CZYM JEST KONFERENCJA
Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal to największe pod względem programu merytorycznego (ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów) wydarzenie tego typu w Polsce, posiadające jednocześnie maksymalnie kameralny charakter (do 200 uczestników konferencji oraz 300 festiwalu). Skierowane jest do młodej branży muzycznej - muzyków, menedżerów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych, dziennikarzy muzycznych. Od 2013 r. spotykamy się po to by rozmawiać, uczyć się od uznanych specjalistów, spotykać nowych ludzi. Jako prelegentów gościliśmy jak dotąd ponad 150 specjalistów z 27 krajów.
W trakcie części festiwalowej prezentujemy wschodzące zespoły z Krakowa oraz miast programu Tak Brzmi Miasto Inkubator. Zagrali u nas m.in. Patrick the Pan, Hańba!, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides. Wielu z nich z sukcesami kontynuuje kariery na międzynarodowych scenach.
PRZ»SZŁOŚĆ - konferencja ludzi muzyki
Nowa rzeczywistość, nowe realia - czy to oznacza także nową branżę muzyczną? Czy nowe może oznaczać lepsze? Jak poradzą sobie najwięksi gracze - wytwórnie, producenci i stowarzyszenia, jak w tym świecie odnajdzie się niezależny artysta? Czy odbiorca potrzebuje kolejnego darmowego koncertu w sieci? Za co skłonny jest zapłacić? W końcu… artysta też człowiek.
O wyzwaniach i szansach cyfryzacji, o możliwościach zarobkowania w sieci, czy narzędziach, które mogą temu służyć. O zmianach, które warto śledzić i artystach, którzy - choć nieświadomi, jak wszyscy - byli gotowi na kryzys. Konferencja o przyszłości artysty i menedżera. Tak Brzmi Miasto o przyszłości muzyki.
Prelegenci
TBM Konferencja 2020
Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2009-2010).
Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2009-)
W 2014 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za propagowanie przedsiębiorczości.
Ponownie członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-2020).
Za działalność po Stanie Wojennym w 2020 otrzymał status byłego działacza opozycji antykomunistycznej.
takimi artystami jak: Kroki, Bownik, Paulina Przybysz, a dzisiaj można ją spotkać u boku Krzyśka Zalewskiego, promuje też młodych wykonawców jak Arek Kłusowski. Kobieta w wiecznej trasie i podróży. Po godzinach można ją spotkać w Warszawie, gdzie zawsze czeka na nią jej kot Skrzat.
Twórca takich sukcesów jak m.in.: płyta Upojenie Pata Matheny’ego i Anny Marii Jopek, która sprzedała się w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy, czy powrót na rynek wydawniczy zespołu Hey. Na swoim koncie ma także pracę managerską oraz wykreowanie młodych artystów, tj.: Moniki Brodki, Łukasza Zagrobelnego, zespołu Pectus, czy ostatnio Patryk Skoczyński, Wolska i Lanberry.
Członek Zarządu Związku Producentów Audio Video.
Od 2015 roku prowadzi własną agencję Formusic Management, która zajmuje się kompleksową opieką nad artystami (m. in. Marika, Kari, Kasia Lins, Linia Nocna, Spinache, Fair Play Quartet.) Od niedawna współpracuje z agencją Revolume będąc agentką bookingową Margaret.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także jako autor piosenek i aranżacji m.in. dla Kayah, Ani Dąbrowskiej, Desu). Jego utwory z kręgu muzyki współczesnej otrzymały 8 nagród w konkursach kompozytorskich i były wykonywane w ramach wielu festiwali w Polsce i na świecie, m.in.: na Warszawskiej Jesieni i ISCM World Music Days. Skomponował muzykę do ponad 20 filmów fabularnych, kilkuset reklam oraz wielu produkcji telewizyjnych, a także do 5 niezależnych filmów amerykańskich. Za muzykę filmową otrzymał „New Filmmakers LA Award” w Los Angeles, nominację do Crystal Pine Award na International Sound and Film Music Festival oraz 3 nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły”. Był także nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”. Dotychczas ukazało się ponad 30 albumów z jego muzyką.
TLDR: niezależna muzyczka, jedna z Was. Absolwentka I edycji Inkubatora Tak Brzmi Miasto.
Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019).
Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.
Autor m.in. książki "Komunikacja Pozadźwiękowa" - pierwszego "podręcznika mowy ciała dla muzyków" oraz metody dla osób dorosłych na gitarę basową bezprogową.
Delegaci
TBM Konferencja 2020
Poza tym? Interesuje się polskimi internetowymi projektami radiowymi, kulturą festiwalową oraz muzycznym dziennikarstwem, o którym chętnie pisze (głównie) naukowo. Współorganizator nieistniejącej już konferencji „Media-Dziennikarstwo-Muzyka", za to stały uczestnik krakowskich Metal Studies, Kultur Muzyki Popularnej, czy opolskiego Unisono. Publikował w krakowskim kwartalniku kulturalno-naukowym „Splot", ostatnio kwartalniku "Lizard", a także na portalach independent.pl i apop.pl. Współpracował z Fundacją PMMI (The Polish Modern Music Institute). Wieczny „zbieracz" cd, winyli oraz starych czasopism muzycznych.
Ponadto uczestniczy również w innych wydarzeniach: Festival in the Streets - Art & Life oraz międzynarodowej konferencji muzycznej i festiwalu showcase'owego Czech Music Crossroads.
Pracę w mediach zaczęła 11 lat temu od 4fun tv, po drodze było Radio Roxy, 6 lat w Chillizet. Obecnie przeprowadza wywiady z artystami dla Dzień Dobry TVN, ma swój video podcast „Gabinet Dźwięku” na Tidalu, okazjonalnie współpracuje też z cgm.pl.
Jako dziennikarz muzyczny współpracował z większością dużych polskich portali (Onet, WP, Interia) oraz magazynami muzycznymi, zajmował się też fotografią koncertową. Jest stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. Zajmuje się również edukacją, prowadząc warsztaty i wykłady na temat radia i promocji muzyki w radiu m.in. w Akademii Managerów Muzycznych, Akademii Leona Koźmińskiego, podczas Inkubatora Tak Brzmi Miasto czy we współpracy ze Związkiem Producentów Audio-Video.
Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych (specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy – Europeistyka) na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.
Twórczyni nowatorskiego programu wsparcia dla organizacji pozarządowych, który otworzył nowe możliwości współpracy pomiędzy sektorami publicznym i prywatnym. Razem z zespołem, który powołała w 2015 i którego była liderem napisała aplikację do Sieci Miast kreatywnych UNESCO, dzięki czemu od grudnia 2015 roku Katowice zostały włączone w tę sieć w dziedzinie muzyki. Była także odpowiedzialna za wdrożenie i realizację całego programu 'Katowice - Miasto Muzyki"", którego podwaliny zostały zawarte w tej właśnie aplikacji. W latach 2015–2016 pracowała nad raportem ""Polityka rozwoju sektora muzycznego w Katowicach. Jak zbudować prężną, zrównoważoną i dobrze prosperującą branżę muzyczną"" dla Katowic. Autorka zwycięskiej aplikacji o WOMEX'17 - festiwal i
targi muzyki świata. Była także odpowiedzialna za realizację tego wydarzenia w Katowicach. Z ramienia Katowic odpowiedzialna za przygotowanie aplikacji o roczny kongres sieci Miast Kreatywnych w roku 2018, a także jego przygotowanie i realizację. Począwszy od stycznia 2018 roku pełni funkcję przewodniczącej subsieci muzycznej w ramach struktur UCCN.
W październiku 2018 objęła stanowisko Wicedyrektor, a we wrześniu 2019 Dyrektor Biura Music Export Poland.
Od stycznia 2019 pełni także funkcję niezależnego eksperta Narodowej Komisji UNESCO w Polsce do spraw miast kreatywnych."
Program konferencji
Na program składa się ok. 30 aktywności - paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, spotkań, konsultacji. W trakcie edycji 2020 większość spotkań odbędzie się on-line. Zapoznaj się z programem poniżej.
Digital od A do Z (camp)
Rzeczywistość roku 2020 zmusiła ostatnich zatwardziałych antyfanów sieci i technologii do wskoczenia w digital obiema nogami. Jeśli nie ma Cię w sieci - nie istniejesz - dziś jest to prawdziwsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ale co to właściwie oznacza "być w sieci" i jak być w niej "dobrze"?
Warsztat ten to przegląd dostępnych narzędzi oraz omówieniem ich specyfiki. Opowie o nich Grzegorz Borowiecki.
Digital od A do Z: Facebook (camp)
Zdecydowana większość z nas używa Facebooka na co dzień, zarówno prywatnie, jak i w celu promocji swojego zespołu. Czy wykorzystujemy wszystkie możliwości, które daje ten najpopularniejszy portal społecznościowy? Co, jak i kiedy publikować, aby docierać do nowych fanów? Jakich błędów unikać? O meandrach korzystania z fejsa opowie Łukasz Lembas (Krakowskie Biuro Festiwalowe).
KONCERTY
Uzupełnieniem części konferencyjnej są koncerty zespołów związanych z Tak Brzmi Miasto. W tym roku będziemy prezentować 12 zespołów, które zagrają koncerty on-line wyprodukowane przez krakowski Klub Studio, transmitowane na kanały partnerów w sieci HEMI.
21:00 - HAI
22:00 - TBA
21:00 - FUNKASANKI
22:00 - ATLANTYDA LA5ER X ZUZA BAUM
21:00 - IGGY NOT POP
22:00 - MUZAMAN
21:00 - STONERROR
22:00 - FRAKTALE