• polski
close

Tak Brzmi Miasto Konferencja: Ludzie [RELACJA]

Ewelina Krawczyk
11-18-2021

 

Krótka historia tematu LUDZIE jest taka, że powstał jeszcze w ubiegłym roku, kiedy zmuszeni do realizowania konferencji w sieci, poruszaliśmy wątek PRZYSZŁOŚCI. Z wirtualu nie wyszliśmy, żeby więcej osób mogło wziąć udział w wydarzeniu w komfortowych i bezpiecznych dla siebie warunkach. A jednak w 2021 roku, 13 i 14 dnia listopada, w Krakowie, w Teatrze Nowym Proxima zorganizowaliśmy wydarzenie, którego – dla nas, organizatorów – największą wartością było SPOTKANIE.

Tekstowa relacja z własnego wydarzenia byłaby pewnie wyrazem arogancji, choć, uwierzcie, jesteśmy świadomi różnych niedociągnięć. Możliwość opowiedzenia o tym, co działo się na czterech teatralnych piętrach i w trzech podziemnych klubach na krakowskim Kazimierzu, zostawiamy Wam. Sami chętnie zostaniemy adresatami_kami Waszych opisów, uwag, podpowiedzi i pomysłów!
Będziemy zresztą relacjonować, a nawet sprawozdawać naszym Partnerom i instytucjom finansującym, więc zostawmy coś dla nich!

Tymczasem zostawiamy Wam bezstronną fotorelację autorstwa Natalii Bajek. Pod jej pierwszą, konferencyjną częścią znajdziecie… chyba wstęp do tworzącego się manifestu nowej branży muzycznej. W drugiej części zaś czekają na Was zdjęcia Dominiki Borowiec z Klubu Baza, Roberta Malca z HEVRE i Radosława Raszki z Klubu Alchemia. Zdjęcia z showcase’ów naszych wschodzących artystów_ek i zespołów!

Michał Wójcik i Przemek Dziewitek poprowadzili otwarty warsztat Branża muzyczna #poludzku, którego celem było wypracowanie w grupach zaleceń dla branży, pomysłów, jak działać, żeby lepiej działać i wartości, które temu sprzyjają. Wymieniam niżej, co proponuje 20-tka, uczestnicząca w spotkaniu. Niech to będzie zalążek naszego muzycznego manifestu!

 1. punkt wspólny to dwie osoby, które się ze sobą komunikują. Szukajmy tego punktu wspólnego, a nie tego, co nas dzieli!
 2. świadomość siebie;
 3. szukanie sytuacji win-win;
 4. komunikacja bez oceniania – jest konieczna, żeby dało się rozmawiać o trudnych tematach;
 5. formułowanie jasnych oczekiwań;
 6. inkluzywność – zapraszamy wszystkich do „nowej branży”;
 7. wzajemny szacunek;
 8. mniej online’u, więcej spotkań na żywo;
 9. proaktywność – by społeczność mogła działać sama;
 10. związek zawodowy – tak, ale konieczne usprawnienie działania;
 11. wspólne cele i rozmowa o nich;
 12. warto czasem odpuścić, powiedzieć dość;
 13. współpraca > konkurencja;
 14. otwartość i oparcie we wspólnocie;
 15. stres stoi na przeszkodzie skutecznej i empatycznej komunikacji;
 16. nowa szkoła oparta na wartościach.

 

TAK BRZMIĄ SHOWCASE’Y

Zagi, Klub Baza, fot. Dominika Borowiec

 Roman Wróblewski, HEVRE, fot. Robert Malec

Tańka Szafraniec, Klub Alchemia, fot. Radosław Raszka

Wojtek Szumański, Klub Baza, fot. Dominika Borowiec

Miłosz Bazarnik 5tet, HEVRE, fot. Robert Malec

The Great White Lights, Klub Alchemia, fot. Radosław Raszka

Postman, Klub Baza, fot. Dominika Borowiec

Alice, HEVRE, fot. Robert Malec

Aleph, Klub Alchemia, fot. Radosław Raszka

Namena Lala + Ira Lobanok, Klub Baza, fot. Dominika Borowiec

WoWaKin, HEVRE, fot. Robert Malec

Defeat & Gribble (Piano Lab), HEVRE, fot. Robert Malec

Kopi (Piano Lab), HEVRE, fot. Robert Malec

Ewelina Krawczyk
Się Tworzy / Tak Brzmi Miasto
Organizatorka, promotorka i menedżerka kultury. Dyrektorka Festiwalu Wschody promującego nową muzykę artystyczną. Dotychczas m.in. specjalistka ds. promocji w Wydawnictwie Znak, dziennikarka w Polska Press, współprowadząca projekty rekrutacyjne i kreatywne. Z wykształcenia psycholożka, prowadziła zajęcia m.in. z psychologii osobowości i twórczości. Tworzy swoją jednoosobową agencję kreatywną, Się tworzy - promocyjny pomost między twórcami a resztą świata.
OSTATNIE WPISY: