Ludzie! Tak brzmią Showcase'y. Dostatnia w koncerty sobota w Krakowie
https://takbrzmimiasto.pl/wp-content/uploads/2021/09/ld-1536x864.jpg-thumbnail

Baza, Hevre i Alchemia – te trzy krakowskie przestrzenie muzyczne wypełni 13 listopada muzyka dwunastki artystów i artystek! W ramach Tak Brzmi Miasto Konferencja, jak co roku, zapraszamy Was na showcase'y. Prezentujemy zespoły, które poznajemy lepiej dzięki naszym inicjatywom. Przedstawiamy składy, które wschodzą w pięknym stylu.

 

HEVRE

Roman Wróblewski trójmiejski pianista, kompozytor, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Sarą i Robertem Brylewskim, koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce

Miłosz Bazarnik 5tet nowa odsłona muzyki lidera zespołu znanego ze swojego autorskiego tria, zespołu Lazy Swingers Band czy JEDNO. Tym razem sięga po rzadko spotykany pięcioosobowy skład: sekcja rytmiczna z saksofonem tenorowym i gitarą elektryczną. W swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Aaron Parks, Mike Moreno, Olli Hirvonen czy Marcin Wasilewski. Pomiędzy konkretnymi ostinatami basowymi, czy mocnymi tematami znajdziemy także sporo liryzmu i przestrzeni.

Alice – wokalistka, flecistka i producentka. W przyszłym roku zadebiutuje z autorską płytą Prisoners of Expectations. Alice to hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote, bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą. To połączenie odhumanizowanej elektroniki z przesyconym ludzkimi emocjami wokalem. Całość złączona koncepcją, wobec której warto nie stawiać oczekiwań.

Wowakin – trio specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół jest laureatem konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja’16, reprezentował kraj na Womex’17, wystąpił też na najważniejszych festiwalach muzyki świata, m.in.: EthnoPort’18, Skrzyżowanie Kultur’18, Budapest Ritmo’18, CrossRoads’19 Ostrawa, Globaltica’19. WoWaKin wydał we wrześniu 2017 swój debiutancki album Kraj za miastem, a we wrześniu 2020 album Wiązanka (The Bunch), który otrzymał II miejsce w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku

 

BAZA

Zagi – nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej muzykę można zamknąć w pudełku z napisami indie-rock, pop, alternatywa.

Wojtek Szumański – kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Jego twórczość zebrała milionowe odsłony. Piosenki charakteryzują się chwytliwą muzyką oraz błyskotliwymi tekstami, często o zabarwieniu humorystycznym, ale również melancholijnym, skłaniającym do refleksji. Występ na żywo składa się z klimatycznych, niepublikowanych dotąd aranżacji w trio – z Werosławą (skrzypce, wokal) i Krzysztofem (wiolonczela)

Postman – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, gościł na wielkich festiwalach oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana City Freak. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki.

 

ALCHEMIA

Tańka Szafraniec – wokalistka, songwritterka, KOBIETA. Dla jednych ostoja spokoju, dla innych cisza przed burzą i kolorowy ptak. Muzykę nazywa wolnością, traktuje ją jako sposób na wyrażenie prawdy i emocji, jako swoją przestrzeń. Przez lata pracowała jako chórek z gwiazdami polskiej sceny, a swoje piosenki pisała do szuflady. W 2020 roku zadebiutowała singlem Teraz i tu, a idąc za ciosem w 2021 r. wydała kolejne single, prezentując barwne odsłony muzyczne od rock'n'rolla po synthowe brzmienia popu lat 80'.  Niedawno ukazał się jej debiutancki album, Mozaika.

The Great White Lights – zespół, w którego skład wchodzi czterech wrocławian poruszających się w obrębie współczesnej muzyki gitarowej. Na swoim koncie mają debiutancki album The Great White Lights z 2019 roku. Pochodzący z niego singiel, Come Again, znalazł się na składance Radiowej Czwórki, Będzie Głośno vol. 2. W ciągu swojej kariery wystąpili u boku takich zespołów jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak. Aktualnie pracują nad swoją drugą płytą (planowana premiera: I kwartał 2022).

Aleph – załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge'owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych. aleph promuje obecnie tegoroczny album pt. Kairos.

 

Więcej o konferencji, gościach i koncertach oraz godziny występów
Karnety na konferencję i na same koncerty

To top