Nowości, muzyka i wieści ze Społeczności Tak Brzmi Miasto [październik 2021]
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/10/mw-1536x864.jpg-thumbnail

Październik przyniósł mnóstwo dobrej muzyki od Społeczności TBM. Polecamy!

 

Będzie miło. Follow Rivers wydali pierwszy utwór po polsku

Będzie miło ma już miesiąc. Ale wciąż można nazwać ten utwór świeżym singlem. To ogrom ciepła i ukojenia, który daje przestrzeń do życiowych refleksji. Idealny na jesień.

Będzie miło na YT .
Follow Rivers na FB .

 

Alex Pilkevych łamie zasady w singlu Honesty

Honesty to próba akceptacji bólu z jego falami: odchodzeniem i powrotami. To też muzyczny eksperyment. Utwór łamie zasady metalu progresywnego: przeważają elementy elektroniki, ale synthy znikają zastąpione żywymi instrumentami. Wideo do singla zostało nagrane samodzielnie przez Alexa i Anastasię Zazuliak. Bohaterka klipu to przypadkowa dziewczyna, którą spotkali w przejściu podziemnym.

Honesty na YT
Alex Pilkevych na FB

 

Alternatywne Suple Polaczka. Muzyczne suplementy miłości?

Suple to suplementy. Symbole żaru i smutku, radości i uniesień. Skrajnym obrazem miłości. Pulsującym obrazem, który muzycznie oddał Rafał Matuszak z Przemkiem Kuczyńskim, Przemkiem Dominiakiem i Robertem Przybyszem. Robert vel. Polaczek jest też autorem teledysku do singla.

Suple
Polaczek na FB

 

Eliza A. Tkacz w muzycznej podróży. Ukazał się jej minialbum Itaka

Pięć piosenek opowiada o podróży do upragnionego miejsca, do którego każdy kroczy krętą drogą marzeń. Liryczne partie instrumentów smyczkowych, płynące dźwięki harfy, delikatny fortepian oraz przestrzenne wokale wprowadzają słuchacza w nostalgiczny nastrój. Melancholia szybko jednak zostaje przełamana dynamicznymi uderzeniami perkusji i gitary, siłą i uporem. Ostatnia piosenka, to burzliwy, elektroniczny finał i zapowiedź, że ta droga będzie kontynuowana. 

Itaka to drugi minialbum Elizy. Dostępny już w serwisach streamingowych.

Itaka
Eliza A. Tkacz na FB

 

Międzynarodowy duet jesieniarzy Chair przedstawia love ad

Historia dwóch domokrążców próbujących pitchować miłość z pewnością rozgrzeje zziębnięte jesienią serca. Całość okraszona klipem kręconym na kamerze 16mm idealnie ubiera naszą historię w ciepły, analogowy szalik z kliszy.

17 użytkowników lubi to
36 użytkowników obserwuje to
Chair na FB

Słyszałam muzykę przedpremierowo. Warto dołączyć do ekskluzywnego grona fanów i wyczekiwać. Obiecali, że będzie wkrótce. Może już jest?

love ad

 

Nocą zespołu… Półcień

Nocą to nowy singiel warszawskiego zespołu Półcień, zapowiadający płytę o tym samym tytule, która ukaże się pod koniec października. Cały materiał nagrany w Nebula Studio balansuje na granicy światła i ciemności. Utwór Nocą paradoksalnie jest tą jaśniejszą częścią albumu. W warstwie muzycznej Półcień nawiązuje do zachodniego folk-popu. 

Premiera 23 października.

Półcień na FB

 

I'm ok Filipa Mizi promuje apkę, która ma pomóc ludziom z depresją

W ELLIPSE naukowcy z pięciu krajów w Europie (Szwecja, Polska, Węgry, Austria i Norwegia) opracowali bezpłatną aplikację 12-Stopniowy Plan Bezpieczeństwa, pomagającą osobom borykającym się z destruktywnymi myślami i impulsami, oraz z poczuciem obezwładniającego lęku, smutku, nienawiści, poczucia winy czy wstydu. Aplikacja będzie dostępna w październiku. 

Oficjalnym utworem muzycznym, który promuje aplikację jest właśnie I’m ok Filipa Mizi.

– Wiem jakie to uczucie, gdy czujesz pustkę i brak nadziei.(...) Pragnę, żeby ten utwór przypominał o tym, że nawet w naszych najmroczniejszych chwilach nie jesteśmy sami i że zawsze warto jest szukać pomocy – mówi Filip.

Strona projektu
I'm OK

 

 

To top