close

So Much Love przedstawia Nasturcje

Ewelina Krawczyk
10-01-2021

Nasturcje to trzeci singiel duetu So Much Love zapowiadający ich pierwszy album o tym samym tytule. Odchodzą od brzmień akustycznych na rzecz syntezatorów analogowych. Brzmi ciekawie. Czekamy na płytę, którą zapowiada singiel.

Dominuje śpiew Jagi i jego liczne plany rozpuszczone w różnego rodzaju szeptach, wokalizach, pogłosach i delayach. Delikatny śpiew jest umiejscowiony w kontrze do zdecydowanego, chropowatego basu i mocnego, przesterowanego loopa z Mooga. Całość jest uzupełniona ciekawostkami w postaci przetworzonych odgłosów wkładanych naczyń do zmywarki, czy też starego, przestrojonego do 432 Hz pianina Calisia, na którym zagrał Marek przy otwartych drzwiach tarasowych do ogrodu – „wrażliwe ucho słuchacza może usłyszeć naszego zaprzyjaźnionego, ogrodowego kosa”.

 

Ta piosenka, to opowieść o minionym lecie. O czasie między czerwcem, a jesienią, gdy słoneczne dni odrobinę zdejmują ciężar codzienności, gdy bliskość kochanej osoby, ciepło jej dłoni, pozwalają nazbierać lato na zapas i zapiąć się w nie jak kurtka na zimę. Tak się składa, że wtedy kwitną nasturcje, kwiaty, których zawsze jest pełno latem w naszym ogrodzie

So Much Love

Poetyckie, choć surowe lyric video do singla Nasturcje stworzyła poznańska artystka, Magdalena Raczkowska. Bazą był jej film pt. Ogród o zmierzchu, przywołujący na myśl amatorskie i ukradkowe spojrzenie przypadkowego podglądacza. Film był prezentowany we wrześniu 2020 roku podczas wystawy Gardencity w Galerii Sceny Otwartej UAP w Poznaniu, badającej kondycję relacji człowieka z naturą.

Nasturcje tak, jak dwa poprzednie single Vulpes Vulpes oraz Aloha Ustka został nagrany i zmiksowany w ich domowym Zanshin Studio. Mastering wykonał Alex Gordon z Abbey Road Studios.

Nasturcje na YT
So Much Love na FB

 

Ewelina Krawczyk
Się Tworzy / Tak Brzmi Miasto
Organizatorka, promotorka i menedżerka kultury. Dyrektorka Festiwalu Wschody promującego nową muzykę artystyczną. Dotychczas m.in. specjalistka ds. promocji w Wydawnictwie Znak, dziennikarka w Polska Press, współprowadząca projekty rekrutacyjne i kreatywne. Z wykształcenia psycholożka, prowadziła zajęcia m.in. z psychologii osobowości i twórczości. Tworzy swoją jednoosobową agencję kreatywną, Się tworzy - promocyjny pomost między twórcami a resztą świata.
OSTATNIE WPISY:
INNE Z TEJ KATEGORII: