Miniaturka sekcji CZYM JEST KONFERENCJA

CZYM JEST KONFERENCJA

Tak Brzmi Miasto konferencja i festiwal to największe pod względem programu merytorycznego (ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów) wydarzenie tego typu w Polsce, posiadające jednocześnie maksymalnie kameralny charakter (do 200 uczestników konferencji oraz 300 festiwalu). Skierowane jest do młodej branży muzycznej - muzyków, menedżerów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych, dziennikarzy muzycznych. Od 2013 r. spotykamy się po to by rozmawiać, uczyć się od uznanych specjalistów, spotykać nowych ludzi. Jako prelegentów gościliśmy jak dotąd ponad 150 specjalistów z 27 krajów.

W trakcie części festiwalowej prezentujemy wschodzące zespoły z Krakowa oraz miast programu Tak Brzmi Miasto Inkubator. Zagrali u nas m.in. Patrick the Pan, Hańba!, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides. Wielu z nich z sukcesami kontynuuje kariery na międzynarodowych scenach.

Miniaturka sekcji PRZ»SZŁOŚĆ - konferencja ludzi muzyki

PRZ»SZŁOŚĆ - konferencja ludzi muzyki

Nowa rzeczywistość, nowe realia - czy to oznacza także nową branżę muzyczną? Czy nowe może oznaczać lepsze? Jak poradzą sobie najwięksi gracze - wytwórnie, producenci i stowarzyszenia, jak w tym świecie odnajdzie się niezależny artysta? Czy odbiorca potrzebuje kolejnego darmowego koncertu w sieci? Za co skłonny jest zapłacić? W końcu… artysta też człowiek.

O wyzwaniach i szansach cyfryzacji, o możliwościach zarobkowania w sieci, czy narzędziach, które mogą temu służyć. O zmianach, które warto śledzić i artystach, którzy - choć nieświadomi, jak wszyscy - byli gotowi na kryzys. Konferencja o przyszłości artysty i menedżera. Tak Brzmi Miasto o przyszłości muzyki.

Prelegenci

TBM Konferencja 2020

Agata Patoła
Agata Patoła
Ogarnia social media w agencji K2. Tworzy strategie komunikacji, kampanie reklamowe oraz prowadzi działania contentowe w oparciu o Facebooka, Instagrama, TikToka, Twittera, czy Spotify. Prowadzi szkolenia dedykowane dla firm oraz warsztaty i prelekcje na temat social mediów, digital marketingu i User Experience.
Zdjęcie uczestnika Agnieszka Obszańska
Agnieszka Obszańska
Agnieszka Obszańska
Trójka
Teatrolog z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Przez lata związana z radiową "Trójką". Reporterka, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i autorka programów, m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe festiwale i wydarzenia muzyczne w Polsce i poza nią. Dużo pracuje z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Po rozpadzie starej Trójki pracowała niezależnie na wielu frontach i zasilała zespół tworzącego się RADIA 357, od niedawna z powrotem w Trójce.
Agnieszka Szydłowska
Agnieszka Szydłowska
trójka
Aly Gillani
Aly Gillani
Bandcamp
Przedstawiciel Bandcamp, kwitnącej globalnej społeczności muzycznej, w której fani odkrywają nowych artystów, ściśle się z nimi łączą i bezpośrednio wynagradzają ich za ich pracę. Rola Aly polega na rozwijaniu rosnącej sieci wytwórni i artystów, którzy używają Bandcamp do łączenia się ze swoimi fanami, i zarządzaniu nią. Założyciel / A&R dla Worldwide Awards Label of the Year First Word Records. Pierwotnie promotor klubu, przez wiele lat prowadził nowatorskie wieczory klubowe Funky Mule i New Bohemia w Leeds. Uznanym DJ, regularnie występującym w wielu europejskich klubach i londyńskich stacjach radiowych Balamii i Worldwide FM.
Zdjęcie uczestnika Andras Bodrogi
Andras Bodrogi
Andras Bodrogi
Andras pracował w różnych obszarach branży muzycznej i medialnej (EMI Hungary, Music Export Hungary, WMMusicDistribution) gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie muzyki cyfrowej i komunikacji online. Obecnie jest specjalistą od YouTube w The State51 Conspiracy, londyńskiej firmie muzycznej, pomagając niezależnym wytwórniom i artystom w zarządzaniu prawami i zarabianiu na YouTube. Jest nauczycielem (JUMP Program), konsultantem zewnętrznym (Google Hungary), wykładowcą i trenerem programów edukacyjnych związanych z branżą muzyczną. Pisze i publikuje piosenki jako "BoZaN"
Andrew Apanov
Andrew Apanov
Założycielem Dotted Music, agencji marketingu cyfrowego dla marek muzycznych. Jest także twórcą platformy szkoleniowej i społecznościowej dla artystów o nazwie WeSpin oraz prowadzącym podcast Music Growth Talks, gdzie przeprowadza wywiady z gośćmi z różnych dziedzin branży muzycznej. Andrew jest w branży od ponad 17 lat, jako redaktor naczelny Ultimate Guitar, promotor wydarzeń na żywo, DJ drum & bass, konsultant, bloger i prelegent.
Andrzej Dąbrowski
Andrzej Dąbrowski
Independent Digital / Alians Niezależnych Producentów Muzycznych
Twórca Independent Digital, lidera dystrybucji polskiej muzyki na świecie. Współpracuje z globalnymi serwisami streamingowymi, m.in.: Spotify, Apple Music, YouTube, Amazon, Tidal oraz z wytwórniami muzycznymi w Polsce i za granicą. Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Alians Niezależnych Producentów Muzycznych (ANPM) – będącego członkiem międzynarodowego muzycznego stowarzyszenia IMPALA.
Zdjęcie uczestnika Andrzej Sadowski
Andrzej Sadowski
Andrzej Sadowski
Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce (1989), jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskim (1984-1989) i Zespołu Studiów Ekonomicznych im. Adama Smitha (1986-1989). Współzałożyciel i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Współzałożyciel i członek zarządu Akcji Gospodarczej (1988-1989). Jeden z założycieli (1996) i członek Zarządu Transparency International Polska (do 2003).
Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2009-2010).
Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2009-)
W 2014 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za propagowanie przedsiębiorczości.
Ponownie członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-2020).
Za działalność po Stanie Wojennym w 2020 otrzymał status byłego działacza opozycji antykomunistycznej.
Zdjęcie uczestnika Andrzej Smolik
Andrzej Smolik
Andrzej Smolik
jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz pracy dla wielu artystów, wydaje również swoje autorskie płyty. Muzyka SMOLIKA to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych, kampanii i filmów reklamowych. Laureat między innymi Paszportu Polityki i Fryderyka za produkcję roku 2006 i 2009.
Anna Galiczak
Anna Galiczak
Kayax
Jedni mówią o niej "wieczna optymistka", inni nazywają "kobietą muzyki". Anna Galiczak od 6 lat pracuje w Kayax'ie, gdzie swoim doświadczeniem wspiera gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pracowała z
takimi artystami jak: Kroki, Bownik, Paulina Przybysz, a dzisiaj można ją spotkać u boku Krzyśka Zalewskiego, promuje też młodych wykonawców jak Arek Kłusowski. Kobieta w wiecznej trasie i podróży. Po godzinach można ją spotkać w Warszawie, gdzie zawsze czeka na nią jej kot Skrzat.
Bartosz Rzepczyński
Bartosz Rzepczyński
Artgrupa
Manager i agent koncertowy Karoliny Czarneckiej, booking i road manager Dezertera, okazjonalnie wydawca, przez wiele lat związany z Artgrupą. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Ania Dąbrowska, Nosowska, Hey, Made In Poland, Mjut, Pogodno, Sorry Boys. Nieustannie coś pisze, ostatnio najczęściej na blogu ToZnaczy.Wordpress.com.
Zdjęcie uczestnika Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bartosz Stawiarz
Bluesroads, Glory of Story, Wojtek Mazolewski
Bartosz Stawiarz przez 11 lat pracował jako menedżer muzyczny i animator kultury. Prowadzi indywidualne konsultacje dla muzyków i managerów muzycznych. W lutym 2020 roku założył firmę Glory of Story zajmującą się marketingiem narracyjnym. Przez 7 lat był menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosił sukcesy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, który został uznany dwukrotnie przez fanów portalu bluesonline.pl za najlepszy festiwal bluesowy w Polsce. Doświadczenia Bartka sprawiają, że będzie mógł się z Wami podzielić nie tylko wiedzą łączącą realia polskiego rynku muzycznego ze światową perspektywą ale także wizją kreowania strategii marketingowej z innych branż.
Zdjęcie uczestnika Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Daga Gregorowicz
Wokalistka, liderka i menedżerka folkowego zespołu Dagadana, z którym koncertowała i koncertuje na całym świecie – i nie ma tu odrobiny przesady. Dagadana odwiedziła Chiny, Koreę, Indonezję, Singapur, Malezję, Słowację, Argentynę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Mołdawię, Ukrainę i prawdopodobnie, kiedy czytacie te słowa, do listy dołączyło już kilka innych krajów.
Daniel Kuśmierzak
Daniel Kuśmierzak
My Name Is New
Kayaxowy A&R i koordynator projektu My Name Is New. Z branżą muzyczną związany od blisko 10 lat. Zanim rozpoczął współpracę z Kayax zajmował się m.in. organizacją spotkań autorskich z rodzimymi muzykami, opieką i rozwijaniem katalogu muzycznego największych polskich artystów oraz wytwórni, koordynacją działań biura prasowego festiwalu muzycznego, czy też współtworzeniem jednego z najstarszych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych w Polsce.
Zdjęcie uczestnika Dino Lupelli
Dino Lupelli
Dino Lupelli
Music Innovation Hub Milano
Aktywny w branży muzycznej od 1990 roku, Dino Lupelli jest obecnie dyrektorem generalnym Music Innovation Hub, firmy powstałej w celu opracowania programów i projektów innowacji włoskiego przemysłu muzycznego. Dino koordynuje internacjonalizację i projekty szkoleniowe dla profesjonalistów i start-upów. Dyrektor Linecheck, głównej konferencji muzycznej we Włoszech, jest członkiem zarządu Jump - European Music Market Accelerator, Keychange - finansowanego przez UE programu na rzecz równości płci. Od 2015 roku jest członkiem-założycielem Włoskich Festiwali Muzycznych, krajowego stowarzyszenia na rzecz międzynarodowej promocji systemu włoskich festiwali i jest partnerem Artlab, krajowej platformy rozwoju włoskiego przemysłu kulturalnego.
Emma Swift
Emma Swift
Australijska songwriterka, obecnie mieszkająca w USA. Utalentowana piosenkarka zainspirowana Sandy Denny, Marianne Faithfull i mnóstwem zmarłych poetów, w sierpniu 2020 roku wydała doceniony przez krytyków „Blonde On The Tracks”, feministyczne wyobrażenie niektórych z jej ulubionych utworów Boba Dylana dla Tiny Ghost Records.
Zdjęcie uczestnika Georges Perot
Georges Perot
Georges Perot
European Music Day Greece
Od ponad dwóch dekad zaangażowany w różnych dziedzinach branży muzycznej (założyciel wydarzeń MESO, współzałożyciel Kosmos Radio 93.6, e-Terra Records i Van Dog Events). Wyprodukował dziesiątki wydarzeń specjalnych (programy telewizyjne, nagrody muzyczne, igrzyska olimpijskie) i brał udział w licznych europejskich projektach muzycznych (SYMANSIS, NIMPE, EURICCA, Europejskie Stowarzyszenie Muzyki Na żywo). Jest Krajowym Koordynatorem sieci organizatorów "MUSIC DAY", partnerem JUMP- European Music Market Accelerator (Creative Europe), Szefem ATHENS MUSIC WEEK i Prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Dnia Muzyki. Od 2019 roku jest również koordynatorem projektu HEMI - Hub for the exchange of Music Innovation Music (Kreatywna Europa) dla Technopolis City w Atenach.
Zdjęcie uczestnika Grzegorz Borowiecki
Grzegorz Borowiecki
Grzegorz Borowiecki
Jacek Jagłowski
Jacek Jagłowski
QL City
Wieloletni prezes wytwórni muzycznych: Warner Music Polska, Sony Music Polska dyrektor marketingu Universal Music Polska, założyciel niezależnej wytwórni QL Music – manager gwiazd, specjalista polskiego i zagranicznego rynku muzycznego.
Twórca takich sukcesów jak m.in.: płyta Upojenie Pata Matheny’ego i Anny Marii Jopek, która sprzedała się w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy, czy powrót na rynek wydawniczy zespołu Hey. Na swoim koncie ma także pracę managerską oraz wykreowanie młodych artystów, tj.: Moniki Brodki, Łukasza Zagrobelnego, zespołu Pectus, czy ostatnio Patryk Skoczyński, Wolska i Lanberry.
Członek Zarządu Związku Producentów Audio Video.
Jacek Szymkiewicz
Jacek Szymkiewicz
Założyciel zespołu POGODNO, połowa duetu BABU KRÓL, tekściarz (m.in. Nosowska, Brodka, Reni Jusis, Natalia Nykiel, Varius Manx), multiinstumentalista, kompozytor, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów (m.in. "Dziady" reż. M. Zadara, Teatr Polski we Wrocławiu; "Jeż Jerzy", film na podstawie kultowego komiksu), performer. Autor książki "Grawer".
Zdjęcie uczestnika Jake Beaumont-Nesbitt
Jake Beaumont-Nesbitt
Jake Beaumont-Nesbitt
International Music Managers Forum
Dyrektor International Music Managers Forum (IMMF), organizacji skupiającej stowarzyszenia przedstawicieli artystów z 24 krajów. Reprezentuje menedżerów i artystów, dla których pracują, aby stworzyć lepsze warunki handlowe dla twórców poprzez tworzenie sieci kontaktów, udostępnianie i dyskusje. Jake pracuje również jako specjalista praw autorskich do muzyki. Ponadto zarządza kompozytorem Peterem Gregsonem i zespołami Go Back To The Zoo i Magistrates.
Jakub Lewicki
Jakub Lewicki
Hańba
Jakub Lewicki aka Ignacy Woland, tubista Hańby!, punkowo-folkowej orkiestry od ponad siedmiu lat objeżdżającej Polskę, Europę, a czasem nawet inne kontynenty. Laureat Paszportu Polityki i Fryderyka. W zespole odpowiedzialny na kwestie dęte blaszane, tekstowo-naukowe, tour menedżerskie, księgowe, prawne, copywriterskie i social mediowe. Współtworzy koncertowy skład Czereśni, a w wolnym czasie pracuje w korpo.
Jan Niebudek
Jan Niebudek
Z radiem związany od dekady. To czas spotkań, koncertów, muzycznej edukacji, ale przede wszystkim wielkiej przygody. Zamiana Trójki na Radio Nowy Świat była dla Jana prawdziwie nowym otwarciem: więcej muzyki, spotkań z artystami, ale też możliwość dzielenia się swoimi inspiracjami ze słuchaczami. Ofert zamiany tej pracy na inną nie przyjmie;)
Zdjęcie uczestnika Jarek Szubrycht
Jarek Szubrycht
Jarek Szubrycht
Trzecie Ucho
Dziennikarz "Gazety Wyborczej", prowadzi autorską audycję „Ciężko na sercu" w Trójce. Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce "Gazeta Magnetofonowa" (2015-2020). Wcześniej współpracował m.in. z „Polityką", „Przekrojem", Interią, Onetem, Antyradiem i Off Radiem Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Za „Skórę i ćwieki na wieki. Moją historię metalu" nominowany był do Nagrody Gdynia. Przez lata w radzie programowej katowickiego OFF Festivalu, obecnie współpracownik Mystic Festival, największego festiwalu metalowego w Polsce. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
Jeff Thompson
Jeff Thompson
Założona w 2008 roku Un-Convention to brytyjska globalna sieć muzyczna i agencja rozwoju. Poprzez wydarzenia, konferencje i projekty Un-Convention gromadzi tysiące artystów i profesjonalistów z branży, aby dzielić się wiedzą, nowymi pomysłami i doświadczeniem. Dzięki temu Jeff pomógł opracować szereg nowych i innowacyjnych podejść do budowania zrównoważonych karier i alternatywnych modeli dla przemysłu muzycznego. Rozszerzenie tej pracy obejmuje rozwój wielu spółdzielni muzycznych w Afryce, utworzenie sieci regionalnej sceny muzycznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zainicjowanie rewolucyjnego modelu tournee w Wielkiej Brytanii o nazwie Off Axis. Prowadził także kilka niezależnych wytwórni płytowych w Manchesterze.
Justyna Milkiewicz
Justyna Milkiewicz
Formusic, menedżerka – Marika
Z wykształcenia skrzypaczka. Absolwentka UMFC w Warszawie oraz studiów podyplomowych na SGH w Warszawie – kierunek Manager Kultury. Studiowała również w Royal Academy of Music w Londynie.
Od 2015 roku prowadzi własną agencję Formusic Management, która zajmuje się kompleksową opieką nad artystami (m. in. Marika, Kari, Kasia Lins, Linia Nocna, Spinache, Fair Play Quartet.) Od niedawna współpracuje z agencją Revolume będąc agentką bookingową Margaret.
Kasia Gawęska
Kasia Gawęska
Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 16 lat, gdy poznała się ze swoim ukochanym zespołem Red Hot Chili Peppers, a basista Guns N' Roses osobiście powiedział jej, że powinna podążać w tym kierunku. Dwa lata później zdobyła pracę w redakcji muzycznej Onetu, gdzie przeprowadziła kilkaset wywiadów z największymi artystami na świecie – do dzisiaj słowa wielu z nich na temat jej wrażliwości i pasji pozostają dla niej najpiękniejszymi komplementami. W Sony Music Poland poznała ten świat od innej strony przekonując się, że social media to najlepszy sposób na dzielenie się z ludźmi swoimi dokonaniami. Na nowo przedstawi Wam Instagram – tak, żeby to nie on zaskakiwał Was, ale Wy jego!
Zdjęcie uczestnika Krzysztof Bober
Krzysztof Bober
Krzysztof Bober
Plateaux / PLX
Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux. Od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem dotacji ze środków publicznych, jak też wsparciem finansowym projektów z innych źródeł dostępnych podmiotom przemysłów kultury. Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Prowadzi także firmę realizującą streamingi wydarzeń muzycznych oraz rejestrację video w przełomowej technologii wielokamerowego 360 VR (obraz sferyczny jakości 8K)
Zdjęcie uczestnika Leszek Biolik
Leszek Biolik
Leszek Biolik
Muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Tak Brzmi Miasto Leszek wspierał uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem. Członek zarządu związku Zawodowego Muzyków RP, oraz Członek rady nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk"
Zdjęcie uczestnika Łukasz Lembas
Łukasz Lembas
Łukasz Lembas
KBF
Z wykształcenia politolog, z zawodu specjalista w dziedzinie komunikacji w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Jest odpowiedzialny za komunikację muzycznych festiwali i wydarzeń o tak różnorodnym charakterze, jak Sacrum Profanum, Opera Rara, Misteria Paschalia czy Wianki w Krakowie. Swoje doświadczenie w komunikacji budował współpracując z takimi markami jak OFF Festival, TIDAL czy ZPAV. Prywatnie fatalista, operator gitary basowej, wielbiciel Nowej Huty, właściciel czarnego kota oraz entuzjasta swojej córki.
Zdjęcie uczestnika Łukasz Orbitowski
Łukasz Orbitowski
Łukasz Orbitowski
Pisarz, autor powieści "Inna dusza" i "Kult". Dawniej autor programów telewizyjnych, teraz robi podcast o metalu dla Audioteki. Dawniej pisywał do zinów i stał na bramce podczas podziemnych, krakowskich koncertów. Zbiera winyle i nieustannie zapuszcza włosy.
Zdjęcie uczestnika Maciej Poliński
Maciej Poliński
Maciej Poliński
Mikromusic
Manager zespołu Mikromusic. Producent koncertów klubowych oraz koordynator ogólnopolskich plenerowych tras koncertowych. Współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Tymonem Tymańskim, Kasią Lins. Od 2014 r związany z łódzkim Klubem Wytwórnia, gdzie obecnie odpowiedzialny jest za koordynację koncertów. Production manager podczas International Jazz Platform oraz Letniej Akademii Jazzu.
Maciej Zieliński
Maciej Zieliński
Kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Zajmuje się zarówno muzyką filmową, współczesną, jak i rozrywkową. Jego pasją są też nowe technologie, a w szczególności technologia muzyczna.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także jako autor piosenek i aranżacji m.in. dla Kayah, Ani Dąbrowskiej, Desu). Jego utwory z kręgu muzyki współczesnej otrzymały 8 nagród w konkursach kompozytorskich i były wykonywane w ramach wielu festiwali w Polsce i na świecie, m.in.: na Warszawskiej Jesieni i ISCM World Music Days. Skomponował muzykę do ponad 20 filmów fabularnych, kilkuset reklam oraz wielu produkcji telewizyjnych, a także do 5 niezależnych filmów amerykańskich. Za muzykę filmową otrzymał „New Filmmakers LA Award” w Los Angeles, nominację do Crystal Pine Award na International Sound and Film Music Festival oraz 3 nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły”. Był także nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”. Dotychczas ukazało się ponad 30 albumów z jego muzyką.
Maja Łapuszyńska
Zdjęcie uczestnika Małgorzata Kraszewska
Małgorzata Kraszewska
Małgorzata Kraszewska
Urząd Miasta Gdyni
Pracownik sektora samorządowego, promotorka wydarzeń muzycznych, współautorka (wraz z Piotrem Metzem) projektu „Historia rock’n’rolla”, „Trójmiejska Scena Alternatywna” (wraz z Kamilem Wicikiem) oraz wielu innych muzycznych (i nie tylko) projektów kulturalnych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie prawa i finansów w kulturze. Dumna mieszkanka Trójmiasta.
Marcin Koćmierowski
Marcin Koćmierowski
Menadżer, Nocny Kochanek (do 2018 r.), obecnie Łydki Grubasa (od 2017 r.) i Transgresji (od 2020 r.). Zespoły objęte jego pieczą zyskały popularność w kraju i regularnie pojawiają się na największych polskich scenach. Od ponad 10 lat organizuje profesjonalne trasy koncertowe, plenery i festiwale. Specjalista od nowoczesnych kanałów komunikacji (social media, streamy, kanały video). Za największy sukces uważa zdobycie „Złotego Bączka” z Łydką Grubasa w roku 2019. Zdeterminowany do realizowania postawionych sobie celów.
Zdjęcie uczestnika Marcin Kostaszuk
Marcin Kostaszuk
Marcin Kostaszuk
Urząd Miasta Poznań
Zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, odpowiadający m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013) krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), , autor scenariusza wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpomysłodawca wielu inicjatyw związanych z muzyką i kulturą, m.in. konkursu na najlepszą okładkę płytową „30/30”, festiwalu słowa w piosence „Frazy” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej.
Zdjęcie uczestnika Marcin Woźniak
Marcin Woźniak
Marcin Woźniak
CEO Art Synergy, współwłaściciel, członek Rady Nadzorczej Phinance S.A., największej niezależnej firmy doradztwa finansowego w Polsce. Mimo 16 lat w branży finansowej nie przestał być idealistą, wierzy w synergię jako optymalną strategię w biznesie. Z miłości do muzyki stworzył Art Synergy - startup, który uprości booking oraz zwiększy frekwencję na koncertach.
Maria Chełkowska-Zacharewicz
Maria Chełkowska-Zacharewicz
Psycholog muzyki łącząca muzyczne doświadczenie z psychologicznym powołaniem. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach oraz szkolenia i warsztaty korzystając z wiedzy opartej na badaniach naukowych. W ramach projektu Strefa Harmonii wspiera muzyków na różnych etapach kariery poprzez spotkania indywidualne, warsztaty stacjonarne i online. Swoje metody pracy opiera na treningu akceptacji i zaangażowania, a jej celem jest towarzyszenie klientom w rozwijaniu elastyczności oraz odporności psychologicznej. Efekty jej pracy naukowej i popularnonaukowej można przeczytać w książce "Psychologia muzyki", tekstach naukowych i popularnonaukowych oraz na blogu www.psychologiamuzyki.pl.
Maria Dudek
Maria Dudek
My Name Is New
Od dwóch lat prężnie działa w wytwórni Kayax w dziale promocji i marketingu. Odpowiada za rozwój marketingowy projektu My Name Is New, projekty specjalne z udziałem debiutujących artystów oraz koncerty młodych muzyków. Od półtora roku działa również w organizacji i marketingu festiwalu Audioriver.
Marta Nizio
Marta Nizio
Bashesh
Agencja Artystyczna Bashesh powstała w roku 2008 jako kontynuacja dotychczasowych działań założycielki, która już od 2004 działała jako promotor. Przez 12 lat działalności Bashesh uczestniczyła w organizacji ponad 1500 wydarzeń kulturalnych. Specjalizuje się nie tylko w kompleksowej organizacji tras koncertowych czy bookingu ale również w szeroko rozumianym managemencie, w tym wielowymiarowej promocji artystów i ich twórczości. Z sukcesami prowadzi kariery multiplatynowych twórców takich jak m.in. Paluch, KęKę, Kali oraz Słoń. W 2019 roku nawiązały współpracę z utalentowaną polsko-nigeryjską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów Ifi Ude. Zajmują się również digitalizacją, synchronizacją i pozyskiwaniem partnerów komercyjnych. Prowadziła współpracę artystów z takimi markami jak m.in. Pepsi, Warner Music Poland, T-Mobile, Prosto, Step Records.
Zdjęcie uczestnika Mateusz Sarapata
Mateusz Sarapata
Mateusz Sarapata
SARAPATA
Producent, entuzjasta sampleru, połowa duetu SARAPATA, współtwórca zespołu SALK, WATAHA Drums, współpracujący na stałe z Lor, Pauliną Przybysz, WATAHA Drums, nauczyciel produkcji muzycznej w Outpost Academy.
Zdjęcie uczestnika Michał Sarapata
Michał Sarapata
Michał Sarapata
Basista, producent muzyczny, autor muzyki teatralnej i filmowej. Razem z bratem tworzy kolektyw producencki Sarapata Sound Workers. Na codzień współpracuje z zespołem Lor, Arkiem Kłusowskim i Jakubem Żyteckim. Wywodzi się z zespołu SALK, który swego czasu sporo namieszał na rodzimej scenie alternatywnej. Jego konik to muzyka elektroniczna ze skandynawskim zacięciem.
Zdjęcie uczestnika Michał Wójcik
Michał Wójcik
Michał Wójcik
Tak Brzmi Miasto
CEO/założyciel fundacji Krakowska Scena Muzyczna, której głównym projektem jest Tak Brzmi Miasto - obecnie najstarszy festiwal showcase'owy i konferencja muzyczna w Polsce, rozszerzona w 2019 o czteroletni program Tak Brzmi Miasto Inkubator, który odbył się jak dotąd w 12 miastach, docierając z edukacją branżową do ponad 500 uczestników. Aktywny muzyk, menedżer i lider trio Cinemon, w którym odpowiedzialny jest za przysłowiowe "wszystko" - od kompozycji, grania, śpiewania, poprzez produkcję, miks, booking, promocję i wydawanie płyt.
Mikołaj Kubicki
Mikołaj Kubicki
Raper i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Voo Voo, Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski czy Sarsa . Zachód - to trzeci i najbardziej przełomowy album projektu "Meek, Oh Why?". Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która w naszym odczuciu odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hiphopem, a popem alternatywnym.
Zdjęcie uczestnika Natalia Orkisz
Natalia Orkisz
Natalia Orkisz
Wiolonczelistka, wokalistka i songwriterka. Studiowała Wiedzę o Teatrze i Performatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reżyserię teatralną na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Założycielka i managerka zespołu Box Anima (od 2015) i solowego projektu Namena Lala (od 2018). Reżyserowała teledyski, rozpisywała wnioski o dotacje, koordynowała gry miejskie, była sekretarką, barmanką, opiekunką do dzieci i oklejała butelki wina na hali produkcyjnej. Zorganizowała samodzielnie prawie miesięczną trasę Box Animy - która miała się rozpocząć w dniu, w którym covid zamknął Polskę.
TLDR: niezależna muzyczka, jedna z Was. Absolwentka I edycji Inkubatora Tak Brzmi Miasto.
Zdjęcie uczestnika Olena Prokhorets
Olena Prokhorets
Olena Prokhorets
Keep Sound
Muzyk, muzykolog. Product manager międzynarodowego startupu pomelody, który został uznany za jedną z najbardziej innowacyjnych firm Unii Europejskiej. Więcej niż 14 lat pracuje w edukacji w branżach sztuki muzycznej oraz media i komunikacji. Współpracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Technooptymistka. Pracowała w Chinach w placówkach education-manufacturer affiliated to Shanghai International Studies University, gdzie przekonała się, że technologie w dobrych rękach potrafią zmienić edukację i świat na lepiej. Sporą część jej zainteresowań naukowych i zawodowych stanowi neuromuzykologiczny aspekt odbioru treści muzycznych. W wolnej chwili zajmuje się audio-brandingiem, studiuje Machine Learning i język chiński.
Zdjęcie uczestnika Paweł Hordejuk
Paweł Hordejuk
Paweł Hordejuk
Mokre Buty / Happysad
Menedżer zespołu Happysad, pracował także m.in. z Indios Bravos, Lorein. Właściciel agencji artystyczno – koncertowej Mokre Buty. Menedżerem muzycznym jest od 2003 roku, jest pierwszym menedżerem zespołu Happysad od początku ich kariery (a niedawno zorganizował ich tysięczny koncert). Podczas trwania projektu Inkubator Paweł będzie skupiał się na głównych aspektach pracy menedżera. Opowie też o szczegółach pracy z zespołem i mediami.
Zdjęcie uczestnika Robert Gajewski
Robert Gajewski
Robert Gajewski
Kayax
Menedżer i praktyk, który ma za sobą realizację około tysiąca przedsięwzięć kulturalnych. Od czasu studiów jest związany z Fundacją Na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego Universitatis Varsoviensis, na rzecz której działa jako menedżer i producent wydarzeń kulturalnych m.in. w warszawskich klubach Hybrydy, Palladium, Proxima. Jest również dziennikarzem muzycznym, od roku 2005 związanym z warszawskim radiem Kampus. Inicjator i pomysłodawca Festiwalu "Warszawa Brzmi Ciężko" w latach 2011-2013. Często zapraszany w roli eksperta lub członka Jury w przeglądach muzycznych (np Stage4You, Dzielnica Brzmi Dobrze itp). Od 2013 roku związany z wytwórnią płytową Kayax. Współpracuje z takimi artystami jak: Smolik, Skubas, Miro Kępiński, Kev Fox. Prywatnie wokalista zespołu Carnal. Członek Rady IGMAP - Izby Gospodarczej Managerów Artystów Polskich
Zdjęcie uczestnika Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski
Pan Winyl
Tomasz "Pan Winyl" Olszewski działa na rynku muzycznym od ponad dekady. Zaczynał jako właściciel sklepu z winylami w UK, potem został wydawcą, co doprowadziło do otworzenia agencji PRowej i marketingowej dla artystów muzyków / zespołów. Rozwój rynku muzycznego zawsze był związany z rozwojem technologii, dlatego w ostatnim czasie Pan Winyl skupił się na blockchainie, tokenizacji, NFT i budowaniu społeczności wokół tokenów artystycznych (osobistych). Autor książki "Winylowe Opowieści", która powinna ukazać się już w 2022 roku!
Jest beneficjentem pierwszej edycji programu Tak Brzmi Miasto Inkubator, był uczestnikiem Artist’s And Managers Summer Camp (2019).
Mówi, że w muzyce najważniejsi są dla niego ludzie. Lubi pracować z pasjonatami i wizjonerami i urealniać ich marzenia.
Tomek Lipiński
Tomek Lipiński
ZAiKS
Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Urodził się w 1955 roku w Warszawie. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys i Fotoness. W latach 1991–1993 pisał felietony dla „Tylko Rock". Produkował i prowadził programy muzyczne. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland, współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji, redaktorem naczelnym „Aktivista". Od 2017 roku zasiada w Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jest przewodniczącym Rady Fundacji Eksportu Muzyki Polskiej. Obecnie nagrywa i występuje jako Tomek Lipiński.
Zdjęcie uczestnika Władek Foltyński
Władek Foltyński
Władek Foltyński
Autor, basista, edukator muzyczny. Ma za sobą dekadę pracy dla największych marek na rynku polskim w branży reklamowej jako strateg (z przystankami na studia filologiczne, kurs trenerski i psychologię w biznesie). Specjalizuje się w brandingu kultury. W rolach wykładowcy, trenera, moderatora czy autora realizował projekty edukacyjne, konferencyjne i warsztatowe dla m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, HEMI Music Award, Eastern European Music Academy, Inkubatora Tak Brzmi Miasto, projektu Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty oraz wielu instytucji związanych z edukacją i kulturą.

Autor m.in. książki "Komunikacja Pozadźwiękowa" - pierwszego "podręcznika mowy ciała dla muzyków" oraz metody dla osób dorosłych na gitarę basową bezprogową.
Wojciech Ignatowski
Wojciech Ignatowski
Ekspert w dziedzinie cyfrowej dystrybucji audio i video oraz Certyfikowanym Partnerem YouTube. Specjalizuje się w zarządzaniu prawami autorskimi za pomocą narzędzia Content ID oraz w optymalizacji treści na YouTube. Od 2014 roku pracuje w firmach zajmujących się cyfrową dystrybucją treści audio i video. Swoją karierę rozpoczął w firmie Independent Digital, a od 2016 roku prowadzi swoją własną działalność i współpracuje z firmą ZPR Media. Obecnie działa mi.in z: Lemon Records, Radio ESKA, Polo TV, Super Express, Radio Vox, QBIK, Ronnie Ferrari, Czadoman, Borys LBD, MiłyPan, Alternaxx, Ewa Ekwa, Plus, Kauntynman. W przeszłości pracował również przy projektach związanych z działalnością m.in. takich podmiotów jak: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Wielkie Joł, Golec Uorkiestra, Step Records, U Know Me Records, Polskie Radio, Prosto Label, Green Star Music, Max Flo Rec, Urban City.
Wojtek Szumański
Wojtek Szumański
Kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Piosenki Wojtka urzekają lekkością, ale także skłaniają do refleksji, pozwalają utożsamić się z nimi lub opowiadają chwytliwe historie z życia wzięte mniej lub bardziej. Bezpretensjonalność i szczerość to cechy Wojtka, które porwały setki tysięcy internautów, o czym świadczy ilość wyświetleń pod jego teledyskami. Wojtek prowadzi również cykliczną serię livestreamów na swoim kanale, tzw. "Koncerty w pokoju".

Delegaci

TBM Konferencja 2020

Zdjęcie uczestnika Agata Szostak
Agata Szostak
Agata Szostak
Agencja Artystyczna Maestrada
Menadżer kultury. Od ponad 13 lat w branży koncertowej, jako manager składów folkowo-poetyckich, ale często i po drugiej stronie jako organizator i producent. Za nią ponad 800 wydarzeń na terenie całego kraju. Od kameralnych koncertów, po przystanek Woodstock . Ma na koncie długoletnią współpracę z Robertem Kasprzyckim, formacją Sokół Orchestra, ale i niszowymi folkowo-jazzowymi kapelami z Beskidu Żywieckiego (Besquidians, Skład Niearchaiczny), jak i znakomitymi śpiewającymi autorami z młodego pokolenia (Kuba Blokesz, Łukasz Jemioła, Hanka Wójciak, Chwila Nieuwagi). Przez niemal trzy lata była równolegle specjalistą ds. promocji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Aktualnie głową głównie w koncertach. Po godzinach łazikuje po górach, najlepiej dzikich, dlatego uwielbia Bałkany.
Zdjęcie uczestnika Anca Lupes
Anca Lupes
Anca Lupes
Mastering the Music Business
Anca Lupes jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w rumuńskim biznesie muzycznym. W trakcie swojej kariery pracowała w prawie wszystkich dziedzinach tej branży: w mediach (prasa, radio, telewizja), przy organizacji koncertów, w wytwórniach płytowych, wydawnictwach muzycznych, zajmowała się menedżmentem i bookingiem. W 2006 roku rozpoczęła nauczanie biznesu muzycznego w Rumunii. W 2009 roku została pierwszą rumuńską profesjonalistką z branży muzycznej, która ukończyła Master in Music Business Programe z Berkelee College of Music (Boston, USA). W 2016 roku zaczęła organizować Mastering The Music Business - pierwszą w Rumunii konferencję muzyczną.
Zdjęcie uczestnika Anna Jaśkielewicz
Anna Jaśkielewicz
Anna Jaśkielewicz
ZPAV
Specjalista ds. marketingu w Związku Producentów Audio Video ZPAV z którym związana jest od 2006r., współorganizatorka konferencji edukacyjnej podczas wydarzenia Fryderyk Festiwal 2019/2020, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnej promocji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Anna Prokopczuk
Anna Prokopczuk
ART2 Music
Altowiolistka, wokalistka, tour manager i manager w firmie ART2Music, studentka muzykoterapii. Pracuje z zespołami takimi jak Waglewski Fisz Emade, VooVoo. W branży muzycznej od 15 lat.
Zdjęcie uczestnika Bartek Chaciński
Bartek Chaciński
Bartek Chaciński
Polityka, Polskie Radio
Redaktor działu kultury „Polityki", dziennikarz muzyczny, członek Rady Języka Polskiego. Współpracuje z Polskim Radiem (Dwójka), prowadzi blog muzyczny Polifonia. Opublikował m.in. serię „Słowników najmłodszej polszczyzny" oraz książkę „Wyż nisz" o tym, gdzie się podziały subkultury młodzieżowe.
Zdjęcie uczestnika Bartek Pojasek
Bartek Pojasek
Bartek Pojasek
Fresh Booking
Współpracuje z muzykami z całego świata. Zorganizował kilkadziesiąt tras koncertowych w Europie i USA, łącznie prawie 1000 koncertów. Współorganizator cyklu koncertów miejskich "Na falach" w 2019 r. Współorganizował trasę koncertową duetu Jim and Sam z Los Angeles, z której powstał film dokumentalny "After So Many Days" - wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych w Ameryce.
Carina Sava
Carina Sava
Mastering the Music Business
Założycielka i Menedżerka artystów w Watermelon Agency. Profesjonalistka w branży muzycznej z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu artystami, bookingu, współpracy z markami, marketingu muzycznym i komunikacji. Z tytułem magistra zarządzania artystami w Berklee College of Music, jest współzałożycielką i wiceprezesem Stowarzyszenia RAW Music oraz kierownikiem programu konferencji i festiwalu showcase'owego Mastering the Music Business, wiodącej muzycznej imprezie biznesowej w Rumunii. Carina jest także założycielką i przewodniczącą stowarzyszenia Women in Music Romania.
Cyprian Buś
Cyprian Buś
Front Row Heroes
Od dwunastu lat regularnie zajmuje się organizacją koncertów na terenie całej Polski współpracując z polskimi i zagranicznymi gwiazdami muzyki współczesnej (w sumie ponad 500 zrealizowanych widowisk). Od 2011 prezes i założyciel fundacji Front Row Heroes, która na swoim koncie ma zwycięstwo w konkursie Young Creative Entrepreneur Music 2011, organizowanego przez British Council i nagrodę Aktivist Nocne Marki w kategorii Agencja Roku 2011. Menadżer muzyczny w klubach Forty Kleparz (2009/2010), Piękny Pies 2010/13) i Klub RE (od 2016 do teraz), promotor wydarzeń muzycznych w klubach Betel, Cafe Kulturalna, Powiększenie, Pogłos, Rozrywki 3, Szpitalna 1. Od 10 lat, co roku, jest głównym organizatorem i twórcą programu Green ZOO Festival.
Zdjęcie uczestnika Dariusz Baran
Dariusz Baran
Dariusz Baran
Portal muzyczny Muzobar
Z jednej strony - wykładowca akademicki (Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie), doktor nauk humanistycznych, medioznawca, badacz mediów muzycznych (choć nie tylko), języka dziennikarzy, list przebojów i wszystkiego, co muzyczne w popkulturze. Badacz polskiej prasy muzycznej nie tylko okresu PRL. Z drugiej strony - twórca i naczelny portalu muzycznego muzobar.com, poprzez który stara się m.in. wspierać słowem i poleceniem młodych polskich wykonawców. Na muzobar sprawozdaje z wydarzeń koncertowo-festiwalowych (Tak Brzmi Miasto, FAME, Soundedit, OFF, Colours, Cala Mijas, INmusic), czy odpytuje polskich i zagranicznych artystów.
Poza tym? Interesuje się polskimi internetowymi projektami radiowymi, kulturą festiwalową oraz muzycznym dziennikarstwem, o którym chętnie pisze (głównie) naukowo. Współorganizator nieistniejącej już konferencji „Media-Dziennikarstwo-Muzyka", za to stały uczestnik krakowskich Metal Studies, Kultur Muzyki Popularnej, czy opolskiego Unisono. Publikował w krakowskim kwartalniku kulturalno-naukowym „Splot", ostatnio kwartalniku "Lizard", a także na portalach independent.pl i apop.pl. Współpracował z Fundacją PMMI (The Polish Modern Music Institute). Wieczny „zbieracz" cd, winyli oraz starych czasopism muzycznych.
Dartsya Tarkovska
Dartsya Tarkovska
Music Export Ukraine
Założycielka muzycznej agencji konsultingowej Soundbuzz i współzałożycielka Music Export Ukraine. Soundbuzz to pierwsza agencja konsultingowa skoncentrowana na rozwoju niezależnej sceny muzycznej w krajach Europy Wschodniej. Najnowszym projektem są badania nad ukraińskim rynkiem muzycznym. Music Export Ukraine to niezależna inicjatywa wspomagająca początkujących artystów ukraińskich w nawiązywaniu kontaktów, promocji oraz rozwoju kariery na międzynarodowym szczeblu. Głównymi aktywnościami MEU są wsparcie artystów, współprace międzysektorowe, międzynarodowe programy wymiany, wydarzenia edukacyjne oraz kijowska MCU - jedyna zorientowana na export konferencja i festiwal showcase'owy na Ukrainie.
Zdjęcie uczestnika Filip Košťálek
Filip Košťálek
Filip Košťálek
Colours of Ostrava
Dyrektor kreatywny i programowy Colours of Ostrava, największego międzynarodowego festiwalu muzycznego w Czechach oraz Meltingpot, międzynarodowego forum dyskusyjnego. Czterodniowe wydarzenie odbywające się w wyjątkowym obszarze przemysłowym Dolní Vítkovice co roku gości ponad 50 000 unikalnych odwiedzających w ciągu czterech dni. 7 scen muzycznych, 10 scen dyskusyjnych, ponad 100 zespołów i ponad 250 prelegentów z całego świata. Od gwiazd głównego nurtu po odkrycia.
Ponadto uczestniczy również w innych wydarzeniach: Festival in the Streets - Art & Life oraz międzynarodowej konferencji muzycznej i festiwalu showcase'owego Czech Music Crossroads.
Gabi Drzewiecka
Gabi Drzewiecka
Radio Zet Chilli
Dziennikarz muzyczny, członek Akademii Fonograficznej, dołączyła również do grona wykładowców Akademii Menedżerów Muzycznych.
Pracę w mediach zaczęła 11 lat temu od 4fun tv, po drodze było Radio Roxy, 6 lat w Chillizet. Obecnie przeprowadza wywiady z artystami dla Dzień Dobry TVN, ma swój video podcast „Gabinet Dźwięku” na Tidalu, okazjonalnie współpracuje też z cgm.pl.
Zdjęcie uczestnika Ira Lobanok
Ira Lobanok
Ira Lobanok
Krapka;KOMA
Kierowniczka programu muzycznego w Instytucie Ukraińskim, publicznej instytucji dyplomacji kulturalnej powiązanej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Ukrainy. Iryna jest również współzałożycielką ukraińskiej społeczności muzycznej Porichka, producentką i artystką. W ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyła w wielu konferencjach i showcase'ach jako delegat: The Great Escape, Eurosonic, Tallinn Music Week, SHARPE, Reeperbahn, MMB, SPIKE, Athens Music Week i WOMEX, gdzie była gospodarzem ukraińskiego stoiska prezentującego ukraińską muzykę tradycyjną międzynarodowym delegatom. W latach 2022-2023 Iryna zorganizowała trasę koncertową DIY w Europie w 18 krajach i 50 miastach ze swoim elektronicznym duetem Krapka;KOMA, aby szerzyć świadomość na temat Ukrainy. Iryna z pasją poszukuje nowych sposobów prezentowania ukraińskich muzyków i udostępniania ukraińskiej muzyki szerszej międzynarodowej publiczności.
Zdjęcie uczestnika Jakub Kasperski
Jakub Kasperski
Jakub Kasperski
UAM
Muzykolog i nauczyciel akademicki w Instytucie Muzykologii UAM w Poznaniu. W latach 2004/2005 studiował na paryskiej Sorbonie. Specjalizuje się w badaniach muzyki popularnej, wykładając jej historię na rodzimej uczelni. Autor popularnonaukowej książki 'Historia muzyki popularnej' (SBM, Warszawa 2019) - pierwszej próby ujęcia tego zjawiska przez polskiego autora. Brał udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach (m.in. W. Brytania, Niemcy, Francja, Republika Czeska, Finlandia, Hiszpania). Od 2009 r. jest członkiem IASMP – International Association for the Study of Popular Music. Od wielu lat współpracuje też w roli konferansjera i redaktora programów z Filharmonią Poznańską i innymi filharmoniami w Polsce, a także z poznańskim środowiskiem kompozytorskim
Jan Król
Jan Król
RMFon - w trakcie zmian
Od dekady związany z radiem. Członek redakcji muzycznej RMF FM, odpowiedzialny za RMFon.pl. Wcześniej układał muzykę w krakowskiej Radiofonii i prowadził audycję Scena Rozmaitości. Przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów i relacji z wydarzeń muzycznych. Pisał dla portali muzycznych, był głosem gali MediaTory. Lektor i DJ. Z wykształcenia hungarysta. Fan papryki, trip-hopu i Moniki Bellucci.
Zdjęcie uczestnika Karolina Filarczyk
Karolina Filarczyk
Karolina Filarczyk
Muzykoholicy
Jestem dziennikarką i redaktorką związaną z portalem Muzykoholicy.com od lat. Specjalizuję się w polskiej scenie muzycznej, promując zarówno znanych artystów, jak i debiutantów. Moją pasją jest wspieranie niezależnych muzyków – czynnie pomagam zaistnieć dwóm łódzkim projektom: Polaczek i m2schron. Relacjonuję koncerty, a moja miłość do muzyki wyraża się również w fotografii koncertowej, dzięki której dokumentuję zarówno występy polskich, jak i zagranicznych artystów.
Maciej Łaski
Zdjęcie uczestnika Maciek Karbowski
Maciek Karbowski
Maciek Karbowski
Tides from Nebula
Muzyk znany przede wszystkim z zespołu Tides From Nebula, ale również wspólwłaściciel studia nagraniowego Nebula Studio, producent muzyczny i realizator. Prowadzący kanał na YouTube o tematyce nagraniowo-muzycznej.
Maciek Madejski
Maciek Madejski
3-Way Booking
Dziennikarz Radia Afera Poznań i promotor koncertowy, organizujący w ramach agencji SIDEWAYS polskie trasy dla zespołów rockowych, alternatywnych i jazzowych z różnych stron świata: Hammond Grooves (Brazylia), The Blind Suns (Francja), Vera Jonas (Węgry), Dos Floris (UK) i wiele innych, booker grup The Fruitcakes, Rat Kru i BiFF, propagator muzyki nietuzinkowej; DJ; wywrotowiec i PRowiec; stały współpracownik europejskich biur eksportu muzyki, wieczny turysta i zawsze zdalnie online.
Zdjęcie uczestnika Małgorzata Płysa
Małgorzata Płysa
Małgorzata Płysa
UNSOUND
Dyrektorka wykonawcza i kuratorka krakowskiego festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również w wielu innych miejscach na świecie. Jest również współdyrektorką agencji kreatywnej Unsound Productions, w ramach której zajmuje się managementem artystek (jak Jlin), reprezentacją projektów specjalnych, jak i tworzeniem nowych zamówień artystycznych i wydarzeń. Od roku 2020 jest również współdyrektorką artystyczną warszawskiego interdyscyplinarnego festiwalu Ephemera. W swojej pracy skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej - przede wszystkim w sztuce dźwięku, muzyce i sztuce współczesnej oraz tworzeniu nowych form współpracy pomiędzy twórcami i twórczyniami, poprawie edukacji kulturalnej oraz międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń wpływającej na poszerzenie różnorodności intersekcjonalnej w kulturze. Interesuje się zjawiskiem synestezji.
Zdjęcie uczestnika Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Marcin Bąkiewicz
Antyradio
Redaktor naczelny, dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia. Zawodowo związany z mediami i muzyką od 1998 roku. Swoją karierę zaczynał w studenckim radiu Afera w Poznaniu, po studiach pracował m.in. w Grupie Radiowej Agora, MTV, 4Fun Media, merlin.pl czy cdp.pl. W grudniu 2015 rozpoczął pracę w Antyradiu, na stanowisku dyrektora muzycznego, od 2021 roku piastuje również stanowiska redaktora naczelnego i dyrektora programowego
Jako dziennikarz muzyczny współpracował z większością dużych polskich portali (Onet, WP, Interia) oraz magazynami muzycznymi, zajmował się też fotografią koncertową. Jest stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. Zajmuje się również edukacją, prowadząc warsztaty i wykłady na temat radia i promocji muzyki w radiu m.in. w Akademii Managerów Muzycznych, Akademii Leona Koźmińskiego, podczas Inkubatora Tak Brzmi Miasto czy we współpracy ze Związkiem Producentów Audio-Video.
Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych (specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy – Europeistyka) na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.
Zdjęcie uczestnika Marek Hojda
Marek Hojda
Marek Hojda
MEXP
Dyrektor Music Export Poland, kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista oraz producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak: De Mono, Emigranci, Surzyn Band. Jako aranżer i producent współpracował z Izą Trojanowską, Majka Jeżowską, Robertem Chojnackim, grupą VOX. Prowadzi własne studio nagraniowe Homar Music w którym nagrywali tacy artyści jak J. Steczkowska, M.Sadowska, M.Lewczuk, A.Lipnicka, R.Brzozowski, Sarsa, Doda. Organizator międzynarodowych songwritings camps.
Zdjęcie uczestnika Maria Zimny
Maria Zimny
Maria Zimny
radio JAZZKULTURA
Doświadczona dziennikarka muzyczna i specjalistka w zakresie Public Relations w obszarze kultury. Współzałożycielka internetowego radia JAZZKULTURA, którego od 2022 roku jest redaktorką naczelną. Pisze dla magazynu Jazz Forum. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, magazynie JazzPRESS, Ruchu Muzycznym, Magazynie Lizard. Zawodowo zajmuje się komunikacją medialną m.in. festiwali. Prowadzi spotkania z artystami, jest też konferansjerką podczas festiwali muzycznych oraz podczas koncertów JazzKlubu NOSPR. Członkini jury konkursu 7 Virtual Jazz Club.
Przemek Kubajewski
Przemek Kubajewski
Akademia Menedżerów Muzycznych
Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR, marketingu i social media. Absolwent filologii polskiej, od dekady aktywny w branży muzycznej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, Music Export Conference, konferencji Muzyka a Biznes Warszawie. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest gospodarzem cyklicznych rozmów o branży muzycznej w katowickim Mieście Ogrodów.
Zdjęcie uczestnika Tamara Kamińska
Tamara Kamińska
Tamara Kamińska
MEXP
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Katowicach, gdzie uzyskała tytuł magistra filozofii, a także podyplomowo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - menedżera kultury. Od 2012 roku pracowała w Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. K. Bochenek) , gdzie pełniła funkcję Wicedyrektorki odpowiedzialnej za program merytoryczny instytucji oraz współpracę z partnerami krajowymi i zagranicznymi.
Twórczyni nowatorskiego programu wsparcia dla organizacji pozarządowych, który otworzył nowe możliwości współpracy pomiędzy sektorami publicznym i prywatnym. Razem z zespołem, który powołała w 2015 i którego była liderem napisała aplikację do Sieci Miast kreatywnych UNESCO, dzięki czemu od grudnia 2015 roku Katowice zostały włączone w tę sieć w dziedzinie muzyki. Była także odpowiedzialna za wdrożenie i realizację całego programu 'Katowice - Miasto Muzyki"", którego podwaliny zostały zawarte w tej właśnie aplikacji. W latach 2015–2016 pracowała nad raportem ""Polityka rozwoju sektora muzycznego w Katowicach. Jak zbudować prężną, zrównoważoną i dobrze prosperującą branżę muzyczną"" dla Katowic. Autorka zwycięskiej aplikacji o WOMEX'17 - festiwal i
targi muzyki świata. Była także odpowiedzialna za realizację tego wydarzenia w Katowicach. Z ramienia Katowic odpowiedzialna za przygotowanie aplikacji o roczny kongres sieci Miast Kreatywnych w roku 2018, a także jego przygotowanie i realizację. Począwszy od stycznia 2018 roku pełni funkcję przewodniczącej subsieci muzycznej w ramach struktur UCCN.
W październiku 2018 objęła stanowisko Wicedyrektor, a we wrześniu 2019 Dyrektor Biura Music Export Poland.
Od stycznia 2019 pełni także funkcję niezależnego eksperta Narodowej Komisji UNESCO w Polsce do spraw miast kreatywnych."
Zdjęcie uczestnika Ula Nowak
Ula Nowak
Ula Nowak
Off Festival
Dziennikarka muzyczna, autorka audycji radiowych i artykułów prasowych. Publikowała m.in. w ogólnopolskich i międzynarodowych magazynach muzycznych, takich jak: Dwutygodnik, Jazz Forum, Gazeta Wyborcza, Die Neue Zeitschrift für Musik i wielu innych. Obecnie związana z radiową "Dwójką". Panelistka Transglobal World Music Chart i Balkan World Music Chart. Właścicielka agencji koncertowej Mosaic Beats. Jako niezależna producentka/kuratorka współpracowała w ostatnich latach z OFF Festival Katowice, Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, Teatrem Juliusza Słowackiego, Polskim Radiem i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Członkini zespołu założycielskiego Music Declares Emergency Poland. Uczestniczka międzynarodowego programu rozwoju talentów w branży muzycznej w kategorii Innovator Keychange 2023.
Zdjęcie uczestnika Weronika “Zdzicha” Szymańska
Weronika “Zdzicha” Szymańska
Weronika “Zdzicha” Szymańska
33 Records
W wytwórni 33 Records zajmuje się szeroko pojętą promocją, PR-em, wsparciem artystów jako project manager oraz kreatywnym podejściem do wytyczania ścieżki rozwoju dla niezależnego wydawnictwa. Menagerka zespołu IKSY, pod której okiem artyści pracują nad strategią promocji swojego nadchodzącego albumu. Laureatka nagrody Akademii Managerów Muzycznych za współpracę z zespołem Black Radio przy promocji ich najnowszej płyty wydanej w 2023 roku. Wcześniej działała jako dziennikarka, współpracując z redakcjami Rytmy.pl, muno.pl, All About Music, Muzykoholicy czy Radio Meteor. W tym co robi, najbardziej uwielbia odkrywanie młodych talentów, czemu poświęca wiele uwagi. Po godzinach jara się kosmosem i składa klocki LEGO, a na jej aktualnej liście „TO DO" jest nauka jazdy konnej, łapanie zorzy polarnej na Islandii i lot w kosmos.
Zdjęcie uczestnika Wojciech Kułaga
Wojciech Kułaga
Wojciech Kułaga
Polish Modern Music Institute
Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych. Dziennikarz muzyczny. Współpracował z największą polską firmą fonograficzną - Universal Music Polska. W latach 2017-2020 dziennikarz i specjalista ds. PR i kontaktów z mediami na jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – Wywrota.pl. Obecnie współpracuje z PMMI (Polish Modern Music Institute), gdzie pisze o muzyce i wykłada. Wokalista, muzyk oraz autor tekstów.
Żenia Ivanova
Żenia Ivanova
Independent Digital
Senior Digital Marketing Manager w firmie Independent Digital. Odpowiada za promocję niezależnych artystów w serwisach cyfrowych, takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, TikTok, i wiele innych. W trakcie swojej pięcioletniej pracy w Independent Digital, przeprowadziła kampanie marketingowe dla artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, skupiając się w działaniu głównie na możliwościach eksportowych. Wcześniej pracowała jako PR Manager i Label Manager. W ostatnich latach Ievgeniia wzięła udział w wielu konferencjach branżowych, między innymi w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, dzięki czemu ma najświeższą wiedzę na temat dostępnych narzędzi marketingowych. Obecnie skupia się na przekazywaniu artystom i specjalistom muzycznym wiedzy z zakresu sprzedaży, marketingu i dystrybucji cyfrowej.

Program konferencji

Na program składa się ok. 30 aktywności - paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, spotkań, konsultacji. W trakcie edycji 2020 większość spotkań odbędzie się on-line. Zapoznaj się z programem poniżej.

wszystkie
Panel dyskusyjny
Sesja mentoringowa
Warsztat
Wykład
wszystkie
11 listopada
12 listopada
13 listopada
14 listopada
15 listopada
11 listopada
g.09:00-10:30
Kraków

Digital od A do Z (camp)

Rzeczywistość roku 2020 zmusiła ostatnich zatwardziałych antyfanów sieci i technologii do wskoczenia w digital obiema nogami. Jeśli nie ma Cię w sieci - nie istniejesz - dziś jest to prawdziwsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ale co to właściwie oznacza "być w sieci" i jak być w niej "dobrze"?

Warsztat ten to przegląd dostępnych narzędzi oraz omówieniem ich specyfiki. Opowie o nich Grzegorz Borowiecki.

11 listopada
g.10:45-12:15
Kraków

Digital od A do Z: Facebook (camp)

Zdecydowana większość z nas używa Facebooka na co dzień, zarówno prywatnie, jak i w celu promocji swojego zespołu. Czy wykorzystujemy wszystkie możliwości, które daje ten najpopularniejszy portal społecznościowy? Co, jak i kiedy publikować, aby docierać do nowych fanów? Jakich błędów unikać? O meandrach korzystania z fejsa opowie Łukasz Lembas (Krakowskie Biuro Festiwalowe).

KONCERTY

Uzupełnieniem części konferencyjnej są koncerty zespołów związanych z Tak Brzmi Miasto. W tym roku będziemy prezentować 12 zespołów, które zagrają koncerty on-line wyprodukowane przez krakowski Klub Studio, transmitowane na kanały partnerów w sieci HEMI.

11 listopada
Online
20:00 - BOX ANIMA
21:00 - HAI
22:00 - TBA
12 listopada
Online
20:00 - ASIA NAWOJSKA
21:00 - FUNKASANKI
22:00 - ATLANTYDA LA5ER X ZUZA BAUM
14 listopada
Online
20:00 - NAMENA LALA
21:00 - IGGY NOT POP
22:00 - MUZAMAN
15 listopada
Online
20:00 - UBU
21:00 - STONERROR
22:00 - FRAKTALE
To top