864.jpg-thumbnail

Sprawdzamy, co u nich, co u Was. Nowe płyty, świeże single, nominacje i showcase'y!

 

Milito przedstawia nowy singiel Nest

Milito, czyli Kamil Niedziałek, to singer-songwriter, multiinstrumentalista, performer i artysta wizualny - absolwent warszawskiej ASP. Jak sam mówi, robi muzykę, aby pomóc mężczyznom zaufać męskiej wrażliwości. Jego nowy singiel Nest to rodzaj rytualnej pieśni na cześć budowania domu.

Singiel powstał we współpracy z Oskarem Mirem, również uczestnikiem TBM 2020.

Znakomite live video nagrane w pełnej luster przestrzeni wystawy rzeźby Mirosława Bacy można zobaczyć tutaj .
Na spotkanie z muzyką zapraszamy tu .

Milito na Instagramie
i na Facebooku

 

Sutari z nominacją do Fryderyka 2021

Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Ich praca nadała nowy kierunek myśleniu o muzyce folkowej w Polsce. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Występowały na najważniejszych światowych scenach w tym na WOMEX 2015. Nagrały też sesję dla kultowego amerykańskiego radia KEXP. Album Siostry Rzeki to pełen transowych, polifonicznych kompozycji dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

Najnowsze wydawnictwo Sutari zostało nominowane do Fryderyka 2021. Obok Karoliny Cichej&Spółki, Kapeli ze Wsi Warszawa, Rodu Karpieli oraz Hańby!

Sutari, Siostry Rzeki
Facebook Sutari

 

Lunatycy Martwej Dyskoteki zapowiadają nowy album

Lunatycy Martwej Dyskoteki to nowa fala polskiego rocka. Poznańscy muzycy spotykają się z porównaniami – od Brygady Kryzys, poprzez Kult, czy Siekierę, aż po Republikę. Pomimo zimnofalowych inspiracji zespół podjął próbę wypracowania unikalnego brzmienia. Muzycy opowiadają, że celem ich twórczości jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.

– Zakończyliśmy sesję nagraniową do naszej nadchodzącej płyty – mówi Igor Stobiecki z zespołu. – Teraz, gdy znajduje się ona w miksie, zagramy jeden koncert w Poznaniu.
Koncert Lunatyków w Plaża Zagro Rataje

Singiel Lunatyków Martwej Dyskoteki Dyskoteka jest martwa

 

Mehehe na Tallin Music Week

Mehehe to etno ambientowy duet, który w niekonwencjonalny sposób nawiązuje do tradycji szeptuch i magii ludowej. Funkcjonują na pograniczu muzyki akustycznej i elektronicznej. Zapętlają w looperze dźwięki instrumentów tradycyjnych, liści, wrzecion i głos. To transowe i oniryczne brzmienie.
Helena Matuszewska i Basia Songin zagrają jako jedyny polski zespół na tegorocznym Tallin Music Week – jednej z najważniejszej imprez muzycznych basenu Morza Bałtyckiego jako część wyjątkowej sceny Folktronica – prezentująca brzmienia między tradycją a nowoczesnością.

Ciekawostka: Sutari i Mehehe łączy jedna członkini i wydawczyni muzyki, Basia Songin, absolwentka Inkubatora TBM :)

Mehehe na Tallin Music Week
Mehehe na Facebooku

 

 

To top