Nowości, muzyka i wieści ze Społeczności Tak Brzmi Miasto [listopad 2021]
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/11/mw-1536x864.jpg-thumbnail

Nowe single, kolaboracje i nabór do czeskiego festiwalu – wieści od Społeczności TBM. Polecamy!

 

Kołyszą. Remix singla Ani Samej

Remix Kołyszą to zupełnie inna odsłona pierwotnie mrocznego singla o zacięciu elektroniczno-klubowym. Ta wersja jest jasna, pełna lata i energii. – Razem z producentem Bartkiem Brzezińskim chcieliśmy oddać pełen potencjał tego numeru i postanowiliśmy iść z nim na imprezę – mówi Ania Maciejczyk czyli Ania Sama. Klip do zremiksowanego singla nagrany został w konwencji spontanicznego wyjścia na miasto z koleżanką – są kolorowe drinki, niezdrowe jedzenie późno w nocy oraz tańce w klubie. Wszystko to, by oddać jak najlepiej klimat tych dźwięków.

Kołyszą na YT .
Ania Sama na FB .

 

Kiev Office z nowym albumem Gjinjenjé i koncertową premierą

Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i rocka alternatywnego nawiązujący zarówno do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej jak i mitologii kaszubskiej. Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje to, co leży na styku współczesności, przyszłości oraz miejskich i regionalnych legend.

Ósmy album formacji, o tytule Gjinjenjé (z j. kaszubskiego – zanikanie) to concept album poświęcony historii Słowińców – ludności kaszubskiej z okolic Jeziora Łebsko i Jeziora Gardno. Muzyka oraz teksty na płycie odnoszą się do niepewności egzystencjalnej Słowińców, których język, tożsamość i kultura znajdowały się na skraju bytu i niebytu zarówno w czasach pruskich, jak i polskich.

W czwartek, 29 grudnia w Gdyni (Podwórko.art/Klub Muzyczny Ucho) zespół zaprezentuje płytę premierowo w towarzystwie gościń: Joanny Gostkowskiej i Alice.

Kiev Office na FB

 

Roman Wróblewski rusza w trasę z trio. Etno, klasyka i improwizacja

Trójmiejski pianista Roman Wróblewski powraca na Pomorze ze swoim nowym projektem. W trakcie 5 koncertów, które odbędą się w Ustce, Lidzbarku Warmińskim, Sopocie, Elblągu oraz w Radiu Gdańsk zostaną zaprezentowane nowe kompozycje oraz kilka utworów z jego debiutanckiej płyty 3:47 AM w nowych aranżacjach.

Roman Wróblewski Trio to intrygująca mieszanka muzyki etnicznej, klasycznej oraz improwizacji. Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży wśród nieznanych dotychczas brzmień. Do współpracy przy tworzeniu nowego materiału został zaproszony hiszpański perkusista Luati Gonzalez z Lizbony oraz Weronika Kulpa, wiolonczelistka współczesna i barokowa.

Nowe utwory i aranżacje, inspirowane tradycyjnymi rytmami z Brazylii, Senegalu, Nowej Gwinei oraz Turcji, granymi przez hiszpańskiego perkusistę flamenco Luatiego Gonzalesa, w połączeniu z klasycznym wykształceniem Romana Wróblewskiego oraz Weroniki Kulpy, jest ciekawą i bardzo rzadko spotykaną próbą połączenia kilku, zupełnie innych światów muzycznych.

Daty i miejsca koncertów:
20.11.2021 - Ustka, Kino Delfin
21.11.2021 - Lidzbark Warmiński, Oranżeria Kultury
25.11.2021 - Sopot, Teatr Boto
26.11.2021 - Elbląg, Galeria El
28.11.2021 - Gdańsk, Radio Gdańsk

3:47 AM
Roman Wróblewski na FB

 

Czerwone Korale: Marisol i Ola Bird reinterpretują hit Brathanków

Czerwone Korale to interpretacja znanego utworu zespołu Brathanki z 2000, który z kolei opiera się na ludowej melodii skomponowanej przez węgierskiego kompozytora Ferenca Sebo. 20 lat później tej klasyczna opowieść o zawodzie miłosnym nadal wybrzmiewa tak samo prawdziwie, a dzięki rytmicznemu, electro beatowi ta folkowa piosenka zyskuje nowe życie. Inspirując się muzyką Nao, BANKS czy Sevdalizy, Ola Bird i Marisol przekształciły ludową pieśń we współczesną opowieść.

Czerwone Korale

 

Last Christmas I gave you my Karp – nowy singiel zespołu brodachè

Najnowszy singiel zapowiadający drugi krążek zespołu będzie świąteczną ucztą zarówno dla audiofili, jak i klipomanów – prezentując się kolejno w odsłonie audio (19.11) i wideo (26.11).

Karp to numer sięgający potrzeby bycia tu i teraz. Zwłaszcza, gdy coraz częściej bywamy odklejeni od rzeczywistości, zawieszeni w smartfonach, zanurzeni w zmartwieniach. Nie mówimy że nie ma się czym martwić ale czy taki stan ducha w czymś pomaga?

brodachè na FB

 

Muzyczny i obrazkowy Mój grudzień zespołu OBRASQi

Dopowiedzenia, ostatnia płyta zespołu Obrasqi, to 12 przestrzennych kompozycji osadzonych gdzieś pomiędzy rockiem, indie pop i art progresją. Zespół sięga zarówno do akustycznych instrumentów jak i nowoczesnych popowych brzmień elektronicznych, tworząc obok krótkich piosenek, wielominutowe utwory, które łączy delikatny kobiecy głos. 

I, choć to podsumowanie nowości listopadowych, już teraz zapraszamy na muzyczną i obrazkową opowieść Mój grudzień. Premiera: 1 grudnia.

OBRASQI na FB

 

Hradecký slunovrat zaprasza polskie zespoły!

Z pewnych źródeł wiemy, że czeski festiwal Hradecký slunovrat jest bardzo otwarty na polską muzykę. Do 31 grudnia organizatorzy prowadzą nabór zgłoszeń zespołów chętnych, żeby wystąpić na scenie Welcome podczas wydarzenia, które odbędzie się między 23 a 26 czerwca 2022 r. w Opawie. Najpóźniej 17 stycznia dowiemy się, kogo zaproszą organizatorzy. Liczymy na mocną reprezentację Społeczności TBM! 

Poza samym koncertem jest sporo zalet przejścia eliminacji: Hradecký slunovrat współpracuje z innymi festiwalami w Czechach, polecając im artystów; wszyscy wykonawcy będą mieli okazję zaprezentować swoją twórczość w Radiu Proglas w formie koncertu w studiu lub wywiadu, a szefem jury jest Milan Tesař, koordynator World Music Charts Europe.

Zgłoszenia na Welcome scéně
Hradecký slunovrat na FB

 

 

To top