Tak Brzmi Wrocław – nowa scena na WROsoundzie
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/06/wiescimuzyczne-spolecznoscTBM-2-1536x864.png-thumbnail

Organizatorzy festiwalu wracają do korzeni wydarzenia i w programie drugiej sceny stawiają wyłącznie na wrocławskich artystów. 

WROsound dopiero od trzech lat funkcjonuje jako festiwal plenerowy, ale na wrocławskim rynku wydarzeń muzycznych o wiele dłużej, bo od 2008 roku. Założeniem pierwszych edycji było skupienie uwagi wyłącznie na wrocławskich artystach, ale naturalnym efektem rozwoju imprezy były coraz nowsze pomysły na program. Dlatego już w 2019 roku na placu przed Impartem mogliśmy podziwiać m.in. Michaela Kiwanukę, SOHNA czy zespół ONUKA. W tym roku organizatorzy wrócą jednak do korzeni z pomocą dodatkowej sceny –  zorganizowanej pod hasłem Tak Brzmi Wrocław. Na jej program złożyły się pomysły przedstawicieli cyklu Dogrywki, ekipy Tak Brzmi Miasto oraz samego festiwalu.

W piątek w ramach Dogrywek, czyli spotkań wokół muzyki organizowanych w Barbarze przez Strefę Kultury Wrocław, posłuchamy o kulisach twórczości wrocławskich kolektywów djskich. Będą rozmowy o inspiracjach, interesujące historie, muzyczne przykłady i próbki możliwości. W ciągu dwóch dni zaprezentują się przedstawiciele składów Acidtropicália, regime, Wkurvv, outlines oraz K-HOLE TRAX.

W sobotę do muzycznych opowieści i smakowitych setów dołączą koncerty. Reprezentację złożoną z czterech lokalnych zespołów przygotowała ekipa Tak Brzmi Miasto, odpowiedzialna za największy program rozwoju muzyków i menadżerów w Polsce. Zagrają KAIRO, Follow Rivers, Filip Mizia oraz Monsieur Premiere.

Na finał wystąpi zespół Oxford Drama, który niedawno wydał swój trzeci studyjny album „What’s The Deal With Time?” i będzie to wrocławska premiera tego materiału na żywo.

Wstęp na wydarzenia w ramach sceny Tak Brzmi Wrocław – która zostanie ulokowana w podwórku Impartu – jest darmowy. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny wkrótce na stronie  www.wrosound.com. Nadal można także zakupić bilety na koncerty sceny głównej – na placu przed Impartem wystąpią: HVOB live, Thylacine, KAMP!, Baasch, schfter, Syny, Meek, Oh Why?, Tomasz Makowiecki, Coals oraz MIN t. Festiwal WROsound odbędzie się w dniach 16-17 lipca i oprócz muzycznych uniesień pojawi się kilka dodatkowych atrakcji. Do ich współorganizacji zaproszono wielu partnerów, którzy wesprą działania proekologiczne, zaproponują lifestylowe warsztaty lub poprowadzą specjalne strefy.

Bilety: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl, www.eventim.pl

To top